Jump to content


Photo

Sengenska viza


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
115 replies to this topic

#1 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 31 August 2005 - 12:52

Zanima me da li neko sigurno zna ili je imao iskustava sa slicnom situacijom:
- osoba koja zivi u Srbiji dobije nemacku ili belgijsku turisticku vizu na 2-3 meseca (sa jednim ulaskom u sengen-zonu)
- za vreme tog boravka od 2-3 meseca u Nemackoj/Belgiji zeli da provede 2 nedelje u Spaniji;

Znam da teoretski viza vazi za sve sengen-zemlje te da ovo ne bi trebalo biti problem, ali nekako se bojim da prakticno moze da neko negde krene da zeza.

Zna li neko mozda nesto vise o tome?

#2 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 31 August 2005 - 13:04

Pa, u principu mogu da zezaju ako hoće.

No, čuo sam samo za jedan slučaj, i to na ulasku u Grčku, sa nemačkom šengen vizom. Policija nije pravila problem, nego carina. Ipak su pustili tu osobu da udje nakon duže zajebancije.

Tako da mislim da nema nikakvih problema.

Na stranu što od Belgije do Španije i nemaš granice da prelaziš.

Edited by Tresko, 31 August 2005 - 13:05.


#3 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 31 August 2005 - 13:12

Znam da fakticki nema granice ali znam i da pre ulaska u aeroplan nekada traze dokumenta i ako je let u okviru sengen-granica, zato mi je i palo napamet da bi neko ipak mogao da zeza.

A i mene su jednom zezali u Amsterdamu zato sto sam letela u Helsinki sa francuskom vizom. Pustili me jesu u sledeci avion ali me je nacista barem 20tak minuta ispitivao kako to da nemam finsku vizu i sta cu ja uopste u Helsinkiju i kod koga idem i sta cu tamo da radim itd itd (kreten, uf sad se opet iznervirah kad se prisetih).

E sad ako je tako nesto najveci domet neprijatnosti onda ok, a nadam se da je verovatnoca nepustanja u neku od zemalja ipak veoma mala.

#4 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 31 August 2005 - 13:14

Znam da fakticki nema granice ali znam i da pre ulaska u aeroplan nekada traze dokumenta i ako je let u okviru sengen-granica, zato mi je i palo napamet da bi neko ipak mogao da zeza.

A i mene su jednom zezali u Amsterdamu zato sto sam letela u Helsinki sa francuskom vizom. Pustili me jesu u sledeci avion ali me je nacista barem 20tak minuta ispitivao kako to da nemam finsku vizu i sta cu ja uopste u Helsinkiju i kod koga idem i sta cu tamo da radim itd itd (kreten, uf sad se opet iznervirah kad se prisetih).

E sad ako je tako nesto najveci domet neprijatnosti onda ok, a nadam se da je verovatnoca nepustanja u neku od zemalja ipak veoma mala.

<{POST_SNAPBACK}>

Traže dokument, ali samo da vide da li si to ti, zbog antiterorističkih mera. Ne gledaju u vize.

#5 Jontra_Volta

Jontra_Volta
  • Members
  • 1,083 posts

Posted 31 August 2005 - 21:40

hm, ovo je i mene interesovalo.
mislim, znam da nema nikakvih problema kad ides vozom ili busom ili kolima, posto nigde nema granice ni zaustavljanja, ali avionom jos nisam putovao izmedju sengen zemalja. znaci, definitivno nema "granica" ni kada se leti?

#6 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 01 September 2005 - 18:48

Zanima me da li neko sigurno zna ili je imao iskustava sa slicnom situacijom:
- osoba koja zivi u Srbiji dobije nemacku ili belgijsku turisticku vizu na 2-3 meseca (sa jednim ulaskom u sengen-zonu)
- za vreme tog boravka od 2-3 meseca u Nemackoj/Belgiji zeli da provede 2 nedelje u Spaniji;

Znam da teoretski viza vazi za sve sengen-zemlje te da ovo ne bi trebalo biti problem, ali nekako se bojim da prakticno moze da neko negde krene da zeza.

Zna li neko mozda nesto vise o tome?

<{POST_SNAPBACK}>


Da, može, pod uslovom da ne izađe iz Schengena tokom perioda važenja. Između država nema nikakvih granica niti traženja pasoša, osim ako se ide avionom, u kom slučaju se pasoš sa kartom traži na čekiranju.

