Jump to content


Photo

Upadi VOJNE POLICIJE u stanove


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
135 replies to this topic

#121 urosmi

urosmi
  • Members
  • 542 posts

Posted 19 January 2005 - 16:14

QUOTE
Ocigledno da je terorizam uznapredovao zadnjih godina.Upad desetak terorista u zemlju je posao za policiju ali upad vece grupe kao sto su Talibani je vec posao za vojnu organizaciju.Sad Srbija se ne nalazi u regionu gde su vece teroristicke grupe prisutne ali u isto vreme je geografski bluzu Africi koja je baza nekim od tih grupa.



Kapiram. Cini mi se samo da sto se tice talibana, oni bas nisu upali, vec su imali solidnu bazu u Avganistanu i taj problem je mogao lakse biti resen odlucnom akcijom vlade (mada je tada u Avganistanu vladao gradjanski rat), dobrim obavestajnim delovanjem.
Primer ogromnih medjunarodnih snaga tamo pokazuje da se terorizam ne pobedjuje brojcanom nadmoci (iako ne na vlasti, vecina talibana je uspesno pobegla i nastavlja sa svojim delatnostima pod drugim imenom-ili ti naski 'isto s*anje samo drugo pakovanje')

#122 armagedon

armagedon
  • Sleepers
  • 63 posts

Posted 19 January 2005 - 18:50

QUOTE(MAGRIPA65 @ 19 Jan 2005, 15:49)
Ne postoji ni jedan dokaz da je on bio u Legiji a jos manje da je imao bilo kakav cin.Ta informacija definitivno ne potice od Francuza.Da bi dobio cin narednika morao je tamo da provede par godina sto se bas ne uklapa sa njegovom biografijom.



Pukovnik Legija JESTE bio u francuskoj Legiji stranaca, to se ne moze osporiti,postoje fotografije, dokumenta...

pored africhkih ratista,sa Legijom stranaca bio je i u ratu za oslobodjenje Kuvajta,na izuzetno teskim zadacima kao sto je postavljanje lokatora za saveznicke avione ispred ukopanih tenkova Sadomove Revolucionarne Garde,1991.

u legiji stranaca postoji pravilo da ako je rat u zemlji njenog pripadnika, isti moze raskinuti ugovor i vratiti se da brani otadzbinu, pa je tako Pukovnik Legija operativno rukovodio Arkanovom Srpskom Dobrovoljachkom Gardom,obuchavao prave borce(ne racunam sinove SPS-ovaca koji su u Erdutu bili manekeni,) a iz toga je nastala JSO.

itd,itd.itd,

taj covek JESTE rodjeni vojnik.politickim marufetlucima politicara-pokvarenjaka danas je tamo gde je,ali,
on nije bio na zurci sa pechenim volom na Palama sa pokojnim premijerom djindjicem-vec je to veselo drustvo cuvao,sa svojom jedinicom, iz daleka, da im neko ne pokvari "dobar tek".

Edited by armagedon, 19 January 2005 - 18:52.


#123 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 19 January 2005 - 19:31

Zemlja koja ima ovakvu mladost ne mora da brine za svoju buducnost.

#124 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 19 January 2005 - 19:42

QUOTE(Henry Chinaski @ 19 Jan 2005, 19:31)
Zemlja koja ima ovakvu mladost ne mora da brine za svoju buducnost.

Ne mora ni za sadasnjost jer u rukama i mislima takvih, sadasnjost je samo bled obris proslosti pomesan sa bajkovitim junackim mitovima...

#125 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 20 January 2005 - 00:51

QUOTE(armagedon @ 19 Jan 2005, 17:50)
Pukovnik Legija JESTE bio u francuskoj Legiji stranaca, to se ne moze osporiti,postoje fotografije, dokumenta...

pored africhkih ratista,sa Legijom stranaca bio je i u ratu za oslobodjenje Kuvajta,na izuzetno teskim zadacima kao sto je postavljanje lokatora za saveznicke avione ispred ukopanih tenkova Sadomove Revolucionarne Garde,1991.

u legiji stranaca postoji pravilo da ako je rat u zemlji njenog pripadnika, isti moze raskinuti ugovor i vratiti se da brani otadzbinu, pa je tako Pukovnik Legija operativno rukovodio Arkanovom Srpskom Dobrovoljachkom Gardom,obuchavao prave borce(ne racunam sinove SPS-ovaca koji su u Erdutu bili manekeni,) a iz toga je nastala JSO.

itd,itd.itd,

taj covek JESTE rodjeni vojnik.politickim marufetlucima politicara-pokvarenjaka danas je tamo gde je,ali,
on nije bio na zurci sa pechenim volom na Palama sa pokojnim premijerom djindjicem-vec je to veselo drustvo cuvao,sa svojom jedinicom, iz daleka, da im neko ne pokvari "dobar tek".

