Jump to content


Photo

Novi Sad će platiti radikalsku vlast


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 replies to this topic

#16 Faithless

Faithless
  • Members
  • 183 posts

Posted 09 October 2004 - 17:57

E pa da je 650 Exitaša izašlo na izbore, sad ne bi bilo kukanja...

KO VAS ŠMIRGLA!

#17 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 09 October 2004 - 18:00

Razbijen prozor Adventističkke crkve | 17:29 | Izvor: Beta

Novi Sad -- Novosadska policija saopštila je da je prozor Adventističke hrišćanske crkve razbijen ciglom.

Razbijeni su i par reflektora sto osvetljavaju katedralu u centru. Stoka se osilila, neka, neka, neka samo pocnu...imam ja jednu smradikalsku familiju u zgradi, oni ce prvi dobiti nogu u glavu cim zucnu.

#18 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 09 October 2004 - 19:54

Ajde prvo da vidimo sta oznacava pojam Novosadjan.

Da li je to onaj ko je u NS opstini ? Mislim jesu li to: Futog, Veternik, Kac, Budisava, Kovilj, Rumenka, Ledinci, Paragovo... Da li ljudi znaju da ovde zivi skoro pola NS, a sa NS imaju veze kao i ni sa rodnim krajem ?

U Beogradu ima jedan deop zove se Trosarina. Nasi stari su znali, dolazis u velegrad ima bre da platis taksu i to cemo jos da vidimo. E to bi ja sad uveo u NS, a njima ene im nek pravidu opstine svoje nek im vlada SRS !

Trifke evo ti ga fasista, hvataj ga da ne pobegne! Drz fasiste! A u a u!

#19 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 09 October 2004 - 20:01

Novosadisti primite moju sucut.

#20 Method Man

Method Man
  • Members
  • 890 posts

Posted 09 October 2004 - 20:15

Ajde prvo da vidimo sta oznacava pojam Novosadjan.

Da li je to onaj ko je u NS opstini ? Mislim jesu li to: Futog, Veternik, Kac, Budisava, Kovilj, Rumenka, Ledinci, Paragovo... Da li ljudi znaju da ovde zivi skoro pola NS, a sa NS imaju veze kao i ni sa rodnim krajem ?

Pa onda po tvojoj logici dobro je da Bora nije izabran za gradonacelnika jer je on iz Futoga.
Chak, po tvojoj logici, on se nije smeo ni kandidovati za gradonacelnika.

#21 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 09 October 2004 - 20:55

U kojoj je meri ovdašnje društvo bolesno?

- Tu, opet, dolazimo do jednog logicnog pitanja: Ako neko glasa za bolesnika, onda to više govori o glasacu, nego o izabranom. Ako bolesnika na javnu i bitnu funkciju dovedeš demokratskim postupkom, onda ljudima imponuje da za predstavnika imaju patološku licnost. Poremecaji licnosti nisu klasicne psihijatrijske bolesti, ali imaju taj stepen poremecaja koji cesto ima komponentu agresivnosti, bombastih izjava, raznih konfliktnih situacija i konfrontacija. To pojedinim grupama stanovništva imponuje. Iako veliki broj ljudi nije baš takav, to ne znaci da im se to ponašanje ne dopada. Ovde su ugledni politicari oni sa potpuno nekontrolisanim ponašanjem. Ali, nije rec samo o politici. Drasticnih primera imate i kod vas - u novinarstu. Ekstremno agresivnog coveka koji vreda na svakom koraku, javno mnjenje izbacuje kao najeminentnijeg novinara. Slicno je i u drugim oblastima.

Ima li "kolektivne terapije" sa šansama za izlecenje?

- Mora se uociti razlika glasanja (biranja) poremecenih i normalnih ljudi. Ako neko izabere poremecenu licnost, onda neminovno mora imati sankciju (loš život, neizvesnost, rat, izolacija...) zbog tog svog izbora, a ako izabere normalne ljude onda ce možda imati nešto korisno za sebe i svoju porodicu. Naš covek nema uopšte osecanje da nešto utice na nešto, nego se opredeljuje prema tome ko mu se svida, a svida mu se zato što je taj rekao nešto tamo nekom drugom. Ne postoji osecanje da se bira lider zbog cijih ce loših postupaka direktno trpeti onaj koji ga je izglasao.

