Jump to content


Photo

Ante Pavelic, Draza Mihailovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
446 replies to this topic

#406 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 29 December 2004 - 02:01

Lepo od vas sto ste mi skrenuli paznju na to. Pazicu sledeci put. smile.gif
Moram priznati da nisam pisao duze vreme srpskim jezikom a ponekad automatski kroz brzo tipkanje i pomesam gramaticka pravila izmedju nekoliko jezika kojima pisem.

P.S Sad mi postade jasno zasto vi nikad ne odgovarate na pitanja koje vam postavljam. Vi ih jednostavno niste razumeli zbog jedne pravopisne greske. Kojim jezikom da vam pisem? Holandski mi nije nesto ali je zato bolji italijanski, nemacki, slovacki, engeski pa i malo portugalskog. Birajte. smile.gif

#407 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 29 December 2004 - 02:07

А да ли су вам сви ти језици тако добри као и српски, или мање?
Ово је форум на српском језику, и поред садржаја писама, ценимо и коректну употребу српског језика.
За све те језике које сте навели, а који су вам матерњи, постоје други форуми на којима можете узети учешћа.

#408 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 29 December 2004 - 02:13

Neki u medjuvremenu bolje, a neki naravno losije. Nadam se, da cu pomocu jednog akademika kao sto ste vi i pisanjem po forumu ponovo poboljsati taj nedostatak. wink.gif

#409 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 29 December 2004 - 03:41

QUOTE(mile curcic @ 29 Dec 2004, 01:03)
... Понављате већ неколико пута исту грешку па, очигледно, није реч и типфелеру.
Док то не научите доимате се полуписменим, а то вам свакако није намера.
......................................

Ово је, дакако, опште правило, али не мојте га сад механички примењивати.

Ne znam, Mile, da li ti ponavljas greske... nisam te bas pazljivo pratila (evo, obecavam, trudicu se vise... wink.gif )

Ali posle ovakve tirade - ne mojte napisati razdvojeno - pa sta covek da ti kaze?! ohmy.gif

Ne, ne... iako si mi drag, ovog puta - zasluzio si 'bugera k'o vrata'! cool.gif

p.s. Je li to opet kriva moja percepcija? biggrin.gif

#410 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 December 2004 - 07:59

Uze mi Dubravka pos'o!!!
wink.gif

#411 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 29 December 2004 - 08:53

QUOTE(Tadino @ 28 Dec 2004, 23:56)
NDH nije bila međunarodno priznata, niti je osnovana u skladu s međunarodnim pravom.

A od kad postoji ova danasnja Hrvatska? Daj datum. Pa onda u to sve uklopi SFRJ i JNA, i njihovu nadleznost. Samo budi dosledan.

Pa kad taj datum odredimo, onda mozemo i da odredimo odnos Hrvatske, SFRJ i Krajine, u skladu sa tvojim:
Jeste li vi uopće svjesni koje su posljedica tog postojanja NDH kao države. Ako je ona država onda su sve djelatnosti četnika na području te NDH okupatorske, onda je Kraljevina Jugoslavija(koju čini područje kraljevine bez NDH) okupator na svim područjima koje su četnici kontrolirali. Onda je cijeli nastanak FNRJ protupravan jer je anektirala područje druge države, isto kao što su Talijani ili Nijemci,Mađari i Bugari(kao države)anektirali područja kraljevine Jugoslavije.
.

QUOTE
Za povrede međunarodnog prava mogu odgovarati samo subjekti istog. Kao što žaba ne može počiniti ubojstvo tako ni NDH ne može odgovarati za zlodjela na svom području.


Slazes li se onda da Hrvatska i BiH treba da povuku tuzbe za ratnu odstetu protiv Srbije i Crne Gore (koja cak nije ni postojala u vreme kad su cinjeni zlocini)?

Edited by Rosbacher, 29 December 2004 - 08:54.


#412 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 29 December 2004 - 09:33

QUOTE(Dubravka @ 29 Dec 2004, 03:41)
QUOTE(mile curcic @ 29 Dec 2004, 01:03)
... Понављате већ неколико пута исту грешку па, очигледно, није реч и типфелеру.
Док то не научите доимате се полуписменим, а то вам свакако није намера.
......................................

Ово је, дакако, опште правило, али не мојте га сад механички примењивати.

Ne znam, Mile, da li ti ponavljas greske... nisam te bas pazljivo pratila (evo, obecavam, trudicu se vise... wink.gif )

Ali posle ovakve tirade - ne mojte napisati razdvojeno - pa sta covek da ti kaze?! ohmy.gif

Ne, ne... iako si mi drag, ovog puta - zasluzio si 'bugera k'o vrata'! cool.gif

p.s. Je li to opet kriva moja percepcija? biggrin.gif

А шта реко Миле за Дубравку?
Проблем перцепције?
Зашто Миле написао не мојте?
1. Незна да треба од војено
2. Зна, али како пише о од војеном писању негације у уз глагол, игра се са истом

Промислити и покушати дати одговор властитом памећу.

#413 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 December 2004 - 10:14

"...игра се са истом..."
mile curcic

Sad se ja igram sa istim i sa Miletom.

Edited by vladan, 29 December 2004 - 10:15.


#414 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 29 December 2004 - 11:56

QUOTE(vladan @ 29 Dec 2004, 10:14)
"...игра се са истом..."
mile curcic

Sad se ja igram sa istim i sa Miletom.

Hrvatski koji je kako znamo nastao iz srBskog se kaže " igra se istom " dakle bez posvojne zamjenice.
No bilo kako bilo na temi o Ustašama znam ko se igra posvajanja a i ko se igra ne zamjenicama već nečim močnijim hrvatskom palicom:


Dokić: Osvetit ću se ustašama, uništili su najbolju Srpkinju u povijesti tenisa Objavljeno prije 2 sata


DAMIR DOKIĆ, otac tenisačice Jelene Dokić, koja se trenutno nalazi u Zagrebu, gdje trenira s Bornom Bikić, i živi s njegovim bratom Tinom, prijeti braći Bikić govoreći kako će ih pronaći, te kada ih pronađe "samo on zna što će učiniti". biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

"Najveće zlo dogodilo se kada je upoznala te ustaše. To je najveća ironija, jer je Jelena bila veći Srbin od mene, davala je podršku Šešelju, a sada živi s njima u Zagrebu. Hrvati su fašisti koji su protjerali više od 350.000 Srba, kojima su oteli svu imovinu. Oni ne vole Jelenu, ali im je potrebna kao vrhunski sportaš, koji za tamošnje prilike ima dosta novca. Žele ju opelješiti, a onda otjerati." - izjavio je Damir Dokić za srpski Kurir, dodajući kako se ne plaši ustaša roflmao.gif
te da će se boriti za svoje dijete.

"U nekim situacijama kosim se sa pravoslavnim načelima, jer sam osvetoljubiv. Ovu bol im nikada neću zaboraviti. Moja kćerka je izgubljena za tenis, to je bio i cilj Hrvata. Uništili su najbolju Srpkinju u povijesti tenisa. Koristim ovu priliku da joj kažem neka bježi od njih i da joj javno poručim: Jelena ti znaš jako dobro da sam ja ustašama sve naplatio. Kćerko, mi Dokići smo se oduvijek borili protiv ustaša, a ti sad živiš s njima. Kada Hrvati za ovo budu čuli, ne znam kako ćeš ostati tamo!" - zaključio je Dokić. roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif

Damir Dokić u intervjuu za Kurir je spomenuo i kako je Jelenin brat, 13-Sava veliki nacionalist, te da mu je soba puna slika srpskih junaka - Draže, Karadžića i Mladića. roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif
Jelena Dokić, nekada četvrta tenisačica svijeta, u Zagrebu je operirala krajnike, a trenutno pod palicom Borne Bikića trenira na teniskim terenima Centra Ravnice. Njen povratak na terene očekuje se za dva mjeseca.

roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif
E svašta.
I onda nemoj reći da SrBendare nisu bolesnici.
Taj velikiSrBin Dokić kad ga pozovu u Zagreb te se pomiri s kćerkom uz sitnicu od kakvih par stotina tisuća eura bit će najveći Ustaša.
Vidjet ćete.

Edited by PURGER, 29 December 2004 - 12:00.


#415 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 December 2004 - 12:19

Sama ova baljezgarija od teksta ne bi zasluzivala komentar, ali bih ja prvo proverio autenticnost - ako je to objavio "Kurir" verovatnije je da se radi o lazi i konstrukciji nego o autenticnoj izjavi.

#416 Tadino

Tadino
  • Members
  • 2,196 posts

Posted 29 December 2004 - 12:20

QUOTE(Rosbacher @ 29 Dec 2004, 08:53)
A od kad postoji ova danasnja Hrvatska? Daj datum. Pa onda u to sve uklopi SFRJ i JNA, i njihovu nadleznost. Samo budi dosledan.

Pa kad taj datum odredimo, onda mozemo i da odredimo odnos Hrvatske, SFRJ i Krajine, u skladu sa tvojim:
Jeste li vi uopće svjesni koje su posljedica tog postojanja NDH kao države. Ako je ona država onda su sve djelatnosti četnika na području te NDH okupatorske, onda je Kraljevina Jugoslavija(koju čini područje kraljevine bez NDH) okupator na svim područjima koje su četnici kontrolirali. Onda je cijeli nastanak FNRJ protupravan jer je anektirala područje druge države, isto kao što su Talijani ili Nijemci,Mađari i Bugari(kao države)anektirali područja kraljevine Jugoslavije.
.



Slazes li se onda da Hrvatska i BiH treba da povuku tuzbe za ratnu odstetu protiv Srbije i Crne Gore (koja cak nije ni postojala u vreme kad su cinjeni zlocini)?

Gospodine Rosbacher ja sa dosljednošću nemam problema. Republika Hrvatska kao samostalna država postoji od 8. listopada 1991. A o tužbi neka odluči nadležni sud.

#417 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 29 December 2004 - 12:31

QUOTE(Tadino @ 29 Dec 2004, 12:20)
QUOTE(Rosbacher @ 29 Dec 2004, 08:53)
A od kad postoji ova danasnja Hrvatska? Daj datum. Pa onda u to sve uklopi SFRJ i JNA, i njihovu nadleznost. Samo budi dosledan.

Pa kad taj datum odredimo, onda mozemo i da odredimo odnos Hrvatske, SFRJ i Krajine, u skladu sa tvojim:
Jeste li vi uopće svjesni koje su posljedica tog postojanja NDH kao države. Ako je ona država onda su sve djelatnosti četnika na području te NDH okupatorske, onda je Kraljevina Jugoslavija(koju čini područje kraljevine bez NDH) okupator na svim područjima koje su četnici kontrolirali. Onda je cijeli nastanak FNRJ protupravan jer je anektirala područje druge države, isto kao što su Talijani ili Nijemci,Mađari i Bugari(kao države)anektirali područja kraljevine Jugoslavije.
.



Slazes li se onda da Hrvatska i BiH treba da povuku tuzbe za ratnu odstetu protiv Srbije i Crne Gore (koja cak nije ni postojala u vreme kad su cinjeni zlocini)?

Gospodine Rosbacher ja sa dosljednošću nemam problema. Republika Hrvatska kao samostalna država postoji od 8. listopada 1991. A o tužbi neka odluči nadležni sud.

Ocekivan odgovor. Dosledan. smile.gif

E, sad, kako to Hrvatska jeste samostalna drzava od 8.10.1991. do 15.1.1992., a NDH nije bila samostalna nikad, kad je istu tu NDH medjunarodno priznalo vise drzava nego Hrvatsku do 15.1.1992.?

#418 Tadino

Tadino
  • Members
  • 2,196 posts

Posted 29 December 2004 - 12:35

Gospodine Rosbacheru. Ponavljam. Državom se ne postaje temeljem međunarodnog priznanja. Knjigu u ruke, pa prouči.

#419 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 29 December 2004 - 12:39

QUOTE(Tadino @ 29 Dec 2004, 12:35)
Gospodine Rosbacheru. Ponavljam. Državom se ne postaje temeljem međunarodnog priznanja. Knjigu u ruke, pa prouči.

Kako se onda to postaje drzavom?

#420 Tadino

Tadino
  • Members
  • 2,196 posts

Posted 29 December 2004 - 12:43

QUOTE(Rosbacher @ 29 Dec 2004, 12:39)
Kako se onda to postaje drzavom?

Opet ponavljam. Knjigu u ruke pa prouči. S kim ja raspravljam frusty.gif