Jump to content


Photo

Duh Nibor


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 07 December 2004 - 17:42

Dakle, gledah pre par dana Tanju Peternek u selu kod Igora Pervica, pa me to podsetilo...

Osamdesetih je postojala institucija predgrupe na koncertima. Apsolutno najbolje predsvirke(SKC, Dom Omladine, Dadov...), radio je Duh Nibor iza kojih nazalost nije ostalo bas nista od snimaka...bar ja tako mislim, sem 'Male nocne muzike', ali bih voleo da danas cujem, recimo, 'Ruze'. Svirali su znameniti Dusan Petrovic- bas(kasnije sax, Playboy), Igor-bubanj(gde je taj covek?), Milan-gitara, Perva-vokal, i covek na sintiju koga se apsolutno ne secam, kasnije ga je zamenio Igor Gostuski.

Zanima me da li se tih ljudi i koncerata iko seca na ovom forumu, ili sam ja najstariji covek u galaksiji.

#2 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 07 December 2004 - 17:49

totalno strava bend. imam neke snimke. dobro ih se secam, ali vise zahvaljujuci starijem bratu koji se druzio s njima. ja sam tada bila jos u osnovnjaku, tako da se koncerata ne secam, jer tada mama jos nije davala da idem van skolskog.

#3 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 07 December 2004 - 17:54

QUOTE(loveless @ 7 Dec 2004, 18:49)
totalno strava bend. imam neke snimke. dobro ih se secam, ali vise zahvaljujuci starijem bratu koji se druzio s njima. ja sam tada bila jos u osnovnjaku, tako da se koncerata ne secam, jer tada mama jos nije davala da idem van skolskog.

Snimci? Nastavi, nastavi!

#4 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 07 December 2004 - 18:02

QUOTE(April @ 7 Dec 2004, 17:54)
Snimci? Nastavi, nastavi!

imam neku kasetu koja je koznakada snimljena, ali sigurno da je jos uvek imam. secam se da ima nekih 5 studijskih pesama, i onda je snimak nekog koncerta. mislim da su "ruze" upravo snimak sa koncerta, ali nemoj da me drzis za rec. kad stignem, pogledacu, ako te zanima. moja omiljena je "pinokio". bas super da ih se jos neko seca.
duh nibor = robin hud, simpaticno

#5 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 07 December 2004 - 18:57

QUOTE(loveless @ 7 Dec 2004, 19:02)
imam neku kasetu koja je koznakada snimljena, ali sigurno da je jos uvek imam. secam se da ima nekih 5 studijskih pesama, i onda je snimak nekog koncerta. mislim da su "ruze" upravo snimak sa koncerta, ali nemoj da me drzis za rec. kad stignem, pogledacu, ako te zanima. moja omiljena je "pinokio". bas super da ih se jos neko seca.
duh nibor = robin hud, simpaticno

Ako si raspolozena da ih digitalizujemo, t.j. piratizujemo, t.j. da razveselimo ekipu sa foruma besplatnim MP3, javi mi na PM, ja cu organizovati studio.

#6 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 07 December 2004 - 19:38

Sjajan bend!
Sjajno vreme!
Bilo je tada super ziveti u Beogradu!

'Ajde, plz obavestite me ako uspete nesto da prebacite na mp3.

#7 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 08 December 2004 - 18:39

QUOTE(yoyoman @ 7 Dec 2004, 20:38)
Sjajan bend!

Ne znam koliko ljudi iz Nibora ucestvuje u poslednjim Pervinim akcijama.

Za Igora Gostuskog znam da je sa njim, ali cini mi se da to nije pravi nastavak onog sto se zvalo Duh Nibor. Krajem 80-ih, oni su imali odlican projekat koji se zvao Ljubav i moda i bio jako lepo medijski ispracen, ali je sve bilo jako, jako soft u odnosu na prvu postavu.

Ipak mislim da je specificno basiranje Dusana Petrovica (+cudni, jako cudni ritmovi) nosilo taj zestoki zvuk.

#8 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 10 December 2004 - 10:39

ja sam gledala po nekim kutijama, posto kasete ne slusam vec dugo, ali nisam nasla. pokusacu jos, posto mislim da su prilicne sanse da nadjem tu kasetu. sto se mene tice, mogu da ti prosledim tu kasetu, pa posle radite sta hocete smile.gif , samo da ja to nadjem.

#9 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 13 December 2004 - 10:08

za sve zainteresovane: nasla sam snimke. 5 studijskih + koncert u kulusicu. sad zvuci malo smesno, ali lepo je imati.

#10 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 13 December 2004 - 13:31

QUOTE
Zanima me da li se tih ljudi i koncerata iko seca na ovom forumu, ili sam ja najstariji covek u galaksiji.


Uf. Lepo je znati da ima jos ispisnka na forumu i da nisu svi mladji od 25 godina.

Da, naravno da se secam Duh Nibora (iliti Robin Huda), vecite predgrupe. Nisam bas toliki fan kao ti, ali bili su ok. Svi su se lozili na Pervica, naravno, a on je bio glavna faca u gradu.

QUOTE
Sjajan bend!
Sjajno vreme!
Bilo je tada super ziveti u Beogradu!


O, da, da, bilo je tada lepo zivetu u ovom gradu. Kakva muzicka scena, beogradska, zagrebacka, slovenacka (bio je ovde board o Anji Rupel tj. Videosex-u), sarajevska. Aaah! sad.gif

#11 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 13 December 2004 - 22:57

QUOTE(modestyblaise @ 13 Dec 2004, 14:31)
Da, naravno da se secam Duh Nibora (iliti Robin Huda), vecite predgrupe. Nisam bas toliki fan kao ti, ali bili su ok. Svi su se lozili na Pervica, naravno, a on je bio glavna faca u gradu.

Licno mislim da je Perva bio najslabiji deo ekipe, ali da je bio faca, bio je.

#12 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 14 December 2004 - 10:07

QUOTE
Licno mislim da je Perva bio najslabiji deo ekipe, ali da je bio faca, bio je.


Da, naravno da je Perva bio bledi lik sto se tice muzike, pevanja, sviranja, glume i svega ostalog sto je radio. Ja se nisam lozila na njega nikad, al moram da priznam da je bio lep ko luche. Tako izblaziranog tipa tada jos niko nije video. Bio je bas ono sto smo tada zvali "blejach". Mogao si da ga vidis svuda u gradu.

Ja sam slusala grupe kojima je Duh Nibor bio predgrupa, a ti ces naravno znati koje su to bile.

#13 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 14 December 2004 - 10:29

Sta kazete za Pervicev novi nacin zivota.

#14 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 14 December 2004 - 10:51

QUOTE(laufer @ 14 Dec 2004, 10:29)
Sta kazete za Pervicev novi nacin zivota.

Nisam gledala doticnu emisiju T. Peternek, ali su mi pricali.

Ja kazem, svaka mu cast. I ja bih volela da zivim negde u nekom selu gde je cist vazduh, zivotinje itd... Ali, sta ces, moram da radim u smrdljivom gradu.A ja volim grad, gradsko sam dete. Medjutim sve mi je gore i gore u Bg. Prljavo, zagadjeno, nezanimljivo. Pervo, zavidim ti i zanima me od cega zivis. Od glume i muzike svakako ne. Bolje prvi u selu , nego...

#15 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 17 December 2004 - 10:22

Moze da se napravi fina razlika u ceni prodajuci stan u Bg i kupujuci kucu negde izvan tako da mozes da probas.
Ne znam koliko je Perviceva prica zaista tacna a koliko je zanimljiva verzija za medije.