Jump to content


Photo

Kako se to radi u civilizovanom svetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#31 saurus

saurus
  • Members
  • 368 posts

Posted 23 January 2005 - 03:35

QUOTE(harambasa @ 23 Jan 2005, 01:28)
Никад не рећи никад. Бојим се да ће уђи у коалицији са Чанком, Касом и другим фашистима.

Мислим да није немогуће радикализација изневерених ДС бирача и улазак фашистичке Чедине коалиције у Скупштину.


Kakva zamena teza.

Što bi naši stari rekli "Blago onom ko rano poludi, čitav mu život prodje u radosti i veselju".

Blago tebi!! thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

#32 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 23 January 2005 - 12:39

Eraserhead:
QUOTE
Ovo je vrhunac relativizacije koja vlada u nasem drustvu i u kojoj su rat i mir dve strane medalje istog zla. naravno nije svako misljenje prihvatljivo bez obzira na broj ljudi koji ga deli. Kvantitet i kvalitet nisu povezane vrednosti. Sta cemo sa svima onima cija su prava ugrozena zbog stavova ovih ljudi? Da li se njihova prava suspenduju zbog nametnutih relativizuirajucih teza koje se kod nas kosrite radi dnevnopolitickog profita?

Veliki diktatori su imali a imaju i danas podrske mnogih naroda. Tako i u ovom slucaju mora da se podvuce crta izmedju prihvatljivog i neprihvatljivog i da se jasno odvoji ono sto je deo civilizacije od onoga sto nije. To, opet bas kao sto politicari isticu nije razvrstavanje gradjana vec politicara kao predstavnika odredjene ideje.

Odgovorni politicari ne trguju vrednostima i nisu spremni da drustvo dovedu u pitanje zbog svojih interesea u tome je izgleda razlika izmedju francuskih demokrata i nasih "demokrata".


Postovanje volje gradjana na demokratskim izborima je nesto sto je kamen temeljac svih pravih demokratija.Pravo glasa je jedno od najvaznijh prava i svetinja u svakoj uredjenoj zemlji.Ja zelim da verujem da i ti i ja imamo iste zelje sto se tice buducnosti Srbije,to je da ona bude uredjena ,normalna i demokratska drzava.Ono sa relativizacijom i ratom i mirom jednostavno nema veze sa zivotom.
Poenta koju ti konstantno masis jeste da ukoliko su kako ti kazes prava nekih ljudi ugrozena zbog NF-a ili Lepena, zasto onda NF nije zabranjen? Mozda ti znas bolje i bolje si upucen ovde iz Srbije nego francuske institucije koje bi o tome trebalo da vode racuna.Nema ljutis ali ja sam siguran da nisi.I ja i neki drugi kasnije (saurus) su ti skrenuli paznju na to da dok god NF postoji na politickoj sceni i dok god postoje ljudi koji im poklanjaju svoj glas i pravo da ih zastupaju u parlamentu ,njihov glas se mora saslusati kao deo osnovne politicke kulture i demokratije.Ja ne govorim o prihvatanju njihovih stavova,ili o koalicijama vec jednostavno o postovanju ljudi koji su glasali za legitimnu politicku opciju.A to nije vezano uopste za Nf ili Lepena to je jednostavno stvar demokratskih principa koje ili imas ili nemas.

Sto se SRS-a tice oni upravo i dozivljavaju transformaciju tipa HDZ-a ,bar koliko se meni cini.Ako nisi primetio Seselj je vec dve godine u Scheveningenu a njegovi naslednici su se dobrano potrudili da ublaze ostru nacionalnu retoriku i uglavnom su paznju posvetili teskom zivotu gradjana i socijalnoj demagogiji.

#33 swordfish

swordfish
  • Members
  • 1,649 posts

Posted 23 January 2005 - 15:49

QUOTE
Ako nisi primetio Seselj je vec dve godine u Scheveningenu a njegovi naslednici su se dobrano potrudili da ublaze ostru nacionalnu retoriku i uglavnom su paznju posvetili teskom zivotu gradjana i socijalnoj demagogiji.


jel ti ovo ozbiljno....
pa to sto su oni promenili kozmetiku ne znaci da su promenili i ideje.

osim toga ne mozes porediti SRS i Le Penovu partiju, jer je njegova partija marginalizovana u politickom zivotu Francuske, za razliku od SRS koji uopste nisu na margini. Moze Le Pen da prica sta hoce, onog sekunda kada bi pozvao na neki sveti rat, istrebljenje i proterivanje strpali bi ga u ludnicu. Sto kod nas nije slucaj.

