Jump to content


Photo

Ugrozenost egzistencije Srba na Kosmetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#16 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 25 January 2005 - 22:24

E T
GOES
HOME!


cool.gif

#17 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 January 2005 - 02:42

QUOTE(ZOMBI @ 25 Jan 2005, 22:53)
UF....... UF........ Albanci vas zovu u vlast vi necete i sada trubite o ugrozenosti. Koja bre ugrozenost dva mijeseca bez struje pa to je puno manje od 4 godine koliko su HUMANISTI drzali i bez vazduha neke gradove u susjednoj i prijateljskoj BOSNI:
Ali mi se ipak cini da Srbi kada nisu ugrozeni onda oni ugrozavaju druge ,naravno ne svi ali ogromna vecina

1335 dana opsade Sarajeva i smrt 12000 ljudi u njemu,od toga 1601 deteta,za njih nije nista!Ne otvaraj slepima oci!

#18 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 26 January 2005 - 03:43

QUOTE(uros_s78 @ 26 Jan 2005, 03:42)
QUOTE(ZOMBI @ 25 Jan 2005, 22:53)
UF....... UF........ Albanci vas zovu  u vlast vi necete i sada trubite o ugrozenosti. Koja bre ugrozenost dva mijeseca bez struje pa to je puno manje od 4 godine koliko su HUMANISTI drzali i bez vazduha neke gradove u susjednoj i prijateljskoj BOSNI:
Ali mi se ipak cini da Srbi kada nisu ugrozeni onda oni ugrozavaju druge ,naravno ne svi ali ogromna  vecina

1335 dana opsade Sarajeva i smrt 12000 ljudi u njemu,od toga 1601 deteta,za njih nije nista!Ne otvaraj slepima oci!

To nije nikakvo opravdanje za ono sto se desava na Srbima na Kosovu!
Ili su to opravdane patnje, koje je dovesti do "vrzinog kola"!?
Nasilje mora da prestane!!!

#19 Dream

Dream
  • Members
  • 551 posts

Posted 26 January 2005 - 03:57

QUOTE(WVIZ @ 26 Jan 2005, 03:43)
To nije nikakvo opravdanje za ono sto se desava na Srbima na Kosovu!
Ili su to opravdane patnje, koje je dovesti do "vrzinog kola"!?
Nasilje mora da prestane!!!

naravno nije opravdanje

to je isto kao da se ja u hrvatskoj kafani napijem, a nisam nista citavu noc placao i kada me konobar za kragnu a ja pocnem da jaucem i da vicem jao jao on me mrzi zato sto nisam hrvat.a za racun et zaboravio laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#20 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 26 January 2005 - 09:40

Nas narod lepo kaze: Plati pa klati!

Hocu i ja da ne placam struju a da je imam, a kad EPS-u dosadi da finansira moje strujne potrebe i kad mi odseku istu, da se odmah napravi neki fond ili da mi drzava plati iz budzeta...

Sto je babi milo, to joj se i snilo...

#21 bracan

bracan
  • Banned
  • 167 posts

Posted 26 January 2005 - 09:52

QUOTE(incognito @ 26 Jan 2005, 09:40)
Nas narod lepo kaze: Plati pa klati!

Hocu i ja da ne placam struju a da je imam, a kad EPS-u dosadi da finansira moje strujne potrebe i kad mi odseku istu, da se odmah napravi neki fond ili da mi drzava plati iz budzeta...

Sto je babi milo, to joj se i snilo...

По истом принципу ни ЕПС не треба да испоручује струју Косову, јер је Косово не плаћа Србија такође не треба да плаћа међународне дугове Косова, јер не види ни динара пореза оданде, нити има контролу над оним што се тамо дешава.

#22 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 26 January 2005 - 09:59

Sto se perkosa tice, bolje bi bilo da se ne zamara da "razmislja".
Sto se placanja tice: Princip je univerzalan.

#23 raskaoblast

raskaoblast
  • Sleepers
  • 29 posts

Posted 26 January 2005 - 10:09

QUOTE(srdjanf. @ 25 Jan 2005, 22:07)
QUOTE(vladan @ 25 Jan 2005, 21:01)
Gde su ovi "zabrinuti" bili kad su se drugi, nesrbi, ubijali?
Sto se struje tice - platite, pa cete je imati.
A i ostalo - odjebi!!!

tezhak rechnik
(e stvarno smo chudni ljudi, mislim, mi Itijevci... huh.gif )...

Господине, Срђане, како неко касније и написа, то је само одсјај нечије културе, мислим на тај речник, да баш не цртам сваку реч...

КОСОВО и страдање Срба на њему, некима који подржавају шамарачицу Наташу Кандић, изгледа није битно...
Али нека, нек подржавају шамарачицу, то ће им решити све егзистенцијалне проблеме...

#24 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 26 January 2005 - 10:19

QUOTE(incognito @ 26 Jan 2005, 10:40)
Nas narod lepo kaze: Plati pa klati!

Hocu i ja da ne placam struju a da je imam, a kad EPS-u dosadi da finansira moje strujne potrebe i kad mi odseku istu, da se odmah napravi neki fond ili da mi drzava plati iz budzeta...

