Jump to content


Photo
- - - - -

NOVI SAD


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1518 replies to this topic

#1501 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 18 March 2015 - 19:45

A mi očekujemo i da otvori više šaltera za podizanje pasoša i ličnih karata, na ceo grad rade dva (2)! Koleginica je u ponedeljak čekala bezmalo pet sati.
Novi sad je katastrofa u svim segmentima.

#1502 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 25 March 2015 - 14:46

Уклањају графите и са СНП

 

rtv.rs

 

НОВИ САД - Простор испред Српског народног позоришта у Новом Саду већ два дана је ограђен, јер радници градских служби уклањају графите.

У Новом Саду је крајем прошле године формирана "Анти-графити" јединица. Њен задатак је да са свих фасада у граду уклони графите који руже Нови Сад.

 

anti-grafiti_660x330.jpg

 

Приоритет ће, како је тада саопштено, бити уклањање графита који носе поруке мржње.



#1503 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 16 April 2015 - 17:30

Učenica Jovine gimnazije iz Moskve donela tri zlata

 

021.rs

 

Učenica Jovine gimnazije Jovana Kondić osvojila je tri zlatne medalje na internacionalnom salonu inovacija "Arhiomedes" u Moskvi i jedno specijalno priznanje u Kataru.

 

jovana_1.jpg

 

Jovanin izum je prirodna termalna izolacija na bazi cementa, celuloze i zeolita i najpre je ušao u svetsko finale Guglovog takmičenja u inovacijama. Njen izum je ocenjen kao izuzetan jer je visokoefikasan, ne gori i može se reciklirati, čime čuva životnu sredinu.

 

"Ovo je za mene predivno iskustvo, jer sam osvarila svoj san, osvojivši tri zlatne medalje. Drago mi je što sam uspela da učinim svoj grad ponosnim i nadam se da će i ubuduće biti ovako dobrih rezultata", navodi Jovana i dodaje da je posebno zahvalna Gradu jer joj je omogućio da ode u Moskvu i da predstavi Novi Sad i Srbiju u najboljem svetlu.

 

Mlada inovatorka, koja pohađa drugi razred Gimnazije, u Moskvi je osvojila zlatnu medalju žirija Internacionalnog salona "New Time" iz Sevastopolja, kao i Hrvatskog saveza inovatora. Pozvana je u Kinu na salon inovacija u Šangaju koji se održava u spetembru.

 

jovana2.jpg

 

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević primio je u Gradskoj kući Jovanu Kondić i poručio da će Grad uvek podržavati uspešne učenike.

 

"Jovana je apsolutno dominirala u Moskvi osvojivši tri zlatne medalje za svoj izum. Uvek sam ponosan kada imam priliku da upoznam i podržim uspešne Novosađane, ljude koji stvaraju pravu sliku Novog Sada. Ovo je veliki Jovanin uspeh, ali i uspeh njene porodice i tima koji je sa njom radio, i još jedan sjajan rezultat Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj"", kaže Vučević, dodajući da bi voleo da ovako uspešni đaci ostanu da rade i žive u Srbiji.

 

Jovanina inovacija prethodno je osvojila i zlatnu plaketu na 28. Tesla festu u Novom Sadu. (Suzana Stojićević)



#1504 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 23 April 2015 - 19:04

Malo fotki iz centra.

 

http://www.021.rs/No...sacku-zonu.html



#1505 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 23 April 2015 - 22:39

Malo fotki iz centra.

 

http://www.021.rs/No...sacku-zonu.html

 

Pa dobro, plato kod pijace se radi trenutno, pa popa rešio da se priparkira kod spomenika u pešačkoj zoni... :kece:



#1506 svemirski_brodic

svemirski_brodic
  • Members
  • 2 posts

Posted 17 May 2015 - 14:16

Lepa i korisna stvar: Prvi novosadski hakaton

 

http://www.021.rs/No...programere.html



#1507 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 24 May 2015 - 15:31

A mi očekujemo i da otvori više šaltera za podizanje pasoša i ličnih karata, na ceo grad rade dva (2)! Koleginica je u ponedeljak čekala bezmalo pet sati.
Novi sad je katastrofa u svim segmentima.

 

Setila sam se tvoj posta u petak. Otišla sam pre podne da podignem pasoš, za čiju izradu mi je trebalo negde oko 7 minuta. Stala u red, jedan šalter radi u 11 sati, ja trideseta na redu. Posle 15 minuta sam otišla jer onaj čovek koji je bio na šalteru je tamo bio i posle tih 15 minuta. Došla sam uveče oko 8 i 15, bila trinaesta, rade tri šaltera. Posle 35 minuta su nas oterali jer zatvaraju. Za tih 35 minuta su sa dokumentima otišli njih dvoje (sa 3 šaltera). Mislim da bi brže odradili transplantaciju mozga nego izdavanje dokumenata.



#1508 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 24 May 2015 - 21:47

A ja sam se večeras probijala kroz potopljeni grad. Posle Kontrasta prema stanici jezero, pa smo se verali železničkim nasipom, pa preko pruge u civilizaciju... Haos, potpuni.



#1509 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 24 May 2015 - 23:35

Kod mene bio mokar asfalt, nigde poplave. Gledam slike po vestima i ne verujem da je bio takav potop.



#1510 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 25 May 2015 - 06:47

A ja, kad sam konačno stigla kući, nisam mogla da verujem da nije sve potopljeno :)



#1511 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 25 July 2015 - 10:33

Moze preporuka za dobar restoran u centru? Za veceru, po mogucstvu nesto laganije, dobre salate , tako to...Da bude u blizini vrta srednjoskolskog doma, mada vozim, pa moze i dalje...ali bih radje da sto manje vremena provedem u voznji.

Edited by ControlFreak, 25 July 2015 - 10:33.


#1512 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 25 July 2015 - 12:38

Moze preporuka za dobar restoran u centru? Za veceru, po mogucstvu nesto laganije, dobre salate , tako to...Da bude u blizini vrta srednjoskolskog doma, mada vozim, pa moze i dalje...ali bih radje da sto manje vremena provedem u voznji.

 

Lanterna u Dunavskoj ulici.



#1513 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 25 July 2015 - 13:27

Lanterna u Dunavskoj ulici.


Hvala puno. Videla sam dobre ocene na trip advisor za fish & zelenish i project 72..

#1514 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 04 August 2015 - 10:27

Nema na cemu. Nadam se da je izabrani restoran opravdao ocekivanja.


Edited by Baros, 04 August 2015 - 10:29.


#1515 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 04 August 2015 - 13:51

http://www.021.rs/No...rv-Dunavom.html