Jump to content


Photo

Gde ste služili JNA i kako je bilo ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
232 replies to this topic

#226 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 09 May 2006 - 03:39

QUOTE(MAGRIPA65 @ 9 May 2006, 08:38)
a i deda mi je bio u zatvoru 45te...


Meni deda nije bio u zatvoru 45e al' je otisao napolje. I ostao tamo... biggrin.gif
Za njim i ujak - tako da sam imao par zanimljivih razgovora sa drugom Fikretom (VP 9282, Kiseljak)...

#227 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 09 May 2006 - 20:11

QUOTE(MAGRIPA65 @ 8 May 2006, 23:19)
Ma ozbiljno.Ja sam bio musterija kod nekog  Stojanovskog  majora za bezbednost ali u Ljubljani 80tih pa me cisto zanima da li govorimo o istoj osobi.

Ma i ja sam ozbiljan
ne mogu se točno sjetit prezimena al lik je bio neki potpukovnik makedonac
zaheban tip
al u Puli na Muzilu

#228 Vojislav YVR_BGD

Vojislav YVR_BGD
  • Members
  • 286 posts

Posted 09 May 2006 - 20:33

QUOTE(iDemo @ 8 May 2006, 19:39)
Meni deda nije bio u zatvoru 45e al' je otisao napolje. I ostao tamo...  biggrin.gif
Za njim i ujak - tako da sam imao par zanimljivih razgovora sa drugom Fikretom (VP 9282, Kiseljak)...

Drug Fikret je bio budalina neopevana. I mene je zahebavao za razne gluposti. Najsmesnije je sto je moron umislio da lici na (ni manje ni vise) nego na Dzemsa Dina, i onda terao kasarnskog slikara da mu napravi portret a u pozi gosn. Dina sa neke fotke....
Ej veseli dani u VP9282....

#229 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 09 May 2006 - 22:18

QUOTE(Vojislav YVR_BGD @ 10 May 2006, 06:33)
Drug Fikret je bio budalina neopevana. I mene je zahebavao za razne gluposti.  Najsmesnije je sto je moron umislio da lici na (ni manje ni vise) nego na Dzemsa Dina, i onda terao kasarnskog slikara da mu napravi portret a u pozi gosn. Dina sa neke fotke....


U 'moje' vreme mu je neki vodnik (ili slicno) iz saniteta slupao kola (valjda neku poluraspadnutu alfu). Koja tuga... Dao mu, potom, svog pasata ili nesto slicno...

#230 Vele

Vele
  • Members
  • 60 posts

Posted 10 May 2006 - 14:23

QUOTE(st.anger @ 8 May 2006, 20:51)
Onako izgleda ko cigo ?



Da, i imao je brkove ali ne prevelike. Jel to znate nesto o njemu?

#231 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 10 May 2006 - 23:28

QUOTE(Velež @ 10 May 2006, 14:23)
Da, i imao je brkove ali ne prevelike. Jel to znate nesto o njemu?


Ako govorimo o istom coveku a berem po opise reklo bi se, polovinom 80tih je bio u cinu majora a zaduzen politicki rad u Ljubljanskoj kasani.Zaboravio sam kako se ta funkcija zvala u to vreme ali dodje mu nesto kao politicki komesar.Bio je poznat jer je saslusava prvenstveno Albance a nakon sto zavrsi sa njima sve druge koji nisu bili na "pravom putu".Ja sam mu za oko zapao posto sam spavao na onim glupim casovima politicke nastave a bio sam i dovoljno glup da u upitniku stavim da sam clan britanske biblioteke.Verovatno njegovom sam zaslugom ostatak roka proveo na Svetoj Geri cuvajuci koze.Sta se sa njim desilo neznam ali bio je gori od onih oficira iz Bosne koji su po pravilu bili teska stoka.

#232 Vele

Vele
  • Members
  • 60 posts

Posted 11 May 2006 - 12:41

QUOTE(MAGRIPA65 @ 11 May 2006, 01:28)
Ako govorimo o istom coveku a berem po opise reklo bi se, polovinom 80tih je bio u cinu majora a zaduzen politicki rad u Ljubljanskoj kasani.Zaboravio sam kako se ta funkcija zvala u to vreme ali dodje mu nesto kao politicki komesar.Bio je poznat jer je saslusava prvenstveno Albance a nakon sto zavrsi sa njima sve druge koji nisu bili na "pravom putu".Ja sam mu za oko zapao posto sam spavao na onim glupim casovima politicke nastave a bio sam i dovoljno glup da u upitniku stavim da sam clan britanske biblioteke.Verovatno njegovom sam zaslugom ostatak roka proveo na Svetoj Geri cuvajuci koze.Sta se sa njim desilo neznam ali bio je gori od onih oficira iz Bosne koji su po pravilu bili teska stoka.


Moguće da je isti tip. U moje doba 1990-91 je već potpukovnik i bog i batina u Kasarni Morača. Nema Hrvata ili Muslimana koji nije išao kod njega na razgovor. Nebrojeno je puta nudio da postanem špijun i da mu dojavljujem šta se priča u kasarni, slavi li tko Božić i slično. Ponosan sam na proslavu Božića organiziranu od grupe vojnika svih nacionalnosti u kasarni. Svi su išli na razgovor i svi smo se pravili da se ništa nije dogodilo. Pizdio je na to, ali nije imao dokaza. Glupi vojnici ispali pametniji od njega, nema mu veće kazne. Danas je vjerojatno penzioner ponosan na svoj lik i djelo. Tako bih volio da ga vidim, nemate pojma. Tko zna, možda ga i sretnem negdje u šetnji Beogradom, sasvim moguće. Samo me strah da ga srce ne prekine kad mu se predstavim.

#233 gilindu

gilindu
  • Members
  • 1,105 posts

Posted 16 May 2006 - 13:03

QUOTE(Kinik @ 18 Oct 2004, 17:31)
...

Hm, preskocio sam mnogo toga: iznenadno opaljivanje puskomitraljeza na ciscenju, izlazak u grad, odsustvo, bacanje bombe, pakete/pare, ambulantu, feribot "Marina" i M.Loshinj - Zadar ...



... zatocenistvo na Sv. Jeleni...