Jump to content


Photo

MONARHIJA ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
159 replies to this topic

#1 Kajtimar

Kajtimar
  • Members
  • 831 posts

Posted 26 December 2004 - 11:34

Sa javnom tribinom "Odbrana istine - đeneral Draža Mihailović" na Trgu Republike u Beogradu, Ravnogorski pokret (od 21.12.2004 zvanično rehabilitovan i izjednačen sa partizanskim pokretom) građanima Srbije se predstavio kao politička organizacija, čije cilj je reuspostavljanje monarhije u Srbiji pod krunom dinastije Karađorđevića.
Možemo li očekivati, da će se (po rečima nekadašnjeg vanjskog ministra SFRJ Mirka Tepavca) degradirana, osirotjela i demoralizovana Srbija, kod traženja izlaza na put svetlije budučnosti, uskoro ponovo oprobati ustavnom monarhijom?

#2 timi

timi
  • Members
  • 162 posts

Posted 26 December 2004 - 11:50

QUOTE(Kajtimar @ 26 Dec 2004, 11:34)
Sa javnom tribinom "Odbrana istine - đeneral Draža Mihailović" na Trgu Republike u Beogradu, Ravnogorski pokret (od 21.12.2004 zvanično rehabilitovan i izjednačen sa partizanskim pokretom) građanima Srbije se predstavio kao politička organizacija, čije cilj je reuspostavljanje monarhije u Srbiji pod krunom dinastije Karađorđevića.
Možemo li očekivati, da će se (po rečima nekadašnjeg vanjskog ministra SFRJ Mirka Tepavca) degradirana, osirotjela i demoralizovana Srbija, kod traženja izlaza na put svetlije budučnosti, uskoro ponovo oprobati ustavnom monarhijom?



Ma jok, nema šanse!!!

#3 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 26 December 2004 - 12:07

koljači se skupljaju..... roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif
a sa kim ćete u koaliciju.... lol_2.gif

zadnji peščanik,poslednji deo....patriote poslušajte

#4 Kruna

Kruna
  • Banned
  • 534 posts

Posted 26 December 2004 - 12:18

QUOTE
Možemo li očekivati, da će se (po rečima nekadašnjeg vanjskog ministra SFRJ Mirka Tepavca) degradirana, osirotjela i demoralizovana Srbija, kod traženja izlaza na put svetlije budučnosti, uskoro ponovo oprobati ustavnom monarhijom?


Da bi se to dogodilio treba zabraniti KOMUNISTICKE partije SRS SPS, kao sto to rade sve normalne zemlje Zapadne Evrope. U vecini zapadno- monarhistickim parlamentarnim demokratijama, ekstremnoj desnici ili levici nije dozvoljen pralamentarni rad. Nemacka, u Britaniji nije dozvoljen rad NF itd. U Srbiji je problem ostatka boljsevizma. Svi takozvani ‘Jugosloveni’ se nadjose u Srbiji ‘90tih godina a pogotovu u Beogradu. Oni i dalje drze politicku moc a i drzavnu bezbednost UDBA, Kos, danas BIA itd. Njih plasi svaka rec Srbija, Monarhija, Kralj i slicno a vecina u sustini i ne razume sta je to parlamentarna demokratija. Bivsi UDBASI se plasi da ce njihove penzije biti ukinute a i da ne bi doslo do revasizma.
Najrazvijenije, najstabilnije sto ekonomski sto politicki su Monarhisticka uredjenja. Kraljevina Norveska( ubedljivo najbolji standard u svetu), Kraljevina Svedska, Kraljevina Danska, Kraljevina Holandija, Kraljevina Belgija, Kraljevina Velika Britanija, Kraljevina Lukseburg, Kraljevina Monako, Kraljevina Spanija …..
Najbolji put koji bi Srbija trebala ici je put Kraljevine Spanije. Dok je Franko bio na vlasti Spanija je bila zadnja rupa u Evropi. Povrtakom svoje Monarhije Spanci su razvili svoju industriju, turizam i jednostavno citava Spanija se oporavila ekonomski zadnjih 20-tak godina.
Slicno je bilo u Kraljevini Srbiji 1903 dolaskom Kradjordjevica na presto. Okretanjem ledja Austrougarskoj- Srbija je ekonomski procvetala. Vec iduce godine 1904, Amerikancu su pristali na otvore prvu auto kompaniju u Kragujevcu, Francuzi su invetsirali u Tekstilnu industriu na Jugu Srbije, avio industrija je kasnije finasirana od Englesko-Francuskog novca i slicne joint-ventures.. Druga stvar, sve Evropske Kraljevine su medjusobno povezane i nijedna od gore pomenutih Kraljevina ne bi dozvolila da Kraljevina( ukljucujuci tu i SRPSKU) bude na ekonomskom rubu ekzistencije- kao sto je sad slucaj.


Istrazivanja UN-a najbolji zivotni standar u svetu maju sledece zemlje:
1..NORVESKA-ubedljivo prva ! _Kraljevina
2.Svedska - Kraljevina
3.Australija –Monarhisticko uredjene pod Britanskom krunom
4.Canada – takodje kao I Australija
5.Holandija - Kraljevina
6.Belgija - Kraljevina
7.Island
8.Amerika odnosno SAD
9.Japan – Kraljevina
10.Irska
11Svajcarska
12.Engleska - Kraljevina
13Finska
14.Austrija
15.Luksenburg - Kraljevina
16.Francuska
17.Danska - kRALJEIVINA
18.Nemacka-
19.Spanija - kRALJEIVINA
20.Italija.

Treba podsetiti da je 1939 Kraljevina Jugoslavija imala petu najacu valutu u Evropi 1939. Kurs jednog Kraljevskog dinara iznosio je 1=37 svajcarskih franaka. 1980 1 Svajcarski franak je vredeo 46 Titovih dinara. ( treba napomenuti u Svajcarskoj je 0 inflacija). I Beograd je bolje izgledao 1930 nego danas. Komunisti su od Novog Beograda napravili kao koncetracioni Logor. Blok 45. Blok 70...Blokovi!!!!
A nekad je to izgledalo ovako.


http://www.srpskides...ike/Beograd.htm

#5 ZMAGO

ZMAGO
  • Members
  • 45 posts

Posted 26 December 2004 - 12:36

Ovoliko pisanja, a zaboravio si osnovnu stvar, njihovi kraljevi znaju da govore jezik kojim se govori u njihovoj kraljevini.

Znam da je ovo sitnica (za tebe) ali .... laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#6 Kruna

Kruna
  • Banned
  • 534 posts

Posted 26 December 2004 - 13:08

QUOTE
Ovoliko pisanja, a zaboravio si osnovnu stvar, njihovi kraljevi znaju da govore jezik kojim se govori u njihovoj kraljevini.


Srbi se nikad nisu ni odrekli svoje Moanrhije, vec su 1944 uz pomoc Ruskih tenkova, ti ne-Srbi Hrvat Tito, Hrvat Bakaric, Hrvat Velebit, Slovenac Kardelj, Jeverejin Mosa Pijade i taj vrh KPJ-a, uglvnom sve stranci-ukinuli Srbima instituciju staru skoro 1000 godina. I zato je danas Srbija tu gde je, umesto da bude 6 puta razvijenija od Grcke ( kao sto je bilo slucaj 1940) ona je danas ekonomski 22 puta nerazvijenija od te iste Grcke.
Znaci Srbi sami sebi nikad nisu ni ukuniuli Monarhiju, niti je Srbe iko pitao, kad su stranci navalili da pljackaju Srbiju.

#7 I, Me & Myself

I, Me & Myself
  • Members
  • 452 posts

Posted 26 December 2004 - 13:43

QUOTE(ZMAGO @ 26 Dec 2004, 13:36)
Ovoliko pisanja, a zaboravio si osnovnu stvar, njihovi kraljevi znaju da govore jezik kojim se govori u njihovoj kraljevini.

Znam da je ovo sitnica (za tebe) ali .... laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

A da li bi ti govorio svojim maternjim jezikom da si sa svojih 15 meseci života proteran iz zemlje (sa celom porodicom) kao zločinac i izdajnik?

Ali za tebe je i to verovatno sitnica, zar ne?

#8 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 26 December 2004 - 13:43

Ne vidim nikakvu realnu mogucnost za restauraciju monarhije u Srbiji cak ni srednjerocno gledano.Iako sam pristalica republikanskog uredjenja smatram da ukoliko dodje do takve inicijative svakako treba odrzati referendum jer cinjenica je da je monarhija nasilno ukinuta.

#9 I, Me & Myself

I, Me & Myself
  • Members
  • 452 posts

Posted 26 December 2004 - 13:45

QUOTE(Kruna @ 26 Dec 2004, 13:18)
9.Japan – Kraljevina

Carevina.

#10 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 December 2004 - 13:49

QUOTE(zokiasov @ 26 Dec 2004, 14:43)
Ne vidim nikakvu realnu mogucnost za restauraciju monarhije u Srbiji cak ni srednjerocno gledano.Iako sam pristalica republikanskog uredjenja smatram da ukoliko dodje do takve inicijative svakako treba odrzati referendum jer cinjenica je da je monarhija nasilno ukinuta.

A kako je trebalo da bude ukinuta?Da pitamo saradnike okupatora da li slucajno hoce da komunistima prepuste vlast?Ja jesam protiv komunizma i titoizma,ali mi Tito zvuci kao bozje nevino dete u odnosu na Drazu & co.

#11 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 26 December 2004 - 13:49

QUOTE(zokiasov @ 26 Dec 2004, 13:43)
Ne vidim nikakvu realnu mogucnost za restauraciju monarhije u Srbiji cak ni srednjerocno gledano.Iako sam pristalica republikanskog uredjenja smatram da ukoliko dodje do takve inicijative svakako treba odrzati referendum jer cinjenica je da je monarhija nasilno ukinuta.

Pretpostavljam da je u drugim zemljama ukinuta na demokratskim izborima.

#12 Kruna

Kruna
  • Banned
  • 534 posts

Posted 26 December 2004 - 13:51

QUOTE
I ja se stidim sto sam gradjanin zemlje i pripadnik naroda koji velica nacizam i njegove izdanke!


Zasto komunisti ne daju referendum, pa da vidimo. Srbija je bila samo 60 godina REPUBLIKANSKA i doslo je totalnog kolapsa u srpskom drustvu i njihovom politikom do bioloskog unistenja srpskog naroda. Duhovnom, materialnom u svakom pogledu. Zadnja anketa na RTS ( pre 6 meseci) kaze da je 78% za Monarhiju. Komunisti se i dalje plase.

#13 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 26 December 2004 - 13:53

Je li Kruna, da te pitam nesto, da li ti te tvoje umotvorine sam smisljas ili ti ih neko u tastaturu besedi?

#14 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 26 December 2004 - 13:53

Urke jel se secas da si nocas u nekom delirijumu pozivao na gradjanski rat...
Izmedju tebe i komunistickih revolucionara zlocinaca nema nikakve razlike.I ti i oni bi ubijali svoje rodjake zbog ideologije.Oni su to i radili ,satrli su gradjansku elitu Srbije,uspostavili totalitarni rezim a jos povrh svega su za vreme rata saradjivali sa ustasama i pregovarali u Zagrebu sa nemcima.
Ako su oni bili kvalifikovani da za bilo sta odlucuju onda nije ni cudo sto nam se sve ovo desilo.

#15 I, Me & Myself

I, Me & Myself
  • Members
  • 452 posts

Posted 26 December 2004 - 13:54

QUOTE(uros_s78 @ 26 Dec 2004, 14:49)
A kako je trebalo da bude ukinuta?Da pitamo saradnike okupatora da li slucajno hoce da komunistima prepuste vlast?

Po toj logici 5. oktobra nije trebalo da izlazimo na ulice, već da pustimo nju i njega da ponovo ukradu izbore. I njihov rezon je bio sličan tvom - kome da prepustimo vlast to su sve strani okupatori, domači izdajnici, plaćenici....