Jump to content


Photo

Delta vlasnik C marketa?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
108 replies to this topic

#1 jaje

jaje
  • Banned
  • 351 posts

Posted 19 August 2005 - 07:37

Ako je tacna vest od juce, Delta ce postati vlasnik C marketa...
jel to znaci da ce svi veci C marketi postati MAXI i da ce bar malo ovi mali liciti na nove Pekabete?
A sta ce sada Merkator?
Dali uopste ovo nesto znaci za nasu privredu ili smo dobili jos jednog monopolistu?

Edited by jaje, 19 August 2005 - 08:05.


#2 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 19 August 2005 - 22:08

Dali uopste ovo nesto znaci za nasu privredu ili smo dobili jos jednog monopolistu?

<{POST_SNAPBACK}>

sine...ovi iz delte su jajare,samo da ti razjasnim,ko sa pubertetlijom koji bi se ...sa svakim to radi i delta,na kraju ce je snaci neka bolestina :lol:

#3 jaje

jaje
  • Banned
  • 351 posts

Posted 19 August 2005 - 22:32

sine...ovi iz delte su jajare,samo da ti razjasnim,ko sa pubertetlijom koji bi se ...sa svakim to radi i delta,na kraju ce je snaci neka bolestina :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

koliko vidim , svi cemo sutra kupovati u mAXI-jima ili Pekabetama...
SVE CE BITI POD dELTOM, ...
I ja ka o isvi cekam das e ovi iz DFelte negde sapletu, ali nikako to da ime se desi...
Neznam, mozda sutra ipak procitamo da su se negde zeznuli...
Samo ne zanm kako ce to bilo koga da usreci...
Pa sad lepo nek Merkator, Vero i Metro grade nove markete, nek pokazu da su bolji....

#4 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 19 August 2005 - 22:54

ti kauboji ulaze u svaki segment privrede i poljoprivrede,liznu i ostave,nisu oni vezani za neke grane pa da se ozbiljno posvete nečemu,to su pijavice bre,a da im (mu)je stalo do interesa države onda bi se uključio u politiku i učinio nešto za dobrobit svih nas.........

#5 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 19 August 2005 - 22:55

koliko vidim , svi cemo sutra kupovati u mAXI-jima ili Pekabetama...
SVE CE BITI POD dELTOM, ...
I ja ka o isvi cekam das e ovi iz DFelte negde sapletu, ali nikako to da ime se desi...
Neznam, mozda sutra ipak procitamo da su se negde zeznuli...
Samo ne zanm kako ce to bilo koga da usreci...
Pa sad lepo nek Merkator, Vero i Metro grade nove markete, nek pokazu da su bolji....

<{POST_SNAPBACK}>


Lektira za društvance ispred uvaljivača:

Predlog zakona o zaštiti konkurencije.

ccc, jajce, pa ti baš ne umeš ni jedan takt dublje da porazmisliš...

Rastko

#6 jaje

jaje
  • Banned
  • 351 posts

Posted 19 August 2005 - 22:59

Predlog zakona o zaštiti konkurencije.



Rastko

<{POST_SNAPBACK}>

Naglasi tu rec PREDLOG...
Ovo se sad desava, a dok se donesu zakoni, sve ce vec biti kasno...
Ili opet imas neku pametnu ideju....

#7 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 20 August 2005 - 00:15

Naglasi tu rec PREDLOG...
Ovo se sad desava, a dok se donesu zakoni, sve ce vec biti kasno...
Ili opet imas neku pametnu ideju....

<{POST_SNAPBACK}>


Zato sam i rekao da dublje razmišljate, kolega. Ja sam upravo Vama dao argument u šake ali vi ni to ne prepoznajete.

Eto, i kad sam dobar, opet ne valjam.

#8 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 20 August 2005 - 05:56

U slucaju Pekabete iz mog kraja to je islo ovako:

Delta kupi akcije Pekabete (tada oko 40%).

Upravo renovirana hipermoderna samousluga u mom kraju polako ostaje bez robe - cak ni PKB Imlekove proizvode (pre nego sto je kupljen od strane Hrvata) nemaju. Promet polako pada, Delta u medjuvremenu kupuje jos akcija, zbog nerentabilnosti zatvara samouslugu i prodaje je privatnoj firmi za proizvodnju rasvete i slicnih uredjaja).

U medjuvremenu Maxi otvara pristojan supermarket na uglu Omladinskih brigada i Jurija Gagarina gde se snabdeva cca 20 000 ljudi iz Blokova 70, 70a i delimicno iz Geta. Posle nepunih godinu dana zatvara taj supermarket, otvara Hondin salon & servis& etc , a nas ostavlja na milost i nemilost par lokalnih privatnih derikoza, koje u startu na svaki artikal, kome proizvodjac nije limitirao cenu (hleb, mleko, novine, cigarete i sl.) dodaju minimum 20%.
Mali primer : 1 kg fidelinkinog brasna tip 500 kod lokalnih derikoza kostao je oko 55 dinara u vreme kada je u C marketu bio 29,50, a u Maxi-ju oko 31.

Juce videh u novinama da planiraju izgradnju novog marketa u bloku 67 (stari aerodrom na NBG izmedju buvljaka i Omladinskih brigada).

Tako ispada da mi je isto zivela ovde ili na Vrshkoj chuki : do prve prodavnice moram da shipchim pet-sest km - milina nevidjena. :lol:

Nema poshte, nema banke (ovo ne ide na Miskovicev racun), ali zato imamo po benzinsku pumpu na svakih 50 m od Gazele do kraja blokova. (By the way postoji li bilo koji levi *ickovac u ovoj zemlji sa vishe od 2000 stanovnika, koji nema bar tzv poshtu po ugovoru?

SrBijo - nedodjijo! :huh:

#9 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 20 August 2005 - 10:42

U slucaju Pekabete iz mog kraja to je islo ovako:

Delta kupi akcije Pekabete (tada oko 40%).

Upravo renovirana hipermoderna samousluga u mom kraju polako ostaje bez robe - cak ni PKB Imlekove proizvode (pre nego sto je kupljen od strane Hrvata) nemaju. Promet polako pada, Delta u medjuvremenu kupuje jos akcija, zbog nerentabilnosti zatvara samouslugu i prodaje je privatnoj firmi za proizvodnju rasvete i slicnih uredjaja).

U medjuvremenu Maxi otvara pristojan supermarket na uglu Omladinskih brigada i Jurija Gagarina gde se snabdeva cca 20 000 ljudi iz Blokova 70, 70a i delimicno  iz Geta. Posle nepunih godinu dana zatvara taj supermarket, otvara Hondin salon & servis& etc , a nas ostavlja na milost i nemilost par lokalnih privatnih derikoza, koje u startu na svaki artikal, kome proizvodjac nije  limitirao cenu (hleb, mleko, novine, cigarete i sl.)  dodaju minimum 20%.
Mali primer : 1 kg fidelinkinog brasna tip 500 kod lokalnih derikoza kostao je oko 55 dinara u vreme kada je u C marketu bio 29,50, a u Maxi-ju oko 31.

Juce videh u novinama da planiraju izgradnju novog marketa u bloku 67 (stari aerodrom na NBG izmedju buvljaka i Omladinskih brigada).

Tako ispada da mi je isto zivela ovde ili na Vrshkoj chuki : do prve prodavnice moram da shipchim pet-sest km - milina nevidjena. :lol:

Nema poshte, nema banke (ovo ne ide na Miskovicev racun), ali zato imamo po benzinsku pumpu na svakih 50 m od Gazele do kraja blokova. (By the way postoji li bilo koji levi *ickovac u ovoj zemlji sa vishe od 2000 stanovnika, koji nema bar tzv poshtu po ugovoru?

SrBijo - nedodjijo! :huh:

<{POST_SNAPBACK}>


.....bas tako....

hunter:

....a da im (mu)je stalo do interesa države onda bi se uključio u politiku i učinio nešto za dobrobit svih nas.........

....daleko bilo....

#10 jaje

jaje
  • Banned
  • 351 posts

Posted 20 August 2005 - 11:00

U slucaju Pekabete iz mog kraja to je islo ovako:

Delta kupi akcije Pekabete (tada oko 40%).

Upravo renovirana hipermoderna samousluga u mom kraju polako ostaje bez robe - cak ni PKB Imlekove proizvode (pre nego sto je kupljen od strane Hrvata) nemaju. Promet polako pada, Delta u medjuvremenu kupuje jos akcija, zbog nerentabilnosti zatvara samouslugu i prodaje je privatnoj firmi za proizvodnju rasvete i slicnih uredjaja).

U medjuvremenu Maxi otvara pristojan supermarket na uglu Omladinskih brigada i Jurija Gagarina gde se snabdeva cca 20 000 ljudi iz Blokova 70, 70a i delimicno  iz Geta. Posle nepunih godinu dana zatvara taj supermarket, otvara Hondin salon & servis& etc , a nas ostavlja na milost i nemilost par lokalnih privatnih derikoza, koje u startu na svaki artikal, kome proizvodjac nije  limitirao cenu (hleb, mleko, novine, cigarete i sl.)  dodaju minimum 20%.
Mali primer : 1 kg fidelinkinog brasna tip 500 kod lokalnih derikoza kostao je oko 55 dinara u vreme kada je u C marketu bio 29,50, a u Maxi-ju oko 31.

