Jump to content


Photo

'chick' literatura


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
52 replies to this topic

#16 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 12 February 2005 - 01:09

QUOTE(Varvarin @ 10 Feb 2005, 23:44)
...znam da su moje drugarice jedne drugama poklanjale Marsove i Venere, neke su na srecu dobile takvu literaturu, a neke na zalost. Zasto na srecu, odnosno na zalost, je nesto sto je van mog intelektualnog domasaja. Zene su zenke, muskarci su muzjaci, etc.....

ovo si lepo rekao, nekima na srecu, a to objasnjava i zasto su izvadavaci slicnih knjiga zgrnuli silne pare. i stanove laugh.gif
a uvek volim da cujem o "pravoj" chick literaturi. videcu za tu "Intimnu istoriju", ako mogu da je pronadjem.

#17 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 12 February 2005 - 10:30

[quote=luba,10 Feb 2005, 16:39] [/QUOTE]
ako je u pitanju knjiga melisse banks "the girls' guide to hunting and fishing" , pogresna dijagnoza.

nije nikakav selfhelp, niti je rules (usput, verovatno prva uputstvena knjiga koja je svojom zatucanoscu, tradicionalizmom i konzervativizmom verovatno jednako doprinela women's lib-u kao i spaljivanje grudnjaka), vec roman, i to vise nego pristojan, duhovit i verovatno u literarnom smislu kvalitetniji nego bridget jones.

citam da se zeljno iscekuje njen drugi roman, the wonder spot, valjda ovog proleca.

neces protraciti vreme ako je procitas

a sto se self-helpa tice, neka zenska koju znam kupila stan u bgd i to, bogami, jedno 80 kvadrata na dorcolu, od zarade za samizdat knjigu ciji sam naslov zaboravila, ali nesto tipa 'kako se udati' ili 'kako ostvariti devojacki san' i sl.

priznala mi je da joj je bilo potrebno oko mesec dana da je 'napise', a da je u stvari samo prisluskivala i prepricavala svoje drugarice.

eh... [/quote]
jeste, ta knjiga.
sasvim je ok.
zenski h.miler biggrin.gif
salim se...

ajde seti se tog naslova knjige (samizdat izdao?!#%^^)
(auuuu, cudno da je samizdat poceo da objavljuje tu vrstu literture.. blink.gif
svaka njoj cast



2 Varvarin:
slobodno upadaj u temu:)
svacije misljenje je dobrodoslo
potrazicu Zeldina negde

#18 Varvarin

Varvarin
  • Members
  • 929 posts

Posted 17 February 2005 - 05:14

QUOTE(mandarinaD @ 12 Feb 2005, 10:30)
2 Varvarin:
slobodno upadaj u temu:)
svacije misljenje je dobrodoslo
potrazicu Zeldina negde

"Intimna istorija ", spisak poglavlja,
Sa Amazona, mrzelo me da prekucavam iz mog primerka, a imam SH verziju.

Ovo je chick literatura onoliko koliko su "The Brothers McMullen" Edwarda Burnsa mushki film (btw. covek ima dobar ukus kada su devojke u pitanju).
Pored toga MekMalenovi su film o ljubavi, tj. o ljubavnim problemima, a "Istorija" je knjiga o zivotu i svim zivotnim problemima, ljubavne ukljucujuci. Namerno ne govorim o emotivnim ili bracnim, udaram pravo u sustinu, mada ljudi/zene/mladici/devojke cesto formom lazu sebe. (AL sam pametan huh.gif, kao draga Saveta)

1. How humans have repeatedly lost hope, and how new encounters, and a new pair of spectacles, revive them
2. How men and women have slowly learned to have interesting conversations
3. How people searching for their roots are only beginning to look far and deep enough
4. How some people have acquired an immunity to loneliness
5. How new forms of love have been invented
6. Why there has been more progress in cooking than in sex
7. How the desire that men feel for women, and for other men, has altered through the centuries
8. How respect has become more desirable than power
9. How those who want neither to give orders nor to receive them can become intermediaries
10. How people have freed themselves from fear by finding new fears
11. How curiosity has become the key to freedom
12. Why it has become increasingly difficult to destroy one's enemies
13. How the art of escaping from one's troubles has developed, but not the art of knowing where to escape to
14. Why compassion has flowered even in stony ground
15. Why toleration has never been enough
16. Why even the privileged are often somewhat gloomy about life, even when they can have anything the consumer society offers, and even after sexual liberation
17. How travellers are becoming the largest nation in the world, and how they have learned not to see only what they are looking for
18. Why friendship between men and women has become so fragile
19. How even astrologers resist their destiny
20. Why people have not been able to find the time to lead several lives
21. Why fathers and their children are changing their minds about what they want from each other
22. Why the crisis in the family is only one stage in the evolution of generosity
23. How people choose a way of life, and how it does not wholly satisfy them
24. How humans become hospitable to each other
25. What becomes possible when soul-mates meet

P.S. Ako ima gresaka, kriv je Amazon, mrzi me da proveravam.

#19 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 17 February 2005 - 11:02

QUOTE(Varvarin @ 17 Feb 2005, 05:14)
"Intimna istorija ", spisak poglavlja,
Sa Amazona, mrzelo me da prekucavam iz mog primerka, a imam SH verziju.

Ovo je chick literatura onoliko koliko su "The Brothers McMullen" Edwarda Burnsa mushki film (btw. covek ima dobar ukus kada su devojke u pitanju).
Pored toga MekMalenovi su film o ljubavi, tj. o ljubavnim problemima, a "Istorija" je knjiga o zivotu i svim zivotnim problemima, ljubavne ukljucujuci. Namerno ne govorim o emotivnim ili bracnim, udaram pravo u sustinu, mada ljudi/zene/mladici/devojke cesto formom lazu sebe. (AL sam pametan huh.gif, kao draga Saveta)

1. How humans have repeatedly lost hope, and how new encounters, and a new pair of spectacles, revive them
2. How men and women have slowly learned to have interesting conversations
3. How people searching for their roots are only beginning to look far and deep enough
4. How some people have acquired an immunity to loneliness
5. How new forms of love have been invented
6. Why there has been more progress in cooking than in sex
7. How the desire that men feel for women, and for other men, has altered through the centuries
8. How respect has become more desirable than power
9. How those who want neither to give orders nor to receive them can become intermediaries
10. How people have freed themselves from fear by finding new fears
11. How curiosity has become the key to freedom
12. Why it has become increasingly difficult to destroy one's enemies
13. How the art of escaping from one's troubles has developed, but not the art of knowing where to escape to
14. Why compassion has flowered even in stony ground
15. Why toleration has never been enough
16. Why even the privileged are often somewhat gloomy about life, even when they can have anything the consumer society offers, and even after sexual liberation
17. How travellers are becoming the largest nation in the world, and how they have learned not to see only what they are looking for
18. Why friendship between men and women has become so fragile
19. How even astrologers resist their destiny
20. Why people have not been able to find the time to lead several lives
21. Why fathers and their children are changing their minds about what they want from each other
22. Why the crisis in the family is only one stage in the evolution of generosity
23. How people choose a way of life, and how it does not wholly satisfy them
24. How humans become hospitable to each other
25. What becomes possible when soul-mates meet

P.S. Ako ima gresaka, kriv je Amazon, mrzi me da proveravam.

Thanks,
Idem odmah na Amazon. Ovo zvuci zanimljivo:)
Cek' , koja izdavacka kuca je izdala knjigu kod nas?

#20 Joshua

Joshua
  • Members
  • 736 posts

Posted 17 February 2005 - 16:50

Kod nas je izdavac Geopoetika.

Zaboravih- ja sam je kupila u Stubovima kulture, ako si u BG-u, tamo je mozes naci.

Edited by Joshua, 17 February 2005 - 16:52.


#21 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 17 February 2005 - 21:45

QUOTE(Joshua @ 17 Feb 2005, 16:50)
Kod nas je izdavac Geopoetika.

Zaboravih- ja sam je kupila u Stubovima kulture, ako si u BG-u, tamo je mozes naci.

hvala:)
vec nasla na amazonu i
treba da stigne skoro, nadam se rolleyes.gif

#22 Kiara

Kiara
  • Members
  • 5 posts

Posted 17 February 2005 - 22:44

Pre nekoliko godina procitala sam spominjanu "Muskarci su sa Marsa zene su sa Venere" i koliko se secam bilo je nekoliko interesantnih tvrdnji, lepih formulacija stvari koje i sami znamo samo mozda ne umemo tako da srocimo. Nista slicno ni pre ni posle nisam uzela u ruke ali ne mogu da ne primetim poplavu literature koja nudi instant resenja za probleme modernog drustva. Ima tu svega, od kako naci posao i sto bolje izdeklemovati odgovore na pitanja potencijalnog poslodavca, preko svih mogucih trikova kako prepoznati pravog muskarca sve do nalazenja muza...Jos kad je to u knjigama i lici na nesto, ali otvorimo li bilo koji zenski magazin-ista stvar. Narocito mi je odbojan Cosmopolitan jer se tamo sem modnih predloga mogu naci samo jos saveti tipa:"kako diskretno saopstiti partneru da treba da obrije pazuh", "10 predloga kako da budete neodoljivi u krevetu", "100 nacina da izbegnete monotoniju u spavacoj sobi", "1000 saveta za vase uzivanje"....ma mislim stvaaaarno....


Problem postoji, ne samo na polju musko-zenskih odnosa nego, generalno, svet danas i ovde (pri tom mislim na planetu vise nego na drzavu) i nije bas neko mesto a ne bih rekla da je resenje na 100 (ako i toliko) strana lako citljivog stiva.

#23 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 23 February 2005 - 12:01

QUOTE(Kiara @ 17 Feb 2005, 22:44)
Pre nekoliko godina procitala sam spominjanu "Muskarci su sa Marsa zene su sa Venere" i koliko se secam bilo je nekoliko interesantnih tvrdnji, lepih formulacija stvari koje i sami znamo samo mozda ne umemo tako da srocimo. Nista slicno ni pre ni posle nisam uzela u ruke ali ne mogu da ne primetim poplavu literature koja nudi instant resenja za probleme modernog drustva.

Da, to je bila najprodavanija knjiga u svetu iz prostog razloga, covek (autor phd J.Grey) se bavi praksom vise od 20 godina, i normalno je da sada 'mlati' pare objavljujuci po nekolikko izdanja iste knjige (i nastavke, naravno).
Ali u pravu si, s obzirom da zivimo u instant.potroskackom drustvu sasvim je prirodno za nastanak i ovakve literature iz oblasti popularne psihologije ili filozofske antropologije kao sto je Zeldinova:)
Uzgred, Zeldin je dosao u prave ruke:)
Thanks, Varvarin:)

#24 Doroti

Doroti
  • Members
  • 390 posts

Posted 23 February 2005 - 12:32

Pre par godina, jedan od svadbenih poklona koje sam dobila knjiga pod nazivom puke.gif "Kako voleti neprestano" autorke Barbare De Anđelis ( puke.gif za ime autorke).Knjigu sam odlozila na tamno, skrovito mesto bez želje da me Barbara nauči kako da ostvarim kontinuitet u ljubavi.

