Jump to content


Photo

Cackanje ruske mecke


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
493 replies to this topic

#16 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 01 September 2004 - 11:50


... Covek je mnogo veca pretnja svetskoj stabilnosti i od zlocinaca Sadama ili Ladina.

Apsolutno!

Mala je razlika izmedju Busha i Bin Ladena.

Sta je vama ljudi? Da li ste vi uopste svesni sta govorite?

Pa ako tako mislite, ni po cemu se ne razlikujete od Edina, Monoteizma, Quel'quuna i ostalih.

#17 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 01 September 2004 - 11:51


U mnogo stvari se ne slazem sa politikom Amerike, ali inicijativa oko udruzivanja svih zemalja u ratu protiv terorizma mi se itekako svidja... Ovo mora da se zaustavi, bez obzira na sredstva!

Kako danas terminator Svarci rece, George W je u mogucnosti da terminira terorizam. Ako Ameri to ne uspeju, onda nas je pozdravilo sve skupa i ima da svako malo poneko od nas manje srecan odleti u paramparchad. Sve mislim da tako mora da bude, jer citav buljuk praistorijskih ideologija koje su jos uvek uzasno jake jednostavno ne mogu da nastave da postoje neizmenjene u svetu koji neumitno tezi globalizaciji. A nazad se jos manje moze (niti bi to valjalo).

Nije mi jasno koje su to "praistorijske ideologije" ?
Slusajuci informacije o tome kako Francuzi preko nekakvih religijskih autoriteta pokusavaju da oslobode svoje novinare u Iraku, pocinjem da verujem da je tesko razdvojiti terorizam od religije. Jedno je znacenje reci a drugo je realnost.
Amerikanci ce pobediti teroriste ako uspeju da uniste muslimansku religiju.
Da li je to moguce i koja je cena svega toga ?

#18 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 01 September 2004 - 11:54

Nije mi jasno koje su to "praistorijske ideologije" ?

Praistorijske ideologije, samo za tebe revo: verovanja da je istinito ono sto je zapisano u knjigama starim izmedju 1400 i 5000 godina i da je to, stavise, sva istina.

#19 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 01 September 2004 - 11:57

to Sonjal-znam da ima svakakvih budala, ali mi opet nije svejedno kad takvu neku ispovest cujem u svom sopstvenom autu.

Ispovest kod nas mozes cuti na svakom mestu, pa i radnom i od toga se ne mozes izolovati.Tako je na primer moj kolega(mobilisan koji se vratio) pricao dogodovstine sa ratista kada su se dozivali ustase i cetnici(ujo-cedo).

#20 alternativa

alternativa
  • Members
  • 542 posts

Posted 01 September 2004 - 12:01

Ispovest kod nas mozes cuti na svakom mestu, pa i radnom i od toga se ne mozes izolovati.Tako je na primer moj kolega(mobilisan koji se vratio) pricao dogodovstine sa ratista kada su se dozivali ustase i cetnici(ujo-cedo).

Jaoj! Da nije tragicno, bilo bi smesno. Uzas.


ovo je ono sto mi se ne dopada. sad sam videla ovu vest. http://www.iskon.hr/...01/0022006.html

sto je previse, previse je!

#21 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 01 September 2004 - 12:02

Napustam ovu diskusiju kao i podforum politika (i religija) do daljnjeg.

Malo mi je previse da se rvem sa jedne strane sa (naoko upristojenim) islamistima, a sa druge sa srpskim levicarima svih boja. Previse, cak i za jednog Indy-ja.

Stoga komandujem sam sebi stratesko povlacenje na Muziku, Film i Razno...

Na kraju samo jedna mala poruka srpskim levicarima - moja draga "krvareca srca" razmislite malo bolje; ne verujte recima, nego delima.

#22 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 01 September 2004 - 12:04

Nije mi jasno koje su to "praistorijske ideologije" ?
Slusajuci informacije o tome kako Francuzi preko nekakvih religijskih autoriteta pokusavaju da oslobode svoje novinare u Iraku, pocinjem da verujem da je tesko razdvojiti terorizam od religije. Jedno je znacenje reci a drugo je realnost.
Amerikanci ce pobediti teroriste ako uspeju da uniste muslimansku religiju.
Da li je to moguce i koja je cena svega toga ?

Zar ne vidis da, bojim se, idemo u veliki judeohriscansko-muslimanski rat? Svugde na svetu se hriscani i muslimani sukobljavaju (najcesce vrlo krvavo). Govorim naravno o svetskom ratu (mozda onom koji je prorekao Nostradamus).
Nadam se da ce se sve nekako smiriti, ali od smirivanja smo sve dalje i dalje.

Bush nikako ne moze formirati veliku i cvrstu koaliciju protiv svetskog terorizma jer je izgubio poverenje kako u svojoj zemlji tako i u svetu.

Nadam se da su se demokrate naucile od proslih izbora i da nece vaj put Bushu dopustiti kradju.

Edited by Nikola21, 01 September 2004 - 12:16.


#23 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 01 September 2004 - 12:12


... Covek je mnogo veca pretnja svetskoj stabilnosti i od zlocinaca Sadama ili Ladina.

Apsolutno!

Mala je razlika izmedju Busha i Bin Ladena.

Sta je vama ljudi? Da li ste vi uopste svesni sta govorite?

Pa ako tako mislite, ni po cemu se ne razlikujete od Edina, Monoteizma, Quel'quuna i ostalih.

Ako ti tako mislis ni po cemu nisi drugaciji od Manartate, Tromotorcna i ostalih neocon talibana... :lol:


Naravno da uveliko razlikujem od navedenih likova. :lol:

Ako ti ne mozes prepoznati stanje u kojem se nalazi trenutno razjedninjena zapadna civilizacije onda stvarno ne znam da li ce ti pomoci bilo kakva dublja analiza geopoliticke situacije u svetu.

Neo Con pokret je nesto najopasnije sto nam se desava. Totalni suton demokratije koji je u potrazi za stalnim neprijateljom. Svi cemo se sloziti (manje vise) da je danas to islamski terorizam. Problem je sto Neo Cons sisaju na istoj sisi gde i vecina islamskih fundimentalista i terorista. Sto finansiski tako i ideoloski.

Trajni sukob je ocito njihovo resenje za opstanak politike stalne konfontacije. Danas se nalazimo u jednoj mnogo bizarnoj situaciji gde je cela evropa nikad dalje od svog najblizeg saveznika a raznorazne ubice i teroristi ubiru simpatije ne samo u raznim islamskim republikama vec i u onim umerenijim, zapadu naklonjenim, zemljama. Cak se moze govoriti o nekoj svetskoj popularnosti.

Sve je ovo problim koji donosi trenutni US neo con establisment. Do te mere su zaglibili da je vrlo lako i jednom kvazi libertarijancu Muru, s' kojim delim vrlo malo po pitanju misljenja, da ih onako jednostavno isproziva. Bush je prakticno velika sramota za US i zapadni svet. Ja se licno stidim sto moja zemlja nije videla na vreme o kakvoj se klici radi vec je inerciom podrzala saveznika. Naravno, to se danas menja.

#24 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 01 September 2004 - 12:25

Indy, da li zaista mislis da je Bush covek kojem treba verovati?

Koliko se ja secam on je postavio svog coveka da laze pred celim UN-om.

Zar ne?

#25 Edin

Edin
  • Members
  • 422 posts

Posted 01 September 2004 - 12:34

...jer je slika sve drugo osim crno-bela.

Ako znas na sta mislim.

Razumijem te i slazem se sa tobom.

#26 Edin

Edin
  • Members
  • 422 posts

Posted 01 September 2004 - 12:37



moglo je i tako da bude

Pazi, moglo je. Ne kazem da nije, ali u svetskoj stampi, kao i na TV-u je do skora bila stvorena takva fama o bezgresnim Chechenima i krvolocnim Rusima, pa mi je sve to bezveze jer je slika sve drugo osim crno-bela.

Ako znas na sta mislim.

Ali oni su bili obicni borci za slobodu koja traje, kao sto sam napisao 700-800 godina. Sada su postali fanaticni teroristi, a teror se mora odlucno unistiti.


Ne svi, ne svi.

#27 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 01 September 2004 - 12:41

Totalni suton demokratije koji je u potrazi za stalnim neprijateljom.

:lol:

#28 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 01 September 2004 - 12:49

Alo,ljudi. Pa da li vi verujete da Bush ima kapacitete da ista odlucuje? Vec se milion puta videlo da mu je inteligencija ne bas zavidna. Glavne konce vuku tzv. jastrebovi oko njega, a on, posto je slabije inteligencije, radi sta mu kazu. Sad, da li su ti iz senke namerno izabrali Busha da se glupira, ali aminuje njihove poteze, to je drugo pitanje (ja mislim da jesu).
U svetu postoji definitivno ogroman problem islamskog terorizma. Ali ne povezujte to sa svim pripadnicima islamske zajednice. Kao sto su prethodnici vec rekli, nije sve crno-belo.
Bush i ovi oko njega nema sanse da rese problem terorizma, na prvom mestu jer se ponasaju bahato i ne haju za misljenje tzv. tradicionalnih saveznika, niti su koga pitali niti su se savetovali kad su krenuli u ratove u kojima su videli neki svoj interes, nevezano za borbu protiv terorizma. Bilo ih je bas briga, jos su pljuvali po svima koji su pokazali bilo kakvu rezervu. E sad kad su u g* do guse treba im pomoc i UN i Francuske i Nemacke i sta ja znam sve koga ne. Ako demokrate dodju na vlast ima sanse da se dogovore sa ostalima i da se nekako situacija stisa. Ali uslov je da se ovog puta stvar odradi kako treba, po pravilima, dakle bez nepotrebne i prekomerne sile, bez tolerisanja gluposti u sopstvenim redovima, uz primenu istih standarda i principa na druge kao sto vaze za njih. Jedino tako se citav svet moze unormaliti i ova planeta nece otici do djavola. Ako dodje do sukoba tzv. dva civilizacije: hriscanske i islamske, obrali smo ga zelen bostan svi redom.

