Jump to content


Photo

priroda vs drustvo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#16 acojlo

acojlo
  • Members
  • 152 posts

Posted 14 April 2005 - 05:20

Ali problem unistavanja ogromnih sumskih povrsina i izumiranja vrsta nece se moci resiti bez zaustavljanja rasta broja stanovnika.

Hajde Eoten, objasni mi na kojim postavkama je zasnovana tvoja izjava. Koji su razlozi za takvu tvrdnju? Nauči me, podeli znanje sa mnom.

#17 ucn24

ucn24
  • Members
  • 212 posts

Posted 28 April 2005 - 05:28

za tebe iznad (acojlo), pitanje ti je, mislim, vrhunsko govno. eto - ne znam sta drugo da mislim. pa dok eoten ne pristigne, evo ti par stvari za uvideti: posto ni ti ni tvoj komsija nece trpeti da im dodatno i rastuce stanovnistvo planete ogranicene povrsine stoji na glavi, a ono posto ce negde morati da stoji [to, naravno dok se gravitacija ne iskljuci, a onda cemo stvar razmatrati iz drugog ugla] krenuce ka povrsinama na kojima ce nalaziti najmanji otpor za njihovo stajanje (da ne pominjem kenjanje, crpenje kiseonika i jos sto sta), a te povrsine ce biti, zamisli, jos uvek postojeci (ali bolno ugrozeni) prirodni habitati. sume, prerije, savane, tundre, dzungle, daj sta das, pocev od tog koji zahteva najmanje rada da se prilagodi za ljudske potrebe.

medjutim (brace yourself, here comes the aha! insight part), kad se broj ljudi NE BI povecavao ili, jos bolje, kad bi se smanjio, onda ne bi bilo ni potrebno da se jos uvek ocuvani ili, jos bolje, dodatni restaurirani, habitati uniste (khm, htedoh reci, prilagode ljudskim potrebama), jer, pod pretpostavkom (dozvoljeno je umreti od smeha na istu, al' tek da se tema ne bi sirila u drusveno-politicke domene prerano) da je trenutno stanje stabilno u pogledu komfora i potreba postojecih ljudi, moze se egzistirati u kakvoj takvoj slozi i harmonijom sa komsilukom, kao i dirljivo krasnom florom i faunom.

al' ne, kapiram, ja krenula u totalno pogresnom smeru i nekim nebuloznim premisama o stajanju dodatnih ljudi na ljudskim glavama- ti si ustvari hteo da kazes, ima ovde kod nas u selu/gradu, ne tamo nekoj dalekoj shumi, mesta za jos svakom po brata. dobro nam dosli, zar ne? pa daaaaa... mislim, sve i u istom krevetu da spavate, i iz iste chinijichice da jedete dorucak, opet me interesuje - hocete li i kolicinu hrane koju jedete svaki prepoloviti? ili nju vidis kloniranu negde na svemirskoj stanici, pa nikakve potrebe nema za secu Zemljinih shuma u svrsi pretvaranja ih u njive, da bi se na njima gajila soja (il' sto je Asimov zvao 'kvasac' u nekoj svojoj rendiciji tekuceg veka), te da se od nje pravi sir, kajmak, sushi i sladoled?

aj, bas TI mene, ak' ti nije mrsko prosvetli.
much obliged.

#18 acojlo

acojlo
  • Members
  • 152 posts

Posted 30 April 2005 - 15:51

za tebe iznad (acojlo), pitanje ti je, mislim, vrhunsko govno. eto - ne znam sta drugo da mislim. pa dok

...

aj, bas TI mene, ak' ti nije mrsko prosvetli.
much obliged.

To "vrhunsko govno" (copy&paste) je ogledalo tvoje svesti.