Jump to content


Photo

da li ste ikada ukrali knjigu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
102 replies to this topic

#31 lu

lu
  • Members
  • 95 posts

Posted 27 February 2004 - 23:13

oni koji misle da su cene knjigama po beogradskim knjizarama bezobrazne svoj bes usmeruju u pogresnom pravcu. izdavaci su ti koji odredjuju prodajnu cenu knjiga a ne knjizari. s druge strane pak, kada se uzmu u obzir troskovi stampe, prava, prevod i ostalo i kada se to pomnozi sa bednim tirazima u zemlji nam srbiji, onda naravno da je proizvodna cena knjige visoka i neprilagodjena domacem trzistu i kupovnoj moci stanovnistva. onda opet kada se pogleda da glupa pamucna majica na rasprodaji po raznim trendovskim radnjama kostaju 1200 dinara (sa popustom) onda je prosecna cena knjige od 400 dinara zanemarljiva. da dodam jos i to da ce kradja knjiga ostetiti prvenstveno knjizare, a da izdavaci (koji odredjuju cenu) to nece ni osetiti.........

#32 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 28 February 2004 - 00:50

vi koji zaboravite da vratite knjigu ste neodgovorni. Vi koji to svesno uradite (ili istu maznete) ste lopovi.
Lopov je lopov, bilo da krade knjige ili nakit. Nema nikakve "uzvisenosti" u kradji knjiga.

pre bih rekla bibliofili..zavisi kako ko i iz kojih pobuda...kod mene je to bilo jednom iz ciste tinejdz. ludosti...
slazem se sa lu: cena knjiga u srbiji je zaista zanemariva kada se srecuna ulozeni trud i svi troskovi izdavaca, kasnije i distribucije...knjige u inostranstvu su mnogo, mnogo skuplje...narocito strucne.

#33 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 28 February 2004 - 01:04

Da, i ja sam Rolsofil.
Molim da mi se oprosti kradja Rols Rojsa, jer ih prosto obozavam, a nemam para da kupim jedan.

#34 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 28 February 2004 - 02:49

da, ali zato nikad nisam ni napisao koju.
losa karma. bad juju.. :lol:
da sam fin i kulturan i da nisam maznjavao knjige po belom zapadu, do sad bi verovatno vojsku odsluzio, fakultet privrsio i bio uzoran radnik i ozenjen drugaricom iz osnovne.
al PROKLESTVO ukradeni knjiga!

#35 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 28 February 2004 - 06:13

mislim da je sa knjigama otprilike ovako: stvarni ljubitelj ce da ukrade ako mora i da kupi kad moze. teoretski, nakon sto procita brdo ukradenih knjiga uspece da se obrazuje u onoj meri koja je potrebna da se zaposli relativno unosno.
tada ce kupovati knjige.

ovo gore je bajka. a mozda i nije.

#36 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 28 February 2004 - 08:29

Da, i ja sam Rolsofil.
Molim da mi se oprosti kradja Rols Rojsa, jer ih prosto obozavam, a nemam para da kupim jedan.


neka ti je prosto. drago mi je da kad vec krades auta, radis to uz zrelu klasnu svest. :lol:


edit: jel se secate kako je pre par godina popularni zadrigli politichar sa shprahfelerom optuzivao u skupshtini tada buduceg premijera za nekakvu kradju knjige iz knjizare u mladosti? iako izvor bas nije pouzdan, moje simpatije prema potonjem su tih dana znacajno porasle...

Edited by wagabund, 28 February 2004 - 08:36.


#37 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 28 February 2004 - 08:32

stvarni ljubitelj ce da ukrade ako mora i da kupi kad moze.


:lol:

Jel moze da se definise to ako mora?

#38 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 28 February 2004 - 12:13

Pretpostvaljam da to "mora" ima veze sa mojim stanjem kad odem na Sajam knjiga... Svaki put mi bude lose jer tamo ima toliko naslova koje zelim a ne mogu da ih kupim da mi naravno bude lose...
Izadjem sva nikakva, kolena mi klecaju i ne mogu da se smirim dugo, dugo vremena... To je period kad vise ne obilazim knjizare...
Elem, fakat je kradja kradja, ali ukrasti knjigu ( da se razumemo to nikada nisam uradila)... moglo bi se svrstati pod "belu kradju"
Kao sto postoji bela laz!
Covek koji ukrade knjigu uradice to zato sto voli da cita!
Mislim da se nasi mali dizelascici nece baviti strategijom pljackanja biblioteka ili knjizara! Od toga leba nema, samo uzivanje... a to je vec reyervisano za ljubitelje!

#39 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 28 February 2004 - 13:11

Evo i ovde jednog lopova, sa podosta ukradenih naslova, doduse od kraja osamdesetih prestao sa recidivom, valjda izlazak iz teen ages ima veze sa tim. Ili pocetak zaradjivanja para, ko ce ga znati. :lol:

#40 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 28 February 2004 - 15:21

Ne samo sto nisam imao grizu savest, vec se nikada nisam ni osecao kao lopov. Ne bih se osecao ni kao lopov da moram da kradem po samoposlugama da bih preziveo. Znam Gonzo da ti to ne razumes... Legalizam po svaku cenu, hebi ga.

#41 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 28 February 2004 - 16:28

Legalizam po svaku cenu, hebi ga.


Bezobrazni su ti legalisti, nema sta. Kad moras da krades knjigu, jebiga, jednostavno moras. :lol:

#42 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 28 February 2004 - 21:27

mislim da je sa knjigama otprilike ovako: stvarni ljubitelj ce da ukrade ako mora i da kupi kad moze. teoretski, nakon sto procita brdo ukradenih knjiga uspece da se obrazuje u onoj meri koja je potrebna da se zaposli relativno unosno.
tada ce kupovati knjige.

ovo gore je bajka. a mozda i nije.

nije bajka, vec lepo receno.
:lol:

#43 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 01 March 2004 - 18:57

Mango,
Tesko mi je da zamislim situaciju da knjiga mora da se ukrade.

Chandra,
krao bih i ja iz samoposluge da nemam drugi nacin da prehranim decu. Za razliku od tebe, smatrao bih se lopovom. Mislim, coveku nije jasno da je kradja knjige kriminal. O boze, ako te ima (a nema te) otvori coveku oci...

#44 southsider

southsider
  • Members
  • 471 posts

Posted 02 March 2004 - 21:15

Drugi razred gimnazije, gradska biblioteka, za lektiru - Gorski vijenac. Zurim u skolu, na polici minimum 50 primjeraka ovog naslova (tvrdi plavi povez, dobro se sjecam), a bibliotekarka kafenise sa koleginicama u susjednoj prostoriji. Cekao sam jedno 10 minuta, potom spakovao knjigu u torbu i - dovidjenja. Stvarno, ali stvarno sam namjeravao da je vratim nekom prilikom...

#45 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 03 March 2004 - 11:06

Sajam knjiga
stand sa knjigama o kompjuterima
IZVORNIK C++
knjiga je MNOGO velika
i MNOGO opsirna
da ne kazem debela

opravdanje:
znanje iznad svega.. :lol:
i dan danas je koristim
a savest.... tja ne osecam nista kad je to u pitanju
ali uvek "cestitam" sebi i zbog izbora i zbog tehnike :lol:


a da "ukrao sam" i EKONOMIJU DESTRUKCIJE od M. Dinkica
i procitao.... :lol: