Jump to content


Photo

Uhapsen Legija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
427 replies to this topic

#421 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 10 May 2004 - 11:17

10.jun nastavak sudjenja.Dan pred izbornu cutnju.Ojha!

Ojha. Znaci, nije corak, samo se dzebana cuva za posle.............tj. za pre.

#422 John Doe

John Doe
  • Banned
  • 887 posts

Posted 10 May 2004 - 21:46

Gos'n Eraserhead,

Opet niste uradili domaci zadatak, a javljate se. Dobro, da vidimo gde je zapelo.

Nemojte, molim Vas, samo da budete uvredjeni. Evo, recimo, meni uopste ne smeta sto Vasi postovi pocinju sa:

Eraserhead Posted: 5 May 2004, 02:01

Posto si se opet nalupao samo da skrenem paznju na neke "sitnice".


Rekao sam vec sledece:"

"Iako svi svedoci atentata, na celu sa sefom obezbedjenja Veruovicem, inace tesko ranjenim u atentatu, uglas tvrde da je bilo tri hica, sa dva razlicita zvuka (iz dva pravca) istraga NIKAD nije krenula putem rasvetljavanja slucaja ubistva premijera u svetlu te cinjenice? Jasno je da bilo koji atentat koji iole lici na delo profesionalaca nije mogao da bude izvrsen uz ucesce samo jednog snajperiste, ali istraga u MUP, pokazuje suprotno."

I zamolio sam Vas da se raspitate kod nekoga ko zna o cemu se radi da li je moguce da "bilo koji atentat koji iole lici na delo profesionalaca nije mogao da bude izvrsen uz ucesce samo jednog snajperiste." Nato Vi odgovarate sa :

Ovo sto je jasno je verovatno deo tvoje dugodisnje ekspertize u polju teroristickih organizacija. :lol:
Ostatak, istraga je uradjena katastrofalno. Formirana je prica i onda su dokazi uklapani u tu pricu.


Zahvaljujem na komplimentu, ali niste konsultovali nikog ko nesto vise zna o tome. Dakle, nema domaceg. pak, slozili ste se da je prica formirana i dokazi su, kako kazete "uklapani" u nju. E, upravo to. Zasto bi kod tako vaznog slucaja kakav je ubistvo premijera, policija tako ocajno radila svoj posao? Zasto ako ne jer je nekim ljudima u njoj i oko nje bilo stalo da ga ona lose uradi?

Ja sam Vas podsetio na postojanje treceg hica i svedocenje ocevidaca. A Vi kazete:

Prvo, nisu svi svedoci to rekli. Cak je Vasic pricao na TVu da je pravio statistiku mo je sta cuo.


SVI SVEDOCI SU TO REKLI- njih OSAM (8). Receno je to ne u nekakvom intervjuu, nego na sudjenju, dakle pod zakletvom. Pa zasto ste toliko nepoverljivi- ti ljudi su svakako angazovani od strane DS, a ne nekog drugog? Zasto bi svi ti ljudi lagali? Svako od njih je bio licno vezan poslom za premijera. Niko od njih nije politicar, pa ne vidim ko bi mogao da natera OSAM ljudi da tako sinhronizovano lazu.

Vidim da se oko nekih detalja i nismo razumeli:

Ali taj hitac je potpuno ne bitan u smislu u kom ga ti i tvoji drugari koristite, on moze biti samo osnov za prosirenje istrage, a ne za opovrgavanje cele optuznice.


Ne znam ko su moji drugari, ali ja sam UVEREN (na osnovu dosad iznetih dokaza) da je Zvezdan Jovanovic KRIV za ubistvo premijera. Oslobadjajuca presuda bi bila blamaza, a tim vise jer Jovanovic navode optuzbe nikad NIJE POREKAO. Ono sto ja tvrdim, je da NISU SVI KRIVCI privedeni pravdi, a ne da je Jovanovic nevin. S obzirom kako je vodjena istraga(tu se slazemo, ocajno) resenje je ili nova istraga, ili njeno sirenje na druga lica. Uveren sam da je interes cele Srbije da SVI KRIVCI, a ne samo Jovanovic treba da odgovaraju, ali i oni koji nisu radili svoj posao. Tu nema stranackih interesa. G. Djindjic je bio premijer cele Srbije, a ne samo DS. Ako njegovi ubice prodju nekaznjeni, sutradan bilo kakva mafijaska druzina moze ukloniti bilo kog politicara, ili bilo kog od nas, a da ne odgovara za to.

