Jump to content


Photo

Sengenska viza


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
115 replies to this topic

#106 miroslavg

miroslavg
  • Members
  • 27 posts

Posted 23 April 2007 - 08:29

QUOTE(jms_uk_2001 @ 23 Apr 2007, 09:21)
nije navedeno, ali ako pogledas sa leve strane pise From: liverpul wink.gif

e ja ne znam da citam nista sto pise sa leve strane:)
jer vam ne pada na pamet da na forum sa vremena na vreme dodju ljudi koji ne provode toliko vremena na istom?

#107 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 24 April 2007 - 09:21

QUOTE(miroslavg @ 23 Apr 2007, 09:29)
jer vam ne pada na pamet da na forum sa vremena na vreme dodju ljudi koji ne provode toliko vremena na istom?

Ne pada nam na pamet da na forum dolaze ljudi koji ne znaju da čitaju.

#108 miroslavg

miroslavg
  • Members
  • 27 posts

Posted 24 April 2007 - 15:12

QUOTE(Tresko @ 24 Apr 2007, 10:21)
Ne pada nam na pamet da na forum dolaze ljudi koji ne znaju da čitaju.

Nemoj da generalizuješ svoju ograničenost!

#109 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 25 May 2007 - 08:07

nego..da se ubacim sa pitanjem ako neko ima iskustva sa slicnim stvarima...student sam u USA, vracam se kuci za leto(uobicajena prica) i planiram da idem za nemacku na nedelju dana ...imam nemacku turisticku vizu na mesec dana za avgust...posto posle toga planiram da se vracam za USA, hteo bih da kupim povratnu kartu frankfurt-chicago....(cisto da sebi smanjim troskove i da ne moram da se vracam za srbiju)...povratnu bi uzeo do frankfurta zato sto sledece godine svakako treba da budem semesetar u nemackoj, ali za to jos nemam vizu...da li neko zna da li bi pravili problem na aerodromu u FRA zbog takve povratne karte?...hvala...

#110 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 26 May 2007 - 05:20

QUOTE(BraveMargot @ 20 Apr 2007, 11:22) <{POST_SNAPBACK}>
Mene interesuje da li mogu da izvadim dugotrajnu nemacku vizu na vise ulazaka i da sa njom putujem na relacijama tipa UK-Italija, UK-Francuska i sl, tj da idem direktno umesto da uvek letim preko Nemacke?

Ja izvadio finski shengen preko leta... idem pa nek me hapse smile.gif

#111 mrda

mrda
  • Members
  • 224 posts

Posted 26 May 2007 - 19:52

totalno je nebitno ciju vizu imas, sve dok ti na njoj pise for schenngen states itd. Ja sam sa nemackom vizom isao u Grcku par puta.. nikad nikakav problem nisam imao! cool.gif

#112 rti

rti
  • Members
  • 25 posts

Posted 28 May 2007 - 17:10

Zelim da idem u Estoniju.
Ambasada se nalazi u Becu odakle mi je najjeftinije i da stignem do Talina.
E to znaci da mi treba tranzitna viza za Autriju.
Prvo pitanje: koliko dugo mogu da se zadrzim u Austriji sa tranzitnom vizom (da bih uspela da izvadim vizu za Estoniju i da se posle vratim kroz istu tu Austriju)?
Drugo pitanje: da li mi onda i za Sloveniju treba tranzitna viza?

BTW koji je hajjeftiniji nacin da stignem do Beca?

#113 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 28 May 2007 - 17:38

Koliko znam, Estonija ima ambasadu i u Budimpesti i nekoliko ljudi koji su isli tamo su u Budimpesti vadili vizu.
A ako bas hoces do Beca, uglavnom se ide preko Madjarske, ne preko Slovenije (ako ides vozom ili busom).

#114 rti

rti
  • Members
  • 25 posts

Posted 28 May 2007 - 19:54

Da ambasada jeste i u Budimpesti ali put od Budimpeste do Talina preko Berlina (za koji mi treba tranzitna aerodromska viza) kosta 280 evra, a od Beca do Talina kosta 165evra biggrin.gif
Jedini problem bi mi bio da dobijem i tu austrijsku vizu jer je uslov da bi npr dobio tranzitnu vizu vec viza zemlje u koju ides smile.gif
SVe zeemlje u koje sam putovala nisu bile u Sengenskom viznom rezimu pa o sengenskim vizama ne znam apsolutno nista %)

#115 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 29 May 2007 - 13:30

Pa nista, onda zapucaj u austrijsku ambasadu i direktno ih pitaj i obrazlozi kako i sta. Valjda ce biti milostivi smile.gif

#116 markoristic

markoristic
  • Members
  • 48 posts

Posted 30 May 2007 - 22:27

QUOTE(rti @ 28 May 2007, 20:54) <{POST_SNAPBACK}>
Da ambasada jeste i u Budimpesti ali put od Budimpeste do Talina preko Berlina (za koji mi treba tranzitna aerodromska viza) kosta 280 evra, a od Beca do Talina kosta 165evra biggrin.gif
Jedini problem bi mi bio da dobijem i tu austrijsku vizu jer je uslov da bi npr dobio tranzitnu vizu vec viza zemlje u koju ides smile.gif
SVe zeemlje u koje sam putovala nisu bile u Sengenskom viznom rezimu pa o sengenskim vizama ne znam apsolutno nista %)



Kao prvo i osnovno, licno prisustvo prilikom podnosenja zahteva za estonsku vizu nije obavezno. To treba da imas na umu jer to znatno smanjuje komplikacije prilikom vadjenja vize. Tesko je da ce ti i Madjarska i Austrija dati svoju vizu da bi ti mogla u njihovoj zemlji da trazis neku drugu vizu, zato tu opciju otpisi odmah. Ako si procitala informacije vezane za estonsku vizu na sajtu njihovog ministarstva spoljnjih poslova mogla si da uocis da drzavljani zemalja u kojima Estonija nema konzulat mogu svoja dokumenta za vizu i pasos da posalju postom na adresu najblizeg konzulata. Tako sam ja sva svoja dokumenta poslao u Budimpestu. Bio sam u stalnom kontaktu preko mail-a sa konzulom koji me je obavestio kada je viza bila gotova. Problem je sto oni ne salju pasos nazad postom vec ga neko mora pokupiti u Budimpesti. Napisao sam ovlascenje, koje sam preko interneta poslao coveku iz Budimpeste, on je pasos pokupio i poslao mi ga nazad postom i odoh ti ja u Estoniju.

Ukoliko imas neka dodatna pitanja o Estoniji i kako stici do tamo slobodno pitaj.

Pozdrav