Jump to content


Photo

Cackanje ruske mecke


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
493 replies to this topic

#1 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 01 September 2004 - 09:46

Neki dan dva aviona - 90 mrtvih. Juce napad u Moskvi - 10 mrtvih, a trenutno grupa otmicara drzi oko 400 talaca u jednoj skoli u samoj blizini granice sa Cecenijom.

CNN

I onda kad Rusi po****e ustogljena elita ce da zali "jadne" Cecene.

#2 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 01 September 2004 - 10:09

Ja sam bio svim srcem uz Cecene dok nisu poceli sa teroristickim akcijama. Terorizam je terorizam ma gde bio i sa istim se treba ostro obracunati. Jadnici (Ceceni) se preko 700 godina bore za slobodu.
Na kraju krajeva, znamo da celo sranje oko Cecenije zbog nafte. Neki mediji tvrde da su tamo otkrivene ne samo najvece zalihe nafte u Rusiji vec jedne od vecih u svetu. A posto su Bush i Putin na prst u ***** onda mozes sta hoces.

Edited by Nikola21, 01 September 2004 - 11:03.


#3 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 01 September 2004 - 10:19

Jes bre tacno, a i na Kosovu postoje najvece zalihe uglja ne na svetu, nego u celoj vasioni.

#4 alternativa

alternativa
  • Members
  • 542 posts

Posted 01 September 2004 - 10:19

Neki dan dva aviona - 90 mrtvih. Juce napad u Moskvi - 10 mrtvih, a trenutno grupa otmicara drzi oko 400 talaca u jednoj skoli u samoj blizini granice sa Cecenijom.

CNN

I onda kad Rusi po****e ustogljena elita ce da zali "jadne" Cecene.

Da, ocito je da je situcija sve osim jednostvana. Hmmm...ne znam sta da mislim.

Mom decku i meni se desila vrlo ruzna stvar. Vozeci prema Kertneru, naidjemo na stopera i B. ga primi u auto, i ako ja nisam pristalica toga (strah me je), ali tada nisam bila sama, pa pomislih OK-sto da ne pomognemo coveku. Tako smo jednom prilikom upoznali divnog Irca kojeg su odzeparili, ukrali pasos itd (isao je sam po planinama). Bio je bez novca, odveli smo ga u Ambasadu koja mu je dala 500 eura pomoci za hranu i spavanje dok mu ne stigne novi pasos (pitam se da li bi nasa ambasada uradila tako nesto)...Sve u svemu, da skratim-decko nam se posle javio iz Dablina, cujemo se, doci ce na zimu kod nas itd.

I tako, primimo tog stopera. Ispostavi se da je iz Chechenije. B. i ja se odmah raznezimo. On nam isprica kako je tek pre tri meseca dobio azil u Becu, i da ide da poseti neke druge Chechene koji su u drugom kampu. Pricao nam je kako je u Checheniji grozno, kako su Rusi uzasni i ubice, itd. Na kraju je poceo sve vise da se otvara, jer je video da se B. i ja saosecamo sa njim (i stvarno jesmo), sve do momenta kada se poceo hvaliti kako je on do sada zaklao 4 Rusa koje su uhvatili u nekom selu. Ja sam se najezila, B. se zbunio, on je nastavio da se hvali kako chechenska armija kad uhvati nekog Rusa obicno mu odsece glavu i snimi sve to i stavi na internet, jer se Rusi onda plase itd, itd. Sve vreme se smejao na to i pricao o osveti itd. Meni se slosilo.
B. je stao sa strane i zamolio ga da izadje iz auta.

Od tada vise nisam tako spremna da mislim o "jadnim Chechenima" i "krvolocnim Rusima".

#5 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 01 September 2004 - 10:29

Neki dan dva aviona - 90 mrtvih. Juce napad u Moskvi - 10 mrtvih, a trenutno grupa otmicara drzi oko 400 talaca u jednoj skoli u samoj blizini granice sa Cecenijom.

CNN

I onda kad Rusi po****e ustogljena elita ce da zali "jadne" Cecene.

Da, ocito je da je situcija sve osim jednostvana. Hmmm...ne znam sta da mislim.

Mom decku i meni se desila vrlo ruzna stvar. Vozeci prema Kertneru, naidjemo na stopera i B. ga primi u auto, i ako ja nisam pristalica toga (strah me je), ali tada nisam bila sama, pa pomislih OK-sto da ne pomognemo coveku. Tako smo jednom prilikom upoznali divnog Irca kojeg su odzeparili, ukrali pasos itd (isao je sam po planinama). Bio je bez novca, odveli smo ga u Ambasadu koja mu je dala 500 eura pomoci za hranu i spavanje dok mu ne stigne novi pasos (pitam se da li bi nasa ambasada uradila tako nesto)...Sve u svemu, da skratim-decko nam se posle javio iz Dablina, cujemo se, doci ce na zimu kod nas itd.

I tako, primimo tog stopera. Ispostavi se da je iz Chechenije. B. i ja se odmah raznezimo. On nam isprica kako je tek pre tri meseca dobio azil u Becu, i da ide da poseti neke druge Chechene koji su u drugom kampu. Pricao nam je kako je u Checheniji grozno, kako su Rusi uzasni i ubice, itd. Na kraju je poceo sve vise da se otvara, jer je video da se B. i ja saosecamo sa njim (i stvarno jesmo), sve do momenta kada se poceo hvaliti kako je on do sada zaklao 4 Rusa koje su uhvatili u nekom selu. Ja sam se najezila, B. se zbunio, on je nastavio da se hvali kako chechenska armija kad uhvati nekog Rusa obicno mu odsece glavu i snimi sve to i stavi na internet, jer se Rusi onda plase itd, itd. Sve vreme se smejao na to i pricao o osveti itd. Meni se slosilo.
B. je stao sa strane i zamolio ga da izadje iz auta.

Od tada vise nisam tako spremna da mislim o "jadnim Chechenima" i "krvolocnim Rusima".

Što mi nešto poznata ova priča,nešto slično kao i u mom kraju.

#6 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 01 September 2004 - 11:00

Ja sam juce uzivo pricao sa jednom devojkom koja zivi u Beer Sheva-u, dok su napolju eksplodirali autobusi, pistale sirene i vristali ljudi... Utisak je tesko preneti...

Takodje sam pricao sa jednim od mojih najboljih klijenata i jako dobrim prijateljem 10-ak minuta pre nego sto se srucio prvi avion na WTC (kancelarije su mu bile u prvoj zgradi)... Saznao sam da je poginuo tek nedelju dana kasnije...

U mnogo stvari se ne slazem sa politikom Amerike, ali inicijativa oko udruzivanja svih zemalja u ratu protiv terorizma mi se itekako svidja... Ovo mora da se zaustavi, bez obzira na sredstva!

#7 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 01 September 2004 - 11:05

U mnogo stvari se ne slazem sa politikom Amerike, ali inicijativa oko udruzivanja svih zemalja u ratu protiv terorizma mi se itekako svidja... Ovo mora da se zaustavi, bez obzira na sredstva!

Kako danas terminator Svarci rece, George W je u mogucnosti da terminira terorizam. Ako Ameri to ne uspeju, onda nas je pozdravilo sve skupa i ima da svako malo poneko od nas manje srecan odleti u paramparchad. Sve mislim da tako mora da bude, jer citav buljuk praistorijskih ideologija koje su jos uvek uzasno jake jednostavno ne mogu da nastave da postoje neizmenjene u svetu koji neumitno tezi globalizaciji. A nazad se jos manje moze (niti bi to valjalo).

#8 Edin

Edin
  • Members
  • 422 posts

Posted 01 September 2004 - 11:15

I tako, primimo tog stopera. Ispostavi se da je iz Moskve. B. i ja se odmah raznezimo. On nam isprica kako je tek pre tri meseca dobio azil u Becu, i da ide da poseti neke druge Ruse koji su u drugom kampu. Pricao nam je kako je u Rusiji grozno, kako su Ceceni uzasne i ubice, itd. Na kraju je poceo sve vise da se otvara,  jer je video da se B. i ja saosecamo sa njim (i stvarno jesmo), sve do momenta kada se poceo hvaliti kako je on do sada zaklao 2 cecenska civila i silovao 2 cecenke koje su uhvatili u nekom selu dok je sluzio vojni rok. Ja sam se najezila, B. se zbunio, on je nastavio da se hvali kako ruska armija kad uhvati nekog Cecena obicno mu odsece glavu i napravi pijanku, jer se Ceceni onda plase itd, itd. Sve vreme se smejao na to i pricao o osveti itd. Meni se slosilo.
B. je stao sa strane i zamolio ga da izadje iz auta.

Od tada vise nisam tako spremna da mislim o "jadnim Rusima" i "krvolocnim Chechenima".


moglo je i tako da bude

Edited by Edin, 01 September 2004 - 11:20.


#9 alternativa

alternativa
  • Members
  • 542 posts

Posted 01 September 2004 - 11:25

moglo je i tako da bude

Pazi, moglo je. Ne kazem da nije, ali u svetskoj stampi, kao i na TV-u je do skora bila stvorena takva fama o bezgresnim Chechenima i krvolocnim Rusima, pa mi je sve to bezveze jer je slika sve drugo osim crno-bela.

Ako znas na sta mislim.

#10 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 01 September 2004 - 11:32

moglo je i tako da bude

A i tebi lepse zvuci, je li...

Ovo je vrhunac - ovo nije radio ni mile qrcic kad su u pitanju srpski zlocini.