Sto je babi milo, to joj se i snilo...

Incognito, sto se petljas oko stvari koje ne razumes. Evo, Vladan ti je lepo objasnio da je selektivno iskljucenje struje iz politickih razloga univerzalan princip. Posto ni ja ni ti , u smislu u kojem to vazi u delovima Kosova, nismo politicki zanimljivi, bojim se da cemo morati da se oslonimo na neke druge manje ili vise univerzalne principe.

#25 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 January 2005 - 11:14

QUOTE
По истом принципу ни ЕПС не треба да испоручује струју Косову, јер је Косово не плаћа Србија такође не треба да плаћа међународне дугове Косова, јер не види ни динара пореза оданде, нити има контролу над оним што се тамо дешава.



EPS ne isporucuje nikakvu struju a da ne dobija pare za to. a ako ne dobiju pare, onda se struja vraca sa strujom + kamata. to zna dobro i covic, a zna dobro i ceo EPS. imaju ugovore sa KEK-om, traze od KEK-a nekakve pare, a kazu da KEK ne priznaju i da KEK ne postoji. laugh.gif

a onih '400 miliona..' kojih nikada nije ni bilo, covic trazi za, kako on kaze, izgradnje kosovskih elektrani od strane SFRJ. al' covic zaboravalja da i sRbske elektrane su dobile pare od SFRJ za igradnju pa je zato i ignorisan od sefa KEK-a kad je lupetao o nekim tamo '400 milionima...'.

kad je srbija uzela pare od londonskih i parizskih klubova pare u ime kosova, nije niko pitao ni albance a ni rugovu. uzeli pare u ime kosova, financirali ratove po bosnama i kosovima, a hoce da im kosovo plati dugove. ovo zvuci kao ovo sa strujom, ali mnogo perverznije laugh.gif

Edited by Unbeliever, 26 January 2005 - 11:18.


#26 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 26 January 2005 - 11:24

QUOTE(harper lee @ 26 Jan 2005, 10:19)
Incognito, sto se petljas oko stvari koje ne razumes. Evo, Vladan ti je lepo objasnio da je selektivno iskljucenje struje iz politickih razloga univerzalan princip. Posto ni ja ni ti , u smislu u kojem to vazi u delovima Kosova, nismo politicki zanimljivi, bojim se da cemo morati da se oslonimo na neke druge manje ili vise univerzalne principe.

Da l' je selektivno i iz politickih pobuda, ne interesuje me. Da su platili struju, ne bi ih iskljucili (ili kad bi ih iskljucili imali bi pravo da se bune). To sto nekog njihovog 'komsiju' nisu iskljucili ne znaci da treba i njih amnestirati.

Evo, ja imam komsiju koji ima svakakve veze i vezice i gotovo i da ne placa racune a trosi samo tako... E sad, njemu nikad nista ne iskljucuju, bar koliko ja znam, ali ako ja ne platim neki racun (telefon, struja) vrlo brzo mogu ocekivati iskljucenje... I sta sad, komsija je kriv sto meni iskljucuju struju koju nisam platio?

#27 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 26 January 2005 - 12:14

QUOTE(incognito @ 26 Jan 2005, 12:24)
Da l' je selektivno i iz politickih pobuda, ne interesuje me. Da su platili struju, ne bi ih iskljucili (ili kad bi ih iskljucili imali bi pravo da se bune). To sto nekog njihovog 'komsiju' nisu iskljucili ne znaci da treba i njih amnestirati.

Evo, ja imam komsiju koji ima svakakve veze i vezice i gotovo i da ne placa racune a trosi samo tako... E sad, njemu nikad nista ne iskljucuju, bar koliko ja znam, ali ako ja ne platim neki racun (telefon, struja) vrlo brzo mogu ocekivati iskljucenje... I sta sad, komsija je kriv sto meni iskljucuju struju koju nisam platio?

Znam da te ne interesuje, ali, interesuje njih. Ovde se ne radi o iskljucenju struje tvom komsiji, koji ocigledno smatra da je iznad takvih "gluposti" kao sto su obaveze prema drzavi i slicno. Ovde se radi o ljudima koji zive od humanitarne pomoci, jer ne mogu ni da izadju ispred kuce, sto je, bar u vecini slucajeva neophodan uslov da pokusas da zaradis nesto. Pri tome se ponekad radi (kao, na primer, u Lipljanu) o ljudima koji su u martu izgubili i ono ispred cega ne smeju da izadju.

Kao sto sam rekao na jednom drugom mestu, ova prica je mnogo komplikovanija od placanja obaveza drzavi. A to sto si rekao da im struja ne bi bila iskljucivana da su je platili, ili, ako bi im ipak bila iskljucena, da bi imali mogucnost da se bune, pokazuje da blage veze nemas kako citavo drustvo na Kosovu trenutno funkcionise.

