Jump to content


Photo
- - - - -

Privatne filmske kolekcije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 Ivanhoe

Ivanhoe
  • Members
  • 39 posts

Posted 21 October 2004 - 13:08

Pozdrav forumasima!

Interesuje me da li ima posetilaca ovog sjajnog sajta i sekcije foruma o filmu koji su privatno filmski kolekcionari. Ja imam solidnu kolekciju filmova, negde oko 1200 VHS naslova legendarnih filmova i serija, a relativno skoro sam poceo da nabavljam i DVD izdanja kod nas, za sada negde oko 200 naslova. Moram priznati da me DVD potpuno osvojio i planiram da neke naslove sa VHS-a prebacim na novi format. Bilo bi lepo da kontaktiramo i razmenimo utiske i iskustva u vezi nasih kolekcija, ali i da ih obogatimo novim filmovima

Pozdrav, Ivanhoe

#2 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 22 October 2004 - 04:52

Ne mogu reci za sebe da sam kolekcionar (mislim, bio bih ja rado kolekcionar ali nema se novaca za originale, a nisam neki ljubitelj cuvanja rezanih dvd diskova), ali posedujem negde oko 90-100 dvd naslova - koncerti, par serija i crtaca, filmovi.

#3 girlnextdoor

girlnextdoor
  • Members
  • 564 posts

Posted 25 October 2004 - 12:55

Pozdrav forumasima!

Interesuje me da li ima posetilaca ovog sjajnog sajta i sekcije foruma o filmu koji su privatno filmski kolekcionari. Ja imam solidnu kolekciju filmova, negde oko 1200 VHS naslova legendarnih filmova i serija, a relativno skoro sam poceo da nabavljam i DVD izdanja kod nas, za sada negde oko 200 naslova. Moram priznati da me DVD potpuno osvojio i planiram da neke naslove sa VHS-a prebacim na novi format. Bilo bi lepo da kontaktiramo i razmenimo utiske i iskustva u vezi nasih kolekcija, ali i da ih obogatimo novim filmovima

Pozdrav, Ivanhoe

...zdravo.samo da ti postavim jedno pitanje,poshto si vec fil.kol.verovatno cesh znati odgovor,a sad pitanje:da li "dead men"-a,jim-a jarmusha ima na dvd izdanju?(poshto ga duzhe vreme ganjam,ali neuspeshno. :lol:(divix dodushe,poshto sam kolekcionar te vrste))

Edited by girlnextdoor, 25 October 2004 - 12:59.


#4 girlnextdoor

girlnextdoor
  • Members
  • 564 posts

Posted 25 October 2004 - 12:58

...Posted Image

#5 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 26 October 2004 - 03:26

Imam jedno 300 francuskih filmova na VHS-u, ali za to treba secam-L player :lol: poprilicno retkih ( 80-te i stariji). Dosta italijanskih 70-80-90. na VHS
Jedno 30 Artificial Eye (jako dobar publisher)
http://www.artificia...e.com/home.html

poprilicno divX (ovo sto ima na ulici, nista exotika) i malo DVD :lol:

#6 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 26 October 2004 - 20:08

da li "dead men"-a,jim-a jarmusha ima na dvd izdanju?(poshto ga duzhe vreme ganjam,ali neuspeshno. :lol:(divix dodushe,poshto sam kolekcionar te vrste))

ja ga imam na divxu, vec nekih par meseci.. a bruka, jos ga nisam pogledala... skinula sam gomilu filmova a nikako da ukradem sebi malo vremena da sve to overim

ako neko ima dobre konekcije mozh da padne neka razmena preko dc++a

e da, kad sam vech kod dc++a, ako neko zna neki dobar hub [mislim sa dobrim/novijim filmovima] nek mi javne na pm, da ne trolujemo ovde

#7 Ivanhoe

Ivanhoe
  • Members
  • 39 posts

Posted 31 October 2004 - 18:22

QUOTE
...zdravo.samo da ti postavim jedno pitanje,poshto si vec fil.kol.verovatno cesh znati odgovor,a sad pitanje:da li "dead men"-a,jim-a jarmusha ima na dvd izdanju?(poshto ga duzhe vreme ganjam,ali neuspeshno. (divix dodushe,poshto sam kolekcionar te vrste))



Koliko mi je poznato, Dead man se nije pojavio na DVD-u. Ja film imam na VHS-u, originalno izdanje distributerske kuce Tuck.

#8 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 31 October 2004 - 19:24

Ja imam Dead Man na DVD (pored jos 600 filmova u ovom formatu).

#9 Ivanhoe

Ivanhoe
  • Members
  • 39 posts

Posted 01 November 2004 - 09:23

QUOTE
Ja imam Dead Man na DVD (pored jos 600 filmova u ovom formatu).


Da li je originalni film nekog od nasih ovlascenih distributera, ili je rezani?

#10 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 01 November 2004 - 11:36

Originalni, kupljen u Amsterdamu (sorry nema veza sa nasim distributerima).

#11 girlnextdoor

girlnextdoor
  • Members
  • 564 posts

Posted 17 November 2004 - 10:33

...dead man-a pronadjoh. biggrin.gif drugar koji je veeeeeeliki kolekcionar doobrih filmova reche mi da je tek pre par meseci izashao na dvd-u...ako vas interesuje njegova kolekcija,koja je vishe nego pohvalna,izvolite njegovu adresu,pa vam on uzvrati katalogom...lik je ok.sve dolazi u obzir*mozhe i razmena...
ajlovtulov@myrealbox.com

#12 dovlica666

dovlica666
  • Members
  • 74 posts

Posted 03 December 2005 - 10:32

svi koje interesuje razmena, neka se bez ustezanja jave na pp.
imam finu kolekciju kvalitetnih klasicnih filmova kako novije tako i starije produkcije, a isto tako za razmenu me zanimaju samo odredjeni naslovi...

#13 AndiSam

AndiSam
  • Members
  • 635 posts

Posted 03 December 2005 - 10:40

Nemam veliku filmsku kolekciju, ali imam lepu brojku odabranih naslova. Nesto malo Bergmana, Kusturice, Felinija, nesto malo Olivera Stouna, Pol Tomas Andersona, Tarantina, Makavejeva, Zilnika i to je to. E da - i par Almodovarovih filmova.

#14 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 03 December 2005 - 19:13

Oko 100-ak DVD naslova, od koji sam posebno ponosan na 10-ak originalnih koncerata, 150-ak divx-ova i dosta dokumentaraca, pretezhno BBC-ovih i Dscovery-jevih.

Ne trpam po svaku cenu, shto mislim da treba da imam - imam :wub:

#15 queeria

queeria
  • Members
  • 1,429 posts

Posted 03 December 2005 - 19:18

Pa imam nekih 300 naslova i svakim danom ih je sve vise :wub: