Jump to content


Photo

Milka čokolade


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
150 replies to this topic

#136 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 04 July 2007 - 20:14

QUOTE(nbg4ever @ 3 Jul 2007, 21:50) <{POST_SNAPBACK}>
ph34r.gif
Kakve veze ima ovo tvoje pametovanje sa njenim postom?

Jel' ti to ovde vodis narodno-oslobodilacke ratove?
Nabroj bar pet priloga koji odgovaraju temi.
Pa i tvoje pametovanje nema ama bas nista zajednicko cokoladom.
Ako znas da citas izmedju redova razumeo bi, a ovako moraces jos malo da porastes.

#137 xyz

xyz
  • Members
  • 70 posts

Posted 04 July 2007 - 22:57

A, meni je ova bas super, posebno leti.

Attached Files



#138 zlizla

zlizla
  • Members
  • 136 posts

Posted 08 July 2007 - 17:23

Samo za informaciju, ovde u Nemackoj Milka od 100 gr kosta nekis 50 centi, sto je pouzdano (u najmanju ruku) duplo manje nego u Srbiji. Isto tako, ona ogromna, ne znam sad tacno masu, kosta 1,70 €... Ne znam kakvog je ukusa ta 'nova', nizebudzetna Milka koja se prodaje u Srbiji, ali, kakva je da je opet je duplo skuplja nego ovde...

#139 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 08 July 2007 - 17:35

Sa suvim grozdjem i lesnicima, ili samo sa celim lesnicima. Ponekad mi se jedu i vocne, tada zavisi od trenutnog raspolozenja. Dobra je i bela sa zelenim limunom.
Karamela i kafa isto nisu za bacanje (ali sve zavisi od "stanja hedonizma" biggrin.gif).

#140 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 09 July 2007 - 10:48

QUOTE(zlizla @ 8 Jul 2007, 18:23) <{POST_SNAPBACK}>
Samo za informaciju, ovde u Nemackoj Milka od 100 gr kosta nekis 50 centi,


sto nije tacno

QUOTE
Ne znam kakvog je ukusa ta 'nova', nizebudzetna Milka koja se prodaje u Srbiji, ali, kakva je da je opet je duplo skuplja nego ovde...


istog kao i ona u nemackoj, francuskoj, austriji, spaniji... - loseg

milka je milka (ne racunajuci one kopije sa ulice, to je nesto a ne cokolada)

#141 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 09 July 2007 - 11:00

QUOTE(Zverilla @ 9 Jul 2007, 11:48) <{POST_SNAPBACK}>
sto nije tacno
istog kao i ona u nemackoj, francuskoj, austriji, spaniji... - loseg

milka je milka (ne racunajuci one kopije sa ulice, to je nesto a ne cokolada)

Uz dodatak da je Milka nesto sto je na donjoj granici da uopšte bude svrstana u "čokoladu", pošto ima 26% kakaa. Jedan posto manje, i bila bi šećerna tabla.

#142 zlizla

zlizla
  • Members
  • 136 posts

Posted 09 July 2007 - 11:37

QUOTE(Zverilla @ 9 Jul 2007, 11:48) <{POST_SNAPBACK}>
sto nije tacno


Sta, jel sad treba da ti skeniram reklame koje dobijam svaki dan u postansko sanduce ili da ti fotografisem raf sa Milka cokoladama iz obliznjeg supermarketa da bih ti dokazao? Ok, nije tacno, 55 centi, izvini za nekonciznost. A to da je loseg kvaliteta, ne razumem, sta, nije zdrava? Pretpostavljam da ne pricas o ukusu, posto se stvari kao ukus Milka cokolade uzimaju kao aksiom....

#143 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 09 July 2007 - 12:00

Ne znam kako se u Srbiji razvila ljubav prema Milka cokoladama, ali to je onda ocigledno stvar ukusa. Verujem da se ukus nesto sto odlikuje cele nacije, ili regione. U Ceskoj je Milka na dnu lestvice omiljenih cokolada jer ovde skoro svi po pravilu vole cokolade sa visokim procentom kakaa. Takodje su mnogo tamnije i gorce glazure na napolitankama, keksima i muesli barovima napr.
Na srecu, i ja volim cokoladu sa vecim procentom kakaa, a takodje mislim da je milka preslatka i da se tesko moze nazvati cokoladom. Inace najvise volim belgijske cokolade sa otprilike 45 - 50 procenata kakaa. Pre par dana sam citala putopise poznatog savremenog putopisca koji rece da dok u Belgiji nije probao cokoladu, nije znao sta je cokolada. Da je na autobuskoj stanici zagrizao Cote D'Or cokoladu i doziveo cokoladni orgazam. smile.gif

#144 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 09 July 2007 - 12:00

edit: dupli post

Edited by wegga, 09 July 2007 - 12:03.


