Jump to content


Photo

Kombucha


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 SlatkaMalaIzvrnutaTorta

SlatkaMalaIzvrnutaTorta
  • Members
  • 932 posts

Posted 16 May 2005 - 20:31

Kombucha General Information
Although commonly called the Kombucha Mushroom, Kombucha is not a mushroom. Kombucha is the cultured growth of beneficial bacteria and yeasts that form a mushroom shaped colony bound in cellulose matrix. Kombucha propagates or recreates another "culture" similar to itself during the fermentation process. When it ferments it produces alcohol, which is then converted into acetic acid (ie. vinegar).Vinegar has been used by humans for thousands of years. The Assyrians, Greeks and Romans thought it an important medicine in its own right.

Kombucha is used to support the healing of a wide variety of diseases and is used in many countries throughout the world. It is said that in Manchuria, the home of Kombucha, not one case of cancer has been detected where the people religiously drink the Kombucha tea. Kombucha contains Vitamins B and C as well as concentrated amounts of protein that is available for immediate use by the body. The naturally formed acid content of Kombucha helps to counter difficulties associated with aging and is thus used as a longevity elixir. Kombucha delivers positive influence on the entire body, rather than targeting specific body organs. It has strong antibiotic, antiseptic and detoxifying properties. It is a blood pH normalizer and assists the body in stabilizing metabolic processes.

Kombucha Uses & Scientific Evidence For
Kombucha Tea has been reported to benefit the following conditions such as arteriosclerosis, cholesterol, high blood pressure, stomach and intestinal problems, constipation, dysentery, all digestive disorders, gallbladder difficulties and gallstones, hemorrhoids, cavities (prevention), skin rashes, boils, hair loss, cancer, AIDS (helps to strengthen the immune system), allergies, tonsillitis, gout, rheumatism, respiratory problems, asthma, bronchitis, kidney and urinary stones, headaches, nervousness, insomnia, stress, low energy and fatigue, diabetes, glandular imbalances, weak eyes, and impotence.


http://www.acupunctu...rbology/Man.htm

#2 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 16 May 2005 - 22:42

Da li se ovdje govori o necemu sto se kod nas zove KVAS?

#3 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 16 May 2005 - 22:51

Moja majka je istu jedno vreme drzalu u tegli u kujni. Ja sam tvrdio da je to zivotinja, a ona je poricala. Jer, pored toga sto raste prilicno brzo, delovala mi je kao organizam koji jedino covek moze da ugrozi. :lol:

Da ne bude da sabotiram temu, ja sam pio tu tekucinu i zaista je prijatnog ukusa, nesto poput fermentiranog piva, tj malo ostarelog. E, sad, kolko pomaze pojma nemam. Ne verujem da odmaze, svakako.

Inace, sad je u opticaju neka tibetanska gljiva, cisti krv etc. Alternativa se stuje, sad, prilicno, a nevezano za sarlatanstvo 90-ih, mada ne verujem da ikad mozes znati sta je sa Tibeta. :huh:

KVAS?


E, da, takav ukus. :huh:

#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 May 2005 - 12:03

majku mu. prvi put chujem da kombuha nije gljiva. imadoh je jednom, stojala u nekoj ogromnoj tegli i predstavljala mi je i onda i sada personifikaciju alien vrste. nisam nikad imala stomak da je probam.

#5 SlatkaMalaIzvrnutaTorta

SlatkaMalaIzvrnutaTorta
  • Members
  • 932 posts

Posted 17 May 2005 - 16:35

majku mu. prvi put chujem da kombuha nije gljiva. imadoh je jednom, stojala u nekoj ogromnoj tegli i predstavljala mi je i onda i sada personifikaciju alien vrste. nisam nikad imala stomak da je probam.

trebalo je. ne da bi te procistila nego samo tako...

#6 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 May 2005 - 17:38

ma prochisti mene i kilo treshanja samo tako. a i lepshe izgledaju.

#7 SlatkaMalaIzvrnutaTorta

SlatkaMalaIzvrnutaTorta
  • Members
  • 932 posts

Posted 17 May 2005 - 19:11

ma prochisti mene i kilo treshanja samo tako. a i lepshe izgledaju.

hehehe...nisam mislila samo na to, ali nema veze...