#28 bracan

bracan
  • Banned
  • 167 posts

Posted 26 January 2005 - 15:10

QUOTE(Unbeliever @ 26 Jan 2005, 11:14)
a onih '400 miliona..' kojih nikada nije ni bilo, covic trazi za, kako on kaze, izgradnje kosovskih elektrani od strane SFRJ. al' covic zaboravalja da i sRbske elektrane su dobile pare od SFRJ za igradnju pa je zato i ignorisan od sefa KEK-a kad je lupetao o nekim tamo '400 milionima...'.

kad je srbija uzela pare od londonskih i parizskih klubova pare u ime kosova, nije niko pitao ni albance a ni rugovu. uzeli pare u ime kosova, financirali ratove po bosnama i kosovima, a hoce da im kosovo plati dugove. ovo zvuci kao ovo sa strujom, ali mnogo perverznije laugh.gif

У то време кад су се узимале паре питали су се Албанци у власти итекако и десило се пре Милошевића и ограничавања аутономије.

Укупан дуг се креће од 1,25 до 1,4 милијарде долара. Од тога Међународним финансијским орг. око 600 милиона, око 400 милиона Париском клубу и око 350 милиона Лондонском клубу.

Проблем је што су то дугови косовских предузећа, која по "неком" основу иду у приватизацију, а Србија сервисира њихове дугове иако не убира ни порезе, ни царину, ни таксе. До сад није био проблем јер нису доспевале отплате главнице већ мањи износи камата. Проблем је, ако се не варам, то што од ове одн. следеће године доспева исплата већих ануитета и то ће Србији представљати додатни проблем, поред својих наступајућих обавеза.
Иначе обавезе су у грубим цртама:
Енергетска корпорација Косова, односно термоцентрала Косово Б и површински копови угља у Белаћевцу и Добро Село око 321 милиона долара, не рачунајући камату
''Трепча'' (Електролиза цинка, Фабрика акумулатора, Фабрика батерија у Гњилану и ''Металац'' у Ђаковици) 81,3 милиона долара
''Фероникал'' 96,3,
''Балкан'' из Суве Реке 21,3,
Индустрија синтетичких влакана у Призрену 20,7,
''Принтекс'' у Призрену 7,8,
Фабрика шавних цеви у Урошевцу 8,2,
Фабрика радијатора у Гњилану и Железничко транспортно предузеће 2,2 милиона долара.

#29 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 January 2005 - 15:21

Pa sve ti je ovo lepa prica, ali pare od londonskog, i drugih klubova mogu samo drzave da uzmu a ne pokrajine. nije mogla Kosovo tada, a i ne moze i dan danas da uzme pare ni od koje strane organizacije, pa ti je sve ovo sto si napisao samo prazna prica.

Bila je SFRJ koja je ulozila pare u te kompanije koje listis a ne Srbija, a SFRJ ja ubirala takse od svij svojih gradjana, pa i Albanaca, po proxy, zato i te price o taksama su prazne price.

Srbija hoce da uzme svoj deo od vlasnistva SFRJ, al' hoce i deo Kosova koji joj ne pripada, al' dugove koji joj takodje pripadaju nece. E, malo morgen.

Edited by Unbeliever, 26 January 2005 - 15:28.


#30 bracan

bracan
  • Banned
  • 167 posts

Posted 26 January 2005 - 15:41

QUOTE(Unbeliever @ 26 Jan 2005, 15:21)
Pa sve ti je ovo lepa prica, ali pare od londonskog, i drugih klubova mogu samo drzave da uzmu a ne pokrajine. nije mogla Kosovo tada, a i ne moze i dan danas da uzme pare ni od koje strane organizacije, pa ti je sve ovo sto si napisao samo prazna prica.

Bila je SFRJ koja je ulozila pare u te kompanije koje listis a ne Srbija, a SFRJ ja ubirala takse od svij svojih gradjana, pa i Albanaca, po proxy, zato i te price o taksama su prazne price.

Srbija hoce da uzme svoj deo od vlasnistva SFRJ, al' hoce i deo Kosova koji joj ne pripada, al' dugove koji joj takodje pripadaju nece. E, malo morgen.

Мораш прво да се договориш сам са собом ко је узимао паре. Ти си први помињао Србију и нека финансирања ратова, а сад покушаваш да причаш како то нису дугови Косова већ нека тамо СФРЈ је узимала паре, које нису биле потребне косовским предузећима.
Паре су узете за време СФРЈ, која није нека мистична група људи, већ су ту били и албански кадрови који су се питаљи кад је требало уложити паре негде и узети кредит. Косово као најнеразвијенији део бивше СФРЈ је примало новац од свих, да би донекле се уравнотежио развој земље, јер то је циљ сваке државе - да има што мању разлику у развијености између својих регија. Зато богатије помажу сиромашније.
И као што кажеш СФРЈ је узела паре, али како то да онда Србија плаћа???
Чини ми се да ниси схватио поенту. Србија се не буни да плаћа ако може да остварује економски суверенитет, али ако не може због чега би финансирала стварање "КосовА"?
Приче су о садашњим таксама, којима би се враћао део дуга Косова.
Што се тиче неприпадања, пре бих рекао, да албански кругови би да узму све на Косову, али да ником ништа не плате и да никог низашта не питају.
Јер ипак на крају та предузећа су на Косову, зар не?