Bas me zanima odakle ti ovi podatci.Francuzi ne izdaju nikakve podatke o bivsim pripadnicima a njihovo fotografisanje dok u sluzbi nije dozvoljeno( u privatne svrhe).Takodje sva korespodencija sa svetom je ogranicena preko jedne adrese da bi se izbeglo znaje javnosti o rasporedu jedinica legije.

#126 Predrag Pesic

Predrag Pesic
  • Members
  • 643 posts

Posted 20 January 2005 - 10:18

QUOTE(armagedon @ 19 Jan 2005, 18:50)
Pukovnik Legija 


Armagedone, batali slichne priche na trenutak, i ako ti nije problem, odgovori bolje na ono sto sam te juche pitao.

#127 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 20 January 2005 - 13:07

QUOTE(MAGRIPA65 @ 19 Jan 2005, 15:49)
Ne postoji ni jedan dokaz da je on bio u Legiji a jos manje da je imao bilo kakav cin.Ta informacija definitivno ne potice od Francuza.Da bi dobio cin narednika morao je tamo da provede par godina sto se bas ne uklapa sa njegovom biografijom.

Evo ti sta na tu temu napisa Filip Svarm u tekstu "Milorad Luković Legija:
Jedna karijera" iz 696. broja "Vremena" :

"O tome šta je u Legiji stranaca radio podaci su, opet, proturječni. Legija stranaca o svojim aktivnim i bivšim pripadnicima nikad ne daje obavještenja preko telefona, a kada je riječ o pismenom putu, sve je samo ne ažurna. Informacije da je kao legionar proveo sedam godina, da se borio u Čadu, na Bliskom istoku i slične potiču od samog Legije; ako je rođen 1968, u Legiju stranaca nije mogao stupiti prije 1987.

Prema jednoj verziji, Cema je četiri godine proveo u ''6eme Régiment Etrangér de Genie'' (6 REG). Ova jedinica formirana je 1. jula 1984, u kasarni St. Morice I'Ardoise, Avinjon; činila su je dva bataljona – CCS & Combat (750 inžinjeraca, specijalista i građevinaca). Prema drugoj, Milorad Ulemek je od 1988. do 1992. u činu narednika služio u 4. bataljonu "2eme Régiment etrangèr des parachutistes" u Calviju na Korzici (bataljon specijalizovan za sabotaže, diverzije i snajpersku borbu). Iz verodostojnog francuskog izvora "Vreme" je dobilo informaciju da Legija za Legiju stranaca ima status dezertera."

Mislim da je ovo boldovano bitna stvar. wink.gif

@Armagedon

Dete, ne budali.

#128 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 20 January 2005 - 14:15

Predlazem preselenje Gospodina Armagedona zajedno sa Gospodinom,ili bese Pukovnikom ,Legijom sve sa njihovim herojskim delima u korist srpskog naroda,
bez odlaganja na Smetliste. Za uveseljavanje publike dovoljan je Winemaker.

#129 Predrag Pesic

Predrag Pesic
  • Members
  • 643 posts

Posted 20 January 2005 - 17:22

Evo jedan link vezan izmedju ostalog i za profesionaliaciju vojske. Sta reci osim, LJ. Stojadinovic je kralj. Istina i jeste, kada bi se ukinula vojna obaveza, mnogo toga bi se ustedelo, a kasnije i zaradilo.

http://www.ebcobalka...id=55&Itemid=70

#130 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 21 January 2005 - 08:32

QUOTE(Predrag Pesic @ 20 Jan 2005, 16:22)
Evo jedan link vezan izmedju ostalog i za profesionaliaciju vojske. Sta reci osim, LJ. Stojadinovic je kralj. Istina i jeste, kada bi se ukinula vojna obaveza, mnogo toga bi se ustedelo, a kasnije i zaradilo.

http://www.ebcobalka...id=55&Itemid=70

Stojadinovic.Pa to je djubre velicalo ratne poduhvate Mladica kao sto je Srebrenica.tacno je da se preokrenuo posle 2001 ali do tada....

#131 Predrag Pesic

Predrag Pesic
  • Members
  • 643 posts

Posted 24 January 2005 - 16:47

QUOTE(MAGRIPA65 @ 21 Jan 2005, 08:32)
Stojadinovic.Pa to je djubre velicalo ratne poduhvate Mladica kao sto je Srebrenica.tacno je da se preokrenuo posle 2001 ali do tada....


Ma pusti ti sad to. Ljudi smo, nismo komunisti, kako to kazhu Valjevci.

Nego bre, de su ga Armagedon i Mile Curcic da kazu zasto misle da je korisno postojanje vojne obaveze. Mislim, ako se uskoro ne oglase, onda pretpostavljam da nemaju nista protiv ukidanja iste.

