Jump to content


Photo

Tribina Srbiji se žuri


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
55 replies to this topic

#1 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 27 December 2004 - 16:20

Koštunice, reci istinu o Kosovu, o Crnoj Gori, o Hagu, ekonomiji i tranziciji. Tadiću, ako Koštunica ćuti, progovori ti, budi lider! Progovori, ako znaš šta treba da kažeš. Ako ne znaš, pisaćemo ti pisma. To smo radili i pre dva meseca. Ako i dalje budeš ćutao, ostaćeš sam, sa onima koji su ti ubili predsednika -poručio je sinoć predsedniku Vlade i predsedniku Srbije - Vojislavu Koštunici i Borisu Tadiću -Čedomir Jovanović, bivši potprsdsednnk vlade Srbije i Demokratske stranke.

Na tribini, pod nazivom "Srbiji ss žuri 2.005 km na sat`, u organizaciji Centra za modernu politiku i pristalica Liberalno demokratske frakcije DS u prepunoj Velikoj sali Doma omladine, Jovanović je optužio današnju vlast da je "saučesnik u zaveri prikrivanja ubica Zorana Đinđića". Jovanović je apelovao na Tadića i da "prekine političku zaveru u vrhu vlasti, kojom se planira smena specijalnog tužioca Jovana Prijića, inače se neće saznati ko je i zašto ubio Zorana Đinđića".
Srbiji ss žuri 2.005 km na sat - poručio js simbolično Jovanović. Ako je Vojislav Kopštunica postao "novi Milošević, Tadić ne sme da bude novi Koštunica"!

- U 2005. godini moramo da kažeo istinu i da za to platimo cenu. Građanima mora da se kaže da je Srbija izgubila Kosovo još pre pet godina i da Rezolucija 1244 u prevodu znači nezavisno Kosovo - nedvosmisleno je poručio Jovanović. -To su "junaci" potpisali još pre pet godina. Vlastima u Srbiji, Jovanović je poručio i da "ne treba da ih bude briga ko je premijer Kosova, kad ih ne interesuje kosovska Skupština`
- Zašto lažu Srbiju da će Kontakt grupa započeti razgovore o Kosovu, kad u toj Kontakt grupi neće biti mesta za bilo koga iz Srbije? Odgovori su već zapisani. Sa Albancima moramo da sarađujemo. Kako Albanci mogu da budu "lojalni građani Srbije", ako im stalno poručujemo da je `"Srbija država Srba i ostalih"? Šta će vojska na jugu Srbije - neka su od pitanja koja je Jovanović postavio srpskoj vlasti. - Pošaljimo diplomate u svet. Danas, na život na Kosovu i Metohiji više utiču Brisel i Vašington, nego Beograd.
Interesuju nas mir i ljudi, ne Albanci ili Srbi. Kad zadovoljimo taj kriterijum, granica neće biti. U 2005. moramo da pružimo ruku pomirenja Albancima, ističe Jovanović. Jer, kako kaže, Srbiji su potrebni "i Kemal Ataturk, i Vili Brant, i Vinston Čerčil`. I, "jasni odgovori za Kosovo i Metohiju`.
Bivši prtpredsednik vlade Srbije zamerio je sadašnjoj vlasti i na pokušaju pravljenja Ustava Srbije, "kad, uz nerešen status Kosova, ne znamo ni kakvi su odnosi sa Crnom Gorom":
- Crna Gora ne može da odluči na referendumu, zato što je duboko podeljena na dve strane. Mi moramo da preuzmemo odgovornost i da kažemo da ta državna zajednica nema smisla, jer je politika, kojom je stvorena, građena na kompromisu Crne Gore sa onim ko je ubijen, a brane je oni koji su bili protiv Ustavne povelje.
- Moramo da odgovorimo - šta hoće Srbija - poručio je Jovanović. - Pisci Memoranduma, genetičari Miloševića, danas traže prostor za sebe.
Jovanović se založio i za konkretnu saradnju sa haškim Tribunalom, "umesto skrivanja ratnih zločinaca u špajzu".

Moramo da im damo rok: imate ceo januar da smislite šta ćete da uradite. Mi od vas tražimo realan život, a ne teritoriju, ne krv ili nečiji život. Ako to niste shvatili, vi ste prevara - poručio je Jovanović.

Na tribini su pored Jovanovića učestvovali i Branislav Lečić, Srećko Pecikoza i Marko Vidojković (pisac romana Kandže).

Nagrada "ledolomac" 2004.

Prvi dobitnici nagrade "Ledolomac 2004.", koja će se, u organizaciji CMP, ubuduće dodeljivati ljudima "koji se ličnim angažovanjem bore protiv laži i letargije", su ekipa "Kapiraj kopiraj", koja je besplatno kopirala i delila kompakt disk sa snimcima govora pokojnog premijera Srbije Zorana Đinđića i Miloš Vasić, novinar nedeljnika "Vreme".

#2 Putin

Putin
  • Members
  • 187 posts

Posted 27 December 2004 - 16:43

Upravo sam citao na njegovom sajtu!
Svaka mu cast, dok ne shvatimo gde smo, necemo shvatiti ni kuda da idemo. I dalje zivimo u tripu da smo nesto posebno. Ljudi ne shataju! Treba im objasniti. A vidimo kako to objasnjava Kostunica i Tadic!

Samo da se zna, da ono zasta se Jovanovic zalagao a to je smenjivanje Branka Krge, se ostvarilo. Da vidimo kako ce stvari da teku dalje.

#3 sbshogun

sbshogun
  • Members
  • 499 posts

Posted 27 December 2004 - 16:46

Liberalno demokratska frakcija???

Šta je to??

#4 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 27 December 2004 - 16:49

QUOTE(sbshogun @ 27 Dec 2004, 17:46)
Liberalno demokratska frakcija???

Šta je to??

Frakcija koju vode ljudi koji podrzavaju Cedu unutar DS-a i protive se njegovom iskljucenju iz DS-a.

#5 lukavi

lukavi
  • Members
  • 175 posts

Posted 27 December 2004 - 16:54

Verovatno Zarko & Cheda forever,samo Zarko je glasao za cetnike u parlamentu jbg.

#6 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 27 December 2004 - 16:56

Srbiji se NE ZURI, srbiji se SPAVA... To dokazuju biraci i izabrani politicari... Sad but true ph34r.gif

#7 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 27 December 2004 - 17:12

i ranije joj se spavalo ali smo ipak uspeli... wink.gif

#8 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 27 December 2004 - 18:13

A da nam se vi malo skinete s one stvari ? ph34r.gif

Ja sam od prvog dana "siguran glas" DS-a.
Ne gotivim Tadica i njegovu "kohabitaciju" - tumacim je po Vujakliji, ali ovakvim ispiranjem mozga, koje vi DS - omladino cedisticka sprovodite na ovom mestu nateracete me da vise nikada ne glasam ni za koga. ph34r.gif

Koga zanimaju Cedine aktivnosti neka ide na njegov sajt, koji ste vi ovde vec toliko puta linkovali.

Koliko znam u pravilima foruma stoji da nije dozvoljena propaganda i reklama bilo komercijalna bilo politicka. Jedno su politicki stavovi ucesnika, a drugo je ovo sto vi radite.

Platite baner, pa klatite do mile volje.

ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif

#9 Putin

Putin
  • Members
  • 187 posts

Posted 27 December 2004 - 18:50

Da ti se skinemo? Daj argumente demokrato.. Demokratija ne ide tako! To bi makar vi Tadicevi trebali da znate.

Nije ovo promocija njegova, nego politicki stav. Nisam primetio da ti je smetalo Karadzicevo pismo ovoliko, postoji i njegov sajt. Evo 5 godina patimo zbog njega. Pa ti toliko ne smeta? Nisam ti primetio takav post na topiku o njegovom pismu, sta je bilo?

Al' ocigledno da je Ceda veci problem nego Karadzic? Jbg, jedini koji vam rusi idilu Milosevicevog rezima koji sprovodite pod kapom demokratizma!

#10 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 27 December 2004 - 18:52

Kad je Jovanovic tako siguran o statusu Kosova shto je dolazio na Kosovo 1999 u uniformi VJ ili je tad jos verovao da mozemo pobediti?

#11 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 27 December 2004 - 18:53

Sto za vreme ratnog stanja radi preki sud... Pa ili slusaj, ili ce te nafilovati olovom... Je l' sad jasnije?

#12 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 December 2004 - 18:53

Verovatno zbog toga sto su mu doneli poziv.

#13 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 December 2004 - 18:57

QUOTE(incognito @ 27 Dec 2004, 18:53)
Sto za vreme ratnog stanja radi preki sud... Pa ili slusaj, ili ce te nafilovati olovom... Je l' sad jasnije?

To ako uspeju da te u'vate i uruce ti poziv da te otadzbina zove da branis Karice i ine ekonomsko elitne, Anusaše, duhovnu elitu i Slobe Slobode, jer sta cemo mi bez njih ako ih zli NATO cepne Tomahavkom ili ako ih pocne vaditi iz rupa, slati kod cika zube pa na sisanje i sve po redu. Kako cemo posle ziveti bez tih nasih zvezda vodilja i elitnih nam delija, jebo mater.

Edited by Henry Chinaski, 27 December 2004 - 18:58.


#14 Putin

Putin
  • Members
  • 187 posts

Posted 27 December 2004 - 18:59

Procitaj tekst, i videces da je rekao da je Kosovo izgubljeno pre 5 godina, rezolucijom 12 44! A ti malo racunaj! Da ne spominjemo ostale okolnosti..
Procitaj jos dva puta, pa ako ne shvatis, onda jos jednom, ako opet ne shvatis onda i ne treba.

#15 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 27 December 2004 - 19:00

QUOTE(perkos @ 27 Dec 2004, 18:52)
Kad je Jovanovic tako siguran o statusu Kosova shto je dolazio na Kosovo 1999 u uniformi VJ ili je tad jos verovao da mozemo pobediti?

Dolazio je da bi ti sada pitao zašto. Čudo samo kako se nisi zapitao zašto Marko Milošević nije nikad došao na Kosovo(a bio je u uniformi).

Mislim, znamo mi zašto, ali reci.