Jump to content


Photo

Price o Canetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
160 replies to this topic

#76 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 22 August 2007 - 06:56

Eh, neko ko nije čuo Partibrejkerse pomislio bi čitajući ove strane da je u pitanju neki Žika Obretković br. 2. Ali Cane je u stvari najbolji pesnik srpskog rokenrola, čovek sa harizmom i stilom, talentom da sa malo reči kaže mnogo. Tako i sva nagađanja o svrsi provokacija i svađa sa publikom objašnjava vrlo jednostavno: " To je kao kada maziš macu, pa te ona ujede ili ogrebe kada preteraš."
Dakle, "Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de fakto umjetnik, shvaćaš?"

EDIT: Jedva čekam novi album. PGP-u sve čestitke za dobar ukus. I jeste logično da najveći bend objavi album za najvećeg izdavača.

Edited by dobar_znak, 22 August 2007 - 07:00.


#77 irule

irule
  • Members
  • 21 posts

Posted 22 August 2007 - 12:08

QUOTE(scepa @ 22 Aug 2007, 05:07) <{POST_SNAPBACK}>
cane na b92....Kralj!



Haha, kako mi je drago sto je bas njoj ovo uradio,
ivana konstantinovic puke.gif

#78 BornToRun

BornToRun
  • Members
  • 242 posts

Posted 22 August 2007 - 13:40

QUOTE(zagor @ 31 Dec 2004, 11:30) <{POST_SNAPBACK}>
U jednoj od najgorih pesama svih vremena "Kreni prema meni" pevao : "Ti nisi Julija, ja nisam Romeo, nocas sam nesto gadno pojeo" puke.gif puke.gif puke.gif






Najgora pesma svih vremena je Sasvim obican dan , a za Kreni prema meni je diskutabilno.

Edited by BornToRun, 22 August 2007 - 13:44.


#79 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 22 August 2007 - 13:57

QUOTE(BornToRun @ 22 Aug 2007, 14:40) <{POST_SNAPBACK}>
Najgora pesma svih vremena je Sasvim obican dan , a za Kreni prema meni je diskutabilno.

Gde me nadje rolleyes.gif
Ne, to je druga najgora pesma svih vremena...

edit : slovce

Edited by zagor, 22 August 2007 - 13:58.


#80 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 22 August 2007 - 14:12

QUOTE(dobar_znak @ 22 Aug 2007, 07:56) <{POST_SNAPBACK}>
Eh, neko ko nije čuo Partibrejkerse pomislio bi čitajući ove strane da je u pitanju neki Žika Obretković br. 2. Ali Cane je u stvari najbolji pesnik srpskog rokenrola, čovek sa harizmom i stilom, talentom da sa malo reči kaže mnogo. Tako i sva nagađanja o svrsi provokacija i svađa sa publikom objašnjava vrlo jednostavno: " To je kao kada maziš macu, pa te ona ujede ili ogrebe kada preteraš."
Dakle, "Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de fakto umjetnik, shvaćaš?"

EDIT: Jedva čekam novi album. PGP-u sve čestitke za dobar ukus. I jeste logično da najveći bend objavi album za najvećeg izdavača.


Mda.

#81 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 22 August 2007 - 14:18

devedesetih u novom sadu je bilo standardno- gde ste novosladjani? a kad se zakuva shutka - ajde skinsi, pustite ljude da zive.
ipak, najjacha pricha sa pretproshlog exita. sedi cane na zidicu vip terase i prolazi boris tadic. cane se prodere- ej, boki! kad se boki okrenuo cane mu kaze- ma nishta, nishta...

#82 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 23 August 2007 - 11:07

QUOTE(BornToRun @ 22 Aug 2007, 14:40) <{POST_SNAPBACK}>
Najgora pesma svih vremena je Sasvim obican dan , a za Kreni prema meni je diskutabilno.


Te dve pesme su po meni visoko u vrhu najboljih pesama sa ovih prostora osamdesetih i devedesetih. Ako je to loše šta je onda dobro; Van Gogh, Negativ, Night Shift?

#83 tamarindajuice

tamarindajuice
  • Members
  • 223 posts

Posted 23 August 2007 - 13:58

I Teofil je citirao Canetovu definiciju Bgda u danasnjem Vremenu.

#84 angelfish

angelfish
  • Members
  • 186 posts

Posted 23 August 2007 - 14:13

QUOTE(scepa @ 22 Aug 2007, 05:07) <{POST_SNAPBACK}>
cane na b92....Kralj!


...prolazim prosle nedelje pored njegove kuce u zr (peske)...i kako on ima dosta niske prozore na istoj..bacim pogled...sedi cane na podu u sve belim gacama i gleda u zid....


Oce l' taj zid sad da se metne ko spomenik pored Knjaza jer je Cane car vid'o nesto na njemu sto mi ne bi mogli?
Ili mu ponestaju debeli grobovi za inspiraciju?
Ok, odrastala sam tih godina kad su svirali, nisu tad bili bas vrh vrhova, ekatarina i orgazam su bili nesto drugo
Ostao Cane, da se o njemu prepricavaju legende skoro ko o pokojnom Preletu.
Ono, kao, stoka je, al bas je car.
Zamisli kako vodis devojku ili sestru na koncert, oboje odusevljeni, a on joj na pola pesme kaze - gde si deeebelaa, sta je grooobe.
Wow.

#85 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 24 August 2007 - 13:56

Hvala za Canetove „ingeniozne“ bisere. Dosad sam mislila da od J.Karleuse nema veceg imbecila na nasoj estradi.

Modovi, zar je moguce da ovaj topik jos uvek nije na Deponiji?! yucky.gif

#86 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 24 August 2007 - 14:01

Шта ће на депонији? Нека се ситна деца едукују и читају мудре мисли другог највећег рокера међу српским рокерима.

#87 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 24 August 2007 - 14:28

Hajmo, fer suđenje, pa da ga streljamo.

Jeste vi bre ljudi normalni, opustite se malo.

#88 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 24 August 2007 - 14:58

QUOTE(acanikolic @ 10 Jan 2005, 18:41) <{POST_SNAPBACK}>
Cane jedan od najpozitivnijih likova na rnr sceni, negde u nekom manastiru pred polazak,igumanu: "Oce, blagoslovite pa da palimo"!!!

U manastiru Kovilj, kod Portfirija...

"Oce, blagosiljaj pa da palimo"...

a na pitanje Pope, Cane sta ti je sa zenom i komentar da treba sa zenom da ide u crkvu:

"I, Bog stvori zenu Oce..." laugh.gif

Edited by Atreid, 24 August 2007 - 15:05.


#89 zlizla

zlizla
  • Members
  • 136 posts

Posted 24 August 2007 - 15:17

U Užicu pre dobrih desetak godina, Cane reče: "Užičani, zeleni vam se Zlatibor"....

Edited by zlizla, 24 August 2007 - 15:18.


#90 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 24 August 2007 - 17:00

QUOTE(Bad_Beat @ 21 Aug 2007, 17:58) <{POST_SNAPBACK}>
Nije mi jasna potreba prepricavati ovakvo nesto (bez gadjenja), a jos manje jasna mi je potreba uputiti nekome ovakve bljuvotine i u najmanju ruku pokvaritu mu dan. U cemu je komika izgovorenog: u izgovorenom, u tome da je to Cane (Car) izgovorio ili mozda u "debeloj" i u "grobovima"? Vjerovatno opet nekakav "BG-lokalni-patriot-thing" koji niko van tih prostora ne razumije. Mozda u NY, mozda, ali inace? neeeee...


nije komika, nego identifikacija.

da se zna razlika izmedju beograda i njujorka s jedne strane...
i leskovca i saudijske arabije (gde za uvredu pada glava) s druge.

nazalost.. beograd poslednjih godina gravitira vise prema leskovcu i teheranu nego prema njujorku...
upravo zato sto je careva kao sto je cane sve manje, i sve manje se cuju.

kapiras?