Jump to content


Photo

Arhaichni izrazi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
134 replies to this topic

#31 Ledolomac

Ledolomac
  • Members
  • 379 posts

Posted 14 October 2004 - 09:43

a karafindl kao axis mundi svake renomirane kafane?

To sam naučio tek kada sam slučajno razbio jedan (u Komunalcu, pokoj mu duši)

#32 bocko

bocko
  • Members
  • 555 posts

Posted 14 October 2004 - 10:13

Glava = 1
Banka = 10
Som = 1.000
Cigla = 1.000.000

Ubij me, ali ne mogu da se setim koliko je bio Konj, a i to je bilo.


starih ili novih ? :lol:

Da ne poverujes, mladjin dinar, avramov dinar, antin dinar, stari dinar, jos stariji dinar, prastari dinar. Nije ni cudo ako sam pomesao. Ima topic na drustvu, cini mi se, kako je to odrastati kao gay klinac u Srbiji. Nesto se mislim ... Odrastati u Srbiji, generalno, gay ili ne gay, a ostati normalan (ako jesmo). Kako sad ja nekom da objasnim da sam odrastao u zemlji u kojoj novcanicu na kojoj pise sto - u svakodnevnim transakcijama svi racunaju kao 10.000,-. A to je jos bio i najmanji problem.

#33 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 14 October 2004 - 10:13

gelender

basamak

#34 Chihiro

Chihiro
  • Members
  • 393 posts

Posted 14 October 2004 - 14:36

Dal' su Srbi ikada govorili srpski? :lol:

Ovi vasi arhaizmi su sve same tudjice iz turskog, nemackog i madjarskog. Gde su sad oni sto su kukali da nam se jezik kvari? Meni se cini da se popravlja.

#35 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 14 October 2004 - 15:07

Pino silvestre je taj sto mirise na bor, ima moj cale jos uvek kolekciju flasica.

I ja imam jednu dedinu malu zelenu šišarkicu, i još je 90% puna. Prosto mi žao da je koristim :lol: Samo je ponekad otvorim i malo njuškam.

Društvo, već me tri dana proganja jedan izraz, a ne mogu ga se setiti... ona starinska čašica za rakiju, čokanj, čukanče, ali ima to još jedno ime, a ja ga se ne mogu setiti, a glavom lupam... :lol:

Edited by Marvin (Paranoid Android), 14 October 2004 - 15:07.


#36 Chihiro

Chihiro
  • Members
  • 393 posts

Posted 14 October 2004 - 15:27

Društvo, već me tri dana proganja jedan izraz, a ne mogu ga se setiti... ona starinska čašica za rakiju, čokanj, čukanče, ali ima to još jedno ime, a ja ga se ne mogu setiti, a glavom lupam...  :lol:

Fićok?

edit: nasa tastatura...

Edited by Chihiro, 14 October 2004 - 15:30.


#37 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 14 October 2004 - 15:39

gelipter


super su reci iz nemackog kojima su srbi promenili znacenje

#38 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 14 October 2004 - 15:46

Fićok?

edit: nasa tastatura...

Nije ni to...

#39 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 14 October 2004 - 15:50

I ja imam jednu dedinu malu zelenu šišarkicu, i još je 90% puna. Prosto mi žao da je koristim  :lol:  Samo je ponekad otvorim i malo njuškam.

ma troshi slobodno, ima to da se kupi, nije nestalo... samo zapechati jednu za unuche :lol:

#40 bup

bup
  • Members
  • 322 posts

Posted 14 October 2004 - 15:54

Društvo, već me tri dana proganja jedan izraz, a ne mogu ga se setiti... ona starinska čašica za rakiju, čokanj, čukanče, ali ima to još jedno ime, a ja ga se ne mogu setiti, a glavom lupam...  :lol:


fraklić?

#41 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 14 October 2004 - 15:55

Hm, i meni se cini da su ovde uglavnom spomenute "neobicne" reci stranog porekla od kojih se neke intenzivno koriste u mom okruzenju od kad znam za sebe pa sve do sada tako da ne vidim neku arhaicnost.
A cini mi se i da je prvobitna ideja teme zapravo bila sleng koji se upotrebljavao pre 20tak godina a sada vise ne, ali tu nazalost ne mogu puno da pomognem jer sam tada bila mala pa glupava :lol:

Btw "astal" jeste madjarskog porekla.
Inace skoro sam saznala i da se "macka" na madjarskom kaze "macka" :lol: (ne znam doduse kako se pise, verovatno maczka ili tako nekako).

E a kada sam svojevremeno saznala da se "auspuh" na nemackom kaze "Auspuff" crkla sam od smeha na Auspuff (suvise se navikla na posrbljenu varijantu, je li) a onda sam jednom prilikom to rekla nekim Nemcima pa su oni crkli od smeha na auspuh :lol:

#42 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 14 October 2004 - 16:06

fraklić?

Nije ni to! Isuse, koliko imamo sinonima za rakijsku čašicu? Vidi se da smo po genima rakijoholičari...

#43 bup

bup
  • Members
  • 322 posts

Posted 14 October 2004 - 16:30

QUOTE (bup @ 14 Oct 2004, 15:54)
fraklić? 

Nije ni to! Isuse, koliko imamo sinonima za rakijsku čašicu? Vidi se da smo po genima rakijoholičari...


polić? :lol:

#44 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 14 October 2004 - 16:32

polić?  :lol:

Već me blam...

#45 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 14 October 2004 - 16:52

kome se nije dopao brion mogao je da koristi pitralon :lol: