Jump to content


Photo

Dobroduh: ne kupujmo hrvatsko


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
383 replies to this topic

#346 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 27 November 2004 - 00:16

Da me neko pod**bava na 23 strane ja bih se zabrinuo.

Edit: ispravka, broj strana je sada već povećan za jednu.

Edited by DJ_Vasa, 27 November 2004 - 00:17.


#347 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 27 November 2004 - 00:28

QUOTE(DJ_Vasa @ 27 Nov 2004, 01:16)
Da me neko pod**bava na 23 strane ja bih se zabrinuo.

Ne bi - veruj mi na rec.

#348 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 November 2004 - 00:33

QUOTE(Dobroduh @ 27 Nov 2004, 00:05)
Svojevremeno sam imao jednu hit temu o poligamiji, ali je ova tema ipak moj najveci uspeh do sada. Potajno sam se nadao da ima sanse da dospem u Utisak nedelje, ali me Olja (za razliku od Kamichka) ignorise.

Je li, da te pitam ja nesto, sta nije u redu sa vama patriotama pa svi odreda imate neki kompleks velicine? Jeste se obratili vi lekaru zbog toga?

#349 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 27 November 2004 - 00:38

Jesam, ja sam bio kod lekara zbog tog kompleksa velicine. Pregledao me je i rekao mi je da uopste nije u pitanju kompleks velicine, nego ozbiljan problem sa velicinom. Zbog nekih problema sa kicmom zabranio mi je da dizem teze od tri kilograma, pa sad stalno moram da vodim nekog na pisanje sa sobom.

A sta je tebi doktor rekao? Ako moze samo kraca verzija?

#350 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 November 2004 - 00:42

Rekao mi je da uvek povladjujem mentalno obolelima, pa eto, sve si u pravu sto kazes.

A sad stvarno, da ti posteno kazem, ja ozbiljno mislim da vi patriote stvarno niste u redu sa glavama i mislim da je to ovde endemska bolest koja se javlja zbog mentaliteta. Kako god, koga je briga za balkanske bednike. Naviklo to da zivi u govnima do guse, pa neka mu.

#351 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 27 November 2004 - 00:47

Henri, jel' mogu da te pitam nesto ozbiljno?

Primecujem da rec patriota koristis kada zelis da uvredis sagovornika. Rekao bih da nije u pitanju ironija jer ne koristis navodnike, a, ono, nisi preterano glup i nepismen, pa mi nije jasno zasto tu rec koristis kao uvredu?

#352 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 November 2004 - 01:21

Nikoga ja ne zelim da uvredim nego je to ta vasa grupacija. Jesi patriota? Jesi. Pa sto se onda bunis. A da sa vama nesto nije u redu, to je cinjenica. Neces valjda da kazes da je normalan i mentalno zdrav onaj ko neprekidno ponavlja iste radnje ocekujuci drugaciji rezultat. Sad ti mozes da se vadis na sta hoces, ali to je tako. Vi ne umete da se okanete tih vasih bolesnih ideja vec dva veka, a sto je zanimljivo, trebalo bi bar vama danasnjim patriotama da je sveze secanje na posledice takve vase politike, sto izgleda da nije slucaj. Prema tome, bolesni ste covece i sta sad. Ako hocete lecite se, ako necete nemojte, koga je briga. Boli me dupe za Irak i Iran, oni se kokaju a ja sam miran.

#353 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 November 2004 - 01:28

Vidim promenio si potpis. Identifikacija, a? Pa jebi ga sta da radis, zajebano je to. Mozda si postao prorok, ko bi ga znao.

#354 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 27 November 2004 - 03:35

QUOTE(st.anger @ 26 Nov 2004, 21:50)
Bogami još će se obistinit Dobroduhova želja da završi na vijestima B92 laugh.gif
Al u rubrici "vjerovali ili ne" laugh.gif

Ma ne. Završiće u enciklopediji, sa sve slikom. Pored pojma: KRETEN.

#355 Geradva

Geradva
  • Members
  • 25 posts

Posted 27 November 2004 - 11:22

QUOTE(Henry Chinaski @ 27 Nov 2004, 01:21)
Nikoga ja ne zelim da uvredim nego je to ta vasa grupacija. Jesi patriota? Jesi. Pa sto se onda bunis. A da sa vama nesto nije u redu, to je cinjenica. Neces valjda da kazes da je normalan i mentalno zdrav onaj ko neprekidno ponavlja iste radnje ocekujuci drugaciji rezultat. Sad ti mozes da se vadis na sta hoces, ali to je tako. Vi ne umete da se okanete tih vasih bolesnih ideja vec dva veka, a sto je zanimljivo, trebalo bi bar vama danasnjim patriotama da je sveze secanje na posledice takve vase politike, sto izgleda da nije slucaj. Prema tome, bolesni ste covece i sta sad. Ako hocete lecite se, ako necete nemojte, koga je briga. Boli me dupe za Irak i Iran, oni se kokaju a ja sam miran.

[QUOTE]

Neka neko pridje i pomogne ovom simpaticnom ali dusevno obolelom mladicu.

#356 Cane Kurbla

Cane Kurbla
  • Members
  • 158 posts

Posted 27 November 2004 - 21:32

QUOTE(User No. 1 @ 23 Nov 2004, 02:25)
Ovo sa specijalnim bajaderama za srpsko tržište... U to samo glupi radikali mogu da poveruju. U isto vreme, moj drug Mile mi kune da se mali Marko (nosač gajbi koji se obogatio) u Madoni zabavljao tako što je urinirao u svako stoto piće pre posluženja istog. NAROČITO na otvaranju.

Usere,

Kupi nekoliko komada bajadera iz Cro, a nekoliko odavde, i ako ti to bude isto, onda mora da si clan SDU, ili neki Vladanov rodjak. tongue.gif A sto se radikala tice, znam nekoliko slucajeva koji slusaju hrvatski pop, i tamane Kras proizvode, bas kao i vi ovde. Ne vidim znacajne razlike, sem sto se ne podnosite medjusobno.

Nego, jel' probao neko Figaro desert naseg SokoStarka? Teka da manje lelechete za bajaderama "autenticno hrvatsko".

DJ_Vasa:
QUOTE
Da me neko pod**bava na 23 strane ja bih se zabrinuo.

Edit: ispravka, broj strana je sada već povećan za jednu.


Ne verujem. Treba prvo prepoznati da te neko pod******.

#357 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 November 2004 - 21:39

QUOTE(Geradva @ 27 Nov 2004, 11:22)
Neka neko pridje i pomogne ovom simpaticnom ali dusevno obolelom mladicu.

Gde si SC majstore? Moze li se? Drugo pa musko a? I nije lepo sto ni jednu recenicu sam ne umes da smislis nego falsifikujes. Je li, kako ide sa odbranom srpstva? Jel se gura? Mislim u pauzama teranja cetki i metli na duge staze kroz kanadske klozete.

#358 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 27 November 2004 - 21:49

Pazite da vam ne padne neki orman na glavu, kao u obdanistu wink.gif

#359 Cane Kurbla

Cane Kurbla
  • Members
  • 158 posts

Posted 27 November 2004 - 22:02

QUOTE(vladan @ 23 Nov 2004, 08:46)
Zanimljivo je ovo sto je Cane Kurbla napisao o ekonomiji - a jedina primedba je da je netacno!
Polazeci od pretpostavke da su sve brojke koje je naveo tacne (mrzi me da proveravam), jedino sto on nije rekao je da su svi ekonomski resursi sistematski devastirani tokom perioda Miloseviceve vladavine. Kad se polazi od vrlo niske osnovice i minimalan porast proizvodnje moze se iskazati kao 13%, sto jos uvek ne znaci da privreda ne stoji.
DOS je zatekao kompletno devastiranu privredu i zapoceo tranziciju, a iskustvo svih tranzicionih zemalja pokazalo je da su prve godine vrlo teske. DSS je zaustavio tranziciju i vratio nas u Milosevicevo vreme.
Medjutim, kao sto sam napisao na jednom drugom topiku, vi ste istorijski gubitnici, odgovorni za tragediju Srbije - vi, nacionalisti - i samo je pitanje vremena, kad cete nuzno biti eliminisani sa javne i politicke scene.
Iskreno, ja licno smatram, sto pre, to bolje - po Srbiju...


Vladane,

Prvo kazes da je sve sto sam napisao netacno, da bi mi u sledecoj recenici rekao
"Polazeci od pretpostavke da su sve brojke koje je naveo tacne ".
Mislim, vreme je da se odlucis. rolleyes.gif

Jesu li tacni ovi podaci ili nisu? Ako jesu, to jasno pokazuje da ne stoji mit o "najreformskijoj vladi Srbije", o "zaustavljenim reformama" i slicna trabunjanja.

Kazes- "mrzi me da proverim". Ne brini, u jednom od sledecih postova cu ti dati link, da se ne mucis. Sto se stavljanja linkova tice, sad mi je jasno zasto ih nikad ne dajes. Najverovatnije ne umes da postavis link. Meni to ne smeta, cak sam spreman da ti pomognem- javi mi se na PM, pa cu ti objasniti kako se to radi.

Kazes i:
"...jedino sto on nije rekao je da su svi ekonomski resursi sistematski devastirani tokom perioda Miloseviceve vladavine."

Nisi uopste pazljivo citao moj tekst. Na vise mesta spominjem Milosevicevo vreme i porazne ekonomske ucinke, narocito bombardovanja NATO. Cinjenica je da DOS nije uspeo cak ni da nastavi trend rasta industrijske proizvodnje iz poslednje godine vlasti Milosevica (2000.). Kazi mi- zasto?

Evo,kad ne citas pazljivo, samo za tebe na blic:
QUOTE
Podseticu te, prethodne 2000. je postojao rast od cak 12%, usled pada od 23% posle bombardovanja. A cak ni 2002. (ne celu vlade je Zoran Djindjic) rast ind. proizvodnje ne prelazi 1,7% i jos uvek je ind, proizvodnja manja od one iz 1998. A govorimo o godinama stagnacije, sankcija i Miloseviceve vlade.


Kako vidis, itekako sam uzeo u obzir ekonomsku devastaciju pod Milosevicem.

"Medjutim, kao sto sam napisao na jednom drugom topiku, vi ste istorijski gubitnici, odgovorni za tragediju Srbije - vi, nacionalisti - i samo je pitanje vremena, kad cete nuzno biti eliminisani sa javne i politicke scene."

Ti si, izgleda, u stanju samo da parafraziras svoje stavove svedene na parole. O tome svedoci i boldovani tekst. Nacionalizam jer isuvise kompleksna pojava u savremenom svetu da bi se mogao analizirati u parolama kakve su tvoje.

Nacionalizam danas nije nacionalizam XIX veka, a Srbija ce dok je bude biti u osnovi nacionalna drzava, bas kao sto je nacionalana drzava i Francuska, ili Nemacka. Prema tome, poraz nikad nije trajan, jer je srpska nacionalna ideja postojala i posle cetiri i po veka pod Turcima. Iako, moram da primetim da su Srbi bolje prosli pod Turcima za cetiri i po veka, nego za pola veka pod tvojim komunjarama. Srbija je, kao i svaka nacija, trpela poraze, i bice ih i u buducnosti. A bice i pobeda, recimo ekonomskih, na tvoju veliku zalost.

Ono sto ti ne mozes da shvatis je da je nacija uvek iznad drzave, a drzava iznad svake partije. U Evropi je tako vekovima, i tako ce i ostati.

#360 Cane Kurbla

Cane Kurbla
  • Members
  • 158 posts

Posted 27 November 2004 - 22:24

QUOTE(tera @ 23 Nov 2004, 10:10)
Nije trebalo ni da pomisliš da aludiram na tvoju savest.
Nije trebalo da pomisliš da aludiram na savest uopšte.
Ovde nije reč o savesti.
O svesti o društvu, da.


Draga Tera,

Sve me vise iznenadjujes. Prvo, jesi govorila o savesti. Evo citata dela tvog posta u kom se meni obracas:

Tera:
QUOTE
Svaki put kada pokuša da hoda, ti ćeš ga gurnuti. Dete neće prohodati nikada. Posle nekoliko godina, reći ćeš da je dete bilo nesposobno da hoda, da umiriš Šta? Savest?
Ne možeš, nemaš je.


Drugo, fraze o "drustvenoj svesti" ne znace nista. Pa gde je ovde drustvena svest kod tebe kad ne shvatas da drustvo u Srbiji ima izgleda da bolje zivi samo ako zastiti sopstvenu proizvodnju? To cak i nema neke preterane veze s nacionalizmom. Radi se o elementarnoj borbi za opstanak i progres na polju ekonomije.

Zloduh:
QUOTE
Eto i mali.curcic da dozivi da se neko slaze sa njim. Mali se prepoznali.


Mile je u krugu prijatelja poznat kao Napoelon. Samo vi ovde nemate Kutuzova za njega. Mene znaju pod nadimkom Mali Herakle. laugh.gif

Tresko:
QUOTE
Ne moraš da proveravaš. Apsolutno su netačni. Ono što je izgledalo za Koštunicine Vlade, kao povećanje društvenog proizvoda, je posledica prelaska na obračun koji je kompatibilan sa zemljama EU. Inače, zakonodavna i ekonomska delatnost te inače potpuno nesposobne Vlade, se zaustavila kad su iscrpli sve predloge Zakona koji su im ostali od prethodne Vlade.


Tresko, siguran sam da su to vec mnogi primetili, ali postovi su ti u izvanrednom skladu sa nikom. biggrin.gif

Evo sad jednog lepog linka za druga Vladana i tebe, pa mi reci sta od navedenog nije tacno. Svi podaci osim jednog su sa ovog sajta.

Business in Serbia

Sto se tice tvoje primedbe, nesto si nacuo, ali si obavesten kao Kamichak, mozda i malo losije. Radi se o sledecem:

U januaru 2004. uvedena je nova nomenklatura industrijskih proizvoda, nova ponderacija, i povecan obuhvat pracenja ind. proizvodnje. Sada je sve to uskladjeno sa standardima EU.

Na osnovu ovog sistema pracenja kretanj ind. proizvodnje. u 14 grana koje ucestvuju sa 67% u kretanju ind. proizvodnje, zabelezen je rast. U 15 grana koje ucestvuju sa 33% zabelezen je pad.

Dakle, rast ind, proizvodnje i BDP nije nikakva ujdurma nove vlade, mada bi ti voleo da to tako izgleda, i mada ce, siguran sam pola tuceta "nezavisnih ekonomskih eksperata", clanova GO DS potvrditi cak i ovo tvoje lupanje.

Edited by Cane Kurbla, 27 November 2004 - 22:25.