Jump to content


Photo

Delta vlasnik C marketa?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
108 replies to this topic

#16 queeria

queeria
  • Members
  • 1,429 posts

Posted 21 August 2005 - 16:44

Da li ste primetili da u Deltinim prodavnicama ne mozete naci proizvode konkurencije proizvodima koje oni uvoze ili proizvode.
Ja sam primetio da nema Henkel-Merima deterdzenata niti Agroziv proizvoda...
Mislim da je opasno da Delta kupi C market...

#17 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 21 August 2005 - 16:48

Nece se izglupirati kao sa Air Maxijem..

<{POST_SNAPBACK}>

šta bi sa veelikim air-maxijem?

#18 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 21 August 2005 - 21:27

Da li ste primetili da u Deltinim prodavnicama ne mozete naci proizvode konkurencije proizvodima koje oni uvoze ili proizvode.
Ja sam primetio da nema Henkel-Merima deterdzenata niti Agroziv proizvoda...
Mislim da je opasno da Delta kupi C market...

<{POST_SNAPBACK}>

Primetio sam ja sto-sta da nema u Maxi-ju, mnoge proizvode na koje sam zaboravio sve dok nisam otisao u Rodic ili Cmarket da bi ih se ponovo "setio". :lol:

Konkurencija je ipak majka, posto su mi u ovom trenutku sva tri objekta relativno blizu, ne bih mogao da zamislim da "spadnem" na jedan izbor. :huh:

#19 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 21 August 2005 - 21:55

i mene hvata bes sto ce u celom gradu moci da se kupi samo jedna te ista roba. sto se zakona tice, dzabe zakon, kad se zakoni ovde jednostavno ignorisu! jedna slovenija ima antimonopolski zakon, te je tako `merkator` ispunio kvotu sirenja po slo.mi o tome mozemo samo da sanjamo... na ivici sam da ne udjem u hebeni `maxi` vise nikad, bez obzira na to sto mi je ispred nosa. :lol:

#20 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 21 August 2005 - 22:10

Sa stanovista potrosaca, nama ni iz dzepa ni u dzep, ali niko ne garantuje da Miskovic za 2-3 godine kada "osposobi" posrnulog giganta u vidu Cmarketa i nabije cenu akcija 2-3-10x puta vecu nego sto je sad, nece ponuditi Slovencima (onim istim iz Merkatora) ili Italijanima ili kome vec "na izvolte".

Tada nece biti price o zastiti domaceg trzista, patriJotizmu i slicnih fazona.

#21 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 21 August 2005 - 22:12

i mene hvata bes sto ce u celom gradu moci da se kupi samo jedna te ista roba. sto se zakona tice, dzabe zakon, kad se zakoni ovde jednostavno ignorisu! jedna slovenija ima antimonopolski zakon, te je tako `merkator` ispunio kvotu sirenja po slo.mi o tome mozemo samo da sanjamo... na ivici sam da ne udjem u hebeni `maxi` vise nikad, bez obzira na to sto mi je ispred nosa. :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Još jednom, drugari:

U proceduri je Zakon o zaštiti konkurencije. Možete naći tekst na parlament.sr.gov.yu
Sigurno će Vam se svideti. Ja nisam antimonopolista, ali vama ce biti cool.

R.

#22 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 22 August 2005 - 09:19

i mene hvata bes sto ce u celom gradu moci da se kupi samo jedna te ista roba. sto se zakona tice, dzabe zakon, kad se zakoni ovde jednostavno ignorisu! jedna slovenija ima antimonopolski zakon, te je tako `merkator` ispunio kvotu sirenja po slo.mi o tome mozemo samo da sanjamo... na ivici sam da ne udjem u hebeni `maxi` vise nikad, bez obzira na to sto mi je ispred nosa. :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


???????
Ajd objasni ovo za sloveniju kad te molim...

#23 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 22 August 2005 - 10:08

Merkator definitivno odustao od C marketa. Delta nece postati vecinski vlasnik istog (jos uvek).
Bice to neko drugi - znace se za par dana.

#24 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 24 August 2005 - 08:15

Evo kako izgleda ta Deltina kupovina, i po čijoj zamisli:

Koštunica ukočio Miškovića
Akcionari bliski Raduloviću zapretili da će blokirati "Deltinu" upravnu zgradu i radnje, a Udruženje malih akcionara "Ce market"
BEOGRAD - Pre dva dana započeli su pregovori o kupovini "Ce marketa" između Miroslava Miškovića, vlasnika "Delte M", Slobodana Radulovića, direktora "Ce marketa", Milana Beka, bivšeg ministra za privredu i sadašnjeg biznismena i konsultanta. Kompromisno rešenje koje je isforsirao premijer Vojislav Koštunica kako bi se pomirile zaraćene strane - Mišković i Radulović - trebalo bi da zadovolji obojicu.

Radulović, kako saznajemo od bliskih saradnika Vlade Srbije, nema novac za kupovinu pa će morati da ga pozajmi, a Milan Beko će se pojaviti u ulozi koja mu obezbeđuje "veća prava od konsultantskih". Izvesno je da Mišković ne može biti većinski vlasnik jer bi, u tom slučaju, stekao status monopoliste na srpskom tržištu. Tako će biti raspodeljeno vlasništvo između ovih biznismena, kažu vladini saradnici.


Nastavlja se otkup akcija

Branko Pavlović, konsultant Udruženja malih akcionara, juče je potvrdio da se nastavlja otkup akcija jer "Delta M" nije odustala od ugovora da akcionarima, koji prodaju akcije do 15. septembra, isplati 300 evra po akciji. On ističe da nije učestvovao u razgovorima koji su vođeni kod Koštunice i da ga ne zanima po kom modelu će akcionari biti isplaćeni, da li preko udela, berze ili putem preuzimanja. "Vodim brigu samo o tome da se mojim klijentima, članovima Udruženja akcionara, garantuje otkup celog paketa akcija od 51,5 odsto, cena akcije od 300 evra i rok otkupa do 15. septembra. Znam za pregovore i oni me zanimaju samo do mere da se ne nanese šteta mojim klijentima i da pregovori ne krenu lošim tokom u odnosu na njih", kaže Pavlović.




Iz izvora, bliskih srpskoj vladi, saznaje se da je Koštunica bio prisiljen da se uključi u ovaj problem zbog najavljenog sukoba akcionara koji bi premašio aferu s "Knjazom". Akcionari koji su bliski Raduloviću zapretili su pre neki dan da će blokirati "Deltinu" upravnu zgradu i radnje, a Udruženje malih akcionara, koje je pokušavalo da proda akcije preko novoosnovane firme KPACM, planiralo da okupira "Ce market". Sve to je neko dojavio policiji, pa su pojačane snage bezbednosti oko glavne zgrade "Ce marketa", a skrenuta je pažnja i zaposlenima u ovoj trgovini na mogući sukob.

Kad je sve to čuo, Koštunica je pozvao sve aktere na "raport", ali nije, kažu njegovi saradnici, tražio da sam odredi sudbinu "Ce marketa" već je saopštio Miškoviću i Raduloviću da "ceo proces prodaje ove trgovine treba vratiti u institucionalne kanale", upozorivši pre toga sve potencijalne kupce da "ne zloupotrebljavaju medijske i političke veze kako bi posao završili u svom interesu".

U ponedeljak uveče na sastanku kod Koštunice, kojem je prisustvovao i Predrag Bubalo, ministar za privredu, raspravljalo se o tome da "Miškovićev model" kupovine "Ce marketa" preko posebne firme sadrži i veliki broj pravnih nedoumica i da se njime zapravo samo simulira pravni postupak jer su akcionari osnovali novu firmu sa ciljem ne da posluju već samo da prenesu i prodaju akcije. Konstatovano je i da je to suprotno javnom interesu jer se na taj način zaobilazi finansijsko tržište i vlasnici dovode u neravnopravan položaj, pošto se trgovina određenim paketom akcija obavlja iz "zatvorenih vrata".

Podsećamo, ponudu za preuzimanje pre godinu dana dao je "Merkator", ali je nedavno odustao, tako da je Raduloviću jedini konkurent investicioni fond "Ašmor" iz Velike Britanije.

#25 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 24 August 2005 - 09:23

Evo kako izgleda ta Deltina kupovina, i po čijoj zamisli:

Koštunica ukočio Miškovića
Akcionari bliski Raduloviću zapretili da će blokirati "Deltinu" upravnu zgradu i radnje, a Udruženje malih akcionara "Ce market"
BEOGRAD - Pre dva dana započeli su pregovori o kupovini "Ce marketa" između Miroslava Miškovića, vlasnika "Delte M", Slobodana Radulovića, direktora "Ce marketa", Milana Beka, bivšeg ministra za privredu i sadašnjeg biznismena i konsultanta. Kompromisno rešenje koje je isforsirao premijer Vojislav Koštunica kako bi se pomirile zaraćene strane - Mišković i Radulović - trebalo bi da zadovolji obojicu.

