Jump to content


Photo

Ugrozenost egzistencije Srba na Kosmetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#46 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 January 2005 - 16:54

QUOTE(Slaven @ 26 Jan 2005, 16:47)
Imam Unbeliever!


najbolji odgovor na to pruža posrednik u pregovrima oko sukcesija
bivše Jugoslavije sir Arthur Watts. On je izjavio agenciji SENS da se
u ''procesu sukcesije govori o državama proizašlim usled rasprada
bivše Jugoslavije''.
Po tome, Kosovo još uvek nije međunarodno priznata država,
te mu i nije mesto u ovim razgovorima.



ps

razgovori su prosli, imovina podjeljena

hoces tocan dug i potrazivanje Kosova? wink.gif

pa tacno tako Slavene, ako jos nije drzava i nema svojih dugova, onda zasto ocekivati od nje da placa neke tamo dugove?

nije drzava da govori o vlasnistu SFRJ, nije drzava da uzima pare od IMF i slicnih, ali je drzava da placa neke dugove? a koje to dugove? Kosovske elektrane? laugh.gif

#47 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 January 2005 - 17:07

QUOTE
pa tacno tako Slavene, ako jos nije drzava i nema svojih dugova, onda zasto ocekivati od nje da placa neke tamo dugove?

nije drzava da govori o vlasnistu SFRJ, nije drzava da uzima pare od IMF i slicnih, ali je drzava da placa neke dugove? a koje to dugove? Kosovske elektrane?


sto sad Unbeliever, treba da ti preporucim da se ne smijes kako ti nebi pukla pumpa?!! laugh.gif


sukcesija je izvrsena!


ps

Kada bi se uporedo sa imovinom delili dugovi, onda bi Kosovo izašlo sa jednim prihvatljivim saldom, negde oko Nule. Prema podacima iz 1990 godine, odnosno u vreme kada su ukinuti organi tadašnje autonomije, Kosovo je međunarodnim finasijerima dugovalo oko 660 miliona dolara, odnosno Svetskoj banci - 133,8 miliona dolara, dok ostalim finansijskim institucijama, kao što je MMF, Pariski klub, Londonski klub, 499,8 miliona dolara. S druge strane, Kosovo ima i potraživanja i od strane raznih finansijkih institucija. Banke iz tadašnje Jugoslavije tadašnjoj banci Kosova duguju 3,4 miliona dolara, inostrane banke oko 2,1 milion, Narodna banka Jugoslavije za deviznu štetdnju građana treba da isplati 130 miliona dolara, a kao depozit u bankama i raznim finansijskim institucijama ostalo je 54, 9 hiljada dolara. Opšte uzev, njegova potraživanja su 136 miliona dolara.

499,8 - 136 = 0 [albanska matematika laugh.gif ]

salim se!



Nazmi Mustafi 2000 godine

QUOTE
On ocenjuje da ako se desi da Kosovo sada ne bude uključeno u proces sukcesije, da bi onda '' naša zemlja trebala da zatraži svoj udeo u imovini od bivše SFRJ upravo od Srbije, čijim delom je Kosovo smatrala Banditerova komisija''.


#48 ZOMBI

ZOMBI
  • Members
  • 450 posts

Posted 26 January 2005 - 17:09

QUOTE(Slaven @ 26 Jan 2005, 18:07)
QUOTE
pa tacno tako Slavene, ako jos nije drzava i nema svojih dugova, onda zasto ocekivati od nje da placa neke tamo dugove?

nije drzava da govori o vlasnistu SFRJ, nije drzava da uzima pare od IMF i slicnih, ali je drzava da placa neke dugove? a koje to dugove? Kosovske elektrane?


sto sad Unbeliever, treba da ti preporucim da se ne smijes kako ti nebi pukla pumpa?!! laugh.gif


sukcesija je izvrsena!


ps

Kada bi se uporedo sa imovinom delili dugovi, onda bi Kosovo izašlo sa jednim prihvatljivim saldom, negde oko Nule. Prema podacima iz 1990 godine, odnosno u vreme kada su ukinuti organi tadašnje autonomije, Kosovo je međunarodnim finasijerima dugovalo oko 660 miliona dolara, odnosno Svetskoj banci - 133,8 miliona dolara, dok ostalim finansijskim institucijama, kao što je MMF, Pariski klub, Londonski klub, 499,8 miliona dolara. S druge strane, Kosovo ima i potraživanja i od strane raznih finansijkih institucija. Banke iz tadašnje Jugoslavije tadašnjoj banci Kosova duguju 3,4 miliona dolara, inostrane banke oko 2,1 milion, Narodna banka Jugoslavije za deviznu štetdnju građana treba da isplati 130 miliona dolara, a kao depozit u bankama i raznim finansijskim institucijama ostalo je 54, 9 hiljada dolara. Opšte uzev, njegova potraživanja su 136 miliona dolara.