#25 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 23 February 2005 - 12:38

QUOTE(Doroti @ 23 Feb 2005, 12:32)
Pre par godina, jedan od svadbenih poklona koje sam dobila knjiga pod nazivom puke.gif "Kako voleti neprestano" autorke Barbare De Anđelis ( puke.gif za ime autorke).Knjigu sam odlozila na tamno, skrovito mesto bez želje da me Barbara nauči kako da ostvarim kontinuitet u ljubavi.

roflmao.gif roflmao.gif
thumbup.gif

ovo je 'najbolji' naslov koji sam cula biggrin.gif biggrin.gif

#26 Doroti

Doroti
  • Members
  • 390 posts

Posted 23 February 2005 - 12:54

QUOTE(mandarinaD @ 23 Feb 2005, 13:38)
ovo je 'najbolji' naslov koji sam cula  biggrin.gif  biggrin.gif

Možda je moj nehajan odnos prema ovom biseru literature,doveo do mog "separated from husband" statusa. ph34r.gif
Poruka za osobe zenskog pola koje dođu u posed ove knjige:budite izuzetno pažljive, knjiga je možda ukleta.Ako vam je toliko stalo da volite neprestano,procitajte je!Šta je 600 stranica trash-a, spram života ispunjenog ljubavlju. biggrin.gif

#27 Doroti

Doroti
  • Members
  • 390 posts

Posted 23 February 2005 - 13:00

Barbara De Angelis is one of America's foremost experts on relationships and personal growth. Her New York Times bestselling books include How To Make Love All The Time, Secrets About Men Every Woman Should Know, Are You The One For Me, Real Moments, and most recently, Real Moments for Lovers.

Zar ne izgleda kao srećna žena?
Expert on relationships ph34r.gif

#28 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 23 February 2005 - 13:01

QUOTE(Doroti @ 23 Feb 2005, 12:54)
QUOTE(mandarinaD @ 23 Feb 2005, 13:38)

ovo je 'najbolji' naslov koji sam cula  biggrin.gif  biggrin.gif

Možda je moj nehajan odnos prema ovom biseru literature,doveo do mog "separated from husband" statusa. ph34r.gif
Poruka za osobe zenskog pola koje dođu u posed ove knjige:budite izuzetno pažljive, knjiga je možda ukleta.Ako vam je toliko stalo da volite neprestano,procitajte je!Šta je 600 stranica trash-a, spram života ispunjenog ljubavlju. biggrin.gif

jaoj sorry, nisam znala epilog:(

a jos bitnije pitanje: secas li se KO ti je poklonio tu knjigu? ph34r.gif
i sta je ta osoba mislila (pritom), aha? ph34r.gif

edit: ps, sada sam videla sliku Endzi:)
koliko vidim ona je srecna u braku, ali mi deluje pre kao travestit tongue.gif
O cemu ona pise zapravo?

Edited by mandarinaD, 23 February 2005 - 13:07.


#29 Joshua

Joshua
  • Members
  • 736 posts

Posted 23 February 2005 - 13:04

QUOTE(Doroti @ 23 Feb 2005, 12:54)
Poruka za osobe zenskog pola koje dođu u posed ove knjige:budite izuzetno pažljive, knjiga je možda ukleta.Ako vam je toliko stalo da volite neprestano,procitajte je!Šta je 600 stranica trash-a, spram života ispunjenog ljubavlju. biggrin.gif


The Ring syndrome? ph34r.gif
Mora da je voleti u kontinuaciji jako komplikovano, dok to cudo ima 600 stranica... blink.gif
Isuse! Pitam se o cemu li je pisala toliko. ph34r.gif
Doroti, ako te ne mrzi, daj baci nam par naziva poglavlja... Ako ne saznam- necu moci da spavam nocas, ili, jos gore, nikada necu osetiti istinsku ljubav, zivot ce mi biti mizeran, umrecu sama itd... laugh.gif

#30 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 23 February 2005 - 13:07

QUOTE(Doroti @ 23 Feb 2005, 23:00)

Zar ne izgleda kao srećna žena?

Bogumi nije losa. Jos sva ta lova... Isplatilo bi se trpeti malo psychobabbla svaki dan.