#8 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 17 May 2005 - 21:37

obicno je pazarim u prodavnicama zdrave hrane,
ali sam je i sam uzgajao neko vreme.

nacin pripreme je manje vise isti.
zeleni caj + secer + kultura kombuhe

uspeo sam je zapatiti tako sto sam izrucio flasu kupovne u zasladjeni caj
i vec sam za desetak dana imao potpuno formiranu kulturu.

zanimljivo da preporucene dnevne kolicine variraju od izvora do izvora.
od max 0.5 l do litre min.!

navodno je staljin angazovao akademiju nauka sssr i onkoloski institut da ispitaju ovu kulturu jer je u industrijski zagadjenim oblastima gde je stanovnistvo konzumiralo kombuhu primeceno gotovo potpuno odsustvo karcinoma(inace solzenjicin i ronald regan su je takodje koristili u lecenju od raka)


ustanovljano je da :
povecava energiju, imunitet, regenerise bubrege i jetru, regulise pritisak secer i holesterol, suzbija upale...

koga vise zanima a slabo divani stranjske jezike, moz da ode
ovde.

#9 summer

summer
  • Members
  • 431 posts

Posted 18 May 2005 - 02:49

moja mama upravo gaji it u tegli, pored frizidera .. :huh:

nema sanse da popijem :lol:

#10 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 18 May 2005 - 04:40

majku mu. prvi put chujem da kombuha nije gljiva. imadoh je jednom, stojala u nekoj ogromnoj tegli i predstavljala mi je i onda i sada personifikaciju alien vrste. nisam nikad imala stomak da je probam.

:lol: Isto sam reagovao, al je i probah. :huh:

ustanovljano je da :
povecava energiju, imunitet, regenerise bubrege i jetru, regulise pritisak secer i holesterol, suzbija upale...


:D

Ma probaj, Summer. :P Mada sam je i ja, mislim, eksirao. :huh:

#11 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 May 2005 - 13:22

uh, sad sam se zainteresovala. nisam znala da ima da se kupi u prodavnicama zdrave hrane.
i shta onda?
u kojoj formi je kad se kupi? prah ili shta?

#12 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 18 May 2005 - 13:25

ajde prichajte sta kako. i mene zanima, samo mi josh to fali :lol:

a dajem rech da cu da probam :huh:

#13 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 18 May 2005 - 18:57

uh, sad sam se zainteresovala. nisam znala da ima da se kupi u prodavnicama zdrave hrane.
i shta onda?
u kojoj formi je kad se kupi? prah ili shta?


ne znam kako je u drugim mestima ali ovde u ns moze da se nadje u gotovo svakoj prodavnici zdrave hrane, i to u flasama od pola litre i litre(~100 dindzi).
moze da se pije odmah takva kakva je ali ja vise volim da je pijem razblazenu s vodom.
stvar ukusa.

inace prozvodjac je macrobiotic iz beograda.
(ovo isticem zato sto su njihovi makrobioticki proizvodi najkvalitetniji).

ah da!
zaboravih jos da pomenem da je kombuha navodno omiljeno pice sher i madone!
e pa zene,
ako ste se dosad dvoumile... :lol:

#14 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 May 2005 - 20:24

eto! znala sam ja da je Sher lepa zbog kombuhe, a ne zbog skalpela.
sutra ima da kupim 3 galona. i ja sam iz NS, ima ovde tona tih prodavnica zdrave hrane (oni posni kexici sa cimetom su zakon!) pa cu da obidjem.
a shta se stavlja u taj rastvor, za rast? shecer?

#15 SlatkaMalaIzvrnutaTorta

SlatkaMalaIzvrnutaTorta
  • Members
  • 932 posts

Posted 18 May 2005 - 20:54

kombucha je odlicna...i sve te celebrities b/s mi je vise preko glave...ja ne pijem sa vodom--vec onako kako je...MNOGO je bolje tako...
ovde ih ima sa raznim ukusima, ali original je NAJBOLJI