#132 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 January 2005 - 09:37

QUOTE(Predrag Pesic @ 24 Jan 2005, 15:47)
QUOTE(MAGRIPA65 @ 21 Jan 2005, 08:32)

Stojadinovic.Pa to je djubre velicalo ratne poduhvate Mladica kao sto je Srebrenica.tacno je da se preokrenuo posle 2001 ali do tada....


Ma pusti ti sad to. Ljudi smo, nismo komunisti, kako to kazhu Valjevci.

Nego bre, de su ga Armagedon i Mile Curcic da kazu zasto misle da je korisno postojanje vojne obaveze. Mislim, ako se uskoro ne oglase, onda pretpostavljam da nemaju nista protiv ukidanja iste.

Ma nemaju oni nista protiv ukidanja iste za sebe ili svoju decu.Ali kad su drugi ili necija deca u pitanju to je dobra stvar.Kao i Seselj.Svi Srbi da izginu za kosovo osim njega naravno.

#133 Predrag Pesic

Predrag Pesic
  • Members
  • 643 posts

Posted 25 January 2005 - 11:04

QUOTE(MAGRIPA65 @ 25 Jan 2005, 09:37)
Ma nemaju oni nista protiv ukidanja iste za sebe ili svoju decu.Ali kad su drugi ili necija deca u pitanju to je dobra stvar.Kao i Seselj.Svi Srbi da izginu za kosovo osim njega naravno.


Mudro zborish.

Nego, ja bi iskreno voleo da chujem od protivnika ukidanja, kada bi jednog dana na vestima objavili da je ukinuta vojna obaveza, sta bi bilo prvo sto bi uradili? Mislim, Armagedone, ako to uskoro ukinu, a hoce, veruj mi, tebe i posle toga niko nece sprechavati da odesh i provedesh u kasarni 8 meseci, i isprobash vojnichki zivot. Pa, ko zna mozda, ako ti se dopadne i dobro se pokazesh postacesh profesionalac, sto uopste nije loshe.


A M-65, kazi ti meni, posto mi izgleda da se razumesh u vojnu tematiku, koliko po tebi kosta drzavu jedan vojnik koji je na otsluzenju vojnog roka. Po meni minimum minimuma je 3000 evra, pa makar ih hranili 2 put dnevno, a prali jednom u godinu.

#134 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 January 2005 - 22:51

QUOTE(Predrag Pesic @ 25 Jan 2005, 10:04)
A M-65, kazi ti meni, posto mi izgleda da se razumesh u vojnu tematiku, koliko po tebi kosta drzavu jedan vojnik koji je na otsluzenju vojnog roka. Po meni minimum minimuma je 3000 evra, pa makar ih hranili 2 put dnevno, a prali jednom u godinu.

Svaka vojna organizacija je vrlo skupa. Cifra od 3000 eura ne moze da pokrije troskove boravka jednog americkog vojnika u Iraku. Na primer sat letenja SR71 kosta $30000 sto je i glavni razlog za njegovo povlacenje iz sluzbe.Hrana kao sama je najmanji trosak u vojci ali celokupna logistika je rupa bez dna(gorivo ,struja odrzavanje,lecenje...).Neka se relativna cifra dobija podelom budzeta sa brojem vojnika i civila u sluzbi.Nisam ja strucnjak za vojnu tematiku ves samo bivsi "Recce".

Edited by MAGRIPA65, 26 January 2005 - 09:50.


#135 Predrag Pesic

Predrag Pesic
  • Members
  • 643 posts

Posted 26 January 2005 - 10:17

QUOTE(MAGRIPA65 @ 25 Jan 2005, 22:51)
Svaka vojna organizacija je vrlo skupa. Cifra od 3000 eura ne moze da pokrije troskove boravka jednog americkog vojnika u Iraku.


Klasika. Sad kad sam prochito svoje pitanje, odma sam skonto da je loshe napisano.

Mislio sam na nashe regrute i nashu drzavu. Znachi, koliko po tebi kosta jedan nash regrut koji je na otsluzenju vojnog roka 9 meseci? Mada uz sva ta silna slanja kuci svake nedelje, jer nemaju chime da ih hrane to je oko 6-7 meseci.

Meni se javlja da je to oko 3000 evra. A da je konstantan broj regruta koji su u nekom trenutku na otsluzenju vojnog roka oko 10 000. Ukidanjem toga bi se ushtedelo 30M evra. Sa tim novcem mozesh da platish 5000 profesionalnih vojnika sa mesechnom platom od 500 evra. Kod nas profesionalci i vojnici pod ugovorom imaju platu oko 200 evra. A nek mi neko dokaze da je 10 000 regruta, ovakvih kakvi su danas, korisnije drzavi od 5000 obuchenih profesionalaca.



Valja li ova, care, a?!