Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Totalna preporuka


  • Please log in to reply
3198 replies to this topic

#2851 _propolis_

_propolis_
  • Members
  • 3,741 posts

Posted 05 February 2017 - 21:33

Perfect strangers / Perfetti sconosciuti (2016)

 

http://www.imdb.com/...6/?ref_=nv_sr_5

 

O ovom filmu je već bilo reči na forumu ali evo i ja da bacim preporuku. Nisam baš oduševljen tehničkim detaljima, ali sve ostalo je odlično. Vrlo dobar scenario, film vas hvata i ne pušta do kraja. Posebna pohvala za završnu scenu. 8/10

 

Odgledah juce, odlican 10.


  • 0

#2852 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 07 February 2017 - 10:30

the-missouri-breaks.jpg

 

Sjajan film.

Jednostavna prica, koju razvaljuju Nikolson i Brando, uz svesrdnu pomoc HD Stentona i Rendija Kvejda.


  • 1

#2853 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 07 February 2017 - 14:08

Fina je ideja i lepo uklopljena, ali opet klise do klisea i nista posebno novo nije vidjeno.

 

Perfect strangers / Perfetti sconosciuti (2016)

 

http://www.imdb.com/...6/?ref_=nv_sr_5

 

O ovom filmu je već bilo reči na forumu ali evo i ja da bacim preporuku. Nisam baš oduševljen tehničkim detaljima, ali sve ostalo je odlično. Vrlo dobar scenario, film vas hvata i ne pušta do kraja. Posebna pohvala za završnu scenu. 8/10

 

ovo je imalo sve preduslove da mi se svidi ali nije

sve mi je delovalo nekako nerealno, nisu me kupili ni likovi ni razgovori...ono oko zvanja na fudbal je bio dobar momenat 


  • 0

#2854 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 10 February 2017 - 08:23

http://www.imdb.com/title/tt2545428/

 

image.jpg

 

image.jpg

 

inspirativna prica. fakat, bila bi inspirativna i da je izmisljena. ali nije, istinita je. sto se kamere tice, ko ocekuje IMAX taj je fulao zanr.

 

The philosophy of shooting on an expedition as grueling and dangerous as Meru, says Chin, is “never let shooting get in the way of the climb.” He continues, “Shoot as much as you can without slowing down the climb. And don’t drop the camera.” In the spirit of a lean and mean production, they brought only 12 batteries. “We had to shoot very judiciously,” says Chin. “We also set aside one battery and one card for summit day … if there was going to be one. We rationed our batteries like we did food.” No shot could hold up the climb, and whoever was filming had to hold his breath so as to not disrupt the shot. “Because it’s high altitude, breathing is an issue,” Vasarhelyi explains. “The takes are short because otherwise you’re panting, so they’re holding their breath while shooting a shot.” The various restrictions on filming meant there was not a lot of footage when they came off the mountain.

 

medjutim, snimke su fantasticne.


  • 0

#2855 vbarac

vbarac
  • Members
  • 272 posts

Posted 12 February 2017 - 15:52

Kineski reziser Jia Zhang-Ke, lepi filmovi o Kini u tranziciji u 2000-im.

 

Still Life - 2006 - http://www.imdb.com/title/tt0859765

 

Touch of Sin - 2013 - http://www.imdb.com/title/tt2852400

 

Mountains May Depart - 2015 - http://www.imdb.com/title/tt3740778


  • 0

#2856 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 13 February 2017 - 16:07

I, Daniel Blake (2016)

http://www.imdb.com/...2/?ref_=nv_sr_1

Predivan film Ken Loacha o malom, "nebitnom", običnom čoveku i njegovoj nemoći pred sistemom. Vrhunski casting, vrhunska gluma, vrhunsko poigravanje reditelja sa emocijama. Film je teskoban i "kafkijanski" ali ujedno i vedar i humanistički. Scenario je bez greške, dijalozi izuzetno smisleni i bez ikakvog preterivanja. Inače sebe smatram dosta čvrstim ali ovaj film me je naterao da gutam knedle u sred bioskopske sale. Ovaj film je život, bez ulepšavanja i preterivanja, bez kičeraja i dramaturškog proseravanja. Ovaj film je Remarkova "3 ratna druga" među filmovima. Ovaj film je nepretenciozno, tiho remek-delo. Totalna preporuka. 10/10

tako se to radi.Film godine.

veliko hvala na preporuci.
  • 0

#2857 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 16 February 2017 - 03:45

Arrival

 

:hail:  :hail:  :hail:

 

 

Denis Villeneuve ponovo odusevio.

 

:hail:


  • 0

#2858 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 16 February 2017 - 09:46

Meni Arrival bas nije legao, bio sam na iskusenju da prekinem film. Ali vjerovatno je do mene...
  • 4

#2859 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 16 February 2017 - 10:36

Meni Arrival bas nije legao, bio sam na iskusenju da prekinem film. Ali vjerovatno je do mene...

 

Исти случај и код мене.

 

giphy.gif


  • 0

#2860 vbarac

vbarac
  • Members
  • 272 posts

Posted 16 February 2017 - 12:30

Arrival

 

:hail:  :hail:  :hail:

 

 

Denis Villeneuve ponovo odusevio.

 

:hail:

 

Nisi gledao njegove ranije filmove. Ovo je njegov najslabiji film do sada. Dosadan.

 

Sve vreme likovi mesechare kroz radnju, tema koja ima veliki potencijal (prvi kontakt) odradjena je na nivou C scifi produkcije. Kroz jezik/pismo ti se promeni mozak da mozes da vidis proslost / buducnost... Mislim, wtf? Vanzemaljci koji "ne reaguju na proste brojeve" a teleportovali se od ko zna odakle... 

 

Nasilni Rusi, "trigger-happy" Kinezi, tuzna prica o detetu koje umire od raka (da se eto kao doda dubina na zenski lik)...


  • 0

#2861 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 16 February 2017 - 14:39

Arrival je solidan film, Ne bude ti žao potrošena dva sata, koja relativno brzo prođu....i to je to. Oni koji bacaju drkicu na Arrival nisu gledali Contact. 


  • 2

#2862 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 16 February 2017 - 16:08

Nisi gledao njegove ranije filmove. Ovo je njegov najslabiji film do sada. Dosadan.

 

Hm... zar 'ponovo odusevio' (kako velim u prvom postu) ne implicira da sam odgledao barem neki od njegovih filmova i bio odusevljen? 

Incendies, Prisoners, Sicario, Enemy - ili mozda mislis na ranije filmove u smislu kada je snimao po Kanadi i Francuskoj pocetkom veka?

 

Sve vreme likovi mesechare kroz radnju, tema koja ima veliki potencijal (prvi kontakt) odradjena je na nivou C scifi produkcije. Kroz jezik/pismo ti se promeni mozak da mozes da vidis proslost / buducnost... Mislim, wtf? Vanzemaljci koji "ne reaguju na proste brojeve" a teleportovali se od ko zna odakle... 

 

Nasilni Rusi, "trigger-happy" Kinezi, tuzna prica o detetu koje umire od raka (da se eto kao doda dubina na zenski lik)...

 

:D

Preporucujem ti da procitas neki "Arrival explanation' i jedan veliki discussion thread posto ocigledno nisi dobro ispratio radnju filma ili jednostavno nisi shvatio ono sto nam je preneseno.

Verovatno je najbolje da ponovo odgledas film.

 

--------------------------------------------------------------

 

Bas gledam sinoc po redditu, u prvih 5 najpopularnijih postova o Arrival-u, dva su angry posta besnih Sci-Fi fanova (od toga je jedan besan zasto su Abbott i Costello lignjasti :D), jedan je regularan discussion thread i dva su neke zanimljivosti o samom filmu. A ima ih mnogo, nekih koje nisam uocio uopste tokom gledanja. Koga interesuje, slobodno cu proslediti. 

Elem... jebiga, nemam nameru da ubedjujem ljude koju su vec gledali film da je on zapravo odlican a da su oni ovakvi ili onakvi. Mnogo puta sam bio u bas tom polozaju, kada se neke odusevljava nekim filmom a meni ispodprosecan ili krs. Napomenuo bih i to da doobrih cetiri-pet meseci nisam odgledao nijedan noviji film i da sam sinoc si priredio pravi uzitak i bas sam uzivao u filmu. Mnogo detalja o glavnom twistu, koji su u ranijim fazama totalno neprimetni... Ti pominjani Kinezi (excluding Shang), Rusi, Sudanci su potpuno nebitan deo cele price. Slazem se da je to moglo bolje da se razradi, ali dobro.

Film je radjen po visestruko nagradjivanoj prici 'Story of your Life' koja je medju Sci-Fi fanovima jako popularna (nisam jedan od takvih) i sam film je pobrao sjajne kritike. Tek sam sinoc provalio da ima 8 nominacija za Oskara... ali je isto tako sasvim normalno da nije neciji cup of tea. Ono sto mi je cudno je da je nekima bio skroz dosadan i bili su iskusenju da prekinu film. Upitao bih u kojem delu istog su dosli u to iskusenje? 

 

Na trenutak sam se setio proslogodisnje diskusije o Spotlightu (doduse, uglavnom se polemisalo na Tegijevoj temi :D) gde je nekoliko forumasa tvrdilo da se radi o ocajnom i dosadnom filmu.


  • 0

#2863 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 16 February 2017 - 16:15

Jesi li gledao Kontakt ?


Edited by third and five, 16 February 2017 - 16:15.

  • 1

#2864 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 16 February 2017 - 16:20

Nisam. Znam o kom filmu se radi, doduse :D


  • 0

#2865 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 16 February 2017 - 16:31

To puno toga objašnjava.


  • 1