Jump to content


Photo

Dosije X


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
93 replies to this topic

#31 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 01 April 2005 - 11:30

u megA!!!!!
secam se da u 6. epizodi 3. sezone ne znam napamet jedan dijalog pa taman da nauchim i to.

do treće sezone ta serija je mega, posle je sve izgublo smisao :lol:

Slažem se. Bio sam zavistan od te serije, ali kad je tokom četvrte godine sve otišlo u kupine... uz retke svetle momente.

disagree

Ima jedan serijal, ne znam da li je to vec cetvrti, ili peti, koji su snimali po nekim potpuno ludackim scenarijima, bila je jedna crno-bijela epizoda, pa jedna iz jednog kadra, ako se dobro sjecam. To je bilo odlicno, sve te uvrnute price, rezija.. Veoma uspjesno su se pogravali konceptom serijala i samog imidza X-Files-a, legendarnog FBI dvojca, toliko su ih dobro bili stilizovali, da je covjek bez vecih problema mogao da se potpali i na
Posted Image
Njega i na Nju r a v n o p r a v n o :huh: :huh:

Meni je ovo jedna od najdrazih serija, bice fino ako krenu sve ispocetka, samo, hebao ih onaj specijal sinoc, bas sam se bio nacrtao u ponoc pred TV-om, kad ono Tajne Dosijea X. Mosh mislit tajne, jebote, poslije svih ovih godina i repriza po televizijama iz zemlje i okruzenja.

Edited by autsajder, 01 April 2005 - 11:32.


#32 scully

scully
  • Sleepers
  • 35 posts

Posted 01 April 2005 - 14:45

super sajt...samo jedna stvar,ne bih da kritikujem ali pao je link za muzičku temu....


Ispravljeno.. :lol: Evo i linka: Soundtrack: The X-Files Theme, 2.10 Mb

BTW. Bese na TV Politici su pustili prvi put kod nas, tamo negde devedeset i neke?


Kako bese... na Politici ili na Studiu B??? I'm not sure.. tad nisam gledala :D

disagree

Ima jedan serijal, ne znam da li je to vec cetvrti, ili peti, koji su snimali po nekim potpuno ludackim scenarijima, bila je jedna crno-bijela epizoda, pa jedna iz jednog kadra, ako se dobro sjecam. To je bilo odlicno, sve te uvrnute price, rezija.. Veoma uspjesno su se pogravali konceptom serijala i samog imidza X-Files-a, legendarnog FBI dvojca, toliko su ih dobro bili stilizovali, da je covjek bez vecih problema mogao da se potpali i na
Posted Image
Njega i na Nju r a v n o p r a v n o  :huh: :huh:

Meni je ovo jedna od najdrazih serija, bice fino ako krenu sve ispocetka, samo, hebao ih onaj specijal sinoc, bas sam se bio nacrtao u ponoc pred TV-om, kad ono Tajne Dosijea X. Mosh mislit tajne, jebote, poslije svih ovih godina i repriza po televizijama iz zemlje i okruzenja.


AGREE!!! :P

B)

crno bela ep 5X06 Post-Modern Prometheus

Posted Image

Veceras pustaju Inside The X-Files, a od ponedeljka pocinje.. provereno...

Edited by scully, 01 April 2005 - 14:57.