#11 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 01 September 2004 - 11:34



moglo je i tako da bude

Pazi, moglo je. Ne kazem da nije, ali u svetskoj stampi, kao i na TV-u je do skora bila stvorena takva fama o bezgresnim Chechenima i krvolocnim Rusima, pa mi je sve to bezveze jer je slika sve drugo osim crno-bela.

Ako znas na sta mislim.

Ali oni su bili obicni borci za slobodu koja traje, kao sto sam napisao 700-800 godina. Sada su postali fanaticni teroristi, a teror se mora odlucno unistiti.

#12 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 01 September 2004 - 11:38


U mnogo stvari se ne slazem sa politikom Amerike, ali inicijativa oko udruzivanja svih zemalja u ratu protiv terorizma mi se itekako svidja... Ovo mora da se zaustavi, bez obzira na sredstva!

Kako danas terminator Svarci rece, George W je u mogucnosti da terminira terorizam. Ako Ameri to ne uspeju, onda nas je pozdravilo sve skupa i ima da svako malo poneko od nas manje srecan odleti u paramparchad. Sve mislim da tako mora da bude, jer citav buljuk praistorijskih ideologija koje su jos uvek uzasno jake jednostavno ne mogu da nastave da postoje neizmenjene u svetu koji neumitno tezi globalizaciji. A nazad se jos manje moze (niti bi to valjalo).

Ma koliko se slazemo po pitanju potrebe organizovane borbe protiv terorizma toliko se ne slazem da je George W u mogucnosti da ucini bilo sta uspesno. Da ne govorimo koliko mu je uopste stalo da unisti terorizam s' obzirom da otvoreno staje na stranu establismenta Saudiske Arabije koji, opet otvoreno, stoji iza finansiranja njegove kampanje a i u isto vreme sponzorise, skoro javno, svetski terorizam.

Znaci George W Bush nije odgovor, sta vise taj covek je problem. Niti se svet moze ujediniti oko ovog problema pod Bush-ovim vodjstvom niti njega interesuje neko pravo resenje. Covek je mnogo veca pretnja svetskoj stabilnosti i od zlocinaca Sadama ili Ladina.

#13 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 01 September 2004 - 11:38

on je nastavio da se hvali kako chechenska armija kad uhvati nekog Rusa obicno mu odsece glavu i snimi sve to i stavi na internet, jer se Rusi onda plase itd, itd. Sve vreme se smejao na to i pricao o osveti itd. Meni se slosilo.
B. je stao sa strane i zamolio ga da izadje iz auta.

Od tada vise nisam tako spremna da mislim o "jadnim Chechenima" i "krvolocnim Rusima".

Tako sam ja jednoga dana na prigradskoj liniji prema B.Potoku prisusvovala razgovoru(silom prilike sedela sam na sedistu iza vozaca) izmedju vozaca i cajosa.Cajos se hvalio kako je klao ustase i muslimane na podrucju Hrvatske i B i H.Isto tako pricala sam vam za tipa iz menjacnice, koji je posle onih tragicnih martovskih desavanja na Kosovu, pricao da je on placeni ubica iz perioda vladavine Smrada, koji je ubijao na prostorima Kosova albance i da bi on ako treba i sutra isao za pare da ubija.
Nista nemoj da se cudis svuda mozes da sretnes terorisu, ubicu koji nije kaznjen niti ce biti, vec se slobodno setaju i rade kod nas i u svetu.

Edited by sonjal, 01 September 2004 - 11:49.


#14 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 01 September 2004 - 11:43

Znaci George W Bush nije odgovor, sta vise taj covek je problem. Niti se svet moze ujediniti oko ovog problema pod Bush-ovim vodjstvom niti njega interesuje neko pravo resenje. Covek je mnogo veca pretnja svetskoj stabilnosti i od zlocinaca Sadama ili Ladina.

Apsolutno!

Mala je razlika izmedju Busha i Bin Ladena.

#15 alternativa

alternativa
  • Members
  • 542 posts

Posted 01 September 2004 - 11:47



moglo je i tako da bude

Pazi, moglo je. Ne kazem da nije, ali u svetskoj stampi, kao i na TV-u je do skora bila stvorena takva fama o bezgresnim Chechenima i krvolocnim Rusima, pa mi je sve to bezveze jer je slika sve drugo osim crno-bela.

Ako znas na sta mislim.

Ali oni su bili obicni borci za slobodu koja traje, kao sto sam napisao 700-800 godina. Sada su postali fanaticni teroristi, a teror se mora odlucno unistiti.

Nikola, znam da su bili borci za slobodu, ali se isto tako slazem sa tobom da se teroristima mora stati na kraj.

to Sonjal-znam da ima svakakvih budala, ali mi opet nije svejedno kad takvu neku ispovest cujem u svom sopstvenom autu.