Juce videh u novinama da planiraju izgradnju novog marketa u bloku 67 (stari aerodrom na NBG izmedju buvljaka i Omladinskih brigada).

Tako ispada da mi je isto zivela ovde ili na Vrshkoj chuki : do prve prodavnice moram da shipchim pet-sest km - milina nevidjena. :lol:

Nema poshte, nema banke (ovo ne ide na Miskovicev racun), ali zato imamo po benzinsku pumpu na svakih 50 m od Gazele do kraja blokova. (By the way postoji li bilo koji levi *ickovac u ovoj zemlji sa vishe od 2000 stanovnika, koji nema bar tzv poshtu po ugovoru?

SrBijo - nedodjijo! :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

koliko znam otvorice se MAXI bas na mestu te stare Pekabete u narednih 30 dana...
Mozda svima nama tad bude lakse, jer sam i ja iz 70-tog.
A nije ni bilo logicno da ta Pekabeta i novi Maxi, rade na 50 metara udaljenosti...

#11 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 20 August 2005 - 12:08

koliko znam otvorice se MAXI bas na mestu te stare Pekabete u narednih 30 dana...
Mozda svima nama tad bude lakse, jer sam i ja iz 70-tog.
A nije ni bilo logicno da ta Pekabeta i novi Maxi, rade na 50 metara udaljenosti...

<{POST_SNAPBACK}>

E pa nije to ista Pekabeta, dragi komsija :huh: - "tvoja" Pekabeta je sada Sintelon, koji je odbio da se iseli, jer ima vazeci ugovor o zakupu na pet godina. Maxi je cak bio najavio otvaranje na tom mestu za peti avgust, pa od tog posla ne bi nista.
"Moja" Pekabeta je bila deo trznog centra bloka 70a, a sada je mala fabricica :lol: . Inace i "tvoja" Pekabeta i pokojni Maxi market su takodje bili predaleko za nas iz dela pored Save koji bas ne idu po hleb, mleko i novine kolima.

#12 jaje

jaje
  • Banned
  • 351 posts

Posted 20 August 2005 - 12:16

E pa nije to ista Pekabeta, dragi komsija :huh:  - "tvoja" Pekabeta je sada Sintelon, koji je odbio da se iseli, jer ima vazeci ugovor o zakupu na pet godina. Maxi je cak bio najavio otvaranje na tom mestu za peti avgust, pa od tog posla ne bi nista.
"Moja" Pekabeta je bila deo trznog centra bloka 70a, a sada je mala fabricica :lol: . Inace i "tvoja" Pekabeta i pokojni Maxi market su takodje bili predaleko za nas iz dela pored Save koji bas ne idu po hleb, mleko i novine kolima.

<{POST_SNAPBACK}>

Paa nek ti merkator izgradi neki novi trzni centar bas za blok 70a.
A za tvoju informaciju Sintelon se seli naredne nedelje...

#13 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 20 August 2005 - 12:24

Paa nek ti merkator izgradi neki novi trzni centar bas za blok 70a.
A za tvoju informaciju Sintelon se seli naredne nedelje...

<{POST_SNAPBACK}>

A sto meni merkator? Ja tamo jos nogom nisam krocila niti cu !

A Sintelon se seli :lol: ?
Pravna drzava u akciji - jasno je ko je pravi gazda Srbije.

P.S. Vidimo se u samousluzi :huh:

#14 jaje

jaje
  • Banned
  • 351 posts

Posted 20 August 2005 - 12:28

A sto meni merkator? Ja tamo jos nogom nisam krocila niti cu !

A Sintelon se seli  :lol: ?
Pravna drzava u akciji - jasno je ko je pravi gazda Srbije.

P.S. Vidimo se u samousluzi :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Sintenlon se seli na drugu lokaciju koju im je pronasla Delta, da bi i u Bloku 70 posojao MAxi, sve do izgradnje trznog centra u Bloku 67 (preko puta ulice)...
kao sto vidis pravna drzava jeste na delu, ali postoje i dilovi...
Nadam se da cemo se uskoro videti... :huh:

Edited by jaje, 20 August 2005 - 12:37.


#15 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 21 August 2005 - 16:36

Uzece ga i dobicemo jos jednog monopolistu...

Nece se izglupirati kao sa Air Maxijem..