Sto se tice svih boraca za slobode i protiv nepravdi, onog trenutka kad krenu da ubijaju nevine oni za mene vise nisu nikakvi borci za slobode vec teroristi. Ne mozes se boriti za svoja prava, a da time ugrozavas necija druga. Ko njima daje pravo da boreci se za svoju slobodu ubijaju druge nevine ljude?

#29 Patapije Polupitomi

Patapije Polupitomi
  • Members
  • 865 posts

Posted 01 September 2004 - 12:57

Alo,ljudi. Pa da li vi verujete da Bush ima kapacitete da ista odlucuje? Vec se milion puta videlo da mu je inteligencija ne bas zavidna. Glavne konce vuku tzv. jastrebovi oko njega, a on, posto je slabije inteligencije, radi sta mu kazu. Sad, da li su ti iz senke namerno izabrali Busha da se glupira, ali aminuje njihove poteze, to je drugo pitanje (ja mislim da jesu).

O kojim jastrebovima je rec ovde ?

Bush i ovi oko njega nema sanse da rese problem terorizma, na prvom mestu jer se ponasaju bahato i ne haju za misljenje tzv. tradicionalnih saveznika, niti su koga pitali niti su se savetovali kad su krenuli u ratove u kojima su videli neki svoj interes, nevezano za borbu protiv terorizma. Bilo ih je bas briga, jos su pljuvali po svima koji su pokazali bilo kakvu rezervu. E sad kad su u g* do guse treba im pomoc i UN i Francuske i Nemacke i sta ja znam sve koga ne.

Koliko me secanje sluzi, posle napada u Njujorku lojavci se vise nisu oglasavali na tlu USA . Slicajno ? Ne bih rekao.

#30 Edin

Edin
  • Members
  • 422 posts

Posted 01 September 2004 - 13:02

Alo,ljudi. Pa da li vi verujete da Bush ima kapacitete da ista odlucuje? Vec se milion puta videlo da mu je inteligencija ne bas zavidna. Glavne konce vuku tzv. jastrebovi oko njega, a on, posto je slabije inteligencije, radi sta mu kazu. Sad, da li su ti iz senke namerno izabrali Busha da se glupira, ali aminuje njihove poteze, to je drugo pitanje (ja mislim da jesu).
U svetu postoji definitivno ogroman problem islamskog terorizma. Ali ne povezujte to sa svim pripadnicima islamske zajednice. Kao sto su prethodnici vec rekli, nije sve crno-belo.
Bush i ovi oko njega nema sanse da rese problem terorizma, na prvom mestu jer se ponasaju bahato i ne haju za misljenje tzv. tradicionalnih saveznika, niti su koga pitali niti su se savetovali kad su krenuli u ratove u kojima su videli neki svoj interes, nevezano za borbu protiv terorizma. Bilo ih je bas briga, jos su pljuvali po svima koji su pokazali bilo kakvu rezervu. E sad kad su u g* do guse treba im pomoc i UN i Francuske i Nemacke i sta ja znam sve koga ne. Ako demokrate dodju na vlast ima sanse da se dogovore sa ostalima i da se nekako situacija stisa. Ali uslov je da se ovog puta stvar odradi kako treba, po pravilima, dakle bez nepotrebne i prekomerne sile, bez tolerisanja gluposti u sopstvenim redovima, uz primenu istih standarda i principa na druge kao sto vaze za njih.

Da se kladimo da ce ustavni sud ponovo da donese odluku da je Bus demokratski izabran predsjednik.


Jedino tako se citav svet moze unormaliti i ova planeta nece otici do djavola. Ako dodje do sukoba tzv. dva civilizacije: hriscanske i islamske, obrali smo ga zelen bostan svi redom.


Da znas da jesmo.


Sto se tice svih boraca za slobode i protiv nepravdi, onog trenutka kad krenu da ubijaju nevine oni za mene vise nisu nikakvi borci za slobode vec teroristi. Ne mozes se boriti za svoja prava, a da time ugrozavas necija druga. Ko njima daje pravo da boreci se za svoju slobodu ubijaju druge nevine ljude?


Potpisujem.