#7 Elizabeta Shmekerka

Elizabeta Shmekerka
  • Members
  • 400 posts

Posted 01 September 2005 - 19:22

Zanima me da li neko sigurno zna ili je imao iskustava sa slicnom situacijom:
- osoba koja zivi u Srbiji dobije nemacku ili belgijsku turisticku vizu na 2-3 meseca (sa jednim ulaskom u sengen-zonu)
- za vreme tog boravka od 2-3 meseca u Nemackoj/Belgiji zeli da provede 2 nedelje u Spaniji;

Znam da teoretski viza vazi za sve sengen-zemlje te da ovo ne bi trebalo biti problem, ali nekako se bojim da prakticno moze da neko negde krene da zeza.

Zna li neko mozda nesto vise o tome?

<{POST_SNAPBACK}>

Za Novu godinu sam planirala da putujem u Holandiju i dobila sam njihovu šengensku vizu. U poslednjem trenutku se stvar promenila, te smo odlučili da idemo u Španiju. Jedino mesto gde su nam tražili pasoše bila je Italijanska granica, što je i logično jer smo tu ušli u zemlju šengenskog sporazuma. Posle toga granice NE POSTOJE i niko te ne zaustavlja. Samo na ulasku u zemlju naiđeš na tablu sa natpisom, u našem slučaju to su bile Francuska i Španija. Dakle, slobodno putuj i uživaj!

#8 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 01 September 2005 - 21:18

Ne vidim kavbih problema mozes da imas. Svaki oput kada sam putovala u okviru Shengena svracala sam do najmanje dve zemlje. NIKADA nisam imal problem. Samo su mi na ulazu u shengen checkirali vizu, posle ne.

Isla interail-om.

Samo napred!

#9 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 02 September 2005 - 00:53

hm, ovo je i mene interesovalo.
mislim, znam da nema nikakvih problema kad ides vozom ili busom ili kolima, posto nigde nema granice ni zaustavljanja, ali avionom jos nisam putovao izmedju sengen zemalja. znaci, definitivno nema "granica" ni kada se leti?

<{POST_SNAPBACK}>



nema granica, kao sto je Tresko rekao, na aerodromu ti traze pasos samo zbog provere identiteta, a na aerodromu gde sletis nema pasoske kontrole...

provereno na letovima Nemacka-Norveska, Nemacka-Spanija, Danska-Norveska itd...


takodje ako ces ti duzi deo vremena provesti u DE/BE nego u ES, onda definitivno ne moze niko da ti pravi probleme.

#10 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 02 September 2005 - 09:57

Hvala svima :lol:

Inace zaboravih da napomenem i da je mene onomad holanski krelac zezao izmedju leta CH-NL i NL-F (znaci na ulasku u sengen-zonu).

#11 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 02 September 2005 - 16:37

evo mene sa iskustvom :lol:

dakle, kada letis avionom, najbolje je da imas sengen vizu zemlje u koju slece avion. ako sleces u, recimo frankfurt a zelis da ides u francusku, a imas sengen vizu izdatu u nemackoj ambasadi, mozes da kazes da odatle ides autobusom u F. u sustini, osim na aerodromu, nigde ti ne traze vizu. jedini problem za koji sam cula jeste kad imas sengen vizu izdatu u grckoj ambasadi, pa iz grcke hoces u neku drugu zemlju, npr dansku, mogu da ti prave problem ako tamo ne ides avionom (dakle ne izlazis iz sengen zemalja) i/ili nemas multientry vizu.
inace, moje iskustvo je da su nemacki panduri najprijatniji.

#12 Italo_Disco_Bg

Italo_Disco_Bg
  • Members
  • 80 posts

Posted 10 September 2005 - 22:00

A sta znaci kada vam je na nemackoj sengen vizi tamo gde pise numbers of entry pise MULT ?

#13 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 11 September 2005 - 15:31

Multientry tj. imas pravo vise ulazaka u odredjenom trajanju (pri svakom ulasku).

#14 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 11 September 2005 - 18:11

Multientry tj. imas pravo vise ulazaka u odredjenom trajanju (pri svakom ulasku).

<{POST_SNAPBACK}>


ja ne kapiram ovo 'pri svakom ulasku'

multientry ti daje pravo na vise ulazaka tokom trajanja vize...

#15 scarlet

scarlet
  • Members
  • 4 posts

Posted 13 September 2005 - 22:17

ma kakve granice, cak kad se iz jednog grada EU leti u drugi grad EU nema pasoske kontrole