Radulović, kako saznajemo od bliskih saradnika Vlade Srbije, nema novac za kupovinu pa će morati da ga pozajmi, a Milan Beko će se pojaviti u ulozi koja mu obezbeđuje "veća prava od konsultantskih". Izvesno je da Mišković ne može biti većinski vlasnik jer bi, u tom slučaju, stekao status monopoliste na srpskom tržištu. Tako će biti raspodeljeno vlasništvo između ovih biznismena, kažu vladini saradnici.


  Nastavlja se otkup akcija

Branko Pavlović, konsultant Udruženja malih akcionara, juče je potvrdio da se nastavlja otkup akcija jer "Delta M" nije odustala od ugovora da akcionarima, koji prodaju akcije do 15. septembra, isplati 300 evra po akciji. On ističe da nije učestvovao u razgovorima koji su vođeni kod Koštunice i da ga ne zanima po kom modelu će akcionari biti isplaćeni, da li preko udela, berze ili putem preuzimanja. "Vodim brigu samo o tome da se mojim klijentima, članovima Udruženja akcionara, garantuje otkup celog paketa akcija od 51,5 odsto, cena akcije od 300 evra i rok otkupa do 15. septembra. Znam za pregovore i oni me zanimaju samo do mere da se ne nanese šteta mojim klijentima i da pregovori ne krenu lošim tokom u odnosu na njih", kaže Pavlović.
 
 
 

Iz izvora, bliskih srpskoj vladi, saznaje se da je Koštunica bio prisiljen da se uključi u ovaj problem zbog najavljenog sukoba akcionara koji bi premašio aferu s "Knjazom". Akcionari koji su bliski Raduloviću zapretili su pre neki dan da će blokirati "Deltinu" upravnu zgradu i radnje, a Udruženje malih akcionara, koje je pokušavalo da proda akcije preko novoosnovane firme KPACM, planiralo da okupira "Ce market". Sve to je neko dojavio policiji, pa su pojačane snage bezbednosti oko glavne zgrade "Ce marketa", a skrenuta je pažnja i zaposlenima u ovoj trgovini na mogući sukob.

Kad je sve to čuo, Koštunica je pozvao sve aktere na "raport", ali nije, kažu njegovi saradnici, tražio da sam odredi sudbinu "Ce marketa" već je saopštio Miškoviću i Raduloviću da "ceo proces prodaje ove trgovine treba vratiti u institucionalne kanale", upozorivši pre toga sve potencijalne kupce da "ne zloupotrebljavaju medijske i političke veze kako bi posao završili u svom interesu".

U ponedeljak uveče na sastanku kod Koštunice, kojem je prisustvovao i Predrag Bubalo, ministar za privredu, raspravljalo se o tome da "Miškovićev model" kupovine "Ce marketa" preko posebne firme sadrži i veliki broj pravnih nedoumica i da se njime zapravo samo simulira pravni postupak jer su akcionari osnovali novu firmu sa ciljem ne da posluju već samo da prenesu i prodaju akcije. Konstatovano je i da je to suprotno javnom interesu jer se na taj način zaobilazi finansijsko tržište i vlasnici dovode u neravnopravan položaj, pošto se trgovina određenim paketom akcija obavlja iz "zatvorenih vrata".

Podsećamo, ponudu za preuzimanje pre godinu dana dao je "Merkator", ali je nedavno odustao, tako da je Raduloviću jedini konkurent investicioni fond "Ašmor" iz Velike Britanije.

<{POST_SNAPBACK}>


Netačno.

#26 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 24 August 2005 - 09:25

Pa ti napiši šta je tačno, ako ovo nije tačno. A tačno je.

#27 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 24 August 2005 - 09:44

Netačno.

<{POST_SNAPBACK}>

Sta je netacno?

5 novina objavilo istu vest (+ B92).

#28 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 24 August 2005 - 10:00

Paa nek ti merkator izgradi neki novi trzni centar bas za blok 70a.

to je bash zgodno, pa da kupovina hleba i mleka traje 45 minuta...

#29 dekki

dekki
  • Members
  • 63 posts

Posted 24 August 2005 - 11:46

Najbolji je ovaj Branko Robin Hud Pavlovic, zastitnik svih akcionara u Srbiji. Furao neki imidz borca protiv tajkuna, predstavljao se kao njihova zrtva kad je izgubio funkciju u Agenciji za privatizaciju, a sad sa njima valja akcije :lol:

#30 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 24 August 2005 - 12:46

Netačno je da se Koštunica kao neki mnogo dobar čika uključio da spreči novu pljačku naroda. On je, nažalost, spavao po običaju godinu dana, a onda se setio da se probudi kad je video da će Mišković da kupi firmu. Ali nije tako negativno raspoložen, kako zvuči iz ovih tekstova. Više je reč o dogovoru.