Jump to content


Photo
- - - - -

Pojasevi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
539 replies to this topic

Poll: Da li se vezete? (408 member(s) have cast votes)

Da li se vezete?

  1. Da, uvek! (311 votes [78.73%])

    Percentage of vote: 78.73%

  2. Ponekad. (60 votes [15.19%])

    Percentage of vote: 15.19%

  3. Ne, nikad. (24 votes [6.08%])

    Percentage of vote: 6.08%

Vote Guests cannot vote

#511 pirat_w

pirat_w
  • Members
  • 31 posts

Posted 26 January 2010 - 23:50

Ne nasilnička vožnja je nedefinisani pojam u zakonu koji daje policiji nadležnost da samovoljno odredi da si ti nasilnički vozio. Pritom ti nemaš pojma šta je to nasilnička vožnja dok te ne tresnu po džepu. Evo ako bi neko bio ljubazan da mi tačno kaže kada ću biti kažnjen za nasilničku vožnju bio bih mu zahvalan. Kad sam pre par dana pitao jedno pandura da mi definiše rekao mi je da ne zna i da čekaju instrukcije iz ministarstva. Dakle on treba da me kazni za nešto za šta nema pojma šta je.
Naravno ne želim odgovore ja mislim da je to čuo sam da je to nego da mi dokumentuje sa nekog zvaničnog sajta ili da mi kaže gde ja to mogu da saznam.
Naravno u članu 41. zakona stoje neki primeri ali i opšte uredjenje da pandur slobodno proceni.

"Član . 41. – Nasilnička vožnja je postupanje vozača koje je u gruboj suprotnosti sa pravilima saobraćaja, odnosno, prilikom koje vozač ne pokazuje obzir prema bezbednosti ostalih učesnika u saobraćaju. Pored navedenog nasilnička vožnja podrazumeva i kada vozač dva ili više puta prođe na crveno svetlo ukoliko nije prošlo više od 10 minuta, kao i kada vozač izvrši preticanje kolone vozila pri čemu svojim vozilom prelazi ili se kreće po neisprekidanoj uzdužnoj liniji koja razdvaja kolovozne trake po smerovima kretanja. (kazna zatvora od 30 do 60 dana i 15 kaznenih poena, kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje 9 meseci, ukoliko je vozač prilikom nasilničke vožnje prouzrokovao saobraćajnu nezgodu, predviđena je kazna zatvora od 45 do 60 dana i 17 kaznenih poena, kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje 10 meseci)."

v.

#512 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 27 January 2010 - 01:57

Ma bre, ok, primetio si valjda onaj :ph34r: na kraju. Sve je to ok, nego ja to zato što se ion i ti bunite zbog kršenja Ženevske konvencije, ljudskih prava i šta već svega ne :), zbog procesa koji traje tri sekunde i troši 0,3kCal vašeg vremena i energije. No, bitno je da Big Brother sve to gleda.

#513 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 27 January 2010 - 08:16

Da nije možda i nasilnička vožnja "lična sloboda" :ph34r: ?


Još da kažeš kakve veze ima nasilnička vožnja sa nevezivanjem pojasa..

#514 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 27 January 2010 - 13:04

Post je bio upućen piratu jer je posle tvog posta o "ličnim slobodama" krenuo da priča o nasilničkoj vožnji. Aman jer i tebi treba da objašnjavam da je to samo bila aluzija.

#515 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 02 February 2010 - 01:00

Briljantnost umetnosti najcesce lezi u njenoj jednostavnosti...

Youtube Video ->Original Video


#516 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 07 February 2010 - 15:03

Marketing je posao, a ne umetnost.
Nažalost, odavno su uočili da pali "gađanje emocija" pa vrlo često idu na tu kartu.

Baš pre 1/2 sata sam telefonom razgovarao sa sestrom koja je danas živa samo zahvaljujući tome što 1980 i neke godine nije bila vezana (izletela, izbačena inercijom, iz automobila koji je koji sekund kasnije postao presovani krš).

Verujem da bi i iz njenog iskustva mogla da se napravi jako efektna reklama kada bi neko uložio iste novce kao u gornje ostvarenje.

#517 vucica82

vucica82
  • Members
  • 2 posts

Posted 14 June 2010 - 09:46

Kada vozim uvek vezem pojas ali kada sedim na zadnjem mestu nikad se ne vezem. Ne znam nikog ko to radi na zadnjem sedistu. Hehehehe :ph34r:

#518 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 16 June 2010 - 18:13

U nekim autima kad sjediš nazad sve i da hoćeš ne možeš da se zavežeš jer vlasnik vozila nije izvadio one stvari gdje se kopča pojas (ne znam kako da ih nazovem) ispod siceva.

#519 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 16 June 2010 - 23:19

Kada vozim uvek vezem pojas ali kada sedim na zadnjem mestu nikad se ne vezem. Ne znam nikog ko to radi na zadnjem sedistu. Hehehehe :ph34r:

Izvini,ali to nije smešno nego je tužno.

#520 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 22 June 2010 - 15:59

U nekim autima kad sjediš nazad sve i da hoćeš ne možeš da se zavežeš jer vlasnik vozila nije izvadio one stvari gdje se kopča pojas (ne znam kako da ih nazovem) ispod siceva.

sve i da hoćeš ,u zastavi ne možeš da pronadješ ta pojaseve na zadnjem sedištu.Svaki dalji komentar izlazi iz teme za ovaj topik :ph34r:

#521 telenorce

telenorce
  • Members
  • 2 posts

Posted 10 January 2012 - 16:50

skoro uvek se vezujem, navika :)

#522 goransavic

goransavic
  • Members
  • 11 posts

Posted 14 November 2012 - 16:32

Kada vozim uvek vezem pojas ali kada sedim na zadnjem mestu nikad se ne vezem. Ne znam nikog ko to radi na zadnjem sedistu. Hehehehe Posted Image


I ja kad vozim uvek se vežem, ali kad sam suvozač nikad se ne setim. Uvek me opominju.

#523 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 November 2012 - 04:31

I ja kad vozim uvek se vežem, ali kad sam suvozač nikad se ne setim. Uvek me opominju.


Ako kola imaju airbag za suvozaca, pametnije je da se uvek vezes. ;)

#524 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 15 November 2012 - 06:19

skoro uvek se vezujem, navika Posted Image

Skoro se nikad ne vezujem, navika

#525 Zexx

Zexx
  • Members
  • 6 posts

Posted 15 November 2012 - 19:55

Ja se uvek vezujem . Navika zato sto mi pisti kao ludo dok se ne vezem :lol+: