Jump to content


Photo

Star Wars: Episode III


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
161 replies to this topic

#16 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 15 March 2005 - 10:17

Inače, još jedna velika stvar koja mi se nije svidela kod I i II je preeeviše CGI-ja, brate. Korusant i predeli stvarno deluju impresivno, ali moraju li svakog trećeg vanzemaljca da crtaju kompjuterom? Meni je X puta bolji osećaj kad vidim nekog mutanta i znam da je lutka, ali dobro napravljena, nego da ga ja crtao kompjuter, ma kako bolje izgledao.

Zato što je CGI vanzemaljca daleko lakše napraviti nego dobru lutku. Imaš biblioteku raznoraznih tekstura, tresneš ovde jedno oko, tamo jedan pipak, malo motion capture-a, izrendaš i gotovo. Sa druge strane treba da se cimaš sa maskom, pa da uglavljuješ delove, pa da lepiš dlake/krljušt/kožu, pa da utrpavaš u sve to mehaniku, pa da neko sa strane sve to pokreće kako bi izgledalo koliko-toliko dobro. Meni je bitka na Endoru i oko druge Zvezde Smrti iz Povratka Džedaja čisto savršenstvo u upotrebi maketa i montaže, a nigde ni k od kompjutera ( a kamoli ompjutera :lol: ). Bitka sa kraja Klonova zato više podseća na (odlično urađen) intro neke igre a ne na pravu stvar.

#17 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 15 March 2005 - 11:05

Ma jasno, razumem zašto to rade, em je lakše, em izgleda realističnije (mada to je diskutabilno), ali mi se ne dopada i gotovo. Lukas je sigurno mislio da će ona budala Jar-Jar da se svidi deci kako je, hm, smešno napravljen, i da će svi da se dive njihovim "Eeej, vidite nas šta sve umemo na kompjuteru da uradimo". Ali brate, to nije to... možda je jeste cool videti starog mastera Jodu kako se mlati sabljama, možda ovaj novi nacrtani Joda i jeste glatkiji, više smooth, i može da hoda sam, ali onaj stari je bio više živ.

Meni je bitka na Endoru i oko druge Zvezde Smrti iz Povratka Džedaja čisto savršenstvo u upotrebi maketa i montaže, a nigde ni k od kompjutera ( a kamoli ompjutera  ). Bitka sa kraja Klonova zato više podseća na (odlično urađen) intro neke igre a ne na pravu stvar.

Ne bih mogao bolje opisati o čemu pričam. Ipak, bilo je tu kompjutera, ali ne kako mislimo - kompjuteri su tu jedino služili da kontrolišu kretanje kamere oko maketa. E to je bila vredna revolucija...

#18 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 15 March 2005 - 11:22

a uglavnom imate pravo...pogledat cu ga obavezno zbog epizoda IV, V i VI (premda ni ta bas nije nesto briljantna), al ono...
ono. :lol:

#19 sandfly

sandfly
  • Members
  • 170 posts

Posted 15 March 2005 - 11:22

use the force....
pojavice se u episode VII :lol:

#20 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 15 March 2005 - 11:24

zbog epizoda IV, V i VI (premda ni ta bas nije nesto briljantna)

Jeretiku. :lol:

#21 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 15 March 2005 - 11:25

mislim, ticalo se samo epizode VI :lol:
IV i V jesu briljantne :huh:

#22 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 15 March 2005 - 11:27

V je po meni najbolja!

#23 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 15 March 2005 - 11:28

pa i meni, osim ako je ovo kod tebe tipfeler a zapravo si htio napisati VI uzevsi u obzir prvu reakciju :lol:

#24 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 15 March 2005 - 11:32

Ma jok, samo su mi sve tri briljantne. A ova V je uz to i smaragdna :lol:

#25 bokini

bokini
  • Members
  • 237 posts

Posted 15 March 2005 - 11:41

Nisam znao da Imperatora glumi isti glumac kao i ranije :lol:

#26 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 15 March 2005 - 12:16

Nisam znao da Imperatora glumi isti glumac kao i ranije :huh:

Ne da je isti, nego izgleda kao da nije ostario ni dan. :lol:

#27 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 15 March 2005 - 12:18

Vala baš. Koliko li je samo godina imao kada se snimala originalna trilogija? Ian Ričardson, je li tako?

#28 Pantelija jr

Pantelija jr
  • Members
  • 655 posts

Posted 15 March 2005 - 12:39

Ne da je isti, nego izgleda kao da nije ostario ni dan. :lol:

to je zato što je tada izgledao kao da ima cca 160 godina... a pretpostavljam da razlika u izgledu između 160-togodišnjaka i 180-togodišnjaka i nije naročito velika :huh:

glede epizode 1 i 2, dva mi je bila daleko podnošljivija, bez obzira na bljuzgavo-patetične pasaže. jbg, 1 je bila, jednostavno, dosadna. sjećam se da sam dva puta pokušao da je gledam (na videju), i oba puta sam zaspao na istom mjestu... :huh:

5 jeste najbolja (ali NAJbolja!), a 6 je prilično... corny :D . izvinjavam se vjernicima, ali jeste.

inače, mislim da imperatora igra izvjesni Ian McDiermid, ili tako nešt... ovo sam nabacio napamet, bez guglanja, tako da ne mora biti tačno.

#29 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 15 March 2005 - 12:47

Vala baš. Koliko li je samo godina imao kada se snimala originalna trilogija? Ian Ričardson, je li tako?

Ian MekDiarmid

http://www.starwars....i/castcrew.html

Nije to ništa prema glumcu Jose Ferrer-u koji igra cara u Linčovoj Dini. Tamo izgleda identično kao i u igri Dune 2000, a u međuvremenu prošlo 16 godina. :lol: :huh:

#30 bokini

bokini
  • Members
  • 237 posts

Posted 15 March 2005 - 14:02

Btw. Lord Doku je isti Saruman :lol: Igra ih isti glumac, i likovi su zaista slicni.