Jump to content


Photo

Uhapsen Legija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
427 replies to this topic

#406 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 07 May 2004 - 17:32

"Sacekacu te da sam otvoris posebnu temu, a ako te mrzi, ja cu da je otvorim"

Slobodno otvori, time ces pokazati da apsolutno nemas ideju o cemu sam govorio.

#407 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 07 May 2004 - 19:14

E pa onda su trebali da uvere pucanstvo (ukljucujuci i mene) da je to tako, a ne da ostavljaju utisak jeftinog politikantstva. Ti si ja mislim prvi i to tek od pre par dana, koji javno govori o mogucnosti da Kostunica radi za Sluzbu. A ja bih te u vezi sa tim pitao, zar ne mislis da u DS takodje ima Sluzbenika? Takve stvari ne mozes razbucati konspiracijom - to je njihov suvereni teren i oni tu imaju veliku prednost. Moras raditi javno. Evo, citam Cedin intervju koji je postovao Eraser. Na sta to lici: "ja znam, ali necu da kazem". Skolski primer kako ne treba rezonovati u borbi protiv tajne sluzbe.

Samo da znas razliku izmedju nas dvojice, ja odgovaram na tvoja pitanja, a ti izbegavas da direktno odgovoris na i jedno pitanje koje sam ti ja postavio. Jel' jasno, jasno je.

Sad odgovor - da, mislim da i unutar DS takodje ima clanova Sluzbe (pazi, nisu to Sluzbenici, to su clanovi Sluzbe DB). Mislim da ih ima u svim strankama, i da u svakoj imaju odredjen uticaj.

Razlika je medjutim, da im neke stranke po svojim politickim nacelima, statutarnoj strukturi, nivou transparentnosti i populizma (a i drugim kategorijama) pruzaju prirodniji ekosistem od drugih partija. DSS im je tu najbolji habitat unutar "takozvanih" "demokratski orijentisanih" stranaka. Usput, seti se ko je u drustveni diskors ubacio taj politicki korektan termin "takozvane dem.orijentisane"

Inace, nisi me dobro citao. Pricam ja da je Kostunica covek Sluzbe DB od Djindjiceve pogibije. Ponavljao sam to posebno u vreme oko njihovog sibicarenja oko sastavljanja manjinske vlade u decembru i januaru. Ima arhiv, mada i to ko zna. Dakle, za mene ovo nije novina, niti je ovo novo sto tvrdim, tek da se zna.



A sad cu da te upitam nesto drugo na posebnoj temi, bilo bi lepo da se usredsredis na one spomenute u pitanju....

#408 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 07 May 2004 - 19:53

Hvala ti puno na odgovoru. Ne zameri ako sam te smarao vise puta ovim pitanjem.

Cenim tvoj odgovor.

#409 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 08 May 2004 - 01:09

Da li je bilo dila oko predaje?
MARŠIĆANIN: PREDAJA UTIČE NA BIRAČE | 09:10 | Izvor: FoNet

Beograd -- Predsednički kandidat Dragan Maršićanin kaže da će predaja Milorada Lukovića možda posredno uticati na birače.

“Birači će shvatiti koliki je značaj jedne demokratske opcije koja se zalaže za uspostavljanje reda u državi. Pokušavamo da objasnimo svoju politiku koja je dugo ista, politiku koja je između svih krajnosti, da se nalazimo u punom i potpunom centru između svake radikalne političke opcije", rekao je Maršićanin za “Glas javnosti”.

#410 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 08 May 2004 - 01:10

Da li je bilo dila oko predaje?
MARŠIĆANIN: PREDAJA UTIČE NA BIRAČE | 09:10 | Izvor: FoNet

Beograd -- Predsednički kandidat Dragan Maršićanin kaže da će predaja Milorada Lukovića možda posredno uticati na birače.

“Birači će shvatiti koliki je značaj jedne demokratske opcije koja se zalaže za uspostavljanje reda u državi. Pokušavamo da objasnimo svoju politiku koja je dugo ista, politiku koja je između svih krajnosti, da se nalazimo u punom i potpunom centru između svake radikalne političke opcije", rekao je Maršićanin za “Glas javnosti”.

Rece i utece :lol:

#411 heathen

heathen
  • Members
  • 1,442 posts

Posted 08 May 2004 - 01:59

Zasto? Da bi ono sto DS nije uradila izgledalo manje gadno?

Ц-ц-ц-ц-ц. Велики релативизатор, што би рекли Американци, got to taste some of his own medicine.

#412 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 08 May 2004 - 16:26

Pa de si bre heathen? Nema te nesto. Kako ide sa ukidanjem Genocidne Tvorevine? Uznapredovalloli se? Ako, ako, tako treba, neprijatelj uvek vreba.

#413 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 08 May 2004 - 16:28

Pa de si bre heathen? Nema te nesto. Kako ide sa ukidanjem Genocidne Tvorevine? Uznapredovalloli se? Ako, ako, tako treba, neprijatelj uvek vreba.

He,he. A o kojoj od vise Genocidnih tvorevina se radi?

#414 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 08 May 2004 - 16:30

Republika Srpska, naravno.

#415 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 09 May 2004 - 14:00

Kavaljer S Ružom

opereta

UVERTIRA
Mešoviti INTERNACIONALNI hor kurira uz pratnju Patriotskog operetskog orkestra pod dirigentskom palicom maestra Amfilohija (Ljušića) iz čuvene škole kapel-majstora Justina Popovića. Solo gusle: Rajko Petrov Karadžić. Solo drinker: Bogdan Tirnanić. Korepetitor: Nikola Milošević.


PRVI ČIN
Prohladno majsko veče u naselju Filmski grad. Dva policajca bezbrižno šetaju ulicom oivičenom porodičnim kućama. Puše.
Iz obližnje duboke senke, njima u susret ide robustna prilika u crnom. To je Kavaljer s Ružom. Na vratu.
Kavaljer: (prisno) Dobro veče, kolege.
Policajci: (uglas) Dobro veče, kako ste...
Kavaljer: (učtivo) Hvala na pitanju, nije loše.
Policajci: (uglas) Nije, nije...
Kavaljer: (romantično) Baš lepa noć za šetnju...
Policajci: (uglas) Baš...
Kavaljer: (poverljivo) Pravo da vam kažem, dosadilo mi da sedim u kući. Ovaj praznik, veselje, gosti, razgovori, dogovori - umori se čovek... Pa, rekoh ‘ajd malo da protegnem noge ispred kuće i, usput, da vam se predam...
Policajci: (uglas) Ju, jezik pregrizli, dragi kolega!
Kavaljer: (odlučno) Ne, ne, molim vas. Insistiram!
Policajci: (uglas) Pa, je l’ dotle došlo? Je l’ baš mora?
Kavaljer: (sudbinski) Mora - to je jaše od mene!
Policajci: (uglas) Tja, šta se tu može, kad ste već toliko zapeli - nek’ vam bude...
Nad Novim grobljem pade jedna tužna zvezda... Ona čiju su svetlost ugledali na kraju tunela, onda...


DRUGI ČIN
Neupadljivo zdanje Gostinske Kuće Za Branioce Nacionalnog Dostojanstva. U Predsedničkom apartmanu, nehajno zavaljen na jastučetu sa odlikovanjima, Kavaljer S Ružom evocira uspomene na slavne dane Fruške gore, Ibarske magistrale, Budve, Gepratove... Oko njega su tri najbolja predstavnika tri roda policije - jedan mije, drugi bradu brije, a treći mu nokte podrezuje. Koordinira Koordinator.
Koordinator: Po volji nešto za večeru? Preporučujem Specijalitet Kuće... Ili ste za plodove mora? Hladni ordevr, možda?
Kavaljer: Nisam gladan...
Koordinator: Piće? Imamo bogat izbor probranih vina... Ili čivas, remi marten, alverno? Šampanjac? Po volji jedan Dom Perinjon?
Kavaljer: Nisam žedan...
Koordintor: Možda biste da izađete negde? Da vam ispeglamo svečanu uniformu? Izglancamo čizme? Želite li da vam rezervišemo sto? Gde?
Kavaljer: Tja, kod Stupice sam bio pre neko veče... I kod Franša... Da li je renovirana ona diskoteka u Kuli?
Koordinator: Ne bih znao, moliću lepo.
Kavaljer: Onda ništa, ostaću ovde... Uključi televizor.
Koordinator: Po želji, moliću lepo. Koji program, moliću lepo?
Kavaljer: Svejedno, ionako sam na svakom programu - ja.
Nad Novim grobljem i svima nama pada ona ista tužna zvezda... Ona čija se svetlost ukazala na kraju tunela, onda, 5. oktobra...


TREĆI ČIN
Finale. Na velikoj sceni punoj senki nalaze se svi protagonisti. Skoro svi. Centralno mesto zauzima prvak operete, Kavaljer S Ružom.
Kavaljer: Evo šta imam da kažem...
Nad svima nama još jednom pada ona tužna zvezda i gasne, zauvek... Zajedno sa Srbijom.


Vladimir Jokic

#416 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 10 May 2004 - 10:14

Posted Image

Vidi, vidi, gospodin i Zmija ne sede zajedno. Mozda je "Zveki" pretio i gospodinu da ga ne gleda mrko?

#417 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 10 May 2004 - 10:19

I od svih prica, bice ovo, bice ono, kasete, papiri-sta je GOSPODIN rekao:

LUKOVIĆ PRVI PUT PRED SUDOM | 08:34 -> 11:02 | Izvor: B92

Beograd -- U ponedeljak se na suđenju za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića prvi put pojavio prvooptuženi Milorad Luković.

U toku je pauza tokom koje Sudsko veće treba da odluči o zahtevu advokata prvooptuženog da suđenje bude odloženo za mesec i po dana. Na početku ročišta Luković je saopštio osnovne podatke o sebi, a zatim su njegovi advokati podneli zahtev za odlaganje suđenja.

Trazio je odlaganje? That's all..................? A ja mislio, sad ce da raspali.............

#418 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 10 May 2004 - 11:05

10.jun nastavak sudjenja.Dan pred izbornu cutnju.Ojha!

#419 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 10 May 2004 - 11:06

10.jun nastavak sudjenja.Dan pred izbornu cutnju.Ojha!

Suđenje je počelo pred prošle (parlamentarne) izbore.

#420 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 10 May 2004 - 11:09

Ne kapiram sta zelis reci.Sad su javili da je odlozeno za 10i juni,a izbori su 13og.Pa ti zakljuci.Plus sto svedocenje nece uci u krsenje cutnje.