#33 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 01 April 2005 - 17:08

Serijal 4 je bio fantastičan, jedan od najboljih, a serijal 5 je imao neke slabije epizode, ali i dosta zaista sjajnih. Uz to, Mythology je, po mom mišljenju u ovoj fazi su bile fascinantna i ultrazanimljiva. Tek u serijalu 6 stvari kreću nadole, pošto 1) preselili su se u Kaliforniju, 2) serija je na žalost postala vedrija i više nije imala istu atmosferu, i mada je bilo nekih dobrih komičnih momenata, ravnoteža između mračnog i komičnog elementa u XF nije više tako dobro održavana, a neke komične epizode su bile stvarno užasne (Rain King :lol: :huh:, 3) Mitologija je, inače sjajnom dvodelnom epizodom Two Fathers/One Son, uništena, da bi bila vaskrsnuta (doduše, pitanje je koliko uspešno) u finalu Serijala 7, 4) u većini ostalih epizoda osećao se nedostatak ideja. Jedna od najslabijih tačaka bio je ovlašni, bezvezni i generalno besmisleni novogodišnji poljubac Muldera i Scully (glupo izvikan kao "prvi poljubac"). Ipak, serijal 6 sadrži i neke koje su po meni klasici i nalaze se pri vrhu moje liste: Milagro i Titonus (plus pomenuta dvodelna, koja je spadala u bolje Mythology epizode). Ali, zato je Serijal 7 bio zaista užasan. na sve one besmislene "komične" epizode ne treba trošiti reči. Serija u toj fazi uopšte više nije ličila na sebe.:huh: Da sve bude još gore, priča o Samanthi dobila je potpuno nezadovoljavajući kraj. Stvar je donekle spaslo finale. Serijali 8 i 9 donekle su uspeli da izvuku seriju sa dna na koji je pala u Serijalu 7 (i moram da naglasim da je Robert Patrick bio sjajan kao Doggett i u priličnoj meri bio zaslužan što je serija ponovo postala gledljiva), ali stvari nikad više nisu bile iste. Moram takođe da kažem i da su se likovi Muldera i Scully malo izlizali, i da je Mulderov lik bio izuzetno neinspirativno napisan tokom većine Serijala 7 (na momente se činilo da puštaju Duchovnyja da glumi sam sebe), a to se donekle desilo sa Scully u nekim od epizoda iz Serijala 8.

Inače, moram da pomenem i film, koji je imao dobrih momenata, ali je izgledao preterano holivudski (na pr. scena na Arktiku kad njih dvoje beže, koja izgleda kao klasična scena iz nekog akcionog filma ili filma katastrofe). Sem toga, patio je od sindroma objašnjavanja previše stvari koje su gledaocima serije već bile jasne (a ne verujem da je uspeo u nameri da privuče nove fanove).

Edited by Catwoman, 01 April 2005 - 17:09.


#34 sunkissed

sunkissed
  • Members
  • 378 posts

Posted 01 April 2005 - 17:58

Sto se tice drugog X-files filma...

"Supposedly we are all gonna get together and do it next January or February," he said, "I mean it’s not written down, I haven’t signed anything, nobody’s signed anything, but, Chris Carter is gonna write it, and I think he is just waiting for whatever deal to happen with Fox to go ahead and do it. And hopefully we’ll shoot it in your Canadian neighbor again, you know go back to Vancouver and shoot it so that we get the mood that we like about it."
http://www.ropeofsil...ews.php?id=1969

Mada to smo vec culi nekoliko puta u poslednjih par godina. Nadam se da ce stvarno uraditi jos jedan film. Seriji treba pravi zavrsetak.

#35 AlphaBravo

AlphaBravo
  • Members
  • 69 posts

Posted 01 April 2005 - 20:16

Moja omiljena epizoda iz kasnih X-files

7ABX17 ALL THINGS

Writer: Gillian Anderson
Director: Gillian Anderson
Original Broadcast: US: 09.04.2000
Episode Availability: DVD: AU CA UK US Video: UK
Links: Crop Circle Radius & circlemakers

Cast:
Special Agent Dana Scully · Gillian Anderson
Special Agent Fox Mulder · David Duchovny

Guest Cast:
Carol · Carol Banker
First Nurse · Victoria Faerber
Colleen Azar · Colleen Flynn
Margaret Waterston · Stacy Haiduk
Dr Paul Kopeikan · Stephen Hornyak
Dr Daniel Waterston · Nicolas Surovy
Second Nurse · Elayn Taylor
Healer · Scott Vance
Third Nurse · Cheryl White

#36 woocheeZZa

woocheeZZa
  • Members
  • 69 posts

Posted 05 April 2005 - 10:40

aaaaaaaaahhhhhh... kako je lepo probuditi se posle sna kojem je prethodila epizoda (i to prva!) dossiera... :lol:

da, da, znamo sve napamet... ali ipak - NAJBOLJA SERIJA SVIH VREMENA!!!!!!

#37 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 05 April 2005 - 12:03

Uz, naravno, sve ovacije za X Files, pitanje za auditorijum - jel gledao neko seriju Taken..? Tek pre neki dan sam čuo da postoji tako nešto, sa idejom bliskom (identičnom?) 'mitologiji' iz X Files, i da se čak prikazivalo kod nas.