499,8 - 136 = 0 [albanska matematika laugh.gif ]

salim se!



Nazmi Mustafi 2000 godine


Slaven pa ugrozen hahaha zasto si "ISAO UUU"

#49 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 January 2005 - 17:42

QUOTE
Slaven pa ugrozen


Ajmo Kurabaja,

1 2 3 - za bocu si spreman .i! laugh.gif

pa da - zacepljavamo! tongue.gif biggrin.gif

#50 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 January 2005 - 17:56

QUOTE(Slaven @ 26 Jan 2005, 17:07)
sto sad Unbeliever, treba da ti preporucim da se ne smijes kako ti nebi pukla pumpa?!!


Pa nemoj fore drugih da koristis Slavene, ima nesto sto se zove Copyright.

QUOTE
sukcesija je izvrsena!


pa da, tako da i dugovi pripadaju onima koji su zemili pare. jel tako? tako je.

QUOTE
499,8 - 136 =  0  [albanska matematika  laugh.gif ]


ma znamo da se salis, al' ima i jednog drugog faktora; penzije. srbija kosovu duguje najmanja 900 miliona dolara od ukradenih penzija 1999. ljudi su placali penzije, a kad je dos'o poraz, odje penzije! laugh.gif


499,8 - 136 - 900 = Kosovo jos duguje?

pa koja je to matematika Slavene? Hrvatska? laugh.gif

salim se i ja, naravno!


QUOTE
Nazmi Mustafi 2000  godine


ma s ovim samo potvrdjujes sta ja kazem. a kako to, 1.4 - 2.0 milijarde duguje Kosovo kad i sam kazes da je 499,8 - 136 (ne uzmeci u obzir penzijski fond)?

jel to jos od one cuvene Hrvatske matematike? laugh.gif

ma nije, to ti samo cuo od RTS-a, pa ti je ovo samo, kako englezi kazu, 'recitation'!

eh Slavene moj, Slavene. Oce neko teritoriju, a nece ni njen dug a ni njene ljude. Ima li gore tragedije od te?/

Edited by Unbeliever, 26 January 2005 - 17:57.


#51 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 January 2005 - 18:11

QUOTE
1.4 - 2.0 milijarde duguje Kosovo


Prvi glas!

To ste Vi nesto u zadnje vrijeme onda narasli?! laugh.gif


učešće Kosova u društvenom proizvodu u bivšoj SFRJ bio je oko dva odsto


jaca ste ekipa, bili ..... wink.gif


ps

a peMzije ce te dobiti ka' sto su ih i Srbi iz Hrvatske dobili! rolleyes.gif

Edited by Slaven, 26 January 2005 - 18:11.


#52 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 26 January 2005 - 18:17

QUOTE(Slaven @ 26 Jan 2005, 17:11)
Prvi glas!

To ste Vi nesto u zadnje vrijeme onda narasli?!  laugh.gif


učešće Kosova u društvenom proizvodu u bivšoj SFRJ bio je oko dva odsto


jaca ste ekipa, bili .....  wink.gif


ps

a peMzije ce te dobiti ka' sto su ih i Srbi iz Hrvatske dobili!  rolleyes.gif

Bice bice i dace dace. Evropa ti radi sa principom cist racun duga ljubav. Pa i Hrvatska i Srbija ce kad tad da ciste sve racune wink.gif

Edited by Prishtinasi, 26 January 2005 - 18:18.


#53 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 January 2005 - 18:21

QUOTE
Slaven,26 Jan 2005, 18:11]
Prvi glas!

To ste Vi nesto u zadnje vrijeme onda narasli?!  laugh.gif


Pa ne ide i lose imajuci u obzir da se tamo nije igralo Cika Paje jer kad si ti pio topli caj i jeo tvoj vruci obrok tamo su decenijama sejali Rankovic pa onda Arkan, Seselj i slicni.

A narasli smo. U 1997-8 GDP je bio negde oko 400, sad je negde oko 1300. Nije mnogo, al' nije ni lose. Al' ima ko o tome da brine. To je za tebe najmanja sitnica.


QUOTE
učešće Kosova u društvenom proizvodu u bivšoj SFRJ bio je oko dva odsto


jaca ste ekipa, bili .....  wink.gif


Pa i ne tvrdimo da smo bili jaki, al' znamo sta smo uzeli a sta dali. A nisu to ni tvoji RTS-ovi 499,8 - 136 a ni Coviceci 1.4-2.0 milijarde.

mozda ne plivamo u pare ko Vi, al' ni budale nismo. I ekonomija se menja. Razvija se. To je proces.

