Jump to content


Photo

Filmovi koji su vas iznervirali


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
226 replies to this topic

#31 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 14 November 2005 - 04:38

odgledan Last Castle sa Redfordom, a film bi bio, imho, super da nema patetisanja o:
US army!
honor!
code!
flag!
Soldati! Remember who you are, you are american soldiers, defenders of sugar, spice and everything nice!

fak!

<{POST_SNAPBACK}>


Ne mogu da verujem da si ovo video u filmu! Doduše, i od amerikanaca na IMDB-u načitao sam se istog.

Ta zastava, ona je okrenuta naopačke na kraju filma. Ona kaže da je poslednja tvrđava koju Amerika treba da pobedi - tvrđava koju je podigla u sebi samoj.

Daj, bre, molim te mi reci da si to znao, pa se samo šališ!

Edited by Ajant23, 14 November 2005 - 04:39.


#32 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 14 November 2005 - 13:20

From dusk till down - prva polovina filma - super; a onda kad je krenuo bal vampira :lol: :lol:

#33 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 14 November 2005 - 13:39

Pa zar baš sve na ovom svetu mora da bude zbog pi*ke? Da ne pominjem onaj hepiend na kraju, poslednja sekvenca kada se pronalaze, i oboje su živi. :vomit:

Па наравно да је све због пи*ке. :lol: И мојне ми дираш Џуда. :lol: Филм је изузетан, а то што има љиге је само учинило да се ми жене испримамо до краја. ;) Па шта би било да није хепиенд. :lol: Никоме се не би допао филм (Можда теби ;) ). Било би - "Зашто?" :lol:

#34 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 14 November 2005 - 13:40

From dusk till down - prva polovina filma - super;  a onda kad je krenuo bal vampira  :lol:  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

? Meni baš to bilo jako. Upravo zbog toga što je bilo nepredvidivo, počeo film kao običan krimić, nisam mogao da verujem kad su zubata čuda počela da lete unaokolo. Bukvalno sedeo razrogačenih očiju i jedva čekao da vidim "šta će tek sada biti"...

#35 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 14 November 2005 - 13:48

Па наравно да је све због пи*ке. :lol: И мојне ми дираш Џуда.  :lol: Филм је изузетан, а то што има љиге је само учинило да се ми жене испримамо до краја.  ;) Па шта би било да није хепиенд.  ;) Никоме се не би допао филм (Можда теби  :D ). Било би - "Зашто?"  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Ne diram Džuda :lol: Samo, zar bar nisu mogli neki inteligentniji ni originalniji zaplet ili konflikt od banalnog "ja se palim na istu ribu ko i ti, ocinkariću te učiteljici da za vreme odmora pušiš u WC-u"? Ideja je bila zanimljiva, nesvakidašnja ratna priča, a ne neki izlizani šablon, pa mi je smetalo što su ga tako isklišeirali.

A na kraju - aman zaman, pa prvo što joj je bomba raznela pola utrobe, drugo što Džud uspeva da je nađe u sitnoj armijici od 30 miliona ljudi... koliko bi bilo realističnije da je bilo na kraju

1. Džud srokao Nemca /mamicu mu Hitlerovsku © by Prle/ i kraj filma, Tanja zaginula na polju časti, rat je majku mu, mora neko i da život položi za slobodu, neću da mi svaki ratni film bude Pepeljuga
2. Ako je Tanja već trebala da preživi i da na kraju odjašu u zalazak sunca (ili rusku mećavu), što su je bre ranjavali - mogla je fino da se povuče sa ostatkom Crvene Armije, i na kraju se lepo nađu u ugovorenom mestu ("čekam te u pola pet ispred komiteta) - čemu ona patetika sa smrtno povređenim rekonvalescentom na ranjeničkom ležaju ;)

#36 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 14 November 2005 - 13:49

? Meni baš to bilo jako. Upravo zbog toga što je bilo nepredvidivo, počeo film kao običan krimić, nisam mogao da verujem kad su zubata čuda počela da lete unaokolo. Bukvalno sedeo razrogačenih očiju i jedva čekao da vidim "šta će tek sada biti"...

<{POST_SNAPBACK}>

Ту нам се укус поклапа. :lol:

#37 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 14 November 2005 - 14:07

A na kraju - aman zaman, pa prvo što joj je bomba raznela pola utrobe, drugo što Džud uspeva da je nađe u sitnoj armijici od 30 miliona ljudi...

То јесте мало претерано. :lol:

1. Džud srokao Nemca /mamicu mu Hitlerovsku © by Prle/ i kraj filma, Tanja zaginula na polju časti, rat je majku mu, mora neko i da život položi za slobodu, neću da mi svaki ratni film bude Pepeljuga
2. Ako je Tanja već trebala da preživi i da na kraju odjašu u zalazak sunca (ili rusku mećavu), što su je bre ranjavali - mogla je fino da se povuče sa ostatkom Crvene Armije, i na kraju se lepo nađu u ugovorenom mestu ("čekam te u pola pet ispred komiteta) - čemu ona patetika sa smrtno povređenim rekonvalescentom na ranjeničkom ležaju

1."Не, не, не, дечко, тако се не прави авион. То ти никад неће полетети..."
2. Онда не би било суза на крају филма... :lol:

#38 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 14 November 2005 - 14:11

1."Не, не, не, дечко, тако се не прави авион. То ти никад неће полетети..."

Ebi ga, ne slaĹľemo se o nekim nijansama filma, ali replika ti je vrh :lol:

#39 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 14 November 2005 - 15:17

Jao da, Brazil - poslednjih 10tak minuta (a dotle mi je bio hiper-super).

A zasto - e lepo ne umem da objasnim. Jednostavno nisam ocekivala da bude bas tako, a sta sam tacno ocekivala ne znam ni sama (btw da ne bude slucajno zabune, happy end svakako nisam :lol: )

#40 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 14 November 2005 - 23:47

1."Не, не, не, дечко, тако се не прави авион. То ти никад неће полетети..."

Ebi ga, ne slaĹľemo se o nekim nijansama filma, ali replika ti je vrh :lol:

Баш ми је драго да ти се допало... :lol: Потрошила сам 15 минута тражећи клип на нету. :lol:

#41 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 15 November 2005 - 03:11

Па наравно да је све због пи*ке.

<{POST_SNAPBACK}>

Pa nije sve na svetu zbog pi*ke.
Mnogo toga je zbog ku*ca. :lol:

#42 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 15 November 2005 - 03:16

Jao da, Brazil - poslednjih 10tak minuta (a dotle mi je bio hiper-super).

A zasto - e lepo ne umem da objasnim. Jednostavno nisam ocekivala da bude bas tako, a sta sam tacno ocekivala ne znam ni sama (btw da ne bude slucajno zabune, happy end svakako nisam  :lol: )

<{POST_SNAPBACK}>

:lol: Ne razumem šta ti je to smetalo? Da li je kraj bio suviše depresivan, ili šta je u pitanju? Kakav kraj si očekivala?

#43 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 15 November 2005 - 09:52

The Interpreter

Odgledah ga sinoć. Ne sećam se kad sam video gori film. Jednostavno jezivo, priča, zaplet i kraj, o likovima da se i ne govori. Čitao sam par kritika, egzaltiranih, i video trejler, ali dovoljno je bilo što igraju Šon Pen i moja Nikol :lol: , jedva sam dočekao da se pojavi u video klubu, a onda sam ga jurio još deset dana i sinoć ga se konačno dokopam. Poređam piva, otvorim kikiriki i....

Nikol je nekakav prevodilac u UN koji slučajno čuje zaveru da se kokne izvesni diktator Zuvani of the Matobo. Ceo film vas nervira to što se zavere ne kuju u sali gde zaseda generalna skupština, a krajem filma kad se ispostavi da je to sve nameštaljka, stvar postaje još gora: otkud su znali da će se ona vratiti po svoje frule, i kako bi zaplet izgledao da ona nije slučajno upalila svetlo? Zaverenici su u najmanju ruku vidoviti.
Glavni likovi su toliko šablonizirani da je svaki normalan dijalog između njih nemoguć. Kulminacija je "takve stvari se ne govore kad imaš krv na licu..." - to je već bilo bljutavo. Doduše, grimase koje Šon Pen pravi ceo film ga donekle vade, bar sam imao čemu da se smejem. "Dobro me slušaj" kaže Nikol u jednom trenutku, kamera zakratko snima Šona koji ima prazan pogled, opuštenu donju usnu i prazan mozak - pretvorio se u uvo :lol: . Kad smo već kod grimasa, Nikol je otišla tako daleko sa skalpelom da joj je gornja usna potpuno zategnuta i nemoguće joj je da se nasmeje, kao i kapci, pa stalno izgleda kao da zavodi čak i kad treba da izgleda ranjivo ili da oplakuje brata.
To što je Šonova žena poginula pre dve nedelje je potpuno nebitno za priču i ničim ne doprinosi liku. Činjenica da ga je ostavljala i vraćala se a on ju je toliko voleo da ju je uvek željno primao nazad mi je tek potpuno neshvatljiva. Da li mu to olakšava stvari? Izgleda ne, on jednako pati. Pa mu je posao kao ventil. Pa šta, komotno smo mogli i bez toga, toliko je beznačajno da čak nije ni patetično.
Šta ona hoće i kakav je lik, nejasno je do samog kraja.
A kad negde krajem filma konačno krene i neka akcija, dođe vam da popizdite kakvi su i nsa i fbi i cia i obezbeđenje un idioti: pa prvo bih postavio po čoveka na galerije odakle je jedino i moguće pucati, ne bih cunjao po prepunoj sali gde su svi prepipani. Deo gde diktator čita svoju knjigu, Nikol mu pomaže jer je zna napamet, a Šon je ubeđuje da spusti pištolj je tragikomična. Kao i happy end gde su svi veseli osim zlog Zuvanija koji se pridružuje Slobi i Voji u Hagu.

Jedino što bi ovaj film (možda) izvadilo jeste kraj u kojem Nikol puca u glavu diktatora Zuvanija, a potom Šon koka nju i slama se pod teretom emocija... Ustvari, ne bi. Ovakvo štogod se ne da ničim izvaditi. Jedna jedina sjajna replika (Šonove partnerke Katarine upućene striptizeti) "Ma'am, please don't touch the prime minister" ne vredi novaca. Čak ni za iznajmljivanje filma.

#44 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 15 November 2005 - 13:35

:lol:  Ne razumem šta ti je to smetalo? Da li je kraj bio suviše depresivan, ili šta je u pitanju? Kakav kraj si oÄŤekivala?

Pa rekoh vec da nekako ne umem objasniti tacno sta, al da probam: recimo,
- da su ga na kraju prosto skembali bilo bi mi skroz ok;
- ali, cela ona stvar kad pocne da mu se prividja pa do samog kraja, znaci otprilike od trenutka kad ovi kao fol ulecu na konopcima pa se onda Robert de Niro zapetljava u neke papire itd, a na kraju kao eto on je pobegao u svoje mastarije, mi je nekako skroz bzvz

#45 hoosafeth

hoosafeth
  • Members
  • 314 posts

Posted 15 November 2005 - 13:54

Prvih 15 minuta Bridget Jones II, posle sam ukapirao sta gledam :lol: tako da je ostatak prosao u ocekivanoj atmosferi (dakle nisam nista ocekivao).