Jump to content


Photo

Uhapšeno četvero BG studenata u Zagrebu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
460 replies to this topic

#31 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 20 November 2004 - 21:15

QUOTE
ZAGREB, Aug 27 (Hina) - This government will not allow Croatia to dwell on the past, notably on negative topics, but will direct its strengths toward the future, Prime Minister Ivo Sanader said at the start of a government session on Friday.

Sanader was explaining why the government decided yesterday that monuments honouring Mile Budak in Sveti Rok and Jure Francetic in Slunj must be removed. He added the government was oriented to the future and that "in this sense, the two ministries in charge of the matter carried out the conclusions adopted at yesterday's government session".

The government last night adopted a decision on the removal of said monuments in accordance with Article 107 of the Croatian Constitution. The decision was made because erecting said monuments was contrary to the Constitution and damaged Croatia's reputation and interests, which the government has the duty to protect, the government said in a press
release. The monuments were removed this morning, after the interior and zoning ministries were entrusted with carrying out the government decision.



Sve je to u redu nego me cudi izostanak dugogodisnji u uklanjanju ovog
- a takodjer na engleskom! laugh.gif

Isto malo licemjerno, ne?!

#32 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 20 November 2004 - 21:16

QUOTE(cara @ 20 Nov 2004, 21:07)
Шта је било са оним Београђанином што вам је побјегао из затвора, прије неки дан?

Ništa !
Pobegel čovjek i još se negdje skriva.
I kaj sad ?

#33 cara

cara
  • Sleepers
  • 38 posts

Posted 20 November 2004 - 21:23

QUOTE(PURGER @ 20 Nov 2004, 22:16)
Ništa !
Pobegel čovjek i još se negdje skriva.
I kaj sad ?

А како је побјегао? rolleyes.gif

#34 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 20 November 2004 - 21:26

QUOTE(Radovan @ 20 Nov 2004, 19:20)
Nece im valjda zabraniti  ulazak? Uf sto mi je tesko ,ma place mi se...
Svaka cast za akciju i  hrabrost to su mooda (i to zenska  biggrin.gif )
Gde su mladi tu je i sala  laugh.gif

Vidi Radovana, vidi Radovana, prica se da mu je ista slika mu na muvanje.netgrupa gde trazi srodnu dusu laugh.gif


Ne mogu da verujem koji su do IDIOTI sto su to radili u Zagrebu! Sta bi bilo da su Hrvati dosli na trg Slobode i istakli Paveliceve slike furious.gif

Mislim da ce ih 3 meseca u zatvoru u kom ce deliti celiju sa hrvatskim kriminalcima nauciti pameti.

QUOTE
Embioy,
...svog rodnog Petrovaradina bombardovao Novi Sad...

Kakva glupost laugh.gif.
A o neznanju zasto je on vazan susedima, to govori samo o tvojoj ignoranciji.

Edited by Nikola21, 20 November 2004 - 22:06.


#35 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 20 November 2004 - 21:28

QUOTE
А како је побјегао?


razoruzao je dvojicu policjota i iskocio kroz prozor,
na ulici je oteo nekom tipu biciklu i nestao!

i?

#36 cara

cara
  • Sleepers
  • 38 posts

Posted 20 November 2004 - 21:30

Beograđanin pobegao sa dva policijska pištolja

Hrvatska policija još bezuspešno traga za 25-godišnjim Milanom Ristićem, rođenim u Pančevu a s prebivalištem u Beogradu.

On je na spektakularan način pobegao iz zgrade Županijskog suda na Zrinjevcu (strogom centru Zagreba), a policija upozorava građane da budu oprezni ukoliko primete „opasnog kriminalca, visokog oko 190 centimetara, atletske građe“ jer je naoružan sa dva (oteta) policijska pištolja, a i vešt u borilačkim veštinama.

Hrvatski mediji naširoko opisuju način na koji je Ristić - koji je u Zagrebu uhapšen na temelju međunarodne poternice a koju je za njim raspisao Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije i Crne Gore (zbog ilegalnog posedovanja oružja i falsifikovanja dokumenata) - pobegao iz zgrade suda.

Najpre je nadmudrio pravosudnog policajca (koji ga je čuvao dok je čekao na saslušanje) tako što ga je ovaj pustio da ode u toalet, gde je zatim namerno napravio poplavu.

Kada je voda počela nadirati ispod vrata u hodnik, zaskočio je i razoružao policajca koji je otvorio vrata da vidi šta se događa i nakon toga sa njegovim pištoljem iskočio (sa tri metra visine) kroz prozor na ulicu.

Tamo je slučajno naleteo na još jednog policajca, koga je pištoljem udario u glavu i takođe razoružao.

Sa dva oteta policijska pištolja pobegao je dalje na biciklu koji je oteo od jednog šokiranog prolaznika.

Policija je u šoku zbog bruke koja se dogodila. Osnovana je komisija koja treba da utvrdi propuste u njenom radu.

Odmah nakon bega policija je blokirala stan Ristićeve tetke u Zagrebu u kojem ga je u petak uhapsila, no tamo ga nije našla.

Njegova je tetka za zagrebački „Večernji list“ izjavila da je Milan došao legalno u Hrvatsku, da se nije krio i da nije napravio nikakvo krivično delo, te da mu supruga i ćerka žive u Beogradu.

„Mislim da je sramotno ovo što se događa! Ne znam šta su Milanu napakovali ti što traže njegovo hapšenje, pri čemu ne mislim na našu policiju“, izjavila je Milanova tetka, dodavši da je uverena da mu „neko smešta“.

#37 Kresimir

Kresimir
  • Members
  • 1,339 posts

Posted 20 November 2004 - 21:31

QUOTE(Slaven @ 20 Nov 2004, 22:28)
razoruzao je dvojicu policjota i iskocio kroz prozor,
na ulici je oteo nekom tipu biciklu i nestao!

i?

Prije toga otišao u wc i tamo izazvao poplavu te je svog čuvara razoružao kad je ovaj krenuo vidjeti što se događa. Drugog policajca je ako se ne varam razoružao nakon skoka kroz prozor.

Edit:

Opet me netko prestigao. Večeras mi je to sudbina smile.gif

Edited by Kresimir, 20 November 2004 - 21:33.


#38 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 20 November 2004 - 21:33

Nebitno, Kresimire!

prekjucer su ga trazili na Korculi wink.gif

#39 Kresimir

Kresimir
  • Members
  • 1,339 posts

Posted 20 November 2004 - 21:35

QUOTE(Nikola21 @ 20 Nov 2004, 22:26)
Mislim da ce ih 3 meseca u zatvoru u kom ce deliti celiju sa hrvatskim kriminalcima nauciti pameti.

Sumnjam, platit će možda kaznu ili dobiti 7 dana prekršajnog zatvora.

#40 bradavicasta_svinja

bradavicasta_svinja
  • Members
  • 92 posts

Posted 20 November 2004 - 21:38

QUOTE(Emboy @ 20 Nov 2004, 21:42)
Video sam Trg Bana Jelacica, ne znam po cemu je on tako vazan Hrvat no to me i ne interesuje. Nisam hteo da se slikam pored njega jer je za mene on ratni zlocinac ZATO STO JE iz svog rodnog Petrovaradina bombardovao Novi Sad.

Ako misliš na 1848 mislim da si u krivu, mađarske snage su bile u tvrđavi i granatirale grad dok je Jelačić opsjedao tvrđavu.

#41 Method Man

Method Man
  • Members
  • 890 posts

Posted 20 November 2004 - 21:38

QUOTE(st.anger @ 20 Nov 2004, 21:43)
- Prema tome, nošenje takvog znakovlja je raspirivanje međunacionalne i međuvjerske mržnje i stoga mogu samo pozdraviti odluku našeg ministarstva, kazao je povjesničar, napomenuvši i da ga zanima bi li ijedna europska država dopustila igranje nogometašu s tetovažom Hitlera.(I.F.)

Boze bolida.... blink.gif blink.gif
Naravno da nijedna zemlja ne treba da dopusti da u njoj nastupa igrac sa istetoviranim likom Hitlera, Musolinija, Pavelica ili nekog slicnog. Ali kakve to veze ima sa Drazom? Zar postoji neka "europska" drzava koja bi zabranila isticanje tetovaza sa likom recimo De Gola, Montgomerija, Ajzenhauera ili Mihailovica?

#42 cara

cara
  • Sleepers
  • 38 posts

Posted 20 November 2004 - 21:38

QUOTE(Slaven @ 20 Nov 2004, 22:33)
Nebitno, Kresimire!

prekjucer su ga trazili na Korculi wink.gif

Јесте небитно. Ћаскамо.

А нађоше ли га? rolleyes.gif

#43 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 20 November 2004 - 21:40

QUOTE
А нађоше ли га?


Ne!

ps

cara javim ti, kad ga i ako ga ukebaju wink.gif

#44 cara

cara
  • Sleepers
  • 38 posts

Posted 20 November 2004 - 21:40

QUOTE(Method Man @ 20 Nov 2004, 22:38)
Boze bolida.... blink.gif blink.gif
Naravno da nijedna zemlja ne treba da dopusti da u njoj nastupa igrac sa istetoviranim likom Hitlera, Musolinija, Pavelica ili nekog slicnog. Ali kakve to veze ima sa Drazom? Zar postoji neka "europska" drzava koja bi zabranila isticanje tetovaza sa likom recimo De Gola, Montgomerija, Ajzenhauera ili Mihailovica?

Само си требао додати:...изузев Хрватске.

#45 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 20 November 2004 - 21:41

QUOTE(Radovan @ 20 Nov 2004, 20:20)
Svaka cast za akciju i hrabrost to su mooda (i to zenska biggrin.gif )
Gde su mladi tu je i sala laugh.gif

Zemlja koja ima ovakvu mladost ne mora da brine za svoju buducnost. Da je ovo normalna zemlja, takvi bi trebalo da budu sprovedeni direktno u Lazu i tamo zatvoreni do izlecenja.

Braco srbovi, eto zato su vas svi najurili (i ako su) , i zato vas svi karaju i jos ce vas karati. Tako treba. Ko vas hebe, stoko bez repa.