Jump to content


Photo

Upadi VOJNE POLICIJE u stanove


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
135 replies to this topic

#106 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 January 2005 - 09:42

QUOTE(armagedon @ 19 Jan 2005, 08:34)
QUOTE(Recycle Bin @ 19 Jan 2005, 09:26)
Ja ne znam sta smo se primili i kao ozbiljno razgovaramo sa ovim likom...

Ignorisite ga.





sta ja mogu sto se moja razmisljanja razlikuju od vaseg.

a to, zasto ste se vi "primili", neznadem,mozda vam je dosadno da citirate jedan drugog u milijardama varijanti istog.nisam ja kriv,jbga.

Pa sad ovo je forum na kome ljudi razmenjljuju misljena.Ako svi misle isto ne bi ni postojao.Poenta je u tome da se misljenje podkrepi i nekim argumentima.

#107 armagedon

armagedon
  • Sleepers
  • 63 posts

Posted 19 January 2005 - 09:43

QUOTE(MAGRIPA65 @ 19 Jan 2005, 09:28)
QUOTE(armagedon @ 19 Jan 2005, 08:20)
pa evo da ti odgovorim sasvim iskreno i bez ikakve zajebancije - ja bi Pukovnika Milorada Ulemeka Legiju postavio za nacelnika generalshtaba i to bi bila najbolja moguca reforma Vojske,po meni.

ovo je moje misljenje.iskreno.

E sad da ti odgovorim kao neko ko je bio bivsi profesionalac. Tvoj pukovnik nije u stanju da komanduje ni vodom a ne oklopnom brigadom kao u ostalom ni ja. Za to su potrebne godine obrazovanja i iskustva koje on nema.Sta je Ulemek.Bivsi legionar (ako u opste i jeste) bandit koji je pljackao kuce po Bosni i Kosovu.Da li to bilo koga cini kvalifikovanim generalom?Profesionalni vojnici ne iznose frizidere iz kuca.Razmisli malo.

razmislio sam.

sta da vam kazem gospodine, ne slazem se sa Vama.

Vi gospodine imate svoje misljenje, ja svoje i to je otprilke to.


Pozdrav!

#108 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 January 2005 - 09:53

QUOTE(armagedon @ 19 Jan 2005, 08:43)
QUOTE(MAGRIPA65 @ 19 Jan 2005, 09:28)
QUOTE(armagedon @ 19 Jan 2005, 08:20)
pa evo da ti odgovorim sasvim iskreno i bez ikakve zajebancije - ja bi Pukovnika Milorada Ulemeka Legiju postavio za nacelnika generalshtaba i to bi bila najbolja moguca reforma Vojske,po meni.

ovo je moje misljenje.iskreno.

E sad da ti odgovorim kao neko ko je bio bivsi profesionalac. Tvoj pukovnik nije u stanju da komanduje ni vodom a ne oklopnom brigadom kao u ostalom ni ja. Za to su potrebne godine obrazovanja i iskustva koje on nema.Sta je Ulemek.Bivsi legionar (ako u opste i jeste) bandit koji je pljackao kuce po Bosni i Kosovu.Da li to bilo koga cini kvalifikovanim generalom?Profesionalni vojnici ne iznose frizidere iz kuca.Razmisli malo.

razmislio sam.

sta da vam kazem gospodine, ne slazem se sa Vama.

Vi gospodine imate svoje misljenje, ja svoje i to je otprilke to.


Pozdrav!

Apsolutno postujem tvoje pravo da imas suprotno misljenje.Ali ako zelis da diskutujes o temi onda moros i navesti neke dokaze koji podkrepljuju tvoje misljenje.Bez toga ostaje samo tvoj licni stav.

Edited by MAGRIPA65, 19 January 2005 - 10:00.


#109 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 19 January 2005 - 10:11

......"vojnici ne iznose frizidere iz kuca."
Ko moze da se sa ovom recenicom NE SLAZE??
O sociopatskom,svetskom kriminalcu Arkanu je svaka rec suvisna.

#110 urosmi

urosmi
  • Members
  • 542 posts

Posted 19 January 2005 - 10:53

ARMAGEDON
QUOTE
QUOTE (urosmi @ 18 Jan 2005, 17:23)

A ko se ne odaziva taj je nenormalan? 

