Jump to content


Photo

Indija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
108 replies to this topic

#16 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 27 March 2004 - 11:45

Same here. Da bih negde želela da se zaputim, mora mi biti zagarantovan sanitarni čvor u skladu sa zapadnoevropskim standardima higijene, temperatura ne visa od 30-32 stepena, noćenje u krevetu sa čistom posteljinom i minimalna verovatnoća kontakta sa insektima svih vrsta.

#17 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 27 March 2004 - 12:19

Same here. Da bih negde želela da se zaputim, mora mi biti zagarantovan sanitarni čvor u skladu sa zapadnoevropskim standardima higijene, temperatura ne visa od 30-32 stepena, noćenje u krevetu sa čistom posteljinom i minimalna verovatnoća kontakta sa insektima svih vrsta.

E zato smo (pricam u ime covecanstva) i izmislili Virtualni svet
samo klik - klik ENTER - klik i nadjes se gde hoces :lol:
Culo vida,
culo dodira,
jos samo culo mirisa (mada to i nije tako nepohodno) :lol:
i nema problema
Indija, Amerika ili planeta Mars

#18 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 27 March 2004 - 12:35

uuu Ravi Shankar rulez ...chandra, jel si cuo za Nitin Sawhney-a? ..Asian modernist ....zivi u Engleskoj, poreklom je iz Indije, radi neki mix trip-jazz-latin-rock sa dosta indy motivima ....savrseno! ..ja ga obozavam ... http://www.nitinsawhney.com/

Indija je i moj veliki san koji cu jednog dana da ostvarim ...

Nisam to slusao, no zvuci zanimljivo, a i sajt mu je dobar.

Mislim da je ideja koju neki ljudi ovde imaju o Indiji totalni klise. To mi je posebno smesno kada dolazi iz usta nekoga ko zivi (ili je ziveo) u SiCG.

Svojevremeno mi je dosao do ruku izbor Rade Ivekovic, Poceci indijske misli. To je totalno druga zivotna paradigma. Drugacije ustrojstvo od ovoga na koje je zapadni covek naviknut. A on uvek pokusava da smesti Indiju u neke svoje okvire i norme i standarde: sanitarni cvor, ...

Kad smo vec kod toga, jedne godine su me zvali u Smederevo da drzim nekakvo popularno predavanje. Obezbedili su i prenociste u motelu koji se, cini mi se, zvao Jugovo. Fuck! Sve toliko gadno i prljavo da ti se gadi bilo sta da dotaknes. Kakav intenzivni dozivljaj Srbije! Posle toga sam se tri dana osecao potpuno uzasno... :lol:

#19 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 27 March 2004 - 13:10

Kad smo vec kod toga, jedne godine su me zvali u Smederevo da drzim nekakvo popularno predavanje. Obezbedili su i prenociste u motelu koji se, cini mi se, zvao Jugovo. Fuck! Sve toliko gadno i prljavo da ti se gadi bilo sta da dotaknes. Kakav intenzivni dozivljaj Srbije! Posle toga sam se tri dana osecao potpuno uzasno...  :lol:

Zapitaj se da li si zaista spreman da podneseš Indiju, ako ovako reaguješ na prljavi motel u Smederevu...

#20 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 27 March 2004 - 13:18

heh
nikad me manjak higijene i osnovnih uslova ne bi sprechio da posetim neku zemlju.

#21 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 27 March 2004 - 13:51

Zapitaj se da li si zaista spreman da podneseš Indiju, ako ovako reaguješ na prljavi motel u Smederevu...

:lol: Zamena teza...

Ne znam zasto Indiju posmatras iskljucivo kroz prizmu losih higijenskih uslova. Pokusao sam da ti kazem da na isti nacin mozes posmatrati i Srbiju ako hoces.

#22 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 27 March 2004 - 15:33

:lol: Zamena teza...

Ne znam zasto Indiju posmatras iskljucivo kroz prizmu losih higijenskih uslova. Pokusao sam da ti kazem da na isti nacin mozes posmatrati i Srbiju ako hoces.

Namerno sam zamenila teze, ne bih li ti pokazala da te romantika neće spasiti od prljavstine, gde god da se nađeš. Ipak, porediti opšti nivo higijene u Srbiji i u Indiji nije ozbiljna paralela, naročito s obzirom da si kao kontrast priči o osobi koja je umrla od dizenterije dao svoje gađenje nad prljavštinom u nekom motelu; u Indiji je dizenterija, na primer, kao i x drugih bolesti koje izazivaju zagađena voda i hrana, društveni problem, koji zahvata sve slojeve stanovništva, pa čak i turiste. Naravno da i u Srbiji postoje favele bez vodovoda i kanalizacije, kao i u svakoj ekonomski ugroženoj zemlji, ali nehigijena i zaraza su ograničene na najsiromašniju populaciju. Za nas koji smo svoje vreme u Srbiji proveli u okviru srednjeg staleža i koji smo vaspitani da izbegavamo restorane sumnjivog izgleda, nehigijena nije predstavljala opasnost po zdravlje.

#23 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 27 March 2004 - 15:59

ne znam zasto, ali nikad me nije privlacio odlazak u indiju....
mozda jedno kratko vreme posle citanja sidarte i demijana u srednjoj skoli, a sve pod utiskom da bih u toj zemlji mogla da pronadjem - ne znam ni ja sta, kao odgovore na neka tadasnja pitanja i bla bla.
a onda sam shvatila da ako si zaista zainteresovan za odgovore, "indija" ce doci do tebe, naci ce te ...

indija se povezuje sa duhovnoscu, za koju jednostavno moras da joj skines kapu, indijska misao je inspirisala tolike ljude i tolika umetnicka i knjizevna dela, da je zaduzila ovo covecanstvo for good.
pa ipak ono sto me razocaralo je to sto ta ista duhovnost nije ostala vise povezana sa realnim, materijalnim svetom, vec ga je propisno izignorisala, zanemarila, bezeci od istog, da su rezultati takve prakse vidljivi u toj zemlji na svakom koraku... to nije idilicna slika...

obrnuto bi se moglo reci za zapadnu civilizaciju, ekonomski tehnicko tehnoloski visestruko nadmocniju, ali istovremeno obesmisljenu, agresivnu, trzisno orjentisanu, bez duse i - bez tisine ...

tako da kako god da okrenes, neka sredisnja pozicija mi se cini najispravnijom, iliti - "uzeti najbolje od oba sveta".




#24 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 27 March 2004 - 18:36

Secam se sredine 70' godina zakasneli hippeie period u BG. Svi su hteli da idu u Indiju. To je bila glavna in tema ispred Sume(Sumatovac) i Lipe. Ko klinci smo po cedo dan vrteli pricu, o Indiji. Neki su cak i stigli Misha (Kabul) Ljilja (dzeb) Radovan Hirshl .... Ti su bili carevi na carevima, za nas klince autoritet nad autoritetima. Gutali smo svaku rec, cak i o Indiskoj filozoviji, iako nismo nista kapirali kao i nasi naratori.:lol:
To je vreme Joplin, Hendrix, CSN & Young...
Tj Indija nije bila krajnja destinacija nego Nepal-Katmandu.

Elem ja i moj sada vec pokojni ortak se resimo da podjem u Indiju, da skratim pricu ja sam stigao do Iracke granice (dakle ne dalje od Turske) Stvarno je u to vereme bila akcija proci kroz Kurdistan stopom. Ko je imao pare mogao je da ide Magic Busom (engleski double decker) isaran cveticima, koji je jednom nedeljnoi polazio iz Londona, prolazio kroz Yugu i usuput skupljao putnike. Sa Iracke granice sam se vratio :lol: on je nastavio vratio se posle tri godine, i vrlo brzo je zauvek otisao.

Imam drugaricu koja se pre nekoliko godina otisla u Indiju sa suprugom i sinom (3 godine) Nekoliko puta je bila i fascinirana je. Oni su u sasvim strait fazonu, nista duvka sare mare...

Kazu da je Goa super!

Edited by Hefestus, 27 March 2004 - 19:41.


#25 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 27 March 2004 - 19:16

heh, kool :lol: ....u to vreme, dugi put Indije, ja sam bila mnogo mala, ali sam takodje uzivala u svih tim pricama

Goa je u poslednjih vise godina postala i majka trance [rave] kulture, odnosno odatle je i potekla elektronska psy muzika, tj trance, ili poznatiji kao Goa trance ....a sve to kao posledica svog tog psy rocka, jazza, bluesa ...bla bla bla ....mislim, prosto je bilo neizbezno svemu tome dati jedan potpuno novi imidz, tj zvuk, obzirom na citavu tu psychedelic eru ...meni je licno, potpuno nedeljivo drag psychedelic rock period [vreme Hendrixa, Joplin ...] isto kao i ovaj sad, psychedelic trance, koji je do duse znatno manje izrazen nego taj iz 60ih i 70ih, al nema veze, meni oba perioda totalno i podjednako rulez

o kulturi [van muzike], istoriji, lepotama, duhovnosti Goe [mislim i citave Indije] da i ne pricam ...:lol:

:lol:

edit: eh da, koga interesuje ima citav dokumentarac da se vidi online o svoj toj rave kulturi a koja je usko povezana sa duhovnoscu, i naravno sve to sa Indijom ... http://www.liquidcrystalvision.com/

Edited by Hippie, 27 March 2004 - 19:29.


#26 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 27 March 2004 - 20:54

drag psychedelic rock period [vreme Hendrixa, Joplin ...]

Goa ti definitivno bolje ide od tantre. :lol:

Samo me interesuje da li ovo znači da je Hendrix bio drag queen? :lol:

#27 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 27 March 2004 - 21:57

indija mi je na spisku pet najgori zemalja u kojma nisam bio:
kina, rusija komplet, indija, severni i južni pol.

nadam se da me život/ludos/boles nikad neće terat u tim pravcima....

na spisku najgori u kojma beja su:
srbijčuga, srbijetina, srbijica, srb i ja, SiCG..

a volo bi da idem negde de ima betona, čelika, stakla i olovna neba u izobilju nonstop..
sveto trojstvo. ako neko zna de je raj, nek javi.

#28 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 27 March 2004 - 22:12

indija mi je na spisku pet najgori zemalja u kojma nisam bio:
kina, rusija komplet, indija, severni i južni pol.

nadam se da me život/ludos/boles nikad neće terat u tim pravcima....

na spisku najgori u kojma beja su:
srbijčuga, srbijetina, srbijica, srb i ja, SiCG..

a volo bi da idem negde de ima betona, čelika, stakla i olovna neba u izobilju nonstop..
sveto trojstvo. ako neko zna de je raj, nek javi.

pa ti imas stvarno minimalne zahteve

KPZ. Zabela, Pozarevac

:lol:

#29 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 27 March 2004 - 22:17

ako neko zna de je raj, nek javi.

TOPOHTO, OHTAPNO :lol: :lol: :lol:

#30 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 27 March 2004 - 22:48

Hekka, ima jedno mesto u Australiji, zove se Coober Pedy. Zivi se ispod zemlje. Mislim da bi ti odgovaralo. :lol:

Unique international standard underground accommodation

I kako "underground church" zvuci za tebe... Posted Image