Vrzic je lazovcina koja radi za nekoga i koja u javnosti prikriva cinjenice, kao sto je polozaj tela Zorana Djindjica pri otvaranju vrata zgrade vlade iz kojeg je jasno da je mogao da ga pogodi jedino Zvekijev metak.


Ako je g. Vrzic lazovcina, zasto se ispostavilo da je najveci deo onog sto je izneo tacno? U sudu je sutanovljeno da je bilo tri hica, kao sto je tvrdio. Policija i do dana danasnjeg nije objasnila zasto nije izvrsena rekonstrukcija zlocina, a jeste uvidjaj. Zasto nije uzet u obzir iskaz g. Kuje Krijestorca koji je najbolje video trojicu osumnjicenih za atentat koji su izasli iz zgrade u ulici Admirala Geprata i nakoje ne lici nimalo Z. Jovanovic? I o tome je pisao g.N. Vrzic.

(John Doe):Ovi podaci nisu nista novo, a u najmanju ruku je cudno da jedan zagrizeni pristalica DS nema cak ni toliko zdrave pameti da se raspita o detaljima atentata. Ne, nije rec o pokusaju atentata kod hale Limes. Rec je o danu kad je atentat uspesno izvrsen, 12. martu. Nema ovaj slucaj nikakve veze sa teorijama zavere. Svaki pokusaj atentata profesionalno organizovan mora biti zasnovan na pracenju, obavestavanju, centralizovanoj organizaciji i "krtici" iz krugova zrtve. To nije nikakvo moje otkrice. Razgovarajte sa nekim ko zna o cemu je rec, neka bude blizak DS, ili iz DS, nema problema. Pa onda dodjite na forum da ispricate sta ste culi.

(Eraserhead):
Kad vec nemas vaspitanja onda bar imaj stila i nemoj da vredjas.
Daj prestani da lupas gluposti vise. Kakve veze ima kojim je putem isao, kada je atentat izvrsen na kraju tog puta, a imali su tacno vreme polaska. Sem toga tu je bila najveca greska Veruovbica kada je javljao dolazak i nije dobio odgovor, pa je na kraju umesto sefa obezbedjenja zgrade "Mporava 6" dobio odgovor od "Morave 5" sto je mogao biti bilo ko i on nije "okrenuo" kola.


Gos'n Erasere, naravno da ocekujem da se jedan covek odan stranci (ne mislim u pezorativnom znacenju) raspita o detaljima dogadjaja. Ne vidim u racionalnosti takvog postupka nista uvredljivo. Sto se mog kucnog vaspitanja i stila tice, ne bih se menjao sa Vama, u najmanju ruku. Ne mogu da verujem da prihvatate zvanicnu verziju zdravo za gotovo, a sem toga, gotovo ste jedini (uz gos'n Denta) koji to cini na forumu. Svi ostali su pokazali odredjenu, da kazemo, rezervu.


Sto se putanje premijera kobnog dana tice, ona je vezana uz satnicu kretanja, a koju je g. Milic konsultovao samo jednom, bas dan pre atentata. U tyrenutku atentata, premijer je trebalo da bude u Sava Centru, a ne ispred zgrade vlade- plan je promenjen. Sto se tice Veruovica, prihvatam da snosi izvesnu odgovornost zbog neprofesionalnosti, ali nije on trazio da vozac premijera, g. Bijelic, belezi po satnici kretanje i aktivnosti premijera i posle ih podnese na uvid, zar ne? Najvece greske su sto MUP nije obratio paznju na iskaze svedoka (tri hica) na coveka koji je najbolje video osumnjicene, koji i ne lice na Jovanovica (g. Krijestorac), sto nije obratio paznju na gore navedeno i sto nikad nije rekonstruisao sam zlocin.

Sto se rekonstrukcije tice:

2. Nikada nije izvrsena rekonstrukcija dogadjaja.


Nije tacno, po hiljaditi put! Radjena je, ali lose i nepotpuno bez izjava svedoka.


Radjen je UVIDJAJ, a ne rekonstrukcija dogadjaja. Pomesali ste ta dva. Zasto nikad nije radjena rekonstrukcija dogadjaja (atentata)? Kome je to islo u prilog, svakako ne utvrdjivanju istine o ubistvu.

Izvestaj Koraceve komisije sam citao, ali mi ne pada na pamet da Vam ga prepricavam. Komisija politicara kojeg Vi podrzavate je podnela izvestaj vladi na celu sa strankom ciji ste clan, a Vi od mene trazite detalje!?!
Jos jedan neuradjen domaci. Liderska uloga medju pro-DS lobijem na forumu Vam sve losije ide.

Sto se postavljanja Bracanovica tice, vecina Vam je na forumu rekla sto i ja- da je to bila velika greska DOS-a. Ponovicu jos jednom: Ma sta Vi rekli o navodnim lobijima "sa one strane Drine" cinjenica je da je premijer Djindjic postavio Milorada Bracanovica za zamenika g.Andreje Savica, sefa BIA-e.

Sto se vasih stranackih kritika na racun DSS-a tice, one mahom nemaju veze sa cinjenicama, nego sa Vasom nesposobnoscu da uvidite ko je za sta odgovoran, usled stranacke ostrascenostri. Ja, za razliku od Vas, nemam nameru da pretvorim ovu raspravu u stranacki sukob. Ubistvo premijera je, kako sam rekao, tragedija cele zemlje i svih gradjana, bez obzira na stranacku, etnicku ili neku trecu pripadnost. Bar ja tako mislim. Za mene stranka je uvek manje i razlicito od drzave.

Dozvolite da Vas dobronamerno posavetujem. Kad kritikujete neku drugu stranku, recimo DSS, ne valja Vam upotreba ovakvih recenica:

HDZ je leglo demokratije za DSS.


Znate, u Srbiji se velikoj vecini stranacki neopredeljenih ljudi digne kosa na glavi zbog od ovakvih izjava, bez obzira da li ste spomenuli DSS, G17+, ili SPO, recimo. Ovakve tvrdnje kao Vasa, samo stete Vasoj stranci i predstavljaju je u ruznom svetlu, sto Vi svakako ne zelite, zar ne?

Koliko Vase kritike na racun DSS promasuju metu i predstavljaju autogolove, necu da isticem, rekao bih da su neki drugi ucesnici vec dosta govorili o tome. A sad i da dodam nesto sto ste propustili da zamerite DSS-u, koji tu snosi objektivnu odgovornost, a ceo slucaj ima veze sa premijerovim ubistvom, jer ste vise voleli da dizete halabuku oko gluposti.

Dakle, umesto da ste se zgrazavali zbog nekakvog prekrsaja ministra Jocica pere 20 g. koji mu je bio i jedini u zivotu, i umesto sto ste isticali nekakve sumnjive hipoteticke teze o "vezama" JSO i DSS preko "prekodrinskih" kontakata (za sta nemate nikakve dokaze) mogli ste da ukazete na nesto drugo. Naime, bas vise puta pominjani gos'n Krijestorac, jedan od najvaznijih svedoka o ubiostvu, je ubijen za vreme ministrovanja gos'n Jocica, zato sto pomenuti, bas kao i Vi, nije uvideo znacaj njegovog svedocenja za razresenje premijerovog ubistva. O tome gotovo da nisam citao na ovom forumu, sem od onih koji su, poput mene, Vasi politicki neistomisljenici. E, vidite, to je najveca greska MUP-a otkad je na njegovom celu clan DSS, sto VI uopste niste u stanju da shvatite, pa cak ni kao postovalac gos'n Djindjica, ili uprkos tome, i dalje ne vidite znacaj ovog drugog ubistva, da bi se zataskalo prvo. Policija je morala stititi g. Krijestorca 25h dnevno, vodom policije, SAJ-em ako treba. Tada bismo bili blize istini nego sada, a vec sada je jasno zasto Vi ne uvidjate znacaj tog dogadjaja- ne uklapa se u ono u sta verujete, ili Vam je neko rekao da treba da verujete.

#423 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 11 May 2004 - 02:05

Dakle, umesto da ste se zgrazavali zbog nekakvog prekrsaja ministra Jocica pere 20 g. koji mu je bio i jedini u zivotu, i umesto sto ste isticali nekakve sumnjive hipoteticke teze o "vezama" JSO i DSS preko "prekodrinskih" kontakata (za sta nemate nikakve dokaze) mogli ste da ukazete na nesto drugo. Naime, bas vise puta pominjani gos'n Krijestorac, jedan od najvaznijih svedoka o ubiostvu, je ubijen za vreme ministrovanja gos'n Jocica, zato sto pomenuti, bas kao i Vi, nije uvideo znacaj njegovog svedocenja za razresenje premijerovog ubistva. O tome gotovo da nisam citao na ovom forumu, sem od onih koji su, poput mene, Vasi politicki neistomisljenici. E, vidite, to je najveca greska MUP-a otkad je na njegovom celu clan DSS, sto VI uopste niste u stanju da shvatite, pa cak ni kao postovalac gos'n Djindjica, ili uprkos tome, i dalje ne vidite znacaj ovog drugog ubistva, da bi se zataskalo prvo. Policija je morala stititi g. Krijestorca 25h dnevno, vodom policije, SAJ-em ako treba. Tada bismo bili blize istini nego sada, a vec sada je jasno zasto Vi ne uvidjate znacaj tog dogadjaja- ne uklapa se u ono u sta verujete, ili Vam je neko rekao da treba da verujete.