#145 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 09 July 2007 - 14:12

QUOTE(zlizla @ 9 Jul 2007, 12:37) <{POST_SNAPBACK}>
Sta, jel sad treba da ti skeniram reklame koje dobijam svaki dan u postansko sanduce ili da ti fotografisem raf sa Milka cokoladama iz obliznjeg supermarketa da bih ti dokazao? Ok, nije tacno, 55 centi, izvini za nekonciznost.


sta jel sad treba sledeci put kad budem u supermarkteu u nemackoj da ti slikam raf sa milkama gde je cena oko 70c rolleyes.gif

QUOTE
A to da je loseg kvaliteta, ne razumem, sta, nije zdrava?


pa i nije. previse masti ima. i secera.

QUOTE
Pretpostavljam da ne pricas o ukusu, posto se stvari kao ukus Milka cokolade uzimaju kao aksiom....


aksiom za sta?

ukus im je nikakav.
skoro sve su punjene nekim kremama koje mirisu na pancevacku petrohemiju a kakao nalazis u tragovima

#146 zlizla

zlizla
  • Members
  • 136 posts

Posted 09 July 2007 - 16:26

Ne, ne, ne moras da mi saljes slike posto svaki dan imam priliku da bacim pogled na nemacki raf sa Milka cokoladama, samo me cudi kako si to bas zapamtio i cenu Milka cokolade ako je smatras toliko inferiornom, da ti se nije slucajno omaklo da je kupis (ne daj boze). U svakom slucaju, ako je i 70 centi (koliko nije, mozda jedino u malim trgovinama) opet je skoro duplo jeftinija nego kod nas, i oko 15 centi nema potrebe da se uzbudjujes.
Inace te 'prave' belgijske cokolade sa tolikim procentom cokolade jednostavno nalazim prejakim za moj ukus, cesto mi vuku i ka gorkom; prvi put kad sam uzeo jednu, nakon prvog ugriza pogledao sam da nisam kupio greskom cokoladu za kuvanje... Meni su jednostavno Milka i Kinder cokolade pojam dobrog odnosa sastojaka i protiv toga ne mogu mnogo da uradim. Stvar ukusa, a fil od jagurta i ako je hemija, nek' je, sve dok je tako fantasticno ukusan.

#147 sanja025

sanja025
  • Members
  • 118 posts

Posted 09 July 2007 - 17:46

QUOTE
U Ceskoj je Milka na dnu lestvice omiljenih cokolada jer ovde skoro svi po pravilu vole cokolade sa visokim procentom kakaa. Takodje su mnogo tamnije i gorce glazure na napolitankama, keksima i muesli barovima napr.


E, pa to bi i meni pasalo smile.gif Mada, volem ja i Milku...

#148 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 09 July 2007 - 17:55

Nista posebno ova nova Milka s keksom. I dalje neprevazidjena Noisette. wub.gif

#149 Hannah

Hannah
  • Members
  • 260 posts

Posted 09 July 2007 - 18:14

QUOTE(melankolic @ 9 Jul 2007, 18:55) <{POST_SNAPBACK}>
I dalje neprevazidjena Noisette. wub.gif


Indeed. happy.gif
A pazi kad to kaže netko tko,Bože mi 'prosti baš i nije neki ljubitelj čokolade,daklem ja.

#150 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 09 July 2007 - 21:25

Kod Milke najvise volim sto se topi na dodir. Tj. drzis je rukom (a u omotu je) dok jedes, i ona se ipak malcice istopi. smile.gif
Cote d'Or sa narandzom i nije bas nesto (ali je preko 200 dinara), mogla bi da prodje neka "cista". smile.gif Doduse, ima tih "maksimalno cokoladnih" i za recimo 150 za 200 gr, ali im bas ne verujem.