Jump to content


Photo

Milka čokolade


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
150 replies to this topic

#1 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 29 October 2005 - 21:12

Split sa jednog drugog topica:

Milka definitivno nije ista, i to oni ne skrivaju. Po principu koliko para - toliko muzike, proracunali su da trziste istocne Evrope (a pre svega Rusija) nema dovoljno para da im se isplati nastup na njihovom trzistu sa najkvalitetnijim proizvodom. Zato se za ta trzista prave cokolade sa manjim procentom kakao mase, mleka itd. generalno nizeg kvaliteta, ali i cene. Ali imajuci u obzir kvalitet 'domacih' proizvoda na doticnim trzistima, Milka procentualno isto odskace po kvalitetu u odnosu na 'domace trziste' kao i u zapadnoj Evropi. Oni to uopste ne skrivaju i lepo pise na pakovanju postotak svakog sastojka, koji se razlikuje od trzista do trzista (kupite Milku u Austriji, i kupite 'istu' Milku u Bugarskoj, pa uporedite sta pise u sadrzaju).

<{POST_SNAPBACK}>


Ehm, danas sam uzeo ovu Milku koja je rađena samo za francusko tržište (na sebi ima samo deklaraciju na francuskom, Kraft Food France) i ovo je identična Milka koja se kod nas prodaje kao Milkinis, takođe ima 6x2 kockica u jednom bloku od 100gr.

Attached File  20051029_0023.jpg   83.88KB   287 downloads

Nema nikakvih razlika u ukusu ili ih ja nisam primetio. U cemu je onda fora sa ovim pričama? A tek sa ovim pakovanjima? :lol:

#2 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 29 October 2005 - 23:23

Ekhm...

Da li su te priče tačne ili nisu uopšte nije ni bitno ako uzmemo u obzir činjenicu da Milka u svoje čokolade trpa endorfin i enkefaline tj. hormone unutrašnjeg zadovoljstva koji se luče kada čovek doživi nešto lepo i proizvode osećaj zadovoljstva. Deluju na opijatne receptore i izazivaju šta? Fizičku zavisnost...

Mehanizam dejstva im je identičan kao i mehanizam dejstva heroina koji takođe deluje na opijatne receptore ali proizvodi mnooogo jači efekat. Kao što napomenuh, endorfin i enkefalini su prirodni hormoni i čovek se može "navući" na njih (npr. kada neko postane zavistan od seksa, kocke, hrane itd.) tako da u ovom slučaju sa Milka čokoladama imamo spoljašnje dodatno unošenje istih tj. jedan perfidan način navlačenja ljudi na Milka čokolade... :lol:

Izvor ove informacije je moja asistentkinja sa farmakologije (slušao pre par godina) s' tim da bih voleo da još neko potvrdi ovo ako zna nešto...

#3 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 30 October 2005 - 00:02

Bila mi baba iz Švabije prošlog leta i donela praunučićima krdo Milki. Ne razlikuju se od naših.

#4 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 30 October 2005 - 00:15

Bila mi baba iz Švabije prošlog leta i donela praunučićima krdo Milki. Ne razlikuju se od naših.

<{POST_SNAPBACK}>


jednako su konfekcija ...
..besh milke ...tahan alva je zakon !

#5 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 30 October 2005 - 01:37

Ekhm...

Da li su te priče tačne ili nisu uopšte nije ni bitno ako uzmemo u obzir činjenicu da Milka u svoje čokolade trpa endorfin i enkefaline tj. hormone unutrašnjeg zadovoljstva koji se luče kada čovek doživi nešto lepo i proizvode osećaj zadovoljstva. Deluju na opijatne receptore i izazivaju šta? Fizičku zavisnost...

Mehanizam dejstva im je identičan kao i mehanizam dejstva heroina koji takođe deluje na opijatne receptore ali proizvodi mnooogo jači efekat. Kao što napomenuh, endorfin i enkefalini su prirodni hormoni i čovek se može "navući" na njih (npr. kada neko postane zavistan od seksa, kocke, hrane itd.) tako da u ovom slučaju sa Milka čokoladama imamo spoljašnje dodatno unošenje istih tj. jedan perfidan način navlačenja ljudi na Milka čokolade...  :lol:

Izvor ove informacije je moja asistentkinja sa farmakologije (slušao pre par godina) s' tim da bih voleo da još neko potvrdi ovo ako zna nešto...

<{POST_SNAPBACK}>


Ne lupaj gluposti. Svaka čokolada zbog svog sastava podražava lučenje endorfina u organizmu (tzv. hormon sreće) i smanjuje stres šta više. Porediti je sa narkotikom je... hm, pa... :lol:

#6 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 30 October 2005 - 08:08

Naravno da svaka čokolada izaziva lučenje endorfina i enkefalina, ali povod za ispitivanje istih (po rečima moje asistentkinje) je bio taj što su, kada su se pojavile kod nas, Milka čokolade bile neuporedivo popularnije od Nestle, iako su i jedna i druga firma na istom nivou kvaliteta u svetu... Onda su, po njenim rečima, u Milka čokoladama otkrili endorfin i enkefaline koji su i doveli do toga da se ljudi više navuku na njih a samim tim i donesu više para vlasnicima Milke... :lol:

Ja ne verujem u teorije zavere ali ovo nije jedna od njih - zvuči sasvim realno i tako nešto se i može očekivati u sistemu u kome je zarađivanje novca vrhunski ideal.

Edited by srdjann, 30 October 2005 - 08:09.


#7 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 30 October 2005 - 09:00

Malo si pre-poopcio zakljucak.
Kraft i Nestle su na vishe podrucja gadni konkurenti. Jadnako tako je i Nescafe dosta popularniji na području ex.Yu od Jacobs kave, što bi se, ovom logikom, moglo objasniti perfidnom Nestleovom taktikom dodavanja kofeina u cilju izazivanja ovisnosti? :lol:

U ostalom, one tamne chokolade (tzv. za pranje i kuhanje :lol: ) su daleko ispred mliječnih po opisanom djelovanju, a nisu tako popularne.

#8 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 30 October 2005 - 10:09

U ostalom,  one tamne chokolade (tzv. za pranje i kuhanje  :lol: ) su daleko ispred mliječnih po opisanom djelovanju, a nisu tako popularne.

<{POST_SNAPBACK}>


Al kad se navuces...
Sad ispod 70% mi ne dolazi u obzir a ovi mi se zasjje kad vidim 86%... 3.5e mamicu mu...

#9 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 30 October 2005 - 10:44

Cudnovati putevi Milkini do nasih usta....
Notorni zavisnik od iste (a i onih drugih), natrapam na buvljaku
(da, sto se čudite) na milku koja je svecki putnik, dosla iz Svice preko
Kosova (?!) do tezge i mojih nepca, sve bazdi na endorfin i enkefalin,
sa kremom ili bez, ljesnjakom, nugatom, jaoj!
Zasto bih odolevala porivima, ukusi su razliciti/isti....doooobri.

#10 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 30 October 2005 - 10:54

kao Milkinis, takođe ima 6x2 kockica u jednom bloku od 100gr.

eh, moram da se korigujem :lol:
ima 7x2 kockica, nisam obratio dovoljno pažnje :lol:

#11 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 30 October 2005 - 11:17

Sad ispod 70% mi ne dolazi u obzir a ovi mi se zasjje kad vidim 86%... 3.5e mamicu mu...

<{POST_SNAPBACK}>

oš da kažeš da su u slo 3.5e? (100gr ili.. :lol: )

a meni mnogo ovih .85-1e, doduše ima ih za 0.70e na buvljaku (OTC-u :lol: ) za 0.70e svih vrsta.

#12 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 30 October 2005 - 11:44

Pa Milka ni nema tamne čokolade, right? :lol:
Znam da su tamnopute slatkice premium klasa. Ali, 3,5 je stvarno dosta. Jel to mozda Lindtova (iako mi je i za nju puno, u Zg je oko 15 kn)?

#13 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 30 October 2005 - 11:58

aha... nisam ukapirao da pričate o dark chocholate, ovde je tema milka, bre! :lol: :lol:

#14 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 30 October 2005 - 15:07

Pa Milka ni nema tamne čokolade, right?  :lol:
Znam da su tamnopute slatkice premium klasa. Ali, 3,5 je stvarno dosta. Jel to mozda Lindtova (iako mi je i za nju puno, u Zg je oko 15 kn)?

<{POST_SNAPBACK}>



zavisi za koju. za 3,5E se tesko moze kupiti zaista vrhunska cokolada 70% tipa amadei, cluizel, domori. mozda neka masovnija (duty free) verzija valhrone i slicnog.
lindt je ipak konfekcija, iako jako dobra konfekcija koju i sam rado trosim kada potamanim zalihe ozbiljnije robe.

#15 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 30 October 2005 - 15:13

Al kad se navuces...
Sad ispod 70% mi ne dolazi u obzir a ovi mi se zasjje kad vidim 86%... 3.5e mamicu mu...

<{POST_SNAPBACK}>


nedavno probah 99%. kad nisam umro.