Jump to content


Photo

Dobroduh: ne kupujmo hrvatsko


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
383 replies to this topic

#376 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 30 November 2004 - 10:50

QUOTE(Cane Kurbla @ 27 Nov 2004, 22:24)
Tresko:


Tresko, siguran sam da su to vec mnogi primetili, ali postovi su ti u izvanrednom skladu sa nikom. biggrin.gif

Evo sad jednog lepog linka za druga Vladana i tebe, pa mi reci sta od navedenog nije tacno. Svi podaci osim jednog su sa ovog sajta.

Business in Serbia

Sto se tice tvoje primedbe, nesto si nacuo, ali si obavesten kao Kamichak, mozda i malo losije. Radi se o sledecem:

U januaru 2004. uvedena je nova nomenklatura industrijskih proizvoda, nova ponderacija, i povecan obuhvat pracenja ind. proizvodnje. Sada je sve to uskladjeno sa standardima EU.

Na osnovu ovog sistema pracenja kretanj ind. proizvodnje. u 14 grana koje ucestvuju sa 67% u kretanju ind. proizvodnje, zabelezen je rast. U 15 grana koje ucestvuju sa 33% zabelezen je pad.

Dakle, rast ind, proizvodnje i BDP nije nikakva ujdurma nove vlade, mada bi ti voleo da to tako izgleda, i mada ce, siguran sam pola tuceta "nezavisnih ekonomskih eksperata", clanova GO DS potvrditi cak i ovo tvoje lupanje.

E, taj link je do bola. Sve stručnjaci, i to još "medjunarodni". A sve moj do mojega. Verovatno neka patriJotska udruga, hobi ekonomista.

Dakle, u svom tvom naklapanju(praznom, naravno), nema šta da se komentariše.

Podaci nemaju veze s mozgom. No, to je u stilu tvog pisanja na forumu.

Ekonomski stručnjak-Cane Štangla. laugh.gif

Znači, dok zajedno u tami bolničke sobe, posle povečerja sa Dobroduhom razmenjujete utiske, tražite od lekara neku prigodnu literaturu, pa čitajte.

Simpatično ovo oko Napoleona, Kutuzova i ostalih. Priznanje da imaš problem, je pola rešenja problema. Tako doktori mogu odmah da znaju od kakve bolesti bolujete.

Drži se terapije, i jednog dana biće ti bolje(sumnjam, ali vaspitanje mi nalaže da se prema bolesnim ljudima ophodim fino).

#377 Geradva

Geradva
  • Members
  • 25 posts

Posted 30 November 2004 - 20:02

QUOTE(Henry Chinaski @ 30 Nov 2004, 09:21)
Moze li se bre srbende? Kako ide nadcovecanska i samopregorna borba ciji je cilj da vi budete vi?

Pa de si bre ti Henry?
Koliko su mi samo nedostajali tvoji inteligentni komentari, nemas pojma.
Hvala ti sto se bakces sa nama smrtnicima!!!
Jedan je Henry! thumbup.gif

#378 Cane Kurbla

Cane Kurbla
  • Members
  • 158 posts

Posted 01 December 2004 - 03:47

Tera, dusho draga,

Ti prvo spominjesh nekakvu savest, pa kad te ja pitam odakle ti to, ti kazhesh, nije savest nego svest. Kad ja na to reknem, dobro, kakva svest, jel' se vracamo na "svesne drugove i drugarice", ti pochnesh nesto o odgovornosti. E, sad, znash, mrzi me da pitam gde je tu odgovornost nekih tebi dragih politichara, jer cesh, na kraju reci, nije odgovornost, nego kaladont, ili tako neshto... rolleyes.gif

Bilo mi je zadovoljstvo,

majstor Cane


Vladane- londonski shefe magle,

Kazhesh:

QUOTE
Dobroglup izvesno nije sagovornik.
Ti se, vidim, ne po prvi put, neskriveno nudis.
Medjutim, ni ti nisi sagovornik, ali iz drugih razloga; ma koliko diskutovali, nema ni najmanje izgleda da se nas dvojica razumemo.


Pa normalno da se nudim. A nudim se jer mi imponujesh. Shta cesh, ima necheg, nekog glamura, nekog nedokuchivog rezonovanja u tvojim postovima sto me ne ostavlja ravnodushnim. Nemoj mi zameriti sto te cenim- pa ti si, bre, jedan svetski covek, intelektualac, takoreci prognan nepravdom iz otadzbine. Ja sam, sa druge strane, majstor- praktichar, covek od dela. I sad mi kazi da ne idemo zajedno- pa svaki doktor u bivsoj Yu je imao svog kuma-automehanicara. Ne smes toliko potcenjivati radnicku klasu- pa jesi bio komunista, majku mu staru...

QUOTE
Ako se vreme promeni i u mojoj zemlji pocne da vlada upristojen svet, uljudjen, opranih zuba, koji posecuje zubara, pere se i ne lize crkvene oltare, jer je to in nego je intimno verujuci; onda kad moja zemlja i ljudi koji tamo zive postanu dijametralno drugaciji, ja cu poceti da razmisljam o povratku.


Vidi, ja bih te odmah vratio. Ali pod jednim uslovom. Da obecash da necesh obuchi kozni mantil i krenuti u prisiljavanje svih da se ponashaju u skladu sa tvojim normama. Znash, to me mnogo podseca na neke IB-e, gushenje studentskih demonstracija, leva skretanja, obracune sa klasnim neprijateljem...znash vec.

Nekako me nisi uverio da je rech o chetkicama za zube i kaladontu. Mada, ako otvorish temu na "Razno" o "Medjuzavisnosti zdravlja zuba i politicke orijentacije", mozda ti priznam da si bio u pravu.

Bye-bye!

Edited by Cane Kurbla, 01 December 2004 - 03:48.


#379 Cane Kurbla

Cane Kurbla
  • Members
  • 158 posts

Posted 01 December 2004 - 04:01

QUOTE(Tresko @ 30 Nov 2004, 11:50)
QUOTE(Cane Kurbla @ 27 Nov 2004, 22:24)

Tresko:


Tresko, siguran sam da su to vec mnogi primetili, ali postovi su ti u izvanrednom skladu sa nikom. biggrin.gif

Evo sad jednog lepog linka za druga Vladana i tebe, pa mi reci sta od navedenog nije tacno. Svi podaci osim jednog su sa ovog sajta.

Business in Serbia

Sto se tice tvoje primedbe, nesto si nacuo, ali si obavesten kao Kamichak, mozda i malo losije. Radi se o sledecem:

U januaru 2004. uvedena je nova nomenklatura industrijskih proizvoda, nova ponderacija, i povecan obuhvat pracenja ind. proizvodnje. Sada je sve to uskladjeno sa standardima EU.

Na osnovu ovog sistema pracenja kretanj ind. proizvodnje. u 14 grana koje ucestvuju sa 67% u kretanju ind. proizvodnje, zabelezen je rast. U 15 grana koje ucestvuju sa 33% zabelezen je pad.

Dakle, rast ind, proizvodnje  i BDP nije nikakva ujdurma nove vlade, mada bi ti voleo da to tako izgleda, i mada ce, siguran sam pola tuceta "nezavisnih ekonomskih eksperata", clanova GO DS potvrditi cak i ovo tvoje lupanje.

E, taj link je do bola. Sve stručnjaci, i to još "medjunarodni". A sve moj do mojega. Verovatno neka patriJotska udruga, hobi ekonomista.

Dakle, u svom tvom naklapanju(praznom, naravno), nema šta da se komentariše.

Podaci nemaju veze s mozgom. No, to je u stilu tvog pisanja na forumu.

Ekonomski stručnjak-Cane Štangla. laugh.gif

Znači, dok zajedno u tami bolničke sobe, posle povečerja sa Dobroduhom razmenjujete utiske, tražite od lekara neku prigodnu literaturu, pa čitajte.

Simpatično ovo oko Napoleona, Kutuzova i ostalih. Priznanje da imaš problem, je pola rešenja problema. Tako doktori mogu odmah da znaju od kakve bolesti bolujete.

Drži se terapije, i jednog dana biće ti bolje(sumnjam, ali vaspitanje mi nalaže da se prema bolesnim ljudima ophodim fino).

Treskolino,

Kako se osechas? Evo, ja sam dobro, hvala na pitanju. smile.gif

Primetio sam da se ovde tipchine kao ti uchestalo pozivaju na psihijatriju. I to me, da znash, pomalo baca u sumnju. Nedavno sam jednom ponudio da se obojica podvrgnemo ispitivanju mentalnog zdravlja, pa da vidimo ko kako stoji- da se zna. I odonda se ne javlja, zamisli. Nesto mu nije svejedno. biggrin.gif

Je li ti to mene preporuchujesh psihijatrima u smislu zloupotrebe zdravstva u politichke svrhe, sto nisam clan (zhute) partije, kao u vreme Jozhe i Hazjajina, ili hocesh da se pozovesh na svoja traumatichna iskustva koja si na psihijatriji doziveo?

Malo sam u nedoumici koje je od ta dva, ali ako moram da se opredelim, rekao bih da je ovo drugo. rolleyes.gif

Ne bi ti bio prvi psihijatrijski sluchaj koji sebe vidi kao dijagnostichara. tongue.gif

#380 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 01 December 2004 - 07:54

Vidim da mi je nesto prepoznatljiv stil i nacin, a sada sam gotovo sasvim siguran da nam je doktor Brajuskovic dobio jos jedan, novi, forumski lik.
Cikaski davez nastavlja da jase - ali, to je samo jos jedan razlog vise da on za mene, zaista, nije sagovornik.
wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif

#381 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 01 December 2004 - 13:49

QUOTE(Cane Kurbla @ 1 Dec 2004, 04:01)
Treskolino,

Kako se osechas? Evo, ja sam dobro, hvala na pitanju. smile.gif

Primetio sam da se ovde tipchine kao ti uchestalo pozivaju na psihijatriju. I to me, da znash, pomalo baca u sumnju. Nedavno sam jednom ponudio da se obojica podvrgnemo ispitivanju mentalnog zdravlja, pa da vidimo ko kako stoji- da se zna. I odonda se ne javlja, zamisli. Nesto mu nije svejedno. biggrin.gif

Je li ti to mene preporuchujesh psihijatrima u smislu zloupotrebe zdravstva u politichke svrhe, sto nisam clan (zhute) partije, kao u vreme Jozhe i Hazjajina, ili hocesh da se pozovesh na svoja traumatichna iskustva koja si na psihijatriji doziveo?

Malo sam u nedoumici koje je od ta dva, ali ako moram da se opredelim, rekao bih da je ovo drugo. rolleyes.gif

Ne bi ti bio prvi psihijatrijski sluchaj koji sebe vidi kao dijagnostichara. tongue.gif

Pored toga što misliš da si Napoleon, Kutuzov ili ko već danas, imaš i halucinacije o nekakvoj žutoj partiji.

I još bi hteo da me ubediš da sam ja pominjao istu.

Vidiš da si klasičan pacijent. A samo takvi nude nekakvo zajedničko ispitivanje, pa kao da se vidi ko je ludji. Eh, što ti je gadna bolest......................

#382 Cane Kurbla

Cane Kurbla
  • Members
  • 158 posts

Posted 02 December 2004 - 05:20

QUOTE(Tresko @ 1 Dec 2004, 14:49)
Pored toga što misliš da si Napoleon, Kutuzov ili ko već danas, imaš i halucinacije o nekakvoj žutoj partiji.

I još bi hteo da me ubediš da sam ja pominjao istu.

Vidiš da si klasičan pacijent. A samo takvi nude nekakvo zajedničko ispitivanje, pa kao da se vidi ko je ludji. Eh, što ti je gadna bolest......................


Treskili,

Problem je samo u tome sto si ti od ljudi koji se dvaput smeju na vic. Jednom kad i svi ostali, da ne ispadnes glup u drustvu, a drugi put, eventualno, kad ga ukapirash. Mada mislim da se to ne desava cesto. biggrin.gif

Kazi, svega ti, gde ja to napominjem da sam Napoleon ili Kutuzov? 'Ajde ako ti nije tesko. Zazeleo sam se jednog novog djerdana tvojih bisera. laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Inace, ne nudim ti se ja "zajednicko" ispitivanje, daleko od toga. Naprosto smatram da, ako si zdrav, ne treba da bezis od eksperta koji ce tvoje posvemasnje zdravlje zasigurno potvrditi. Evo, ja sam spreman na strucnu evaluaciju u svako doba. A ti? biggrin.gif

PS Ko te slagao da je sajt Business in Serbia shit? tongue.gif

#383 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 02 December 2004 - 09:38

QUOTE(Cane Kurbla @ 1 Dec 2004, 03:47)
Vidi, ja bih te odmah vratio. Ali pod jednim uslovom. Da obecash da necesh obuchi kozni mantil i krenuti u prisiljavanje svih da se ponashaju u skladu sa tvojim normama. Znash, to me mnogo podseca na neke IB-e, gushenje studentskih demonstracija, leva skretanja, obracune sa klasnim neprijateljem...znash vec.

Naravno. Treba da se "svima" omoguci da oni budu oni, a ne da ih tamo neko primorava da se ponasaju po nekim tamo normama civilizovanog ponasanja. Pa zar se niste zbog toga borili? Gde god nadjes zgodno mesto ti nosinu istresi. Sloboda covece. Sloboda.

#384 big easy 24

big easy 24
  • Banned
  • 204 posts

Posted 02 December 2004 - 11:54

nemam nista protiv `rvata i slovenaca, oni su mi bliski koliko i laponci i islandjani, ali u merkator i ostale slicne njihove "tvorevine" ni ne ulazim.
mada je prvi covek merkatora, srbin, koji je trebao biti sponzor one nesrecne jadranske lige, ali je sve uslovio igranjem partizana i crvene zvezde. naravno tada su u zagrebu poludeli, i osporili citavu stvar.
danas, opet eto, igraju oba nasa kluba (na moju zalost) a merkator nije sponzor. laugh.gif