Jump to content


Photo

Duh Nibor


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#16 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 17 December 2004 - 11:39

QUOTE(laufer @ 17 Dec 2004, 10:22)
Moze da se napravi fina razlika u ceni prodajuci stan u Bg i kupujuci kucu negde izvan tako da mozes da probas.
Ne znam koliko je Perviceva prica zaista tacna a koliko je zanimljiva verzija za medije.

Da, ali sta raditi na selu? Kako zaradjivati? Kako izbeci situaciju da svaki dan putujes u grad na posao?

Jedino da nam se Perva ovde javi, pa da cujemo kako to njemu polazi za rukom. biggrin.gif

#17 Garozzo

Garozzo
  • Members
  • 43 posts

Posted 18 December 2004 - 02:39

Isao sam sa jednim likom koji je svirao sa njima u srednju skolu. E sad sorry, imena se ne secam... :-( Ako je nekome bitno, cu da saznam, ima (dosta) onih kojima mozak radi bolje neg moj... A mozda covek jos uvek cuva snimke, ako je nekom bitno... Mada mi ne lici na nekoga ko bi sedeo u ovoj drzavi ako bi ikada imao priliku da ode...
Uglavnom, imao sam prilike da ih cujem... To je recimo bilo negde 84. ili 85.
Sta da kazem? Recimo da mi nisu ostali ni u kakvom secanju. Sto naravno ne znaci da su bili losi. Mozda je moj ukus (jos tada bio) izopacen.

E, SETIH SE!!! Suvi genije! Covek se zvao Filip. Valjda. :-) Mozda se i prezivao Filipovic. :-) Al tako smo ga zvali. :-)

I sorry sto smaram glupostima. :-)

#18 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 19 December 2004 - 12:44

QUOTE(modestyblaise @ 17 Dec 2004, 10:39)
QUOTE(laufer @ 17 Dec 2004, 10:22)
Moze da se napravi fina razlika u ceni prodajuci stan u Bg i kupujuci kucu negde izvan tako da mozes da probas.
Ne znam koliko je Perviceva prica zaista tacna a koliko je zanimljiva verzija za medije.

Da, ali sta raditi na selu? Kako zaradjivati? Kako izbeci situaciju da svaki dan putujes u grad na posao?

Jedino da nam se Perva ovde javi, pa da cujemo kako to njemu polazi za rukom. biggrin.gif

Pervin posao ne zahteva svakodnevno, redovno, od 7 do 2, odlazenje na posao.
Resenje je da ides kolima na posao i da budes svestan da je to cena koja se placa za ono sto zelis da imas. Mir, osecaj prirode i tako to. U svemu je najvaznije da imas partnera koji deli slicne sklonosti.

#19 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 20 December 2004 - 09:53

QUOTE(laufer @ 19 Dec 2004, 12:44)
QUOTE(modestyblaise @ 17 Dec 2004, 10:39)
QUOTE(laufer @ 17 Dec 2004, 10:22)
Moze da se napravi fina razlika u ceni prodajuci stan u Bg i kupujuci kucu negde izvan tako da mozes da probas.
Ne znam koliko je Perviceva prica zaista tacna a koliko je zanimljiva verzija za medije.

Da, ali sta raditi na selu? Kako zaradjivati? Kako izbeci situaciju da svaki dan putujes u grad na posao?

Jedino da nam se Perva ovde javi, pa da cujemo kako to njemu polazi za rukom. biggrin.gif

Pervin posao ne zahteva svakodnevno, redovno, od 7 do 2, odlazenje na posao.
Resenje je da ides kolima na posao i da budes svestan da je to cena koja se placa za ono sto zelis da imas. Mir, osecaj prirode i tako to. U svemu je najvaznije da imas partnera koji deli slicne sklonosti.

U pravu si skroz. Ne moze i jare i pare. Osim ako ne moras da razmisljas o egzistenciji (tj. lovi). Sto sam starija, sve vise me privlaci ta Pervina kombinacija zivota u prirodi, daleko od gradske vreve, sa mnogo zivotinja koje mi se vrzmaju po kuci i dvoristu (ne mislim bas na kokoske, nego na kuce i mace). Ali, morala bih stvarno da probam pa da vidim da li bih mogla da stvarno izdrzim da tako zivim i da ne svisnem od dosade (ja, partner i zivotinje, pa da se poubijamo...). Sad mi se cini da bih mogla.

#20 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 21 December 2004 - 20:13

QUOTE(modestyblaise @ 20 Dec 2004, 10:53)
QUOTE(laufer @ 19 Dec 2004, 12:44)
QUOTE(modestyblaise @ 17 Dec 2004, 10:39)
QUOTE(laufer @ 17 Dec 2004, 10:22)
Moze da se napravi fina razlika u ceni prodajuci stan u Bg i kupujuci kucu negde izvan tako da mozes da probas.
Ne znam koliko je Perviceva prica zaista tacna a koliko je zanimljiva verzija za medije.

Da, ali sta raditi na selu? Kako zaradjivati? Kako izbeci situaciju da svaki dan putujes u grad na posao?

Jedino da nam se Perva ovde javi, pa da cujemo kako to njemu polazi za rukom. biggrin.gif

Pervin posao ne zahteva svakodnevno, redovno, od 7 do 2, odlazenje na posao.
Resenje je da ides kolima na posao i da budes svestan da je to cena koja se placa za ono sto zelis da imas. Mir, osecaj prirode i tako to. U svemu je najvaznije da imas partnera koji deli slicne sklonosti.

U pravu si skroz. Ne moze i jare i pare. Osim ako ne moras da razmisljas o egzistenciji (tj. lovi). Sto sam starija, sve vise me privlaci ta Pervina kombinacija zivota u prirodi, daleko od gradske vreve, sa mnogo zivotinja koje mi se vrzmaju po kuci i dvoristu (ne mislim bas na kokoske, nego na kuce i mace). Ali, morala bih stvarno da probam pa da vidim da li bih mogla da stvarno izdrzim da tako zivim i da ne svisnem od dosade (ja, partner i zivotinje, pa da se poubijamo...). Sad mi se cini da bih mogla.

Meni je Pervic delovao skroz zadovoljno, i to mi se vrlo, vrlo dopalo. Sam sam mnogo puta razmatrao slicnu varijantu - pola sata od grada, kod Sajma se zaglavis, pa se zaglavis, ali ako te tamo ceka neko bitan, onda je sve vredno truda...a on mi deluje kao covek koji je nasao jednu takvu.

Kad god sam razmatrao odlazak iz Bg, razmatrao sam obe opcije: i prelazak u vecu i ludju zajednicu (Apple?), i bekstvo u skroz suprotnom smeru, na ekstremne nadmorske visine (ili 0m, ili preko 1000m.).

Obavezan uslov za opstanak u Nedodjiji: kablovski net.

#21 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 22 December 2004 - 09:26

QUOTE
Kad god sam razmatrao odlazak iz Bg, razmatrao sam obe opcije: i prelazak u vecu i ludju zajednicu (Apple?), i bekstvo u skroz suprotnom smeru, na ekstremne nadmorske visine (ili 0m, ili preko 1000m.).

Obavezan uslov za opstanak u Nedodjiji: kablovski net.



Ja zivela u vecoj i ludjoj zajednici (Toronto) x godina, pa se vratila ovde. A sto se tice nedodjije, uf u Kanadi toga ima kolko hoces i znam ljude koji zive po nekakvim brvnarama na jezeru (nekom od). E, sad, tamo ces naci brvnaru sa kablovskim netom, a ovde bogami tesko.

Dok sam bila mladja, nisam mogla sa skapiram matorce koji odu pa zive u vikendici, ili na moru, a sad mi je to sve primamljivija varijanta. Mada ja pobenavim kad moram da vozim u spicu, a zamisli jos pored sajma da prolazis svaki dan oko 5h. Nocna mora. Ali, sve ima svoje...Sto kazes, ako ima neko vredan tamo...

#22 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 23 December 2004 - 11:09

QUOTE(modestyblaise @ 22 Dec 2004, 10:26)
QUOTE
Kad god sam razmatrao odlazak iz Bg, razmatrao sam obe opcije: i prelazak u vecu i ludju zajednicu (Apple?), i bekstvo u skroz suprotnom smeru, na ekstremne nadmorske visine (ili 0m, ili preko 1000m.).

Obavezan uslov za opstanak u Nedodjiji: kablovski net.



Ja zivela u vecoj i ludjoj zajednici (Toronto) x godina, pa se vratila ovde. A sto se tice nedodjije, uf u Kanadi toga ima kolko hoces i znam ljude koji zive po nekakvim brvnarama na jezeru (nekom od). E, sad, tamo ces naci brvnaru sa kablovskim netom, a ovde bogami tesko.

Dok sam bila mladja, nisam mogla sa skapiram matorce koji odu pa zive u vikendici, ili na moru, a sad mi je to sve primamljivija varijanta. Mada ja pobenavim kad moram da vozim u spicu, a zamisli jos pored sajma da prolazis svaki dan oko 5h. Nocna mora. Ali, sve ima svoje...Sto kazes, ako ima neko vredan tamo...

O Kanadi znam pricu, jako, jako detaljno, ipak su to suvise organizovane zajednice za mene. New York, Tokyo...podignuti ludnicu na kub, jer ludnicu vec zivim, pa onda da vidimo...

O Nedodjiji ne znam dovoljno...nisam cuo nicija iskustva, ali bilo bi jako zanimljivo pokusati...

Ruze, ruze oko nas.

#23 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 26 January 2005 - 20:11

QUOTE(loveless @ 13 Dec 2004, 11:08)
za sve zainteresovane: nasla sam snimke. 5 studijskih + koncert u kulusicu. sad zvuci malo smesno, ali lepo je imati.

Dakle...
Loveless je ispunila svoje obecanje i dobacila mi kasetu. Sta da vam kazem? Samo jedno: nisam verovao da je to tako dobro posle 20 godina.

Za studijske snimke je tacno da su pomalo smesni, ali samo pomalo. Ne mislim da je Pinokio bas tako dobar, ali Devojke zvuce tako dobro i sveze: SMESILA SE AUTOMATSKI, CITALA S PAPIRA...aktuelno, zar ne? Mislim da je to u studiju radjeno negde '82., i da je odsvirano iz cuga, vise kao dokument. Ali...

Ali je zato snimak iz Kulusica prava mala dragocenost. Otkrovenje na tom snimku je Pervic, covek koji je sigurno bio najtalentovaniji frontmen 80-ih. Pod blagotvornim uticajem Milana M. stvarno je dao Niboru ono sto mu nije davao prethodnih godina i Niborov album koji nikad nije izasao sigurno je najveci gubitak za beogradsku scenu tih godina. Mislim, ja sam Pervu ovde spomenuo u negativnom kontekstu, jer sam te 1986. bio u vojsci, pa sam jednostavno preskocio njegovu najzreliju fazu. Sem nekoliko neuspelih falseta i patetike u Maloj Nocnoj Muzici, sve drugo je snazno i uzbudljivo, cak i danas.

Sve u svemu, sutra uvece u studiju cemo digitalizovati snimak. Ko bude hteo informaciju, izbacicu jednu stvar na link. Ne ocekujte savrsen proizvod od kasetnog snimka starog 20 godina, ali sam vrlo, vrlo srecan da je ovaj topik imao smisla.

Edited by April, 26 January 2005 - 20:12.


#24 bokonon

bokonon
  • Members
  • 116 posts

Posted 21 June 2005 - 20:54

http://www.duhnibor.com/