Jump to content


Photo

Akcija - CD o Zoranu Djindjicu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1185 replies to this topic

#61 Nemga

Nemga
  • Members
  • 1,107 posts

Posted 04 November 2004 - 15:20

Ideja - kako je vi nazivate - je u sustini dobra. Ali sprovodjenje? Pa ne nalazimo se u severnoj Koreji pa da se disk prenosi kao "epidemija". Neko sa strane bi mogao pomisliti da se radi o nekoj zabranjenoj sekti. A u pitanju je najpozitivnija srpska licnost posle Nikole Pasica. Moglo je lepo da se ode od novina do novina, od buvljaka do buvljaka, od pijace do pijace. Pa lepo ko hoce, nek kupi.

Dok su svi pljuvali Djindjica ja sam ga najvise branio. A ovo nekako izgleda u fazonu..."narezacu 20 komada - samo da niko ne vidi". Ali svakako mi je drago sto taj CD uopste postoji. Jel neko to stavio na net ili da se skine preko Kazaa-e ili cega god? Nisam u zemlji da dodjem do diska, ali bi svakako voleo da gledam idola dok je bio ziv.

#62 Yeahlenn

Yeahlenn
  • Members
  • 601 posts

Posted 04 November 2004 - 19:18

Previse si ga zakomplikovao.
Akcija je jednostavna i iskrena...

#63 Krvolocna_barbika

Krvolocna_barbika
  • Members
  • 180 posts

Posted 04 November 2004 - 19:44

Dobih taj CD... eeee, siri se kao epidemija... wink.gif

Mene je inspirisalo!
I narezala sam prvo 10, pa jos 10, pa 30, i koliko god mogu cu da rezem!
Film pleni, motivise, pokrece... neverovatno...

Svakako sam raspolozena da svakome ko je zainteresovan za disk i ko hoce da probudi tu vatru entuzijazma u sebi (koja je mozda i ugasena?) krene da kapira... i kopira!

Ne dajte se...
Tuzno je, kada sam dobila disk, pomislih... anonimousi pokusavaju da vuku unapred... "Neki Mladi Ljudi"... a meni na vlasti sede oni od kojih se to ne moze...
Paradoksalna Srbija, uvek takva i bila...
al mozda mozemo da pomognemo da vise takva ne bude?

#64 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 04 November 2004 - 19:47

Za pocetak bi mogli da ulepsamo ulice, na primer da okitimo bandere.

#65 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 04 November 2004 - 20:56

QUOTE(Nemga @ 4 Nov 2004, 15:20)
Ideja - kako je vi nazivate - je u sustini dobra. Ali sprovodjenje? Pa ne nalazimo se u severnoj Koreji pa da se disk prenosi kao "epidemija". Neko sa strane bi mogao pomisliti da se radi o nekoj zabranjenoj sekti. A u pitanju je najpozitivnija srpska licnost posle Nikole Pasica. Moglo je lepo da se ode od novina do novina, od buvljaka do buvljaka, od pijace do pijace. Pa lepo ko hoce, nek kupi.

Skoro da si blizu sustine: pa ne nalazimo se u severnoj Koreji wink.gif

Tu smo negde.....
Moglo je i bolje od epidemije, moglo je i po prodavnicama, moglo je bez konca i konopca, od novina do novina.....
Ovako, entuzijaste, mladi i nepomirljivi, kako znaju i umeju.
Dobices ga i ti, samo budi uporan, i radoznao.

#66 voodoo_popeye

voodoo_popeye
  • Members
  • 310 posts

Posted 04 November 2004 - 23:19

Ok ljudovi,
da ponovim pitanjce.Ima li sanse da se sadrzaj negde nadje virtuelno?
Cenim svaki napor glede distribucije u matici,al' ima nas i "preko" kojima bi takva doza optimizma puno znacila a i "karleusa-gastosi" laugh.gif bi mogli da "popiju" po koji primerak.

#67 Crtani_Film

Crtani_Film
  • Members
  • 197 posts

Posted 04 November 2004 - 23:26

QUOTE(Nemga @ 4 Nov 2004, 15:20)
Dok su svi pljuvali Djindjica ja sam ga najvise branio.

dok su svi nalazili zamerke akciji ja sam kapirao i kopirao...

#68 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 04 November 2004 - 23:33

QUOTE(Henry Chinaski @ 4 Nov 2004, 20:47)
Za pocetak bi mogli da ulepsamo ulice, na primer da okitimo bandere.

nema dovoljno bandera.

#69 toal

toal
  • Members
  • 662 posts

Posted 05 November 2004 - 05:06

QUOTE(Mimi @ 4 Nov 2004, 11:34)
neshto se ne secam da je djindjic im'o ovoliku pushku huh.gif izgleda k'o da je pinokio na slici

Mozes da dobijes disc,ponudis svoje resenje za to sto mislis da nije dobro,kopiras,okacis da svi vidimo.Ako hoces Real-time igru.
Ako neces ni ne moras.Sloboda.
Nema lazi nema prevare.Ima dobra volja i pozitiva.
Ova poslednja rec tebi posebno. smile.gif


P.S.
Mislim da neko verovatno pokusava da stavi na net.Koristim Overnet mogao bih tu da zakacim (spora konekcija).Film je 30 min.

#70 Nemga

Nemga
  • Members
  • 1,107 posts

Posted 05 November 2004 - 07:16

Pretpostavljam da neko od vas ima DSL ili drugu vrstu brzog interneta. Sigurno i poznajete ljude koji imaju DSL. Bilo bi lepo kad bi se naslo par ljudi da sadrzaj diska puste na Kazaa-u. Tako mozemo i mi "preko bare" da gledamo Zorana. Ne ceka mi se do nove godine...

#71 Yeahlenn

Yeahlenn
  • Members
  • 601 posts

Posted 05 November 2004 - 10:01

Ja cu da smanjim film na 50-ak mb (zvuk dobar, i slika osrednja), i mogao bih da ga okacim negde (ako neko ima prostora na netu neka mi javi na private), pa da se skida.
Peer2peer je zabranjen na mojoj mrezi, tako da tu ne mogu da pomognem.

Nadjite nekoga kome radi p2p, dacu mu CD.

#72 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 05 November 2004 - 10:53

QUOTE(copkillah @ 4 Nov 2004, 23:33)
nema dovoljno bandera.

Podicicemo mi jos, bandere nisu problem... A ima i pozitivne strane u svemu tome - toliko ce nama trebati bandera da cemo 'ladno preuzeti titulu 'grad svetlosti' od Pariza...

#73 vukmark

vukmark
  • Members
  • 98 posts

Posted 05 November 2004 - 11:16

QUOTE(veki @ 2 Nov 2004, 23:39)
Da je ovo normalna zemlja CD i knjiga u Zoranovu čast bi imali svog izdavača, a udela u tome bi imala i Vlada, ali pošto ovo nije normalna zemlja ovakve studentske akcije su neophodne i za svaku pohvalu. Činjenica da ovakav CD mora da se 'valja' podseća ko je na vlasti mad.gif

ДС је наставила да влада скоро годину дана после убиства З.Ђинђића. Чудо да се овакав ЦД, и то званично објављен, није појавио у тих годину дана. Преча им је била борба за власт унутар ДС па су сад криви сви други.

Edited by vukmark, 05 November 2004 - 11:17.


#74 vukmark

vukmark
  • Members
  • 98 posts

Posted 05 November 2004 - 11:22

QUOTE(Evropljanka @ 3 Nov 2004, 00:14)
ja  od  kada  trazim  CD  ili  knjige  ...  bila  sam  razocarana,  sto  niti  na  sajmu  knjiga  letos  u  Pozarevcu  nista  nisam  pronasla,  sto  DS  nista  ne  poseduje  osim  plakata  i  slika...  ohmy.gif 

Pa  Zoran  nije  bio  obican  covek  ...  stvarno  nije  bio  obican  covek ... on  zivi  i  dalje  sa  svima  nama,  koji  ga  volimo  sa  svim  njegovim  vrlinama  i  greskama

Не знам како не можеш да пронађеш ниједну књигу. У београдском Платоу или код Београдског Излога их има бар 5 различитих.

Искрено речено смета и фетишизирање било чега па тако и његовог имена и дела. Ето га још један зомби, поред Тита, како живи међу нама. Пустите време и историју да кажу своју реч.

#75 vukmark

vukmark
  • Members
  • 98 posts

Posted 05 November 2004 - 11:26

QUOTE(vasudeva418 @ 3 Nov 2004, 14:26)
Jeste li razmislili o eventualnoj kanonizaciji Djindica? To je u Srba odlican nacin da se opere necija biografija i da se spreci svako kriticko promisljanje necije istorijske uloge. Svaka Zoranu cast i cest, ali mislim da ga cinjenica da je ubijen u odvratnom atentatu ne amnestira od veoma ozbiljnih gresaka koje su ga u istoriji verovatno kostale uloge velikog drzavnika
Medju njima je verovatno najveca tolerisanje paravojnih struktura koje su mu na kraju dosle glave (izvin`te, ali nije mlohavi Kostunica odlucio da se Dan bezbednosti 2001. slavi u Kuli, u znak kapitulacije pred Legijinim hirovima, nakon USPELE pobune na autoputu!)
Druga ozbiljna greska je verbalno velicanje Evrope, praceno apsolutnim nedostatkom zelje da se u Evropu udje. Vlada Srbije od 2001. do sada nije preduzela ni jedan ozbiljan korak da se nase zakonodavstvo uskladi sa zakonodavstvom Unije.
Ovo su samo malecki primeri, ali dovoljni da se pokaze kako kult licnosti Zorana Djindjica nije zasnovan na cinjenicama. Pored toga, osecam izuzetno gadjenje prema osobama koje javno pokazuju sentimentalni pijetet prema mrtvim ljudima koje nisu poznavali. To je neukus i kitsch.

Браво! Потписујем све. А поред неукуса и кича додао бих и некрофилију laugh.gif