Jump to content


Photo

Uhapšeno četvero BG studenata u Zagrebu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
460 replies to this topic

#1 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 20 November 2004 - 20:12

Evo kako javlja Dnevnik HRT-a danas je na Trgu Bana Jelačića spriječen teži incident koji su izazvala četiri studenta iz Beograda.
Tri studentice i njihov kolega s arhitektonskog univerziteta iz Beograda su danas oko 19 h izazvali teži incident slikajući se ispred spomenika Banu Jelačiću s istaknutim fotografijama četničkog vođe i fašističkog zločinca Draže Mihailovića.
Teže posljedice spriječili su djelatnici polcije koji su smirili razbiješnjele građane te sproveli četvorku u policijsku postaju gdje ih čekaju prekršajne prijave i protjerivanje iz Hrvatske sa vječnom zabranom ulaska u Lijepu našu.

Na ponos i diku svojim sunarodnjacima i poštovateljima lika i djela "đenerala".
Svaka čast.

Edited by PURGER, 20 November 2004 - 20:17.


#2 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 20 November 2004 - 20:19

Evo i topic sa Hrvatskog IMF foruma :

"Trio fantastikus & Trg Bana Jelačića
Dakle, dvije srpske djevojke i jedan mladić su se odlučili napraviti pametni i fotkati sa slikom Draže ispred banovog spomenika u Zagrebu, usred bijela dana.

Ali zahvaljujući stanovnicima Zagreba, i skidam im kapu na tome, nisu uspjeli u svojoj provokaciji nego su fino prebačeni do obližnje policijske uprave.

Ekipica se vjerovatno htjela malo narugati pa je mislisla da ce proći nezamijećeno i da će se moći poslije hvaliti po netu kako su eto usred zagreba napravili srpski junački pothvat.

Enivej, što sad mene zanima.

Ako dotična trojka recimo dobije izgon iz Hrvatske i npr. zabranu ulaska u zemlju, a ja bi dao doživotnu zabranu njima i njihovoj obitelji do recimo 5 ili 6 koljena, zanima me da li to znači da kada uđemo u EU to znači da se mogu pozdraviti sa predivnim Amsterdamima, Londonima, Berlinima i ostalim finim mjestima???"

#3 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 20 November 2004 - 20:20

Nece im valjda zabraniti ulazak? Uf sto mi je tesko ,ma place mi se...
Svaka cast za akciju i hrabrost to su mooda (i to zenska biggrin.gif )
Gde su mladi tu je i sala laugh.gif

Edited by Radovan, 20 November 2004 - 20:23.


#4 sbshogun

sbshogun
  • Members
  • 499 posts

Posted 20 November 2004 - 20:24

A bre purger,mnogo si bre strog,igrala se deca laugh.gif

#5 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 20 November 2004 - 20:26

Ma znaš kaj bum ti rekel, i nisu neka muda.
Jaka stvar inkognito izvadit fotke i onda računat na užurbanost ljudi i slikat se...bez veze.
A kaj se tiče zabrane ulaska ..čuj ..danas možda im to ništ ne znači ali za par godina ???
Da im je neko prije samo pet godina rekao da će uopće bit u Zagrebu 2004 rekli bi mu da je lud, tak će možda za pet godina kad neće moći proći kroz Hrvatsku a možda ni ući u EU lupat glavom u zid.
Naročito ak se radi o budućim arhitektima.

#6 Kresimir

Kresimir
  • Members
  • 1,339 posts

Posted 20 November 2004 - 20:31

QUOTE(sbshogun @ 20 Nov 2004, 21:24)
A bre purger,mnogo si bre strog,igrala se deca laugh.gif

Dobro je sve prošlo. Što bi bilo da je prije policije naišao netko s nedovoljno zaliječenim PTSP-om?

#7 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 20 November 2004 - 20:32

ma , mislim to je jedna obicna glupost. Cisto prepucavanje.
Prvo slucaj Gurovic i njegova tetovaza i zabrana ulaska u Hr ( sto mislim da je totalno izdr.....e )
i sad naravno javljaju se posledice ovoga sa nekim pokusajima prepucavanja.Glupost na glupost.
Sve u svemu, nemamo mi nista od toga!
A to sto ce da HR udje u EU i to na racun ovakvih slucajeva i da se hvata na ovakve nazovime provokacije , znaci tipa Gurovic , ma .... smesno dry.gif

#8 cara

cara
  • Sleepers
  • 38 posts

Posted 20 November 2004 - 20:36

Ако неко зна када долазе, нека објави, да им припремимо одбор за дочек! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

#9 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 20 November 2004 - 20:37

QUOTE
Da im je neko prije samo pet godina rekao da će uopće bit u Zagrebu 2004 rekli bi mu da je lud, tak će možda za pet godina kad neće moći proći kroz Hrvatsku a možda ni ući u EU lupat glavom u zid.
Naročito ak se radi o budućim arhitektima


Purgi pa ti si se ufura u predzidje EU Krscanstva laugh.gif laugh.gif

#10 Method Man

Method Man
  • Members
  • 890 posts

Posted 20 November 2004 - 20:38

QUOTE(PURGER @ 20 Nov 2004, 21:12)
Tri studentice i njihov kolega s arhitektonskog univerziteta iz Beograda su danas oko 19 h izazvali teži incident slikajući se ispred spomenika Banu Jelačiću s istaknutim fotografijama četničkog vođe i fašističkog zločinca Draže Mihailovića.

Jesu li to oni na Dnevniku tako formulisali (mislim na "fasisticki zlocinac") ili si ti to smislio takvu konstrukciju? ph34r.gif ph34r.gif

#11 Kresimir

Kresimir
  • Members
  • 1,339 posts

Posted 20 November 2004 - 20:40

QUOTE(Method Man @ 20 Nov 2004, 21:38)
Jesu li to oni na Dnevniku tako formulisali (mislim na "fasisticki zlocinac") ili si ti to smislio takvu konstrukciju? ph34r.gif ph34r.gif

Ne u dnevniku su samo rekli Draže Mihailovića a na kraju su dodali da ih se može kazniti samo prekršajno za remećenje javnog reda i mira jer nema zakona protiv isticanja fašističkih simbola.

#12 Emboy

Emboy
  • Banned
  • 755 posts

Posted 20 November 2004 - 20:42

PURGER ovako, posto mislim da je tvoj slucaj malo tezi probacu ipak biti koncizan.

Bio sam 4 puta u Zagrebu u zadnjih mesec dana. Grad je OK, ljudi su kulturni i uctivi, uvek su me uputili na pravo mesto i svaka im cast. Rado cu opet doci u Zagreb. Video sam Trg Bana Jelacica, ne znam po cemu je on tako vazan Hrvat no to me i ne interesuje. Nisam hteo da se slikam pored njega jer je za mene on ratni zlocinac ZATO STO JE iz svog rodnog Petrovaradina bombardovao Novi Sad.

Sto se tice fašističkog zločinca Draže Mihailovića, to ces Amerima da objasnis zasto je on fasista...

Dalje,.. e da.

Kada Hrvatska udje u EU onda ce se njena rec tako postivati i uvazavati, da recimo nece Sirak smeti otici u Atinu ako li prosvjeduje Hrvatska, a crvena linija ce biti na relaciji Zagreb-Washington i npr. na izricit ultimatum moci ce se baciti i atomska bomba na Srbiju. Inace ne znam koji Srbin ide u Amsterdam, London, a tek Berlin preko Hrvtaske ?

#13 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 20 November 2004 - 20:43

POVJESNIČAR IVO GOLDSTEIN O IZJAVI SRBIJANSKOG MINISTRA PROSVJETE
Dražini četnici zločine su činili i po Hrvatskoj

ZAGREB - Draža Mihailović ima veze s Hrvatskom jer je dio četničkog pokreta djelovao je i na ovom području, odnosno području NDH gdje se jasno realizirala ta zločinačka politika, komentirao je jučer na naš upit povjesničar Ivo Goldstein riječi srbijanskog ministra prosvjete i sporta Slobodana Vuksanovića koji je kazao da Draža Mihailović "kao povijesna ličnost nema veze s Hrvatima, a ideološke kontroverze može izazvati samo među Srbima". Vuksanović je to izjavio u povodu slučaja košarkaša Gurovića kojemu je zbog tetovaže zabranjen ulazak u Hrvatsku.
- Draža Mihailović je osuđen kao ratni zločinac i svaka diskusija o njemu treba početi od te notorne činjenice. Njegovo suđenje nije bilo posve korektno prema današnjim sudskim standardima, ali optužnica protiv njega je bila previše jaka da bi je i danas bilo tko razuman dovodio u pitanje, istaknuo je Goldstein dodavši da je "četnički pokret pod vodstvom Draže Mihailovića počinio brojne zločine, uključujući i zločin genocida i za sve to Draža je i kriv i odgovoran".
- Prema tome, nošenje takvog znakovlja je raspirivanje međunacionalne i međuvjerske mržnje i stoga mogu samo pozdraviti odluku našeg ministarstva, kazao je povjesničar, napomenuvši i da ga zanima bi li ijedna europska država dopustila igranje nogometašu s tetovažom Hitlera.(I.F.)

#14 Mrgud

Mrgud
  • Members
  • 982 posts

Posted 20 November 2004 - 20:45

QUOTE(Method Man @ 20 Nov 2004, 20:38)
QUOTE(PURGER @ 20 Nov 2004, 21:12)
Tri studentice i njihov kolega s arhitektonskog univerziteta iz Beograda su danas oko 19 h izazvali teži incident slikajući se ispred spomenika Banu Jelačiću s istaknutim fotografijama četničkog vođe i fašističkog zločinca Draže Mihailovića.

Jesu li to oni na Dnevniku tako formulisali (mislim na "fasisticki zlocinac") ili si ti to smislio takvu konstrukciju? ph34r.gif ph34r.gif

Budaliti po forumu je jedno a pravosnazna i izvrsena presuda je sasma nesto drugo!
Presuda je da je RATNI ZLOCINAC i FASISTA pa je zato i ubijen ali po meni premalo, trebalo ga je vise puta i na vise nacina ubiti!

#15 Kresimir

Kresimir
  • Members
  • 1,339 posts

Posted 20 November 2004 - 20:45

QUOTE(Emboy @ 20 Nov 2004, 21:42)
Rado cu opet doci u Zagreb. Video sam Trg Bana Jelacica, ne znam po cemu je on tako vazan Hrvat no to me i ne interesuje.

Skupio čovjek vojsku nakon što Mađari proglasiše hrvatske tadašnje granice administrativnima. wink.gif pa krenuo malo na izlet po Mađarskoj...

Edited by Kresimir, 20 November 2004 - 20:48.