Jump to content


Photo

da li ste ikada ukrali knjigu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
102 replies to this topic

#46 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 05 March 2004 - 23:33

opravdanje:
znanje iznad svega.. :lol:
i dan danas je koristim
a savest.... tja ne osecam nista kad je to u pitanju
ali uvek "cestitam" sebi i zbog izbora i zbog tehnike  :lol:

"nema opravdanja
i ne treba da bude..."

zar postoje tehnike? :lol:

#47 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 08 March 2004 - 23:53

iskusniji od mene kazu da je old skul teksas jakna najbolji autfit za ovakav pohod. ima zgodno pozicioniran unutrasnji dzep, u koji staju i knjige velikog formata. kada podignes desnu ruku da skines nesto sa gornje police, jedan deo jakne prati taj pokret, ostavljajuci tako na trenutak izvan vidmnog polja prodavca tvoju levu ruku koja hitrim pokretom prebacuje neophodnu literaturu u pomenuti dzep sa desne strane.
ja, avaj nemam teksas jaknu.

#48 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 08 March 2004 - 23:57

iskusniji od mene kazu da je old skul teksas jakna najbolji autfit za ovakav pohod. ima zgodno pozicioniran unutrasnji dzep, u koji staju i knjige velikog formata. kada podignes desnu ruku da skines nesto sa gornje police, jedan deo jakne prati taj pokret, ostavljajuci tako na trenutak izvan vidmnog polja prodavca tvoju levu ruku koja hitrim pokretom prebacuje neophodnu literaturu u pomenuti dzep sa desne strane.
ja, avaj nemam teksas jaknu.

suvise komplikovano i za zamisliti...valjda smo prevazisli sve to...
:lol:

#49 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 09 March 2004 - 03:28

mozda topik moze da se nagne na stranu
omiljena ukradena knjiga?
da pridodam teg.
jedina koju nisam procitao u celini njenoj,
ujedno i najdraza, federalisticki spisi od
one trojice, nekako, velicina i kako lezi u ruci,
ukrasena unutrasnjost korica iscrtana prelepo,
tako uvezana da vec stotinjak godina drzi i drzace,
mila mi je postala.

ps. posle mozganja, nikada nisam nesto maznuo a da
u istoj prodavnici nisam i kupio. valjda da mi bude lakse
da izadjem.. :lol:

#50 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 09 March 2004 - 09:33

kao klinac sam krao stripove.
ne ostane novca od doručka i užine, a izašla nova Stripoteka, novi Zagor ili tome slično, šta ćeš no krasti.
retko sam krao knjige, svega par knjiga sam u životu ukrao.
zadnje dve knjige koje sam ukrao iz gradske biblioteke su Džojsovi Dablinci i Čestertonov Čovek koji je bio četvrtak.

#51 Veliki Gedzbi

Veliki Gedzbi
  • Members
  • 323 posts

Posted 09 March 2004 - 09:52

iskusniji od mene kazu da je old skul teksas jakna najbolji autfit za ovakav pohod. ima zgodno pozicioniran unutrasnji dzep, u koji staju i knjige velikog formata. kada podignes desnu ruku da skines nesto sa gornje police, jedan deo jakne prati taj pokret, ostavljajuci tako na trenutak izvan vidmnog polja prodavca tvoju levu ruku koja hitrim pokretom prebacuje neophodnu literaturu u pomenuti dzep sa desne strane.
ja, avaj nemam teksas jaknu.

...na zalost takve jakne vishe ne prave...unutrashnji dzep, pa pri tome josh i velik...to se danas smatra razbacivanjem materijala...priznajem, ideja je odlicna...posedovao sam takvu jaknu marke benetton i na zalost je nisam iskoristio u pomenutu svrhu...
...jedan od nacina da se dodje do zeljene knjige koje u prodaji nema je i poseta biblioteci...knjiga se uredno zaduzi na dve dozvoljene nedelje i na kraju pomenutog roka se bez knjige pojavi u pomenutoj ustanovi...sa tugom u ocima i vidnom potrsenoshcu se prijavi gubitak knjige i uredno plati mizerna suma reda velicine 78din (obracunska vrednost knjige od pre 1000godina)...ko ce josh u srbiji da revidira redovno obracunske vrednosti knjiga...

#52 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 09 March 2004 - 11:30

heeeej, po knjizarama slobodno, svaka knjizara ionako ima dozvoljeni procenat na godisnjem nivou zbog besplatnog prosvetiteljstva, al nemojte BRE iz biblioteke to je vec Kolekcija, Ustanova, Opshte Dobro... juce sam tri sata bio u gradskoj pokusavajuci da nadjem JEDAN (bilo koji) roman Charlesa Bukowskog i mrka kapa...vagabundski karakter ovog pisca izgleda motivishe njegove chitatelje da njegove knjige beskrupulozno prisvajaju :lol:

ajde da se organizuje akcija vracanja knjiga u biblioteku pokradenih u bludnoj mladosti!

#53 John Doe

John Doe
  • Banned
  • 887 posts

Posted 09 March 2004 - 15:21

heeeej, po knjizarama slobodno, svaka knjizara ionako ima dozvoljeni procenat na godisnjem nivou zbog besplatnog prosvetiteljstva, al nemojte BRE iz biblioteke to je vec Kolekcija, Ustanova, Opshte Dobro... juce sam tri sata bio u gradskoj pokusavajuci da nadjem JEDAN (bilo koji) roman Charlesa Bukowskog i mrka kapa...vagabundski karakter ovog pisca izgleda motivishe njegove chitatelje da njegove knjige beskrupulozno prisvajaju :lol:

ajde da se organizuje akcija vracanja knjiga u biblioteku pokradenih u bludnoj mladosti!


Potpuno se slazem, gos'n Wagabunde, i ja stosta ne mogu da pronadjem u bibliotekama.

Tehnika opisana u jednom od gornjih postova sa teksas jaknom je odlicna, a dobra je i tzv. psiholoska tehnika- naprosto postanes dovoljno "dosadan"- dovoljno dugo se zadrzis u knjizari, pa prestanu da obracaju paznju na tebe, da bi onda jednostavno izasao kroz vrata u pravom trenutku.

Prednost- lako izvodljivo ukoliko ste hladnokrvni i iskusni
Mana- neizvodljivo ukoliko postoji elektronski alarm

#54 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 09 March 2004 - 22:12

to voo: vec sam na pocetku topica postavila pitanje i za naslov ukradene knjige (knjiga)...

to gandalf: bravo za dablince..meni je jednom u gradskoj jedna teta koja je radila na izdavanju knjiga zabranila da citam uliksa jer je 'previse tesko za mene i necu razumeti'..imala sam 15 godina. i ipak sam je procitala :lol:

to veliki gedzbi: jaojj, super..to sam sa 'nestankom' knjige mi je poznato...ali ne mozes stalno..to bas kada je primerak koji ne mozes naci ni u snu...

to wagabund:slazem se za biblioteke...cak bi bilo sjajno kada bi smo donirali svojim knjigama jadne opstinsj\ke biblioteke po gradu..cula sam da biblioteka milutin bojic kod palilulske pijace sjajna sto se izbora knjiga tice..

to john doe: psiholoska tehnika za knjizare:
najbolje ej poznavati licno knjizara ili izdavaca i uvek dobijete knjigu ili a) za dz. ili B) na pozajmicu za procitati i vratite je kasnije sa neostecenim koricama...

sjajna je stva sto na amazonu mzoete kupiti polovne knjige za male pare..koje su veoma dobro ocuvane, neke su skoro nove a cene se drasticno razlikuju od novih knjiga koje stizu direktno od izdavaca...

#55 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 09 March 2004 - 22:28

ups..izvinjavam se na greskama u pisanju u prethodnom postu... :lol: tako je to kada tek ustanete,,,

#56 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 10 March 2004 - 11:57

A da li ste ikada obili kiosk? Nemojte se stideti. Pa to bi bio samo mladalacki nestasluk (makar imali i 21 godinu)... Mozda bi vam i skocile sanse da napredujete u strukturama vlasti... :lol:

Evo. Ja sam sa 17 godina pljackao banke i ubijao po narudzbini. Mladost - ludost, te se sad kadidujem za ministra policije.

#57 Veliki Gedzbi

Veliki Gedzbi
  • Members
  • 323 posts

Posted 11 March 2004 - 10:21

A da li ste ikada obili kiosk? Nemojte se stideti. Pa to bi bio samo mladalacki nestasluk (makar imali i 21 godinu)... Mozda bi vam i skocile sanse da napredujete u strukturama vlasti...  :lol:

Evo. Ja sam sa 17 godina pljackao banke i ubijao po narudzbini. Mladost - ludost, te se sad kadidujem za ministra policije.

...ajde, ajde, pa necmo biti lazno skromni...sa takvim poreklom premijersko mesto je tvoje...:lol:

#58 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 11 March 2004 - 13:16

on da je nesto vredeo i dalje bi krao knjige po knjizarama, ne bi se trudio da postane Rodoljubivi Politichar & Ministar Progresa. :lol:

#59 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 11 March 2004 - 17:13

A da li ste ikada obili kiosk? Nemojte se stideti. Pa to bi bio samo mladalacki nestasluk (makar imali i 21 godinu)... Mozda bi vam i skocile sanse da napredujete u strukturama vlasti...  :lol:

Evo. Ja sam sa 17 godina pljackao banke i ubijao po narudzbini. Mladost - ludost, te se sad kadidujem za ministra policije.

da li se računaju piljare i podrumi pića? :lol:
ja i drugari smo jednom, iz obesti, obili piljaru i odneli par gajbica mleka i jogurta.
vlasnik nam je žešće išao na živce pa smo hteli da ga oštetimo.
leto bilo, toplo i prijatno vreme, bilo je pravo uživanje kupati se mlekom (nismo smeli da "robu" nosimo kući pa smo se polivali mlekom). :lol:

#60 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 19 March 2004 - 00:19

Vise puta, kada nije bilo drugog nacina da se nabave. :lol: :lol: :lol: