Jump to content


Photo

Kombucha


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#16 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 18 May 2005 - 21:13

eto! znala sam ja da je Sher lepa zbog kombuhe, a ne zbog skalpela.
sutra ima da kupim 3 galona. i ja sam iz NS, ima ovde tona tih prodavnica zdrave hrane (oni posni kexici sa cimetom su zakon!) pa cu da obidjem.
a shta se stavlja u taj rastvor, za rast? shecer?

skuva se zeleni caj i ostavi se da se ohladi na sobnu temperaturu, onda se doda secer,obican,(hm,mada bi bilo zanimljivo probati sa mrkim secerom! :lol: ) i kultura kombuhe,
uostalom da ne tupim imas detaljnije na
http://www.kombu.de/cr-anl.htm (ako shprehash rvatski! :huh: ) a vise o samoj kombuhi mozes saznati preko
cro mainpagea istog sajta.
P.S.
sto se prodavnica zdrave hrane u ns tiche, po meni naj su ti u dunavskoj i na limanskoj pijaci!


P.P.S.
moram priznati da sam ocekivao ovakav komentar za sher! :huh:

Edited by HattoriHanzo, 18 May 2005 - 21:34.


#17 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 18 May 2005 - 21:26

..ja ne pijem sa vodom--vec onako kako je...MNOGO je bolje tako...
ovde ih ima sa raznim ukusima, ali original je NAJBOLJI

kad smo vec poceli da se frljamo sa receptima 'kako ziveti zdravo i doziveti stotu' mozda je i bolje piti je sa vodom jer bas cituckam 'vase telo vapi za vodom' (sa podnaslovom:vi niste bolesni, vi ste zedni. Ne lecite zedj lekovima) od dr ferejduna batmanghelidja ( za prijatelje, dr batman :huh: ),
gde on objasnjava do u detalje kako mnoge bolesti nastaju usled dehidratacije odnosno nedovoljnog unosa vode.
jes da pola tih medicinskih explanacija nisam razumeo ali mi je dovoljno da sam shvatio poentu tj. da treba piti minimum 2.5 litre vode dnevno!

p.s.
ima sa raznim ukusima!?
dekadentni zapad,pretpostavljam? :lol:

Edited by HattoriHanzo, 18 May 2005 - 21:35.


#18 SlatkaMalaIzvrnutaTorta

SlatkaMalaIzvrnutaTorta
  • Members
  • 932 posts

Posted 18 May 2005 - 21:55

hm,mada bi bilo zanimljivo probati sa mrkim secerom

TO sam se i ja pitala,jer ne konzumiram beli secer...

Anyway, evo ga ODLICAN animiran sajt:

http://www.earthcall...cha/index.shtml

#19 SlatkaMalaIzvrnutaTorta

SlatkaMalaIzvrnutaTorta
  • Members
  • 932 posts

Posted 18 May 2005 - 22:00

..ja ne pijem sa vodom--vec onako kako je...MNOGO je bolje tako...
ovde ih ima sa raznim ukusima, ali original je NAJBOLJI

kad smo vec poceli da se frljamo sa receptima 'kako ziveti zdravo i doziveti stotu' mozda je i bolje piti je sa vodom jer bas cituckam 'vase telo vapi za vodom' (sa podnaslovom:vi niste bolesni, vi ste zedni. Ne lecite zedj lekovima) od dr ferejduna batmanghelidja ( za prijatelje, dr batman :huh: ),
gde on objasnjava do u detalje kako mnoge bolesti nastaju usled dehidratacije odnosno nedovoljnog unosa vode.
jes da pola tih medicinskih explanacija nisam razumeo ali mi je dovoljno da sam shvatio poentu tj. da treba piti minimum 2.5 litre vode dnevno!

p.s.
ima sa raznim ukusima!?
dekadentni zapad,pretpostavljam? :lol:

kombucha-u pijem iskljucivo onako kako je napravljena.

totalno se slazem sa informacijom u vezi sa vodom. zapravo, to je jedino sto i pijem (pored kombucha-e).

different flavors je cool opcija za ljude kojima se ne svidja original flavor. Bas sam jutros probala ginger flavor i nije mi se nesto posebno svidela. Juce sam probala grape flavor--simpaticno, ali meni se ipak najvise svidja original flavor.
MADA--hvala Bogu--i dalje ovaj napitak nije uzeo maha na TV stanicama tipa-sta Paris Hilton pije da bi ostala zdrava...MUKA mi je od takve propagande...




A ti, Hattori, si vegan, vegetarijanac, makrobioticar,...? Ako hoces, mozemo da razmenimo par recepata i slicno.

#20 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 18 May 2005 - 22:56

A ti, Hattori, si vegan, vegetarijanac, makrobioticar,...? Ako hoces, mozemo da razmenimo par recepata i slicno.

pa ne bas... pre bi se reklo da pazim sta jedem, odnosno da praktikujem sportsku ishranu (obzirom da redovno vezbam u teretani ipak mi treba malo vise belancevina nego sto vegeterijanski ili makrobioticki nacin ishrane moze da mi ponudi (ili mozda gresim?))
secer sam skoro potpuno izbacio iz ishrane,od mesa uglavnom piletina i riba,voce i povrce, morska so, mineralne vode, vitaminski dodaci i tako to...

patrik holford i njegova "biblija optimalne ishrane" je presudno uticala na mene da promenim nacin ishrane 'normalan' na ovim prostorima (masno, slano, slatko).


za recepte sam uvek otvoren pogotovu ako nisu preterano komplikovani tj ako se daju brzo zgotoviti jer me obicno mrzi gnjaviti se okok nekog jela par sati! (evo bas dok ovo kuckam konzumiram moju omiljenu salatu od kiselog kupusa, crnog luka i tunjevine! :lol: )

Edited by HattoriHanzo, 18 May 2005 - 23:08.