Jump to content


Photo

Price o Canetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
160 replies to this topic

#46 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 04 February 2005 - 01:40

QUOTE(Spleen @ 4 Feb 2005, 00:56)
"Jebiga, neko je na krigli, a neko na igli"

Konfucije!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#47 Elmo Lewis

Elmo Lewis
  • Members
  • 486 posts

Posted 04 February 2005 - 01:41

QUOTE(Spleen @ 4 Feb 2005, 01:56)
Jednom su Brejkersi svirali u nekoj vukojebini, i seljaci krenuli da ih gadjaju kupusom, krastavcima, i raznoranim povrcem pa im je rekao:
"Sta je seljani? Rodilo? Aaa?"

Ili kad je radio intervju i pitaju ga o svadji sa Antonom a on ce:
"Jebiga, neko je na krigli, a neko na igli"

Kralj!!!

STA JE BRE ROD STEWARD??!?!?!?!?
GDE TI PANTA JAGGER?
smile.gif

#48 Spleen

Spleen
  • Members
  • 1,126 posts

Posted 04 February 2005 - 01:46

QUOTE(Elmo Lewis @ 4 Feb 2005, 01:41)
STA JE BRE ROD STEWARD??!?!?!?!?
GDE TI PANTA JAGGER?
smile.gif

Au videces za ovo o Rodu Stewardu. Nemoj ovde te privatne poruke, ovo je ipak topic o canetovim biserima!

#49 Lucy Van Pelt

Lucy Van Pelt
  • Members
  • 442 posts

Posted 04 February 2005 - 09:56

Navodno u srednjoj. Euforija zbog ekskurzije, Cane se istripovao nesto i stao da smara ljude da ne idu na istu. Posto ga niko nije zarezivao organizuje on peticiju protiv odlaska. Opet niko ili mali broj njih potpise. Sta ce mukica, prijavi se i on.
Elem, tek izasli iz Beograda, pocne u autobusu da se prenemaze kako mu je muka i ljubazno zamoli vozaca da otvori vrata. Par sekundi kasnije skace iz busa u pokretu, slama se i onako poluunakazenog ga unose u autobus i okrecu za najblizu ambulantu u Beogradu.
Komentar: " Jesam reeeeko da nema ekskurzije?" Weird.

#50 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 18 August 2007 - 09:37

Zoran Kostić Cane

PARTIJA BREJKERSA

Sramota je da album „Partibrejkersa" niko nije hteo da izda, ostaće zabeleženo da smo u Srbiji bili nepoželjni

Novi album „Partibrejkersa", bluz-rok benda iz čije su radionice izašle pesme koje su postale deo antologije roka sa naših prostora („Mesečeva kći", „Hoću da znam", „Molitva"...), zvaće se „Sloboda ili ništa", najavljuje frontmen i pevač Zoran Kostić Cane. Povod za razgovor sa Canetom nije samo izdavanje novog albuma, već i neverovatna činjenica da sve do iznenadne odluke urednika PGP-a da primi „Partibrejkerse" u redove ekskluzivaca državne medijske kuće, album najtiražnije domaće rok grupe niko drugi nije hteo da objavi!

Beograd je sabirni centar

Već dugo ne živite u Beogradu. Da li je to i dalje Vaš grad, i kako Vam prestonica izgleda iz perspektive nekoga ko živi u unutrašnjosti?

- Beograd je postao sabirni centar u kome su higijenski uslovi jako loši. Velika je gužva, sve je prenatrpano. Moraš se odreći pola života da bi živeo u Beogradu, i onda moraš da ubediš sebe da je preostala polovina zapravo celina. Ja sam dete ovoga smrada, ovo je moj grad, moje mesto. Mogu da živim gde hoću i tamo mi je lepo, jer ovde doživljavam usijanje, a tamo se hladim. Osećam uzbuđenje kada uđem u Beograd, i osećam olakšanje kada iz njega izađem.

Cane je umesto uvoda u razgovor, koji objavljujemo za njegov 43. rođendan, pokazao na pticu gačak, kojoj se polomljeno krilo vuklo po asfaltu, i rekao:

- Mi smo ovo - ptica slomljenog krila koja teško može da uzleti. Svi hvale, a niko ništa ne daje. Svi obećavaju, a niko ništa ne ispunjava. Ali, to je tako u životu. U se i u svoje kljuse. Očekujemo božju pomoć da preživimo sve to. Ko veruje, neće biti prevaren. Ko slabo veruje, biće prevaren.

Kako je moguće da niko nije želeo da izda vaš novi album?!

- Kao da je takvo vreme da ljudi uživaju u tuđoj bespomoćnosti. Ljudi vole da te vide dole; a onda se u nekoj mrakčini pojavi čovek koji kaže „ja sam vas slušao, kako to, hajde dođite u PGP", za koji nismo nikada izdali ništa. Čak su nas tamo odbijali uz izgovor da pre nas treba da snimaju neki bendovi i ljudi kojih se sada niko ne seća. A na ploči koju smo hteli da snimimo bile su stvari kao što je „Mesečeva kći", „Put" i slično! Možda je ovo neko drugo vreme, neke druge teme... ne znam. Niko nas nije podržao! Znaš li kakvo je sranje kada ti neko kaže da će se javiti, a onda se ne javi. Ponekad se zapitam kako li je tek novim bendovima koji tek treba da se probiju. Ostaće zabeleženo da su „Brejkersi" bili nepoželjni. Možda smo teški za manipulaciju!

Da li je rokerima sada lakše ili teže nego devedesetih godina?

- Možda je period devedesetih bio bolji. Imao si vitalitet pobune, imao si čoveka i sistem protiv kojih si bio. Bilo je više lufta nego danas. Danas se sve raspada, i stege postaju sve jače da bi sprečile da se sve raspadne do kraja. Ljudi su dezorijentisani. Posle toliko godina, oduzeta im je snaga. Oduzet im je smisao postojanja. Izneverili su ih oni kojima su verovali, i koje su podržavali dok nisu bili na vlasti.

Ima li danas mesta za rokenrol?

- Rokenrol je pobuna, želja za ličnom slobodom. Taj stav borbe za svoju dušu i svoju egzistenciju mora da postoji, i on će uvek postojati. To je srž muzike. Nema kompromisa. Kompromis vuče korumpiranost, koja vuče smrt suštine bića. Nažalost, diskografska industrija je u rasulu. CD-ovi, te limenke, uništile su sve. Rekli su da su napravljeni za večnost, a svi oni preskaču. Piraterija je bila mnogo bolje kontrolisana dok su se izdavale ploče, zato što neko mora da bude žešći baja i da te mnogo voli da bi piratisao ploču. A mislim da je MP3 sranje! Zamisli da ti čitav život stane na jednu limenku. Ali ipak, neću ostati gladan zbog toga.

O gađanju s publikom

Nikada niste mazili publiku. Stari običaj publike je da vas gađaju flašama...

- Dobro je ako nas pri tom ne pogode. Nismo došli na pecanje, pa da moramo da budemo mirni. Želimo da izazovemo reakciju. Možda nekada i preteram u nekim stvarima koje radim sa publikom, ali tu nema nikakve zle namere. Voli nas publika, ali kada preteram, izazovem reakciju. To je kao kada maziš macu, pa te ona ujede ili ogrebe kada preteraš.

Da li biste jurili pirate, kao neke vaše kolege?

- Ma kakvi, gde ja da ih jurim. Pirati hrane siromašne. Ipak, lepo je živeti od svog rada, i izvesti porodicu od svoje pesme. „Brejkersi" su sposobni da žive od svog rada, ali mnoge moje kolege jako teško žive. Danas imaju malo, a sutra neće imati ni to malo. A dali su sve, mladost, energiju, kosti, krv i životni dah. Šta im je ostalo? Slava? Balzak je rekao da je slava „sunce mrtvih".

Na novom albumu biće podosta ljubavnih pesama...

- Normalno da ima ljubavnih pesama, ali ima i mnogo vatre. To nisu ljubavne pesme „volim te ne volim te", nego - šta možemo još da uradimo jedno za drugo. Non-stop ispitivanje. Kada ljudi ne pričaju jedni sa drugima, ostaju reči u grlu i pravi se brdo ispod tepiha. Ja to u svom životu ne mogu da radim. Volim, volim, i moram da volim da bih sve to lakše podneo.

Nikada niste podržali nijednu političku partiju?

- Kako nemamo partiju, imamo - partiju „Brejkersa"!

Važite za bend čiji su članovi u velikoj meri okrenuti pravoslavnoj duhovnosti.

- Uvek smo bili okrenuti duhovnosti, ali sada znamo šta je to i to možemo da imenujemo. Da nema Boga, bili bismo još gori. Nama je zamereno zbog toga što spasavamo svoju dušu. Pa, gde to ima? Neki misle da je to agitacija, da smo neki „jehovari". Mi samo kažemo - ako si žedan, popij vode. Ako ti je duša žedna istine, potraži Boga.

NENAD KOSTIĆ

#51 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 18 August 2007 - 10:06

QUOTE
dođite u PGP", za koji nismo nikada izdali ništa


LP i kasetu "Kiselo i slatko" je stampao PGP, zar ne? Ili se to ne racuna?

#52 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 18 August 2007 - 13:22

Jednom se Cane, na koncertu Brejkersa za obnovu Manastira Grgurovi Konaci kraj Malajnice i Stubika, na kom su svirali sa Thin White Rope i Flock of Seagulls, polio kerozinom i zapalio. Dok je goreo, prisla mu Gina Gershon i on joj mrtav ladan kaze "E, idi pusi kurac Hrvatima... i to onim ratarima sa sela"... I svi se nasmijase!

Car!

#53 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 18 August 2007 - 23:34

QUOTE(MP40 @ 18 Aug 2007, 13:22) <{POST_SNAPBACK}>
Jednom se Cane, na koncertu Brejkersa za obnovu Manastira Grgurovi Konaci kraj Malajnice i Stubika, na kom su svirali sa Thin White Rope i Flock of Seagulls, polio kerozinom i zapalio. Dok je goreo, prisla mu Gina Gershon i on joj mrtav ladan kaze "E, idi pusi kurac Hrvatima... i to onim ratarima sa sela"... I svi se nasmijase!

Car!

Ako ovo ne udje u Canetovu biografiju, e onda.. laugh.gif

#54 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 19 August 2007 - 10:21

QUOTE(HoldenCaulfield @ 31 Dec 2004, 11:32) <{POST_SNAPBACK}>
Neki koncert, al' nemam pojma gde tongue.gif

"Sta je Vlasi, ledeno (kameno) doba?!" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Kameno doba, jer su poletele kamenice. Mesto je Zajecar, zbivanje-Zajecarska gitarijada.
Kad su jednom svirali u Novom Sadu, i to sjajno, gost na usnoj harmonici za "Hiljadu godina" bio im je Banana iz El. Org. (element organizacija?), kojem se na kraju Cane obratio recima: Ej, Banana, hajda nam odsviraj "Igra rock n roll cela Jugoslavija!" Ovaj je samo nesto promrmljao sebi u bradu i mahnuo rukom, pa se udaljio. Pitam se sta li je rekao.

#55 djeneralche

djeneralche
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 19 August 2007 - 11:39

Где сте паприкари.

#56 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 19 August 2007 - 11:44

Prilikom nekog nastupa van (mislim da je Hrvatska bila u pitanju pita ga carinik da li ima da prijavi neke droge.) I on kaze "Neeemamo nista. Chekaju nas tamo."

I intervju u kome ga pitaju da da savet mladima u vezi droge i poroka. Odgovor je bio "Deco, samo oprezno!"

I zadnja koja je proverena. Tokom 90ih prilazi Cane Draganu Brajevicu (posto su ziveli u istom kraju na nbgd. Mislim da je 21 ii 45 blok) koji je tada radio Draganu Mirkovic i kaze mu "Jeli jesi li ti radio za onu turkinju? Znas onu kovrdzavu?" I ovaj zbunjen sto ga ovaj zna kaze "Mislis na Draganu Mirkovic? Da jesam."

"Ti si sramota za 21/45 blok!" I ode biggrin.gif

#57 The Ghost

The Ghost
  • Members
  • 113 posts

Posted 19 August 2007 - 14:00

Svirali su negde u Hrvatskoj i sad ispade neka frka oko smestaja, rezervacija soba u hotelu i Cane ce:

Pa gde mi sad da spavamo, u Jasenovcu?

Edited by The Ghost, 19 August 2007 - 14:00.


#58 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 20 August 2007 - 18:28

QUOTE
Sramota je da album „Partibrejkersa" niko nije hteo da izda, ostaće zabeleženo da smo u Srbiji bili nepoželjni


Koja umisljena velicina...

#59 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 20 August 2007 - 18:39

Pa ok, kako god da je to srocio, jeste bzvz ne zeleti da izdas Brejkerse, i cudno, oni su mi neki mainstream koji ce verovatno da se proda, zar ne? (Ili su mainstream samo u mojoj glavi rolleyes.gif )

#60 Pavllle

Pavllle
  • Members
  • 895 posts

Posted 20 August 2007 - 19:51

QUOTE(Gonzo @ 20 Aug 2007, 19:28) <{POST_SNAPBACK}>
Koja umisljena velicina...



Bilo je samo pitanje vremena kada ce ti Jose Careras dosaditi smile.gif