Ajde, ako ti nije tesko iznesi svoju teoriju o povezanosti psihickog, ili stanja uma, kako god, i odazivanja na pozi u vojsku. Kada bi takva veza i postojala, cini mi se da bi zakljucak pre bio suprotan onome sto si gore izneo. 


pa nenormalni i ne idu u Vojsku, jer nisu sposobni psihofizicki.verovatno niko ne voli da bude defektan.problem je u tome sto oni koji ne zele u Vojsku iz politickih razoga ili licnog konformizma ZELE DA SE UKINE VOJNA OBAVEZA.a svako moze da se napravi ludakom i nece u Vojsku ici, ili ce ga vrate odande.


Nema sta.....odgovor dostojan intelektualne gromade...super si.....
Mada sad procitah par post-ova koje si posle pridodao temi...i sve je jasno!
Najtuznije je sto su nas ovakvi j*.bali u mozak 10 godina...i jos su tu!
furious.gif ranting.gif furious.gif ranting.gif furious.gif ph34r.gif puke.gif puke.gif puke.gif puke.gif

#111 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 19 January 2005 - 11:01

QUOTE(Rooney @ 19 Jan 2005, 09:23)
Legijo, otkad su ti dali komp u celiji pizda ti materina?

Ili nek te banuju odmah dok nisi presao 10 postova ili ucini nam uslugu pa se samobanuj.

I meni se cini da je ovo neki takav. Kako god, neka ga, samo pokazuje zasto takvi ne treba ni da prismrde profesionalnoj vojsci, to jest treba da ih ne prime zbog sklopa licnosti. Jeste da sve vojske koriste usluge takvih tipua kao sto je taj Legija, ali se to krije od javnosti i takvi se ne velicaju.

#112 urosmi

urosmi
  • Members
  • 542 posts

Posted 19 January 2005 - 11:04

QUOTE
sta ja mogu sto se moja razmisljanja razlikuju od vaseg.

a to, zasto ste se vi "primili", neznadem,mozda vam je dosadno da citirate jedan drugog u milijardama varijanti istog.nisam ja kriv,jbga.


Ti ne iznosis misljenja, vec u pola svojih post-ova vredjas/podsmevas se......
A ovo sto iznosis o legiji je cist zlocin....ti bi da on bude nacelnik generalstaba....j*ebote uzas!
Ja se iskreno nadam da ovakvi u Srbiji nisu u vecini, jel ako jesu obrasmo bostan....

#113 urosmi

urosmi
  • Members
  • 542 posts

Posted 19 January 2005 - 11:16

QUOTE
Vojska kakva jeste je je jedna beskorisna masa koja samo izvlaci novac od ionako propale drzave.Njeno brojno stanje ne pokazuje njenu stvarnu snagu kao sto je slucaj sa mnogim organizacijama istog tipa(Irak, Rusija..).Sto se tice njenog naoruzanja ono je zastarelo i neadekvatno.Tenkovi tipa T34 ili T62 mogu se jedino efikasno koristiti protiv civilnog stanovnistva kao sto je bio slucaj na Kosovu ili Bosni.Vazduhoplovstvo je opremljeno avionima koji su preko 30 godina stari i njihovo je odrzavanje skuplje od vrednosti istih.Mornarica je opremljena brodovima u stanju raspadanja koji vec godinama nisu remontovani.


Slazem se sa tobom. Ali, da li bi ovo naoruzanje kakvo sada imamo opak moglo da se proda, umesto da se salje u staro gvozdje? Mozda bi neki privremeni remont, a sve u cilju bolje prodaje dobro dosao.

QUOTE
Da bi jedna vojna organizacija postala profesionalna ne znaci samo ukinuti obavezu sluzenja vec promenu celokupne strukture.Prvo je potreban visokoobrazovani komandni kadar koji u zemlji ne postoji.Oficiri su 90% odgajani u komunisticko vreme i njihovo se komandno znanje svodi na drugovi juris.Potpuno suprotno komandovanju manjih i visoko mobilnim jedinicama.


Iako nisam profesionalac, siguran sam da postoji odredjen broj oficira (narocito mladjih) koji se mogu do-edukovati....negde sam citao da je par stotina nasih oficira vec posetila razne seminare/konferencije po svetu....ti se ljudi mogu iskoristiti u nekoj novoj profesionalnoj vojsci i mozda bi se tu moglo ustedeti.


QUOTE
JSO kao organizacija nema veze sa profesionalnom vojskom ako tako necemo nazvati svaku grupu bandita koja se bori iz razloga pljacke.Profesionalni vojnici imaju ugovore koji su identicni onom o "radnom odnosu" i njihovo zaposlenje zavisi od sposobnosti i zdravstvenog stanja.Osnovni cilj profesionalnog vojnika je izvrsenje naredjenja i lojalnost drzavi a ne onome ko je trenutno na vlasti.


Da li sam ja neupucen ili taj JSO vise ne postoji? Mislim da nisu vredni trosenja reci na njih. Mozda bi bilo interesantno izdvojiti neke pojedince iz bivseg JSO-a, koji su neukaljani kriminalnim radnjama bivsih im komandanta, te ih iskoristiti kao iskusne borce....

QUOTE
Vojska SCG nije u stanju da sama sebe reformise i to je jedino moguce pod nadzorom stranih vojnih savetnika.To je nesto sto ce izazvati snazne proteste unutar same vojske jer bi vecina oficira ostala bez posla i povlastica koje uzivaju.


Strani vojni savetnici su vec tu, a ako nisu tu, njihov glas se cuje....ovo drugo, odnosno radni visak, e to je vec pravi problem! Odatle moja ideja par post-ova ranije da se pare ostvarene recimo prodajom glomazne vojne imovine (znaci sve sto bi bio visak jednoj buducoj profesionalnoj vojsci) i investiranjem u dobro osmisljen socijalni program....

QUOTE
Sa obzirom na svoju velicinu Srbiji ne bi bilo potrebno vise od 25000-30000 vojnika sa time da bi se mornarica verovatno ukinula ili pretvorila u neku vrstu obalske straze. Sto se vazduhoplovstva tice osim PVO uloge i recimo transporta ne vidim kako moze opstati. Nabavka novih aviona bi kostala milijarde dolara sto je apsolutno nerealno.


Sa svim se slazem osim sa brojem vojnika. Zasto bas 25000/30000? Koja bi bila njihova uloga? Mislim da je potrebno napraviti realnu studiju sa temom: 'od cega mi to treba da se odbranimo?' pa kad tu dodjemo do odgovora, onda treba osmisliti vojnu strukturu. Moje je misljenje da je jedina realna opasnost terorizam u kom slucaju 25.000-30.000 vojnika postaje previse.

#114 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 19 January 2005 - 11:26

QUOTE(armagedon @ 19 Jan 2005, 09:43)
QUOTE(MAGRIPA65 @ 19 Jan 2005, 09:28)
QUOTE(armagedon @ 19 Jan 2005, 08:20)
pa evo da ti odgovorim sasvim iskreno i bez ikakve zajebancije - ja bi Pukovnika Milorada Ulemeka Legiju postavio za nacelnika generalshtaba i to bi bila najbolja moguca reforma Vojske,po meni.

ovo je moje misljenje.iskreno.

E sad da ti odgovorim kao neko ko je bio bivsi profesionalac. Tvoj pukovnik nije u stanju da komanduje ni vodom a ne oklopnom brigadom kao u ostalom ni ja. Za to su potrebne godine obrazovanja i iskustva koje on nema.Sta je Ulemek.Bivsi legionar (ako u opste i jeste) bandit koji je pljackao kuce po Bosni i Kosovu.Da li to bilo koga cini kvalifikovanim generalom?Profesionalni vojnici ne iznose frizidere iz kuca.Razmisli malo.

razmislio sam.

sta da vam kazem gospodine, ne slazem se sa Vama.

Vi gospodine imate svoje misljenje, ja svoje i to je otprilke to.


Pozdrav!

Majstore, a otkud si ti zabavljen takvim nečasnim radnjama kao što je sedenje za kompom i diskutovanje na forumu? Ajde lepo u kasarnu da srce bude puno, može i malo u Legiju stranaca da se proveseliš. Ugledaj se na Milorada, on ne zna da koristi tastaturu.

#115 Predrag Pesic

Predrag Pesic
  • Members
  • 643 posts

Posted 19 January 2005 - 11:30

QUOTE(MAGRIPA65 @ 19 Jan 2005, 08:33)
Profesionalni vojnici imaju ugovore koji su identicni onom o "radnom odnosu" i njihovo zaposlenje zavisi od sposobnosti i zdravstvenog stanja.Osnovni cilj profesionalnog vojnika je izvrsenje naredjenja i lojalnost drzavi a ne onome ko je trenutno na vlasti.
Vojska SCG nije u stanju da sama sebe reformise i to je jedino moguce pod nadzorom stranih vojnih savetnika.To je nesto sto ce izazvati snazne proteste unutar same vojske jer bi vecina oficira ostala bez posla i povlastica koje uzivaju.
Sa obzirom na svoju velicinu Srbiji ne bi bilo potrebno vise od 25000-30000 vojnika sa time da bi se mornarica verovatno ukinula ili pretvorila u neku vrstu obalske straze. Sto se vazduhoplovstva tice osim PVO uloge i recimo transporta ne vidim kako moze opstati. Nabavka novih aviona bi kostala milijarde dolara sto je apsolutno nerealno.


Bogovi znaju da sa ovim mogu samo da se slozim. Biti vojnik je posao, i to nista vishe ili manje chasniji nego biti pekar ili lekar, zato i koristim te primere kad te 2 profesije poredim sa vojnom. I vojni posao treba da bude regulisan ugovorom, utvrdjenom platom, bonusom, penzijom, stazom i svime sto uz to ide.


Nego Armagedone, reci ti meni ovako. Koliko imash godina, chime se, okvirno u zivotu bavish (srednja skola, student, radish negde) i da li si i kada sluzio vojni rok ili tek treba da ga sluzis?

Zbog chega mislish da vojna obaveza koristi ljudima?

Zbog cega, po tebi, neko ko ne voli vojsku i koga taj poziv ne zanima, mora da provede godinu dana u okruzenju koje je za njega najslichnije zatvoru, u kom sluzi kaznu koja mu je loshim zakonom nametnuta od rodjenja?

Da li bi ti bio protiv toga da i zene sluze vojsku, odnosno da i one budu profesionalni vojnici svih profila i rodova?


Ali, reci mi stvarno sta mislish, jer kad god nekog ko je podrzava vojnu obavezu pitam, "A zbog chega?", nikad ne dobijem neki konkretan odgovor. Veruj mi, necu ti se smejati niti to shvatati kao uvrede, prozivke i slicno, hocu samo da chujem koji su ti argumenti.

Fer je, naravno reci da je meni 24 godine, da profesionalno pravim video igre i da nisam sluzio vojsku. Sa 16 sam hteo da budem TopGun pilot, sa 18 padobranac/specijalac, ali su kasnije pochele da me zanimaju druge stvari u kojima sam mnogo bolje nashao sebe.

#116 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 January 2005 - 15:14

QUOTE(urosmi @ 19 Jan 2005, 10:16)
Slazem se sa tobom. Ali, da li bi ovo naoruzanje kakvo sada imamo opak moglo da se proda, umesto da se salje u staro gvozdje? Mozda bi neki privremeni remont, a sve u cilju bolje prodaje dobro dosao.










Strani vojni savetnici su vec tu, a ako nisu tu, njihov glas se cuje....ovo drugo, odnosno radni visak, e to je vec pravi problem! Odatle moja ideja par post-ova ranije da se pare ostvarene recimo prodajom glomazne vojne imovine (znaci sve sto bi bio visak jednoj buducoj profesionalnoj vojsci) i investiranjem u dobro osmisljen socijalni program....

PProdaja naoruzanja bi bila korisna ali nerealna. Legitimni kupci nisu zainteresovani za T34 ili Mig 21 i jedino realno trziste su teroristi ili zemlje u gradjanskom ratu.Da te podsetim da je Rusija prodala celu pacificku flotu u staro gvozdje a to ukljucuje i moderne brodove klase Kirov.
Sto se broja profesionalnih vojnika tice on je naravno relativan ali po svojoj velicini Srbija ne bi trebala vise od 25000-30000 vojnika.To bi ukljucivalo 2-3 brigade i pratece osoblje.Njihova uloga?Zastita zemlje od teroristickih napada veceg intenziteta i mirovne misije UN.

#117 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 19 January 2005 - 15:25

QUOTE(MAGRIPA65 @ 19 Jan 2005, 09:28)
Bivsi legionar (ako u opste i jeste)

Bio narednik u Legiji dok nije dezertirao, ne verujem da su mu ostavili cin. wink.gif Ukratko, obican bandit sa malo razvijenijim nervom za baronisanje.

#118 urosmi

urosmi
  • Members
  • 542 posts

Posted 19 January 2005 - 15:40

QUOTE
PProdaja naoruzanja bi bila korisna ali nerealna. Legitimni kupci nisu zainteresovani za T34 ili Mig 21 i jedino realno trziste su teroristi ili zemlje u gradjanskom ratu.Da te podsetim da je Rusija prodala celu pacificku flotu u staro gvozdje a to ukljucuje i moderne brodove klase Kirov.


Verovatno si u pravu....mada se setim kako su Makedoncima uvalili onih par helikoptera (valjda Ukrajinci ili Bugari)...mislim da bi im ova nasa starudija dobro dosla....


QUOTE
Sto se broja profesionalnih vojnika tice on je naravno relativan ali po svojoj velicini Srbija ne bi trebala vise od 25000-30000 vojnika.To bi ukljucivalo 2-3 brigade i pratece osoblje.Njihova uloga?Zastita zemlje od teroristickih napada veceg intenziteta i mirovne misije UN.


Ovo za mirovne misije UN je odlicna ideja....to bi ujedno predstavljalo finu zaradu tim vojnicima i olaksalo pritisak na vojni budzet (jedino nisam siguran ko placa mirovne jedinice u UN, mrzi me sada da proveravam, ali mi se cini da je moguce da zemlja koja salje vojnike mora i da ih finansira).
Za kraj, iz radoznalosti, kakvi su to teroristicki napadi veceg intenziteta gde bi na hiljade vojnika bilo potrebno da se resi situacija?

#119 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 January 2005 - 15:46

QUOTE(urosmi @ 19 Jan 2005, 14:40)
Verovatno si u pravu....mada se setim kako su Makedoncima uvalili onih par helikoptera (valjda Ukrajinci ili Bugari)...mislim da bi im ova nasa starudija dobro dosla....




Ovo za mirovne misije UN je odlicna ideja....to bi ujedno predstavljalo finu zaradu tim vojnicima i olaksalo pritisak na vojni budzet (jedino nisam siguran ko placa mirovne jedinice u UN, mrzi me sada da proveravam, ali mi se cini da je moguce da zemlja koja salje vojnike mora i da ih finansira).
Za kraj, iz radoznalosti, kakvi su to teroristicki napadi veceg intenziteta gde bi na hiljade vojnika bilo potrebno da se resi situacija?

Mirovne se misije UN finansiraju iz budzeta UN.
Ocigledno da je terorizam uznapredovao zadnjih godina.Upad desetak terorista u zemlju je posao za policiju ali upad vece grupe kao sto su Talibani je vec posao za vojnu organizaciju.Sad Srbija se ne nalazi u regionu gde su vece teroristicke grupe prisutne ali u isto vreme je geografski bluzu Africi koja je baza nekim od tih grupa.

#120 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 January 2005 - 15:49

QUOTE(Artur Dent @ 19 Jan 2005, 14:25)
Bio narednik u Legiji dok nije dezertirao, ne verujem da su mu ostavili cin. wink.gif Ukratko, obican bandit sa malo razvijenijim nervom za baronisanje.

Ne postoji ni jedan dokaz da je on bio u Legiji a jos manje da je imao bilo kakav cin.Ta informacija definitivno ne potice od Francuza.Da bi dobio cin narednika morao je tamo da provede par godina sto se bas ne uklapa sa njegovom biografijom.