Jump to content


Photo

KUSTURICA DOBIO EVROPSKU NAGRADU ZA ARHITEKTURU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#1 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 04 August 2005 - 03:18

Emir Kusturica dobitnik Evropske nagrade za arhitekturu
stana - 3. avgust 2005.

Režiser iz Srbije i Crne Gore (SCG) Emir Kusturica dobitnik je Evropske nagrade za arhitekturu Filip Rotje, koja mu je dodeljena za idejni arhitektonski projekat „Drvengrad”, saopštilo je Ministarstvo inostranih poslova SCG. Nagrada, koju tradicionalno svake treće godine dodeljuje „Fondacija za arhitekturu” iz Brisela, jedno je od najcenjenijih belgijskih i evropskih odličja u oblasti arhitektonske kulture, navodi se u saopštenju. U obrazloženju žirija ističe se da Kusturičin projekat „koristi izvornu arhitekturu svog podneblja kao faktor pacifikacije, izvor zadovoljstva i podstrek za razvoj ekonomsko-turističkih potencijala čitavog regiona”. Ceremonija dodele nagrade biće održana u oktobru u Briselu. (Srna)

Edited by 3opge, 04 August 2005 - 03:21.


#2 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 04 August 2005 - 08:14

Nisam odusevljen...

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#3 queeria

queeria
  • Members
  • 1,429 posts

Posted 04 August 2005 - 10:01

Na slikama to jos i lepo izgleda...
Kako kazu oni koji su bili, uzasno smrdi na neku smolu i trulo drvo...

Ja predvidjam da ce i drug Amfilohije dobiti nagradu za arhitekturu zbog uvedjenja novih trendova i materijala u izgradnju sakralnih objekata...

#4 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 04 August 2005 - 11:42

Na slikama to jos i lepo izgleda...
Kako kazu oni koji su bili, uzasno smrdi na neku smolu i trulo drvo...

Ja predvidjam da ce i drug Amfilohije dobiti nagradu za arhitekturu zbog uvedjenja novih trendova i materijala u izgradnju sakralnih objekata...

<{POST_SNAPBACK}>


....koji si ti dripac....

#5 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 04 August 2005 - 12:28

Mora da ti tipovi iz Brisela nisu bili na licu mesta te nisu osetili smrad smole i trulog drveta. Ako odu ili ako ih odvedes mogu i da se predomisle. A da ne bi dodelili Amfilohiju nesto slicno, pohitaj pa ih odvedi na Rumiju. Na pola uspona ima da odustanu od neke takve ideje.

Joj, sta nam radi taj E.K. Em prevari sve iz sveta filma pa za svako svoje (ne)delo dobi nagradu a sad se umesao i medj arhitekte (gde jos ni jedan vajni srpski arhitekta nije dobio iole vrednu medjunarodnu nagradu). Bruka :lol:

#6 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 04 August 2005 - 12:48

valjda nemanja kusturica? :huh:

:lol:


a da tamo smrdi,smrdi...mada to i nije presudna stvar,čim je dobio nagradu...

Edited by DaniloBg, 04 August 2005 - 12:49.


#7 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 04 August 2005 - 13:06

Ne...

Nemanja Krivokapic :lol:

Ne znam da li da se stidi vise on povodom imena Emir ili imena Nemanja....ili da se stidimo mi sto takve privatne stvari razvlacimo po nekim vajnim forumima

#8 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 04 August 2005 - 13:08

Bitno je, ako ne i najbitnije, da Kovijanic nije odusevljen :lol:

#9 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 04 August 2005 - 16:22

budale, je l' neko bio od vas tamo pa da mi docara taj smrad. svi samo lupate, a ne znate ni sami gde se nalazi.

#10 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 04 August 2005 - 16:36

Ljudi, pa to smrdi zato što je to novo drvo...prestaće kada se skroz "slegne".

Ipak- nagrada za projekat bez urbanističke vrednosti, koji ne rešava ozbiljna pitanja vezana za kulturu življenja?! Iako mi se dopada to što je Kusta uradio, ima tu i neke fejk nostalgije (za čim?! Kad je neko u Srbiji pa živeo kao u tom etno-parku?!) koja mi se baš i ne sviđa...

#11 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 04 August 2005 - 17:19

budale, je l' neko bio od vas tamo pa da mi docara taj smrad. svi samo lupate, a ne znate ni sami gde se nalazi.

<{POST_SNAPBACK}>


Slučajno bio. Smrad ti ne mogu dočarati....

Ipak- nagrada za projekat bez urbanističke vrednosti, koji ne rešava ozbiljna pitanja vezana za kulturu življenja?! Iako mi se dopada to što je Kusta uradio, ima tu i neke fejk nostalgije (za čim?! Kad je neko u Srbiji pa živeo kao u tom etno-parku?!) koja mi se baš i ne sviđa...


Ima li čega u Srbiji a da ima urbanističke vrednosti...a i nagrada nije vezana sa urbanizam ...ma šta pod tim podrazumevali....Uvek su Serblji živeli u takvom nečem...

#12 queeria

queeria
  • Members
  • 1,429 posts

Posted 04 August 2005 - 18:06

budale, je l' neko bio od vas tamo pa da mi docara taj smrad. svi samo lupate, a ne znate ni sami gde se nalazi.

<{POST_SNAPBACK}>


Bila moja seka pa mi rekla, a ja njoj verujem...
Bila moja drugarica na premijeri pa mi i ona rekla, a i njoj verujem (mada ona nije bila sigurna sta smrdi, Kostunica, Tadic ili neko treci ili...)

#13 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 04 August 2005 - 18:25

Bila moja seka pa mi rekla, a ja njoj verujem...
Bila moja drugarica na premijeri pa mi i ona rekla, a i njoj verujem (mada ona nije bila sigurna sta smrdi, Kostunica, Tadic ili neko treci ili...)

<{POST_SNAPBACK}>



Biće Tadić i Koštunica zajedno...sa sve Kusturicom (Krivokapićem)...

#14 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 05 August 2005 - 06:41

Bitno je, ako ne i najbitnije, da Kovijanic nije odusevljen :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Da i najbitnije je da Vi ne vidite kako se moj 'nick' stvarno pise...

#15 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 05 August 2005 - 08:27

Izvinite. Nije namerno.