Jump to content


Photo

Sećanje na holokaust 25. januar 2005.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
176 replies to this topic

#121 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 27 January 2005 - 22:29

eh, Tero,
pa da smo mi tako govorili ne bi nikad bilo Izraela.

e, bash si dushaslovenska.

premda sam i sama delimichno takva,
tak da ti zaista ne mogu solit pamet oko toga.


#122 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 27 January 2005 - 23:14

QUOTE(cybersrk @ 27 Jan 2005, 22:29)
e, bash si dushaslovenska.


Nisam ''slovenska'' duša, samo duša kao i svi drugi, jer sam upoznala ''slovensku'' dušu i nisam se prepoznala. Poznavala sam ljude sa dušom, to da.
Niti znam šta je to ''slovenska'' duša!!!
Izmišljotina.

''Germanska'' duša.
''Romanska'' duša.
Ih.

#123 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 27 January 2005 - 23:43

pa, valjda tvoja dusha nosi neku zasebnu specifichnost ( u odnosu na germansku, ili jevrejsku dushu)?

pitam - ne svadjam se.

#124 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 27 January 2005 - 23:55

Ne, moja duša ne zna za nacionalne duše.

To ne postoji.

Mogu govoriti o mentalitetu, o različitim civilizacijama, o svemu što deli nacije ili kontinente, o običajima, o nepoznatim običajima...

ali pročitavši knjige tolikih nacija, videvši filmove tolikih nacija, upoznavši i neki mali broj ljudi drugih nacija

znam da moja duša nosi samo specifičnost koju sam joj ja dala (ili ona meni, isto je). Samo sam ja ''specifična'', ja - jedinka.

I ti isto, i svako drugi kada se seti i izađe iz nacije, ako hoće ili može.


Kakva svađa!!!!??? Bog s tobom!

#125 indira

indira
  • Members
  • 122 posts

Posted 27 January 2005 - 23:56

Veliki majstori relativizacije, nikad da ubace u neutral.

I grijeshish Srk, nisu to srpska posla, nego relativna posla.
Vise sam i prestala da se zblazhnjavam ochekujuci God-u/Godoa,
koji nikad nece doci.

Pomislim u sebi - aha, milioni dusha u prah i pepeo,
zarad "konachnog rjeshenja". Sve po narudzbi ludaka, a u izvedbi
pilcara.

Mogli bi ljudi odati pijetet zrtvama, ako ne
odsustvom unakrsne paljbe ( a vi ste nama, a oni su njima, a sacemo
vidjeti chija majka crnu vunu prede i tako do u "zanimljivi" politichki beskraj), ono bar minuticom shutnje. Ako ne minuticom, ono bar silaskom u vlastite ponore
i samoinspekcijom. Koliko sam spreman da kazhem da je moja tragedija
ma kolika, mozhda, eto ne sigurno, nego - mozhda manja od neke tudje.
Koliko imam snage da sad i ovdje, uchim svoje dijete da je Aushvic zlo,
da je Srebrenica zlo, da je Vukovar zlo, da je Jasenovac zlo, da je Ruanda zlo,
da sam mozhda ja zlo... jer sam glupa, - ne vidim, ne razumijem i tako redom.

Zlo je samo zlo i nishta drugo. Ima svoju genezu u ovom sluchaju,
kao kad je mali Adolf poceo da mrzi, ili dalje, kada i zashto su Ashkenazi postali ugrozheni u Evropi, zashto je Infanta najurila Sefarde itd. ALI nikad i nikad nema opravdanje.

Svaka nasha individualna slabost da prepoznamo zlo i sprijechimo ga da
raste, cvjeta i razulari se, ima svoju cijenu. Kad - tad. Shto naravno uvijek iskoriste, "izabrani odozgo" - tzv probrani ili mesije, za koje nikad ne pikaju ljudski sudovi, da u medjuvremnu love u mutom. Delegiramo im svoje mozgove,
tako da u miru mogu da obavljaju svoju misiju. Pa ko je shta klapio, - klapio je, jer se naravski uvijek i samo o tome i radi/radilo/i radice. Ostatak priche je losh politicki/religiozni/nacionalni, a nekad i dobro odradjen "daj nam svega"
marketing, koji cjepaju dr. Joseph Geobbles, Smiljko Sagolj, rahmetli Djogo,
tamo neki Radonchic a sve cheshce i zheshce si-en-en.

Iza svega stoji jedno odvratno - ima li mene tu?

Gospodo politichari, izvinjavam se na desantnom upadu sa Raznog.
Necu vishe.

Minut shutnje i sve ostalo shutnja.

Shalom.

#126 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 28 January 2005 - 00:11

QUOTE
samoinspekcijom.


hi-hi smile.gif ,
kako super rech - prvi put je chujem.

zdravo!

tek sam do ove rechi pristigao, pomno chitam gutajuc u velikim zagriscima pisanije do konca!

#127 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 28 January 2005 - 00:14

שלום!

#128 Kreimir IV

Kreimir IV
  • Members
  • 359 posts

Posted 28 January 2005 - 11:15

Od 1942 saveznički bombaderi su redovito bombadirali Njemačke gradove, od 1942 pa sve do 1945 bombe padaju na Berlin, Dresden, Dortmund, Koln, Esen, Duseldorf, Stuttgard...a čisto me zanima, onako od oka, ZAŠTO ni jedna jedina bomba nije pala na prugu koja je vodila prema Auswicu??? mad.gif ZAŠTO???

Čudno...ali nikako najčudnije, Auswic i nacisti su praktički sveci, zašto?

Naime; na podatak da je to največi genocid u povijesti ljudskog roda, možete samo domahnuti rukom, jer:

Najnovija istraživanja pokazuju da je Europa zbrisala sa lica zemlje cca 120 miliona Indijanaca...??? 120??? Jel to bilo slučajno ili se radi o pogledu na boju kože o potrebi da se zauzmu novi prostori?

Prije Kolumbovog iskrcavanja najveći grad EUROPE je PARIZ sa 150.000 ljudi koji su živjeli u nehigijenskim uvjetima (izmet se bacao kroz prozor)

...u istom razdoblju glavni grad Azteca broji do 300.000 stanovnika sa visokohigijenskim navikama, bazenima, kanalizacijom itd.

ONI SU NESTALI, sami od sebe??? mad.gif

Toliko o navećem povijesnom genocidu...samo je bitno imati pravu boju kože;)

#129 Kreimir IV

Kreimir IV
  • Members
  • 359 posts

Posted 28 January 2005 - 11:20

NAPOMENA br.2: u najvećem rudniku SREBRA (zaboravio ime) nalazi se u Boliviji, procjenjuje se da je zbog teških uvijeta iskapanja umrlo cca. 20 miliona indijanaca...čini se malo previše ali kosti su još uvijek tamo...jedan rudnik??? Ali glavno da se u Europi jelo sa srebrnim žlicama,viljuškama,vilicama,kako vam je god volja, nije ni bitno...

#130 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 28 January 2005 - 11:33

QUOTE(Krešimir IV @ 28 Jan 2005, 11:15)
Od 1942 saveznički bombaderi su redovito bombadirali Njemačke gradove, od 1942 pa sve do 1945 bombe padaju na Berlin, Dresden, Dortmund, Koln, Esen, Duseldorf, Stuttgard...a čisto me zanima, onako od oka, ZAŠTO ni jedna jedina bomba nije pala na prugu koja je vodila prema Auswicu??? mad.gif ZAŠTO???

Zato sto nisu mogli da dohvate do Ausvica, a i zato sto se bas nije znalo u to vreme sta se sve desava u logorima. Doduse, postojali su ljudi koji su hteli preko Vatikana da obavest svet kakva se zverstva desavaju po logorima, ali to Vatikan nije uradio.

Film po istinitim dogadjajima vezanim za pokusaj obavestavanja Vatikana je nedavno snimljen: Amen.

#131 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 28 January 2005 - 11:48

Juce je izraelski predsednik u svom govoru uputio zahvalnost Amerima i Englezima
za oslobadjanje od nacista ,ali i veliku i jasnu kritiku sto nisu ucinili nista , a znali su jos od 1942 godine sta se tu dogadja, da se prilaz tom logoru unisti.

pozdrav
Teja

#132 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 28 January 2005 - 11:57

Za Kresimira

Za mene su te brojke od 20 pa onda 100 i 200 miliona ljudi (Indiosa i Indijanaca)
koje su kao Evropljani unistili, onako cista hipoteza i to sa nekakvim studioznim genocidom nema bas nikakve veze.

U poslednjih 10.000 godina su razne civilizacije postojale, izumirale, dolazile nove
i slicno.

Indijanci su izumrli od proazicnih epidemija kao sto je grip i sl.
A za onaj rudnik srebra u Boliviji gde je izumrlo 20 miliona ljudi, mislim
to nema . ni kod Münchhausena.

Pozdrav
Teja

#133 Jerry

Jerry
  • Banned
  • 627 posts

Posted 29 January 2005 - 23:35

Sramota je što nijedan od naših političara (čitaj egoista ) nije išao u Poljsku da se pokloni žrtvama holokausta !SRAMOTA ! mad.gif

#134 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 January 2005 - 23:44

QUOTE(Teja @ 28 Jan 2005, 10:57)
Za Kresimira

Za mene su te brojke od 20 pa onda 100 i 200 miliona ljudi (Indiosa i Indijanaca)
koje su kao Evropljani unistili, onako cista hipoteza i to sa nekakvim studioznim genocidom nema bas nikakve veze.

U poslednjih 10.000 godina su razne civilizacije postojale, izumirale, dolazile nove
i slicno.

Indijanci su izumrli od proazicnih epidemija kao sto je grip i sl.
A za onaj rudnik srebra u Boliviji gde je izumrlo 20 miliona ljudi, mislim
to nema . ni kod Münchhausena.

Pozdrav
Teja

Ja ne znam gde ovaj gore izvadi brojke.Verovatno iz stripova.Niko ne osporava da su se pokoli desavali u proslosti ali je osnovna poenta da je ovaj poslednji izvrsen u 20 veku od strane nacije koja je vekovima bila centar filozofije nauke i umetnosti.Zastrasujuce je da je vecina organizatora Holokausta imala fakultetsko obrazovanje.Ovde ne mozemo govoriti o divljastvu vec prvenstveno opstem ludilu.

#135 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 30 January 2005 - 01:14

QUOTE(tera @ 28 Jan 2005, 00:55)
Ne, moja duša ne zna za nacionalne duše.

To ne postoji.

wink.gif thumbsup.gif
Naravno...