Slobodan Simic, satiricar i psihijatar

#22 toal

toal
  • Members
  • 662 posts

Posted 10 October 2004 - 05:55

Sa nacistima nema sale,duge su 4 god.
Dokazano mogu da sjebu mnogo vise od EXIT-a.
Bice vrlo brzo povoda za demonstracije.
Pa na ulice.Apstinenti u prvi red.
Moze li N.S. da uradi nesto za sebe,pa i za sve ostale?

#23 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 10 October 2004 - 12:39

Moram reci da mi je i malo drago zbog pobede Gojkovice mlade. Novosadjani su toliko ogrezli u mit o svojoj urbanoj superiornosti nad beogradskim `klerofasistima' da su poverovali da vise ne moraju ni da glasaju! I eto sta im se desilo.
Sada, Novosadjani, cetke u ruke, pa cistite svoja govna. Nije dovoljno imati EXIT i biti kul. Treba i glasati.

#24 the jackal

the jackal
  • Banned
  • 114 posts

Posted 10 October 2004 - 15:57

Mozda ce radikalska Vojvodina sad da se otcepi, pa cemo mi ranije u Evropu.
:lol:

#25 Method Man

Method Man
  • Members
  • 890 posts

Posted 10 October 2004 - 17:04

Novosadjani su toliko ogrezli u mit o svojoj urbanoj superiornosti nad beogradskim `klerofasistima' da su poverovali da vise ne moraju ni da glasaju! I eto sta im se desilo.
Sada, Novosadjani, cetke u ruke, pa cistite svoja govna. Nije dovoljno imati EXIT i biti kul. Treba i glasati.

O cemu vi mastate, keve vam? :lol:
Elem, u Novom Sadu izaslo je 45% (cetrdeset pet postp) biraca u drugom krugu. I kako onda Novosadjani nisu glasali?? Pa to je verovatno najveca izlaznost u gradovima Srbije, posle Novog Pazara (ha-ha-ha). A apsolutnop iznad proseka i iznad svih vecih gradova u Srbiji? I? Novi Sad nije glasao?
Po vasoj logici, pre radikali mogu reci kako je Bogdanovic pobedio u Beogradu jer Beogradjani nisu glasali! U Beogradu je glasalo samo 32% (trideset dva posto). Nije dovoljno da pogledas samo ko je pobedio u nekom gradu pa da na osnovu toga izvuces zakljucke o izlaznosti. lakse je da pogledas procente izlaznosti, ne?
Novi Sad - 45%
Beograd - 32%
I? Ko onda nije glasao? Novosadjani? :lol: :lol:

#26 Strippy

Strippy
  • Members
  • 59 posts

Posted 10 October 2004 - 20:36

Ajde prvo da vidimo sta oznacava pojam Novosadjan.

Da li je to onaj ko je u NS opstini ? Mislim jesu li to: Futog, Veternik, Kac, Budisava, Kovilj, Rumenka, Ledinci, Paragovo... Da li ljudi znaju da ovde zivi skoro pola NS, a sa NS imaju veze kao i ni sa rodnim krajem ?

U Beogradu ima jedan deop zove se Trosarina. Nasi stari su znali, dolazis u velegrad ima bre da platis taksu i to cemo jos da vidimo. E to bi ja sad uveo u NS, a njima ene im nek pravidu opstine svoje nek im vlada SRS !

Naravno da su i to Novosađani. Da nije njih,NS bi imao 10000 stanovnika i ne bi bio grad,već opština(velegrad nije bio nikad,niti će biti). A zašto dosta ljudi iz tih mesta glasa za radikale? Između ostalog,zato što Novosađani nikad nisu pokazali razumevanje za nešto drukčije,prihvatanje različitosti i na taj način gurali ljude koji se nisu rodili na Salajci i u Vase Stajića u getoe. I tako 50 godina.Toliko o ljudima koji se smatraju evropejcima. Zato je i moglo da se desi da im se u Vase Stajića rodi izvorna radikalka. I da je izaberu i Novosađani i Futožani. A predstavnik DS-a završio gimnaziju u Bačkom Petrovcu! Ne zato što je tamo živeo,već verovatno nije mogao da upiše novosadsku gimnaziju.Kakav đak,takav kandidat.Ne treba se ljutiti na radikalske glasače,oni će uvek postojati. Ja se ljutim na apstinente koji su omogućili da jedna opcija koja treba da se svede na plafon 10% dobije vlast. A demokratska opcija,ma ko je predstavljao,treba da svojim kvalitetom(program,kadrovi,ponašanje) vremenom "prosvetli" građanstvo,pa da takav način razmišljanja uđe u gene kritičnoj masi naroda.To je hteo Zoran Đinđić,ali mu nisu dali... :lol:

#27 stivlim

stivlim
  • Members
  • 1,526 posts

Posted 10 October 2004 - 21:17

Novosadisti primite moju sucut.

pre bih rekao da smo mazohisti uzivamo u svojoj propasti

#28 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 10 October 2004 - 21:19

Novosadjani su toliko ogrezli u mit o svojoj urbanoj superiornosti nad beogradskim `klerofasistima' da su poverovali da vise ne moraju ni da glasaju! I eto sta im se desilo.
Sada, Novosadjani, cetke u ruke, pa cistite svoja govna. Nije dovoljno imati EXIT i biti kul. Treba i glasati.

O cemu vi mastate, keve vam? :lol:
Elem, u Novom Sadu izaslo je 45% (cetrdeset pet postp) biraca u drugom krugu. I kako onda Novosadjani nisu glasali?? Pa to je verovatno najveca izlaznost u gradovima Srbije, posle Novog Pazara (ha-ha-ha). A apsolutnop iznad proseka i iznad svih vecih gradova u Srbiji? I? Novi Sad nije glasao?
Po vasoj logici, pre radikali mogu reci kako je Bogdanovic pobedio u Beogradu jer Beogradjani nisu glasali! U Beogradu je glasalo samo 32% (trideset dva posto). Nije dovoljno da pogledas samo ko je pobedio u nekom gradu pa da na osnovu toga izvuces zakljucke o izlaznosti. lakse je da pogledas procente izlaznosti, ne?
Novi Sad - 45%
Beograd - 32%
I? Ko onda nije glasao? Novosadjani? :lol: :lol:

Pa jesu zakazali biraci iz Novog Sada.


U decembru prosle godine je glasalo 61% biraca. SRS je dobila oko 52000 glasova, SPS oko 7000. To je i rezultat Maje Gojkovic na lokalnim izborima. Gotovo u dlaku.

Novakovicev rezultat bi mogao da se poredi sa rezultatom koji su napravili DS, G17 i Tolerancija.


Dakle, gde vise od 35.000 glasova koji su otisli na DSS, SPO/NS, Otpor, DHSS, RSV, DA? Da je barem 2000 od tog broja izaslo na izbore danas ne bi vasa Maja bila gradonacelnik. :lol:

#29 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 10 October 2004 - 22:11

Epa novosadjani, leskovcani su danas glasali za opoziv izabranog im "precednika", ako se ne varam, saborca drugarice Maje,aj sad lepo vi isto zatrazite referendum za njen opoziv zbog ovih incidenata, al onda se lepo potrudite da mrdnu svoje cenjene guze i apstinenti(ako bas hoce da apstiniraju zna se sta ne treba da rade) pa nek zbace govedo dok nisu pocela veca sranja, a bice ih sigurno-kako ono rekose: Mi se nismo promenili!

#30 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 10 October 2004 - 22:16

Chanak nije peko vola, ali mu narod izabra kravu.