#34 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 23 January 2005 - 18:10

QUOTE
Audril:
QUOTE
SRS je kod nas najveca partija, oni osvajaju do 47% glasova na predsednickim izborima, a Le Pen je osvojio u drugom krugu protiv Siraka svega 18%! Mislim da je poredjenje smesno. Kako ignorisati polovinu birackog tela?


Izgleda da bi kokain ipak bio lekovit da ga koristi Milion ljudi.

Ovaj argument je baziran na pretpostavci da se stanje da promeniti tako sto ce se ekstremistickla patrija, u nasem slucaju SRS promeniti metodom "sminkanja". Medjutim to jednostavno nije tako i u samom tekstu se kaze da je jedini metod za suzbijanje takvih pojava izolacija kombinaovana sa edukacijom gradjana. Kod nas imamo suprotnu stvar. Premijer pokusava da Radikale predstavi kao reformisane iako oni sami za sebe tvrde da to nisu (osim mozda retoricki), predsednik se sastaje sa njihovim liderom i tako narodu salje signal da on, a samim tim i njegovi politicki satavovi nisu nista neprihvatljivo i nedemokratsko.

QUOTE
verovatniji je hrvatski model sa HDZ-om, ionako se HDZ i ne moze bas porediti sa SRS.


Da sutra LePenovci njega skinu sa cela stranke i operu se od fasizma, Francuska ne bi imala nista protiv toga da oni postanu deo politickog sistema kao svi drugi. U istocnoevropskim zemljama su nakon pada komunizma mladi komunisti preuzeli stranke, promenili ih u Socijaldemokratske i uz izvinjenje svojim nacijama zapoceli novu politiku. Nesto slicno se dogodilo i u Hrvatskoj sa zaokretom HDZa koji eto postaje nosilac evropskih integracije i reformi. Kod nas se medjutim radi o nasilnom "sminkanju" ekstremista koji su nakon sto su Srbiji unazadili 50 godina, opljackali, proveli kroz mrznju i ratove od jednom postali prihvatljiv partner za one koji su izveli revoluciju pre nepunih 5 godina iako su na celu tih stranaka i dalje ISTI predsednici, iako se vrh tih stranaka nije ogradio od njihove politike u 90im...

QUOTE
Imate i primer Austrije sa njihovim populistom Hajderom. I njegova partija je cak bila u vladi, ali samo posto je osvojila 28% glasova.


U slucaju Austrije je cak reagovala EU preteci sankcijama. Evropa nije samo skup zakona koje treba usvojiti kako to mnogi pokusavaju da predstave i time opravdaju svoje odsustvo bilo kakve politicke filozofije ili nespremnosti za reformisanje drustva(pomirenja sa nasledjkem proslosti) ona predstavlja i odredjene vrednosti cije usvajanje je daleko tezi posao za nas nego samo usvajanje zakona i zahteva ekstremnu odgovornost demokaratskih politicara kao lidera drustva.


Slazem se sa tobom Eraser da je problem ogroman! Takodje smatram da je potrebno minimizirati kontakte sa radikalima. Medjutim kao sto vec rekoh, ti jednostavno ne mozez potpuno ignorisati toliki broj glasaca, koji uz to cak i podrzavaju zlocinacku ideologiju!

To nisu samo ljudi koji su nesrecni svojom situacijom, pa sad glasaju za radikale. U Srbiji trecina stanovnistva podrzava zlocinacku ideologiju. To je ogroman problem koji se ne moze porediti sa Francuskom, vec jedino mozda sa Nemackom tridesetih godina.

A kako se to resava vec sam naveo:

QUOTE
anduril: Problem masovnog ekstremizma u drustvu se leci jedino dubokim i pre svega trajnim rezovima u organizaciji i edukaciji celog drustva! U Srbiji to u ovom momentu nije i nesto realno. Mnogo verovatniji je hrvatski model sa HDZ-om, ionako se HDZ i ne moze bas porediti sa SRS. Zamislite Tomu kako isporucuje celu svoju generalsku vrhusku, kao sto je HDZ uradio u Hrvatskoj. Nezamislivo! ph34r.gif


Problem je u tome sto je sansa za brz trajni rez propustena! ph34r.gif Mi mozemo da zalimo za time, placemo, prizeljkujemo, ali to je realnost! Takvu sansu (tipa revolucija na ulicama) mi necemo imati za sledecih 5-10 godina! Zato kazem da treba naterati Srbiju referendumom da se konacno odluci za mrak ili buducnost. Izbor je jasan, jedino pitanje niko nije postavio!

#35 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 23 January 2005 - 18:22

QUOTE(harambasa @ 23 Jan 2005, 01:28)
Никад не рећи никад. Бојим се да ће уђи у коалицији са Чанком, Касом и другим фашистима.

Мислим да није немогуће радикализација изневерених ДС бирача и улазак фашистичке Чедине коалиције у Скупштину.

Mislim da bi trebao da se baciš na učenje srpskog jezika, umesto što budalasaš po forumu.

#36 saurus

saurus
  • Members
  • 368 posts

Posted 23 January 2005 - 19:03

QUOTE(Anduril @ 23 Jan 2005, 18:10)
QUOTE
Audril:
QUOTE
SRS je kod nas najveca partija, oni osvajaju do 47% glasova na predsednickim izborima, a Le Pen je osvojio u drugom krugu protiv Siraka svega 18%! Mislim da je poredjenje smesno. Kako ignorisati polovinu birackog tela?


Izgleda da bi kokain ipak bio lekovit da ga koristi Milion ljudi.

Ovaj argument je baziran na pretpostavci da se stanje da promeniti tako sto ce se ekstremistickla patrija, u nasem slucaju SRS promeniti metodom "sminkanja". Medjutim to jednostavno nije tako i u samom tekstu se kaze da je jedini metod za suzbijanje takvih pojava izolacija kombinaovana sa edukacijom gradjana. Kod nas imamo suprotnu stvar. Premijer pokusava da Radikale predstavi kao reformisane iako oni sami za sebe tvrde da to nisu (osim mozda retoricki), predsednik se sastaje sa njihovim liderom i tako narodu salje signal da on, a samim tim i njegovi politicki satavovi nisu nista neprihvatljivo i nedemokratsko.

QUOTE
verovatniji je hrvatski model sa HDZ-om, ionako se HDZ i ne moze bas porediti sa SRS.


Da sutra LePenovci njega skinu sa cela stranke i operu se od fasizma, Francuska ne bi imala nista protiv toga da oni postanu deo politickog sistema kao svi drugi. U istocnoevropskim zemljama su nakon pada komunizma mladi komunisti preuzeli stranke, promenili ih u Socijaldemokratske i uz izvinjenje svojim nacijama zapoceli novu politiku. Nesto slicno se dogodilo i u Hrvatskoj sa zaokretom HDZa koji eto postaje nosilac evropskih integracije i reformi. Kod nas se medjutim radi o nasilnom "sminkanju" ekstremista koji su nakon sto su Srbiji unazadili 50 godina, opljackali, proveli kroz mrznju i ratove od jednom postali prihvatljiv partner za one koji su izveli revoluciju pre nepunih 5 godina iako su na celu tih stranaka i dalje ISTI predsednici, iako se vrh tih stranaka nije ogradio od njihove politike u 90im...

QUOTE
Imate i primer Austrije sa njihovim populistom Hajderom. I njegova partija je cak bila u vladi, ali samo posto je osvojila 28% glasova.


U slucaju Austrije je cak reagovala EU preteci sankcijama. Evropa nije samo skup zakona koje treba usvojiti kako to mnogi pokusavaju da predstave i time opravdaju svoje odsustvo bilo kakve politicke filozofije ili nespremnosti za reformisanje drustva(pomirenja sa nasledjkem proslosti) ona predstavlja i odredjene vrednosti cije usvajanje je daleko tezi posao za nas nego samo usvajanje zakona i zahteva ekstremnu odgovornost demokaratskih politicara kao lidera drustva.


Slazem se sa tobom Eraser da je problem ogroman! Takodje smatram da je potrebno minimizirati kontakte sa radikalima. Medjutim kao sto vec rekoh, ti jednostavno ne mozez potpuno ignorisati toliki broj glasaca, koji uz to cak i podrzavaju zlocinacku ideologiju!

To nisu samo ljudi koji su nesrecni svojom situacijom, pa sad glasaju za radikale. U Srbiji trecina stanovnistva podrzava zlocinacku ideologiju. To je ogroman problem koji se ne moze porediti sa Francuskom, vec jedino mozda sa Nemackom tridesetih godina.

A kako se to resava vec sam naveo:



Problem je u tome sto je sansa za brz trajni rez propustena! ph34r.gif Mi mozemo da zalimo za time, placemo, prizeljkujemo, ali to je realnost! Takvu sansu (tipa revolucija na ulicama) mi necemo imati za sledecih 5-10 godina! Zato kazem da treba naterati Srbiju referendumom da se konacno odluci za mrak ili buducnost. Izbor je jasan, jedino pitanje niko nije postavio!



Bojim se ishoda tog referenduma.

#37 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 23 January 2005 - 19:08

QUOTE(saurus @ 23 Jan 2005, 20:03)
QUOTE(Anduril @ 23 Jan 2005, 18:10)
QUOTE
Audril:
QUOTE
SRS je kod nas najveca partija, oni osvajaju do 47% glasova na predsednickim izborima, a Le Pen je osvojio u drugom krugu protiv Siraka svega 18%! Mislim da je poredjenje smesno. Kako ignorisati polovinu birackog tela?


Izgleda da bi kokain ipak bio lekovit da ga koristi Milion ljudi.

Ovaj argument je baziran na pretpostavci da se stanje da promeniti tako sto ce se ekstremistickla patrija, u nasem slucaju SRS promeniti metodom "sminkanja". Medjutim to jednostavno nije tako i u samom tekstu se kaze da je jedini metod za suzbijanje takvih pojava izolacija kombinaovana sa edukacijom gradjana. Kod nas imamo suprotnu stvar. Premijer pokusava da Radikale predstavi kao reformisane iako oni sami za sebe tvrde da to nisu (osim mozda retoricki), predsednik se sastaje sa njihovim liderom i tako narodu salje signal da on, a samim tim i njegovi politicki satavovi nisu nista neprihvatljivo i nedemokratsko.

QUOTE
verovatniji je hrvatski model sa HDZ-om, ionako se HDZ i ne moze bas porediti sa SRS.


Da sutra LePenovci njega skinu sa cela stranke i operu se od fasizma, Francuska ne bi imala nista protiv toga da oni postanu deo politickog sistema kao svi drugi. U istocnoevropskim zemljama su nakon pada komunizma mladi komunisti preuzeli stranke, promenili ih u Socijaldemokratske i uz izvinjenje svojim nacijama zapoceli novu politiku. Nesto slicno se dogodilo i u Hrvatskoj sa zaokretom HDZa koji eto postaje nosilac evropskih integracije i reformi. Kod nas se medjutim radi o nasilnom "sminkanju" ekstremista koji su nakon sto su Srbiji unazadili 50 godina, opljackali, proveli kroz mrznju i ratove od jednom postali prihvatljiv partner za one koji su izveli revoluciju pre nepunih 5 godina iako su na celu tih stranaka i dalje ISTI predsednici, iako se vrh tih stranaka nije ogradio od njihove politike u 90im...

QUOTE
Imate i primer Austrije sa njihovim populistom Hajderom. I njegova partija je cak bila u vladi, ali samo posto je osvojila 28% glasova.


U slucaju Austrije je cak reagovala EU preteci sankcijama. Evropa nije samo skup zakona koje treba usvojiti kako to mnogi pokusavaju da predstave i time opravdaju svoje odsustvo bilo kakve politicke filozofije ili nespremnosti za reformisanje drustva(pomirenja sa nasledjkem proslosti) ona predstavlja i odredjene vrednosti cije usvajanje je daleko tezi posao za nas nego samo usvajanje zakona i zahteva ekstremnu odgovornost demokaratskih politicara kao lidera drustva.


Slazem se sa tobom Eraser da je problem ogroman! Takodje smatram da je potrebno minimizirati kontakte sa radikalima. Medjutim kao sto vec rekoh, ti jednostavno ne mozez potpuno ignorisati toliki broj glasaca, koji uz to cak i podrzavaju zlocinacku ideologiju!

To nisu samo ljudi koji su nesrecni svojom situacijom, pa sad glasaju za radikale. U Srbiji trecina stanovnistva podrzava zlocinacku ideologiju. To je ogroman problem koji se ne moze porediti sa Francuskom, vec jedino mozda sa Nemackom tridesetih godina.

A kako se to resava vec sam naveo:



Problem je u tome sto je sansa za brz trajni rez propustena! ph34r.gif Mi mozemo da zalimo za time, placemo, prizeljkujemo, ali to je realnost! Takvu sansu (tipa revolucija na ulicama) mi necemo imati za sledecih 5-10 godina! Zato kazem da treba naterati Srbiju referendumom da se konacno odluci za mrak ili buducnost. Izbor je jasan, jedino pitanje niko nije postavio!



Bojim se ishoda tog referenduma.

I ja... ph34r.gif

#38 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 23 January 2005 - 19:09

Svi se mi bojimo, ali ko nikad ne proba, taj nikad i ne uspe! biggrin.gif

#39 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 23 January 2005 - 19:36

Mislim da opisani primer iz Francuske, u komparaciji sa situacijom u Srbiji, upravo objasnjava do koje je mere srpsko drustvo fasizovano.
A o SRS - to je jedna otvoreno fasisticka stranka, koja egzistira ovako i nije zabranjena jedino u Srbiji.

#40 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 23 January 2005 - 19:37

QUOTE(swordfish @ 23 Jan 2005, 15:49)
jel ti ovo ozbiljno....
pa to sto su oni promenili kozmetiku ne znaci da su promenili i ideje.

osim toga ne mozes porediti SRS i Le Penovu partiju, jer je njegova partija marginalizovana u politickom zivotu Francuske, za razliku od SRS koji uopste nisu na margini. Moze Le Pen da prica sta hoce, onog sekunda kada bi pozvao na neki sveti rat, istrebljenje i proterivanje strpali bi ga u ludnicu. Sto kod nas nije slucaj.

Da ja to najozbiljnije, neznam zasto se cudis kada koliko vidim i ti to primecujes samo ne nazivas promenom retorike nego kozmetike.Da li su promenili ideje ? Ja to stvarno neznam,ne verujem da znas ni ti ,najverovatnije to znaju samo oni.Da li je HDZ promenio ideje?
Ja nigde i ne poredim SRS i NF(lepenovu partiju) to su radili drugi na ovom topicu pre svih pokretac Eraserhead.Moj stav oko nepozivanja Lepena na razgovore imas iznad i glupo bi bilo da ga ponovo izlazem,mislim da sam bio dosta jasan.
Sto se tice SRS-a to je bio samo moj osvrt i razmisljanje i nema nikakve veze sa NF-om i Francuskom.
Sto se tice svetog rata,istrebljenje itd. ja nemogu da se setim da je neko u skorije vreme na to pozivao.Sto se tice SRS-a ja znam da ima vas koji bi ih na jedan zabranili,ali po mom skromnom misljenju u danasnjoj situaciji ne postoji nijedan pravi razlog kojim bi se to moglo opravdati.A na stranu sto bi bilo totalno kontraproduktivno .Poenta je u nudjenju alternative ne u zabranama. Da tkzv . Demokratski blok nije izneverio ogromno poverenje gradjana koje je imao 2000 Srs bio ostao na nekih 8-12 % glasova i to bi bilo normalno .To je ono sto dobijaju stranke njihovog profila u Evropi.

#41 swordfish

swordfish
  • Members
  • 1,649 posts

Posted 23 January 2005 - 19:42

QUOTE
U Srbiji trecina stanovnistva podrzava zlocinacku ideologiju. To je ogroman problem koji se ne moze porediti sa Francuskom, vec jedino mozda sa Nemackom tridesetih godina.


yesss.. Hail.gif
najzad u centar. A da li se zna kako je Nemacka resila problem? (referendumom nije..)
resavala je problem, tako sto je uzela lovu, zahuktala ekonomiju, pristala na igre, sacekala rusenje Berlinskog zida, (West Germain) vratila Istocnu Nemacku sa svim nemogucim komunistickim problemima, i....diktira danas EU. Jedina zdrava ekonomija.
Kako je Germain resila moralni samar...isto kao i Japan.

#42 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 23 January 2005 - 19:53

Ne! Nemacka nije sama resila problem! Oni su prvo "krahirali" u potpunosti posle 12 godina (33'-45'), a zatim je doslo do "velikog reza" i edukacije koja traje i dan danas!

Ipak, cini mi se da je cena bila suvise velika, pa da ljudi shvate sta znaci ekstremizam itd. To u Srbiji ne bi zeleo da se ponovi, jer smo imali prilike videti koji su rezultati u Bosni npr.

Potrebno je da ipak one ostale dve trecine (ovo je optimisticno), jasno kazu sta hoce, a sta ne. Jasan izbor i gotovo. Upravo ono sto u Nemackoj tridesetih nisu imali, i nisu uradili!

#43 swordfish

swordfish
  • Members
  • 1,649 posts

Posted 23 January 2005 - 20:49

e sad nek se svako prepozna, izvinite ali zaista ne nameravam da otkucam poimence..


QUOTE
Da li su promenili ideje ? Ja to stvarno neznam,ne verujem da znas ni ti ,najverovatnije to znaju samo oni.Da li je HDZ promenio ideje?

ja znam..(u vezi radikala)
a za HDZ ne brinem..to su njihova posla... wink.gif
QUOTE
Ja nigde i ne poredim SRS i NF(lepenovu partiju) to su radili drugi na ovom topicu pre svih pokretac Eraserhead.Moj stav oko nepozivanja Lepena na razgovore imas iznad i glupo bi bilo da ga ponovo izlazem,mislim da sam bio dosta jasan.


zao mi je sto se osecas prozvan, Erais je postavio topic, a vi ostali razmisljajte...
marginalce niko ne priznaje, neki su u parlamentu dok ne preteraju, neki su ukinuti kada preteraju. Sa fasistima niko ne prica.
QUOTE
Sto se tice svetog rata,istrebljenje itd. ja nemogu da se setim da je neko u skorije vreme na to pozivao.

dobro probudi se... ph34r.gif
ufff...danas svako ratuje, Bush sa teroristima, mi pozivamo na nove ratove...
QUOTE
Demokratski blok nije izneverio ogromno poverenje gradjana koje je imao 2000 Srs bio ostao na nekih 8-12 % glasova i to bi bilo normalno .To je ono sto dobijaju stranke njihovog profila u Evropi.


zestok zajeb.

Evropa je zavrsila sa drugim svetskim ratom i stavila tacku. Mi ratujemo jos uvek, iako su nas svi ratovi jezivo kostali, samo ratujemo sa zombijima, horror...

#44 swordfish

swordfish
  • Members
  • 1,649 posts

Posted 23 January 2005 - 21:03

QUOTE
Ne! Nemacka nije sama resila problem!

Nigde nisam rekla da je Nemacka sama resila problem...
samo sam preskocila celu problematiku i pitala kako je resila problem....

QUOTE
Ipak, cini mi se da je cena bila suvise velika, pa da ljudi shvate sta znaci ekstremizam itd. To u Srbiji ne bi zeleo da se ponovi, jer smo imali prilike videti koji su rezultati u Bosni np

wow...

Bosna me ne zanima, sta si sad hteo da kazes..
Srebrenica se nije desila, ljudi se sami poubijase, Kosovo se nije desilo, (opet se ljudi poubijase), Vukovar se nije desio (mi izmislili), leseva nema, 8000 leseva iskopanih i sa dokazom DNK ni to ne postoji ph34r.gif ph34r.gif Dunavom plove lesevi..ma i to nije bitno.....

QUOTE
Upravo ono sto u Nemackoj tridesetih nisu imali, i nisu uradili



Deutsland je u 21 veku. smile.gif wink.gif

#45 Milivoje

Milivoje
  • Members
  • 728 posts

Posted 23 January 2005 - 22:45

QUOTE(DJ_Vasa @ 23 Jan 2005, 01:14)
Francuska je davno uradila ono za šta Srbija nije imala snage da obavi 6. oktobra. Zbog toga se tzv. građani koji podržavaju Le Pena pitaju za državnu politiku isto koliko i drveće u obližnjoj šumi. U Francuskoj im se zna mesto: osnose smeće, skupljaju otpatke, puše "žitan", cevče najgore vino, spavaju pod mostovima i zaudaraju u svom brlogu, uzgred glasajući za le Pena.

Pa šta bi ti sa njima ?