QUOTE
ps

a peMzije ce te dobiti ka' sto su ih i Srbi iz Hrvatske dobili!  rolleyes.gif


Ma ziv bio Evropski sud pa videt cemo. Ziv bio i ti, i ja, pa da tad razgovaramo nekih dva minuta. Onako, za stara vremena.

Edited by Unbeliever, 26 January 2005 - 18:25.


#54 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 26 January 2005 - 18:31

QUOTE(Slaven @ 26 Jan 2005, 17:11)
Prvi glas!

To ste Vi nesto u zadnje vrijeme onda narasli?! laugh.gif


učešće Kosova u društvenom proizvodu u bivšoj SFRJ bio je oko dva odsto


jaca ste ekipa, bili ..... wink.gif


ps

a peMzije ce te dobiti ka' sto su ih i Srbi iz Hrvatske dobili! rolleyes.gif

Odakle ti taj podatak o ucescu Kosova u drushtveni proizvod bivshe nam drzave boga ti?

Samo su TE Kosova pre 1989 proizvodile 5.5 milijarde kw godishnje...naravno struja se otkupljivala po cenama koja je odredjena od stane Federacije tako da su druge republike otkupljivale struju po bagatelnoj ceni a onda prodavale drugim drzavama po svetskim cenama. O Trepci i da ne govorimo.
Kad bi se to ucesce u ukupan drustveni proizvod racunalo po svetskim trzisnim cenama vremena Kosovo je tada premasilo i Makedoniju a za Crnu Goru i da ne govorimo. Bili smo mali igrac zato sto su drugi hteli da tako izgledamo zbog mnogih razloga.

#55 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 January 2005 - 18:33

QUOTE
A nisu to ni tvoji RTS-ovi 499,8 - 136 a ni Coviceci 1.4-2.0 milijarde.


Mojih 499,8 = Priština, Ibrahim REXHEPI

ako on laze, lazem i ja!

ps

pozdrav, PRESHEVARI wink.gif

QUOTE
Bili smo mali igrac zato sto su drugi hteli da tako izgledamo zbog mnogih razloga.


Da bi ric' reka! Ako nista drzali ste sve slasticarnice bivse YU! tongue.gif

Edited by Slaven, 26 January 2005 - 18:37.


#56 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 26 January 2005 - 18:46

QUOTE(Slaven @ 26 Jan 2005, 17:33)
Mojih 499,8 = Priština, Ibrahim REXHEPI

ako on laze, lazem i ja!

ps

pozdrav, PRESHEVARI wink.gif



Da bi ric' reka! Ako nista drzali ste sve slasticarnice bivse YU! tongue.gif

I zlatare, i zlatare, pogotovu po Hrvatskoj.
Nego kazi jel nije bilo tako ono u vezi Trebce i struje..?

#57 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 January 2005 - 18:52

QUOTE
I zlatare, i zlatare, pogotovu po Hrvatskoj


Ti se ne broje wink.gif jer oni i onako pripadaju Crkvi, katolickoj!

Ne salim se!
U Hrvatskoj je to tako!


QUOTE
Nego kazi jel nije bilo tako ono u vezi Trebce i struje..?


huh.gif nemam pojma na sto mislis? nisam shvatio, oprosti!

#58 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 26 January 2005 - 18:54

Presevari, nije u pitanju samo podatak o goloj realizaciji vec i o produktivnosti. Kada se i ovo drugo uracuna, videces da kosovska privreda ima(la) ekstra skupu proizvodnju jer je (bila) ekstra neefikasna.

A to se odnosi i na proizvodnju i rafinaciju ruda u Trepci, pa nije konkurentno. Ne moze dva miliona ljudi da zivi od jedne termo-elektrane i nekoliko rudnika koji ne mogu da zarade ni za prostu reprodukciju, kamoli da naprave visak.

#59 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 26 January 2005 - 18:58

QUOTE(Slaven @ 26 Jan 2005, 17:52)
Ti se ne broje wink.gif jer oni i onako pripadaju Crkvi, katolickoj!

Ne salim se!
U Hrvatskoj je to tako!




huh.gif nemam pojma na sto mislis? nisam shvatio, oprosti!

Pa ako ne razumes nista a pricamo o Trepci onda ne znam stvarno zasto uopste raspravljam s,tobom o drustvenim proizvodima,i takvim stvarima.

Nego ja sada ne rzumem,,kako to jedna privatna zlatara moze da pripada katolickoj crkvi..sad si me ubio na pojam sto bi rekli moji zemlaci iz okoline Vranja. biggrin.gif

#60 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 26 January 2005 - 19:10

QUOTE
sad si me ubio na pojam


Tek sad? wink.gif

Sorry Preshevari neda mi se razmisljati o Trepci!

ps

ako sretnes Ilirijanu wub.gif pozdravi je ....