Usput, ako neko čuje da će se to reprizirati nek mi skrene pažnju PMom :lol:

#38 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 April 2005 - 12:12

mislim da ne bih podnela jos jednu seriju sa slichnom tematikom. kad se samo setim onog Psi Faktora :lol: tek su tu lupetali.
ono sto me u X files nervira jesu ljudi u crnom. aman zaman, dajte barem jedna epizoda da se zavrshi a da zapravo znamo sta se tu desilo.

inache, vec godinama mi na exit windows progovori Molder sa: They're shutting us down, Scully a na empty recycle bin, Deep Throat sa: They're sistematically destroying all the evidence
:huh:

#39 mighty_orion

mighty_orion
  • Members
  • 231 posts

Posted 05 April 2005 - 12:14

da li su počeli sa prikazivanjem?? :lol:

ili ja negde opasno grešim u pristupu.. ? :huh:

#40 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 April 2005 - 12:18

radnim danima u ponoc na RTS2

#41 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 05 April 2005 - 12:29

inache, vec godinama mi na exit windows progovori Molder sa: They're shutting us down, Scully a na empty recycle bin, Deep Throat sa: They're sistematically destroying all the evidence
:huh:

Wooow, to je iz one X Files teme još za Windows 95 :huh: I meni je to stajalo godinama... A na ulasku u windows mi je bila Scully sa 'The truth is out there'. :D

Sad kad si me podsetila ima da iskopam i stavim ponovo :lol:

#42 ctrl-alt-del

ctrl-alt-del
  • Members
  • 180 posts

Posted 05 April 2005 - 12:47

Sinoc sam pogledala prvu epizodu po xx-ti put, i nekako mi se cini mnogo sirova (ranije mi je bila jedna od omiljenih). Mislim prica je dobra, ali gluma je :lol: .

Ali dobro, X-files mi je omiljena serija i drago mi je da je ponovo pustaju. Jos samo da Nemecek pusti VR.5 i napravicu mu fan site, iako me nervira.

Sto se tice Taken, gledala sam i serija je skroz do jaja, a najbolja stvar je to sto za razliku od X-files prica nije usput smisljana i savijana po potrebama glumaca, reditelja i sta sve ne, nego je unapred napisana. Doduse, nije ni cudo obzirom da je planirana kao mini serija.

@AlphaBravo: All things je jedna od najboljih epizoda u sedmom serijalu :huh: . Gledajuci tu epizodu sam zavolela onu pesmu od Moby-a sto sve vreme ide u pozadini.

#43 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 05 April 2005 - 13:04

Moja omiljena epizoda iz kasnih X-files

7ABX17 ALL THINGS

Writer: Gillian Anderson
Director: Gillian Anderson
Original Broadcast: US: 09.04.2000
Episode Availability: DVD: AU CA UK US Video: UK
Links: Crop Circle Radius & circlemakers

Cast:
Special Agent Dana Scully · Gillian Anderson
Special Agent Fox Mulder · David Duchovny

Guest Cast:
Carol · Carol Banker
First Nurse · Victoria Faerber
Colleen Azar · Colleen Flynn
Margaret Waterston · Stacy Haiduk
Dr Paul Kopeikan · Stephen Hornyak
Dr Daniel Waterston · Nicolas Surovy
Second Nurse · Elayn Taylor
Healer · Scott Vance
Third Nurse · Cheryl White

Da li je to epizoda kada Scully otkriva veru?

#44 bocko

bocko
  • Members
  • 555 posts

Posted 05 April 2005 - 13:10

aman zaman, dajte barem jedna epizoda da se zavrshi a da zapravo znamo sta se tu desilo.

Pa to se valjda protivi prirodi zanra. Sto vise znas, to vise shvatas da je zapravo glupo, cime citava prica pocinje sve slabije da drzi vodu.

#45 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 05 April 2005 - 19:53

negde napred, mislim na prvoj strani, gundjala sam da bi mogli jos malo da sacekaju.... ova serija je cudo, ja sam opet posle prve epizode navucena i cekam drugu, pa trecu pa dalje... daklem, ovo je ispravka i moz' se to gledati i jopet... :lol: