Jump to content


Photo

Dobroduh: ne kupujmo hrvatsko


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
383 replies to this topic

#1 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 22 November 2004 - 18:31

Ma, nista ne znam o politickoj situaciji u Ukrajini, ali kad sam cuo da su profesionalni uterivaci demokratije iz Beograda radili radnju i da su odmah potom odleteli na Kubu da malo usrece narode i narodnosti Kube sve mi bilo jasno.

#2 poison.girl

poison.girl
  • Members
  • 72 posts

Posted 22 November 2004 - 18:37

ma tvoj potpis sve govori o tebi


zbog takvih kao sto si ti (koji priznaju da nemaju pojma o necemu ali ih to ne sprecava da imaju SNAZAN stav) zao mi je sto sloba nije ostao na vlasti jos deset godina pa da KONACNO nestanemo sa lica zemlje

#3 Cane Kurbla

Cane Kurbla
  • Members
  • 158 posts

Posted 22 November 2004 - 18:46

QUOTE(poison.girl @ 22 Nov 2004, 18:37)
ma tvoj potpis sve govori o tebi


zbog takvih kao sto si ti (koji priznaju da nemaju pojma o necemu ali ih to ne sprecava da imaju SNAZAN stav) zao mi je sto sloba nije ostao na vlasti jos deset godina pa da KONACNO nestanemo sa lica zemlje


Njegov potpis govori o njemu, ali ne bash ono shto ti mislish da govori.

A tvoj post govori o tebi.

Recimo, da nisi shvatila da je Hrvatska zasebna, nezavisna drzava sa svojim politickim i ekonomskim interesima.

Da ne shvatas da prosperitet Srbije ne moze da se ostvari dokle god se roba siroke koja se trosi u Srbiji proizvodi masovno u Hrvatskoj. Pogotovo ne u situaciji u kojoj je Srbija iz 2000.-te vec bila svedena na 40% nacionalnog proizvoda iz decenije ranije.

Kazi mi, ali da prvo razmislis. Kako mislis da ljudi u Srbiji dobiju posao, da se privreda razvije i da budemo ekonomski konkurentni ako se supa u kesici, cokolada, konfekcija (dakle, sve ono sto je Srbija proizvodila i ranije) iskljucivo uvozi iz Hrvatske?

Da li shvatas da Hrvatska protekcionistickim meram ogranicava vestacki uvoz iz Srbije, a da Srbija nije voljna, ili sposobna cak ni da zastiti sopstvenu proizvodnju, bez koje smo samo trziste za polu-kvalitetne i skupe hrvatske proizvode?

Edited by Cane Kurbla, 22 November 2004 - 18:47.


#4 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 22 November 2004 - 18:50

QUOTE(poison.girl @ 22 Nov 2004, 19:37)
ma tvoj potpis sve govori o tebi


zbog takvih kao sto si ti (koji priznaju da nemaju pojma o necemu ali ih to ne sprecava da imaju SNAZAN stav) zao mi je sto sloba nije ostao na vlasti jos deset godina pa da KONACNO nestanemo sa lica zemlje

Pa moj stav i nije bio o politickim prilikama u Ukrajini (o kojima ne znam nista), nego o profesionalnim borcima za demokratiju iz Beograda (o kojima znam dovoljno). To sve divni mladi ljudi - bas kao na ovom forumu. Sve im zlo, hell, poison i slicne stvari padaju na pamet kad smisljaju svoje mnogobrojne forumske nick-ove.

Edited by Dobroduh, 22 November 2004 - 18:51.


#5 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 22 November 2004 - 18:55

QUOTE(mile curcic @ 22 Nov 2004, 18:26)
Бројање гласова још није потпуно ни завршено а ЕУ, што значи свих 25 држава ове заједнице, не признаје изборе и тражи од украјинских власти да именује опозиционог кандидата за победника!!!
Надаље, свих ових 25 земаља позвало је украјинске амбасадоре који су у мисији у њиховим земљама да им уруче протесну ноту!!!
Режисери демократских избора постају ноншалантни; некад су бар поштовали протокол па се држали бар неколико дана по страни.


QUOTE(Dobroduh @ 22 Nov 2004, 18:31)
Ma, nista ne znam o politickoj situaciji u Ukrajini, ali kad sam cuo da su profesionalni uterivaci demokratije iz Beograda radili radnju i da su odmah potom odleteli na Kubu da malo usrece narode i narodnosti Kube sve mi bilo jasno.


A jel boli? Ako, ako, dobro je to. More samo guzi. Guzi do koske. Guzi i ne govori zbog cega guzis, a oni ako ukapiraju ukapiraju, a ako ne, nema veze, bice guzeni, a to da je velika nepravda sto nema pravde, to znamo. Kad se tako guzi Ukrajina, kako li ce se tek guziti ovo ovde. Tako treba. Do kraja. Rupa, čika zuba, šišanje. Kad takvi kao vi ovako reaguju, to je znak da se desava nesto dobro.

#6 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 22 November 2004 - 19:01

Evo ga i drug Analni. Staru parolu "ide zima, ide zima" zamenio je novom "guzi, guzi" jer je zima dosla i nista se nije desilo. Vladin predlog budzeta usvojen sa istim brojem glasova kojim je vlada i izabrana.

Nego, druze Analni 'si ti cuo da se prica da su studenti na Arhitektonskom i Gradjevinskom obustavili nastavu u znak protesta zbog hapsenja i zatvaranja svojih kolega u Zagrebu?

#7 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 22 November 2004 - 19:02

QUOTE(Cane Kurbla @ 22 Nov 2004, 18:46)
Kazi mi, ali da prvo razmislis. Kako mislis da ljudi u Srbiji dobiju posao, da se privreda razvije i da budemo ekonomski konkurentni ako se supa u kesici, cokolada, konfekcija (dakle, sve ono sto je Srbija proizvodila i ranije) iskljucivo uvozi iz Hrvatske?

Da li shvatas da Hrvatska protekcionistickim meram ogranicava vestacki uvoz iz Srbije, a da Srbija nije voljna, ili sposobna cak ni da zastiti sopstvenu proizvodnju, bez koje smo samo trziste za polu-kvalitetne i skupe hrvatske proizvode?

hoces da kazes da zbog tvog nacionalnog ponosa
ja treba da jedem simka cokoladu (a ne kras bajadere)
ili one ogavne domace supe iz kese?
i da platim 20% poreza i 14% carine na automobil?
najbolje da sami sebi udarimo ekonomske sankcije, kad nas nisu drugi ugrozavali islo nam je najbolje, zar ne?

ma pali bre mad.gif

i sta je ovo - dobroduf crawling po politici again?
sta je, revidira se sablja, a?

#8 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 22 November 2004 - 19:02

QUOTE
Kako mislis da ljudi u Srbiji dobiju posao, da se privreda razvije i da budemo ekonomski konkurentni ako se supa u kesici, cokolada, konfekcija (dakle, sve ono sto je Srbija proizvodila i ranije) iskljucivo uvozi iz Hrvatske?


Nikako, s obzirom da ono sto se proizvodi u Srbiji nije ni za kjurac. Smoki jos i moze da prodje, ovo ostalo ne valja.

Sto se Slobe tice, daleko od toga da je on neophodan Srbiji. Srbija samu sebe unistava, sto samo i po sebi ne mora da bude ne znam kakva tragedija, jbg, nestala su i veca carstva. Tako ce (uskoro) nestati i ovo, uz malo srece, rodice se nesto bolje.

#9 Cane Kurbla

Cane Kurbla
  • Members
  • 158 posts

Posted 22 November 2004 - 19:06

Problem Ukrajine je problem takoreci svih bivsih komunistickih drzava.

Nema sposobne i politicki potkovane politicke elite koja shvata da interes razvoja svake drzave moze biti samo njen interes i da je nacin da se on ostvari za svaki drzavu drugaciji i relativno mukotrpan, jer zahteva strpljenje, promisljenost, pregovaracku vestinu i inicijativu.

Tu je onda i politicka neprosvecenost zbog koje se ne shvata da Zapad nije apriorno zainteresovan da usrecuje i vozdize neek istocnoevropske drzave u vidu svemoguceg Deda- Mraza. O tome sto ljudi i ovde i tamo, izgleda, slabo razlikuju demagogiju od realne politike, ili cak i parlamentarne od predsednickih izbora, da ne pricamo.

Kada bi me neko pitao sta je bolje za Ukrajince, ko je bolja opcija za Ukrajinu, ne znam sta bih mu rekao.

Ukrajina ne moze bez ruskog zemnog gasa i nafte, ali isto tako, vezivanje za samo jednu stranu- bilo zapadnu ili rusku je za drzave poput Ukrajine pogubno. Prosecnom Ukrajincu bih rekao da se opredeli za onog ko ce zastupati interese Ukrajine, a ne Zapada ili Ruske federacije u Ukrajini.

Naravno, ako takav postoji, i ako se kandidovao na izborima. wink.gif

#10 swordfish

swordfish
  • Members
  • 1,649 posts

Posted 22 November 2004 - 19:07

meni samo nije jasno sto mileta zabole za Ukrajinu i uvodjenje demokratije kao i ovog dobroduha koji inace nema pojma ali zato provlaci zvaku kako i od koga je Otpor bio finansiran i gde je posle odleteo...

pazi *profesionalni uterivaci demokratije* pa kad neko ne moze da se sam opameti onda bude prisilno opamecen.

@ poison..
QUOTE
zao mi je sto sloba nije ostao na vlasti jos deset godina pa da KONACNO nestanemo sa lica zemlje

ako bi ti volela da nestanes sa lica zemlje, uverena sam da mnogi ne bi da jedu korenje i da vegetarisu do smrti. no evo sad ce ti valjda srce biti na mestu obzirom na Karlin izvestaj i glede toga posledice..

#11 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 22 November 2004 - 19:08

QUOTE(kamichak @ 22 Nov 2004, 20:02)
QUOTE(Cane Kurbla @ 22 Nov 2004, 18:46)
Kazi mi, ali da prvo razmislis. Kako mislis da ljudi u Srbiji dobiju posao, da se privreda razvije i da budemo ekonomski konkurentni ako se supa u kesici, cokolada, konfekcija (dakle, sve ono sto je Srbija proizvodila i ranije) iskljucivo uvozi iz Hrvatske?

Da li shvatas da Hrvatska protekcionistickim meram ogranicava vestacki uvoz iz Srbije, a da Srbija nije voljna, ili sposobna cak ni da zastiti sopstvenu proizvodnju, bez koje smo samo trziste za polu-kvalitetne i skupe hrvatske proizvode?

hoces da kazes da zbog tvog nacionalnog ponosa
ja treba da jedem simka cokoladu (a ne kras bajadere)
ili one ogavne domace supe iz kese?
i da platim 20% poreza i 14% carine na automobil?
najbolje da sami sebi udarimo ekonomske sankcije, kad nas nisu drugi ugrozavali islo nam je najbolje, zar ne?

ma pali bre mad.gif

i sta je ovo - dobroduf crawling po politici again?
sta je, revidira se sablja, a?

Pa, Krasove bajadere su njesra, da ne moze vise. Samo da znas bajadere za srbijansko trziste se prave po posebnoj recepturi sa znatno vise biljnih masti i manje kakaa.

Vidim da ne znas sta su kvalitetni slatkisi, pa kad vec jedes to jeftino gojivo, preporucujem ti da odes do Starka i kupis Seri, to tri puta bolje od Krasovih bajadera.

I, molim te, nemoj sad da mi se nabacujes po forumu provociranjem i tako to. Isto kao prosle godine - nisi moj tip.

#12 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 22 November 2004 - 19:12

QUOTE(swordfish @ 22 Nov 2004, 20:07)
kao i ovog dobroduha koji inace nema pojma ali zato provlaci zvaku kako i od koga je Otpor bio finansiran i gde je posle odleteo...

Ma jok, finansirali se od clanarine i dobrovoljnih priloga savesnih gradjana.

To opstepoznato da nisu imali para.

Edited by Dobroduh, 22 November 2004 - 19:14.


#13 Cane Kurbla

Cane Kurbla
  • Members
  • 158 posts

Posted 22 November 2004 - 19:17

QUOTE(moz @ 22 Nov 2004, 19:02)
Nikako, s obzirom da ono sto se proizvodi u Srbiji nije ni za kjurac. Smoki jos i moze da prodje, ovo ostalo ne valja.

Sto se Slobe tice, daleko od toga da je on neophodan Srbiji. Srbija samu sebe unistava, sto samo i po sebi ne mora da bude ne znam kakva tragedija, jbg, nestala su i veca carstva. Tako ce (uskoro) nestati i ovo, uz malo srece, rodice se nesto bolje.


Probaj "Najlepse zelje", pa uporedi sa "Batom" ili "Sekom", ili uporedi "Vlasinsku rosu" sa "Lipickim studencem", pa mi javi.

Da ne govorim o poredjenju izmedju kutjevackog Pinot Noir-a, i onog iz "Navipovog" podruma Vranje.

Sto se tice toga da nesto "nije ni za kjurac", samo zato sto je iz Srbije, to ne samo da nije tacno, nego predstavlja i kompleks nize vrednosti, u Srbiji podjednako izrazen kao i kompleks vise vrednosti. Jednostavno. ili "srpsko nije ni za kjurac", ili smo "sampioni u svemu". I jedno i drugo je razmisljanje onim delom tela u koji bi Henry da zatakne svoj glavni argument.

Sto se nestajanja tice, lepo bi bilo kad bi to islo tako kako ti to zamisljas. Drzave i nacije nestaju u ratovima, pomorima, i katastrofama, a veruj mi, ako do velike katastrofe dodje, ni tebi nece biti prijatno, ako si u Srbiji. Ako si van nje, cudi me da nisi primetio da zapadni mediji cesto i etnicku Madjaricu americkog pasosa Moniku Seles tretiraju kao Mladicevu vanbracnu cerku.

To tek da ti skrenem paznju da nije sve do SrBova koji locu sljivu i zderu gibanicu. Malo je i do toga ko ispisuje cek. wink.gif

Edited by Cane Kurbla, 22 November 2004 - 19:19.


#14 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 22 November 2004 - 19:18

QUOTE
Samo da znas bajadere za srbijansko trziste se prave po posebnoj recepturi sa znatno vise biljnih masti i manje kakaa.


roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif

Ha ha ha, vidim da Matic/Markovic duo i dalje hara Srbijom!!! Tako je, samo napred, daj jos neke cinjenice, ovo para vredi...

QUOTE
no evo sad ce ti valjda srce biti na mestu obzirom na Karlin izvestaj i glede toga posledice.. 


Pa ko vas je sprecio da isporucite to djubre? Ako nista drugo, vise zla su naneli "vasima" (tzv. svojima), nego drugima...

Ali "Seri" bombonjera!!! Eeeeeeeejjjjjjjj, bre, Seri!!!!! Mozda i ona ima manje kakaa....?
roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif

#15 swordfish

swordfish
  • Members
  • 1,649 posts

Posted 22 November 2004 - 19:18

QUOTE(Dobroduh @ 22 Nov 2004, 20:12)
QUOTE(swordfish @ 22 Nov 2004, 20:07)
kao i ovog dobroduha koji inace nema pojma ali zato provlaci zvaku kako i od koga je Otpor bio finansiran i gde je posle odleteo...

Ma jok, finansirali se od clanarine i dobrovoljnih priloga savesnih gradjana.

a TI znas ko je koga finansirao?
i sta je ovde bitnije KO je koga finansirao ili Sta je htelo da se postigne.
KO je Zlobu i Miru finansirao????


nego kad smo kod slatkisa, znas li ti mozda sta je dobra cokolada, ovo mi je mnogo zanimljivije?
Imas li ti podatke kako se Krasova cokolada specijalno za srpsko trziste pravi a kako za hrvatsko....
molim samo hemijske analize... wink.gif