Gos`n John Doe!

Ochigledno je da mnoge ljude ne interesuje istina, ne shvatam da pripadnost nekoj stranci i stranachki interesi, mogu udaljiti ljude od zelje za istinom i da se pravi krivci, privedu pravdi.

Greshke i zatashkavanja bivshe vlasti se vide iz aviona, njihova arogancija i oholost sa onim tuznim izvjeshtajem Gos`n Koraca ni krivog ni duznog, je napravila veliku shtetu demokratiji i demokratskim snagama u Srbiji.
Nadam se da ce krivcima, takvo ponashanje iskochiti na nozdrve.

Dali ce Srbija poslije "demokratskog" shoka, uspjeti da prebrodi krizu, puno zavisi od sadashnje vlasti, ako Gos`n Mihajlov nastavi sa svojim komentarima i nastavi da se uplice u sudski proces nijesam veliki optimista.

#424 Kosovarja

Kosovarja
  • Members
  • 97 posts

Posted 11 May 2004 - 13:53

Bas mi je milo da je uhapsen, stvarno!

Jel mogu vidjeti kako izgleda taj covek, ako neko zna neki link gde ga mogu vidjeti.
Hvala :lol:

#425 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 11 May 2004 - 14:12

Vidi, vidi, gospodin i Zmija ne sede zajedno. Mozda je "Zveki" pretio i gospodinu da ga ne gleda mrko?

Posted Image

Kosovarija bio je na predhodnoj strani img*nisi sve prevrtela*

#426 beowl

beowl
  • Members
  • 2,789 posts

Posted 11 May 2004 - 18:21

Naime, bas vise puta pominjani gos'n Krijestorac, jedan od najvaznijih svedoka o ubiostvu, je ubijen za vreme ministrovanja gos'n Jocica,

Da li je Jočić na dan ubistva Kriještorca već bio ministar,
ili su još uvek trajala preganjanja oko formiranja vlade?

#427 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 11 May 2004 - 18:59

Kol'ko vidim na gornjoj slici, g.Legija ima problema s kintom jer mu se vide savovi na odelu :lol:

A u medijima: 'mrtav hladan', 'namigivao', 'salutirao', te casni sude, te molim vas..da covek pomisli da je ukrao bicikleto pa mu sada zao sto je neko morao peske u skolu ili na posao...ja mislim da je on trenutno u takvom stanju koje je dijametralno suprotno od onog sto 'nezvanicni izvori' pokusavaju da kazu: niti sta ima da kaze ni pokaze, ostao je kao i svi 'psi rata' bez gazde, drugi su poceli da popunjavaju arenu, a takve psihopate ne mogu bez reflektora i pozornice..ja mislim da ce njegov 'nastup' biti veliko razocarenje za mnoge i jos jedan dokaz da takav polusvet nema sta da trazi u javnosti. A do tada, 'leba i igara...

#428 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 04 June 2004 - 08:23

sustina je sledeca...i prethodna vlada je po recima Koraca znala gde je legija, ali....on je bio na slobodi...


Stvarno!? Gde i kad je on to rekao??

u izjavi radiju B92 Korac je neposredno nakon hapsenja Legije rekao da se znalo da je on u regionu i da vec odavno se nudio za pregovore o predaji....sinoc sam to cuo u psecijalnoj emisiji sa Majom zezelj i Vojislavom Tufegdzicem kao gostom...pisalo je da je to izjava data radiju b92...

Promakao mi je ovaj post...

Dakle, Trifke, bio je "negde u regionu"!? --> iz cega si ti zakljucio da je bila poznata tacna adresa na kojoj je Legija boravio!?

Eto, Legija je izgleda bio u Hercegovini, a "Vreme" o tome pise.

Pls, neka neko okaci ovde navode iz Vremena.