Jump to content


Photo

Kosovo dobija nezavisnost sledeće godine


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
95 replies to this topic

#16 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 30 September 2004 - 19:22

Ajd mi Slavene, molim te, citiraj tu Mesićevu izjavu.


koju izjavu Tadino?

#17 Tadino

Tadino
  • Members
  • 2,196 posts

Posted 30 September 2004 - 19:23

o nezavisnosti kosova.

#18 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 30 September 2004 - 19:33

budem!

Ima ona proslogodisnja izjava za neki austrijski novinski list gdje pojasnjava opravdanost dvije albanske Drzave postojanjem Austrije i Njemacke!

no bi te molio da se strpis!

#19 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 30 September 2004 - 19:48

Pre dve-tri godine, Bogdan Bogdanović je na našoj TV rekao kako niko od političara neće da nam saopšti da je Kosovo 'izgubljeno'.

On je vrlo ozbiljan čovek, ali ni onda nisam saznala šta 'izgubljeno' podrazumeva.
Sada se govori o nezavisnom Kosovu, i ja ponovo ne znam šta znači 'nezavisno'. Država, kao Italija?

Prilično mi je neverovatno da Kosovo ne ostane u granicama Srbije ili SiCG.
Šta bi značilo 'nezavisno' Kosovo?

#20 Stefan

Stefan
  • Banned
  • 1,022 posts

Posted 30 September 2004 - 21:00

Ma Steva to samo iz Amerike tudjim qrcem gloginje mlati, kao sto i dolikuje svakom pravom "patrioti" . Koga je briga.

Нисам у УСА, у Србији сам, ту живим и радим. И то се лако може проверити. Ја сам све време Југословенске кризе био овде и као и већина осталих и својим qrcem gloginje млатио....

2 swordfish

Stefane ajde mislim osim sto patis od paranoje da isti likovi razgovaraju sami sa sobom pod razlicitim nikovima, sto bre patis od teskog despotizma.

О истим ликовима и различитим никовима приупитај Хенрија он ти је мајстор за то.
Зашто се Хрвати нису одрекли Крајине?
Зашто Репулбика Српска нема право на референдум, када је очито на народ у РС не жели да живи у БиХ?
И зашто ће на крају Косово остати у некој врсти државне заједнице са Србијом?
Одговор је исти: одлуке Бадинтерове комисије.

Edited by Stefan, 30 September 2004 - 22:19.


#21 Tihofil

Tihofil
  • Banned
  • 619 posts

Posted 30 September 2004 - 21:03

Rece u tom intervjuu da je kandidat za gradonacelnika Goran Jesic iz Indjije kandidat GSS-a.
Neka, necu da komentarisem...suvise je tuzno.

#22 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 September 2004 - 22:27

...

>> ... Zašto se Hrvati nisu odrekli Krajine?
Zašto Repulbika Srpska nema pravo na referendum, kada je očito na narod u RS ne želi da živi u BiH?
I zašto će na kraju Kosovo ostati u nekoj vrsti državne zajednice sa Srbijom? ... <<

1. Hrvati se nisu odrekli Krajine zato sto je to Hrvatska.
2. RS nema pravo na referednum zato sto je to Bosna i Hercegovina.
3. Kosovo nece ostati ni u kakvoj vrsti drzavne zajednice sa Srbijom jer je to Kosova.

Da ti ponovim?

Kako mi se cini - ni citava Srbija nece ostati sa sobom u nekoj vrsti "drzavne zajednice".

...

#23 Stefan

Stefan
  • Banned
  • 1,022 posts

Posted 30 September 2004 - 22:32

...

>> ... Zašto se Hrvati nisu odrekli Krajine?
Zašto Repulbika Srpska nema pravo na referendum, kada je očito na narod u RS ne želi da živi u BiH?
I zašto će na kraju Kosovo ostati u nekoj vrsti državne zajednice sa Srbijom? ... <<

1. Hrvati se nisu odrekli Krajine zato sto je to Hrvatska.
2. RS nema pravo na referednum zato sto je to Bosna i Hercegovina.
3. Kosovo nece ostati ni u kakvoj vrsti drzavne zajednice sa Srbijom jer je to Kosova.

Da ti ponovim?

Kako mi se cini  - ni citava Srbija nece ostati sa sobom u nekoj vrsti "drzavne zajednice".

...

Време ће показати шта су твоје жеље, а шта реалност.
не разумем зашто прижељкујеш распад Србије.
Твоја странка, рецимо, сада није на власт и зато Србија треба да се распадне?

#24 MAXI

MAXI
  • Members
  • 38 posts

Posted 30 September 2004 - 22:59

Не знам зашто би се Србија помирила са губитком Косова. Зашто се Хрватска није помирила са губитком Крајине?
Елем, када је Бадинтерова комисија донела тумачење по коме се бивша СФРЈ распала по републичким границама, односно да су републичке (истина АВНОЈ-евске) границе постале међудржавне, сваком ко је имао и грам мозга морало је да буде јасно да се промене граница на Балкану неће десити. Зашто би закључци Бадинтерове комисије важили за све остале државе, сем за Србију. Ако се Косову и да право на референдум, како се исто право може оспорити Републици Српској?
Постоји само једна земља на свету која Косову може да да независност и то је Србија. Не знам како би изгледала Седница Савета безбедности којом би се супротно вољи чланице Уједињених Нација на њеној територији формирала независна држава. Наше одбијање би целој ситуацији дало формат опасног изузетка. Постоји пар варијанти: или ће свет дозволити ново прекомпоновање Балканског простора, или ће инсистирати на неком државном провизоријуму типа СРЈ којој ће придодати лабаво федерално Косово. Не знам зашто би се одрекли наше државне територије, да ли би било ко од нас добровољно отписао једну собу у стану? Једина опасност је да малоумно не потпишемо неку глупост која нас може скупо коштати.
Не верујем да би Албанци са Косова партиципирали у Скупштини Србије, много је вероватније да би имали посланике у Скупштини СРЈ. С тим што би можда север Косова имао посланике у скупштини Србије или нешто слично. Тако да ће да се створи ситуација ни тамо ни овамо. Сем тога ваљда ћемо сви да се цивилизујемо и ако ћемо једног лепог дана да седимо заједно у Скупштини Европе, зашто то не би могли да радимо и у Скупштини СРЈ.
И наравно много чега не би било да Слобе није било.

Kao prvo ti stefane mesas stvari. kako mozes da uporedis kosovo i SAO krainu? dok kosovo ustavom iz 74' je bilo konstituivni deo yugo federacije i tom ustavom imala je skoro sve atribute drzave, sao kraina i republika srpska tada niti su postojale. Krajina je vestacko stvorena teritorija unutar hrvatske i to pomocu kalasnjikova.za kosovo je bitno da je prizna kao nezavisna evropa i sad,a posle ce i rusija,kina,i sve druge zemlje to uciniti iako i nije toliko bitno dal ce rusija ili banglades da priznaju kosovo jer se zna kakav je uticaj tih zemalja danas u svetu. sto se tice srbije,ja sam ubedjen da ce i srbija da prizna nezavisnost kosova,ali manje vise to,kad znamo da uticaj srbije u svetu danas je ravan nuli.

#25 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 September 2004 - 23:06

Stefan nije sagovornik nego beslovesna budala koja trabunja - zato se ni ne moze uzimati u razmatranje kao normalan sagovornik.

#26 Faithless

Faithless
  • Members
  • 183 posts

Posted 30 September 2004 - 23:11

...

Attached Files



#27 Stefan

Stefan
  • Banned
  • 1,022 posts

Posted 30 September 2004 - 23:36

Koсово јесте била Аутономна Покрајина, али налази Бадентерове комисије гласе да се СФРЈ распала по републичким границама.
Ако је све то тако просто и једноставно, нека Европа и УСА лепо признају Косово, а Савет Безбедности нека то потврди.... Међутим тако нешто се не дешава, бар за сада. Основна идеје је да не може бити једностраних решења. Није питање колико је утицај Србије у свету, већ је питање да ће врло тешко проћи стварање независне државе Косова, уз протиљење државе Србије, на чијој се територији Косово макар и формално налази.
По резолуцији 1244 Косово је део СРЈ, и мислим да је најреалније тако да буде. Значи не могу се задовољити максималистички захтеви обеју страна. Нити ће Косово бити формално независно нити ће бити под управом Србије. У овим оквирима мислим да треба тражити решења.
С друге стране ако се дозволи рефернедум на Косову не видим зашто би се ускраћивао референдум народу Републике Српске.


Stefan nije sagovornik nego beslovesna budala koja trabunja - zato se ni ne moze uzimati u razmatranje kao normalan sagovornik.

Следећа је поента Титов официру: Сваки дан треба да хвалиш Бога зато што се комунизам у Србији није срушио у дану као што се то десило у другим земљама источне Европе. Да смо сви на Балкану имали срећу па да доживимо Румунски или Пољски сценарио пада комунизма где би нам био крај. Да се то десило врх комунистичке партије, како СФРЈ, тако република чланица завршио би у затвору. "Истакнутим" и "заслужним" војницима партије би се укинула грађанска права на једно 5 - 10 година. Отворили би се сви државни досијеи. Па би се видело ко је кога цинкарио, шпијунирао, злостављао. Том приликом би велики број твојих колега из два репресивна апарата диктатуре, војске и полиције, засвршио или у затвору или трајно осрамоћен. Па би се рецимо видело да ли си ти или било ко други напредовао по партијској линији, националном кључу, дупеувлакаштву, или на основу тога што би цинкарио колегу да слави славу, или на основу тога што си стварно нешто вредео. Шта год да си био, трупни официр или не, припадао си репресивном апарату једне диктатуре. Ниси ти био чиновник, подофицир, већ високи официр. Знаш оно командна и друга одговорност...
Елем, пошто се наша варијанта комунизма није срушила у дану већ је трулила кроз Милошевићев псеудо социјализам и његову личну диктатуру, неке ствари су се заборавиле ... Неки људи или немају образа или не памте или обоје. Како последицу имамо читаву гомилу комесара и пацова који су стицајем околности "преживели" време Слобине трулежи. Та гамад се увукла у све странке од крајње левице, преко НВО, до крајње деснице. Мислим гамад да је све прошло и да је све заборављено. Зато сада нико и не помиње отварање свих досијеа. Зато сада имамо тебе (претпостављам, да си макар писао истину када си рекао да си 1990 био потпуковник), рециклираног и спремног да опет качиш чинове. Да ли би смео да отвориш свој лични досије? Да ли би се стидео нечега што си радио за Броза и партију? Да ли се стидиш што си служио комунистичком диктатору? Мислиш да је 10 Слобиних срамних година побрисало све пре тога?

#28 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 01 October 2004 - 00:04

More umro Cica ziv nam nije... RGGPM!

#29 Stefan

Stefan
  • Banned
  • 1,022 posts

Posted 01 October 2004 - 00:07

More umro Cica ziv nam nije... RGGPM!

Радиш, од када ти је смена?

Edited by Stefan, 01 October 2004 - 00:08.


#30 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 01 October 2004 - 00:12

BU! Nema odmora dok traje obnova!