Jump to content


Photo
- - - - -

Minimalna cena rada


  • Please log in to reply
1064 replies to this topic

#1 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 08 February 2017 - 23:09

Imalo bi ovde dosta primedbi, ali da krenemo od najglupljeg .....

 

 

 

odbijanje elementarnih ekonomskih cinjenica i zakona, npr. zakona o ponudi i traznji, koji kaze da ako nekoj robi skoci cena, ceteris paribus, za njom ce opasti traznja. Ako doneses zakon po kome ce biti skuplje da se odredjena grupa ljudi zaposli (minimum wage low) za tim ljudima ce opasti traznja i oni ce tesko naci posao.
kada neko kaze "onaj biznis koji radnicima ne moze da obezbedi "living wage" i "zdravstveno osiguranje" ne treba ni da posluje" - sta je to nego najcrnji totalitarizma i fasizam?

 

Minimum wage u USA je uveden 1938. godine. Iznosio je 25 centi/sat. Shto znachi, po tebi, da je USA fashistichka drzava vec skoro 80 godina. Otprilike i od kada je Adolf postao kancelar, zar ne. Hillary nikako nije mogla biti odgovorna za to .... jer nije bila rodjena.

Fakat, postoje neke zemlje koje nemaju minimum wage ...... uglavnom one kojima i ne treba, Shvajcarska, Norveshka, Island, Danska, Shvedska ....... ali .... chekaj ...... one to prepustaju strukovnim sindikatima da urede po svom nahodjenju.

 

Dakle, ovde si pokushao da poentirash teoretski, kao i na vishe drugih mesta, ali si ispao 'neinteligentan u drushtvu'.

 

I pored precizno utvrdjene minimalne satnice, od 7.25 do 12 dolara po satu, sa tendencijom da mnoge drzave idu na 15 do 2020. godine ..... zamisli, protivno tvojoj tvrdnji da ce ljudi tako teze doci do posla nezaposlenost je rekordno niska, ispod 5 posto. Kako to  :unsure:

 

Da li biznis koji ne moze da isplati minimalnu satnicu treba da postoji ......... pa naravno - apsolutno NE. Shta .... i to je fashizam/ Ko te to slagao/

 

Osiguranje je neshto drugo. Ssitem je takav kakav jeste. Da li ga treba menjati .......... mozda. Ali, opet, kakve to veze ima sa fashizmom  :wacko:


Edited by Denis Jasharevic, 08 February 2017 - 23:27.

  • 2

#2 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 08 February 2017 - 23:46

Imalo bi ovde dosta primedbi, ali da krenemo od najglupljeg .....

 

 

Minimum wage u USA je uveden 1938. godine. Iznosio je 25 centi/sat. Shto znachi, po tebi, da je USA fashistichka drzava vec skoro 80 godina. Otprilike i od kada je Adolf postao kancelar, zar ne. Hillary nikako nije mogla biti odgovorna za to .... jer nije bila rodjena.

Fakat, postoje neke zemlje koje nemaju minimum wage ...... uglavnom one kojima i ne treba, Shvajcarska, Norveshka, Island, Danska, Shvedska ....... ali .... chekaj ...... one to prepustaju strukovnim sindikatima da urede po svom nahodjenju.

 

Dakle, ovde si pokushao da poentirash teoretski, kao i na vishe drugih mesta, ali si ispao 'neinteligentan u drushtvu'.

 

I pored precizno utvrdjene minimalne satnice, od 7.25 do 12 dolara po satu, sa tendencijom da mnoge drzave idu na 15 do 2020. godine ..... zamisli, protivno tvojoj tvrdnji da ce ljudi tako teze doci do posla nezaposlenost je rekordno niska, ispod 5 posto. Kako to  :unsure:

 

Da li biznis koji ne moze da isplati minimalnu satnicu treba da postoji ......... pa naravno - apsolutno NE. Shta .... i to je fashizam/ Ko te to slagao/

 

Osiguranje je neshto drugo. Ssitem je takav kakav jeste. Da li ga treba menjati .......... mozda. Ali, opet, kakve to veze ima sa fashizmom  :wacko:

 

Vecina drzava USA nema minimalnu cenu rada, sto je dobro. Treba ukinuti minimalnu cenu rada svuda gde ona postoji. To je tekovina komunizma koja ogranicava slobodno trziste. 


  • 0

#3 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 09 February 2017 - 00:04

 

 

Da li biznis koji ne moze da isplati minimalnu satnicu treba da postoji ......... pa naravno - apsolutno NE. Shta .... i to je fashizam/ Ko te to slagao/

 

 

 

Tipican fasizam/totalitarizam. Sto nije po njihovim merilima to ne sme da postoji! Ja vodim biznis, uredno isplacujem plate svojim radnicima - na koje su oni dobrovoljno pristali - posteno prodajem svoj proizvod ljudima koji hoce da ga kupe, dakle sve zaineteresovane strane ucestvuju dobrovoljno jer imaju benefit iz toga - kad eto nacosa, (Sanders/Klinton) to nije dovoljno dobro po njihovim merilima nego ja moram da rasturim svoj biznis i ostanem bez primanja, radnici moraju na ulicu (eto glasaca) a moje musterije moraju da kupuju od nekog drugog skuplji i losiji proizvod.

 

zamisli, protivno tvojoj tvrdnji da ce ljudi tako teze doci do posla nezaposlenost je rekordno niska, ispod 5 posto. Kako to 

 

 

Prvo sto ovo nije tacno. Kada se uracunaju ljudi koji su prestali da traze posao jer ne mogu da ga nadju, nezaposlenost je najveca cini mi se jos od 1978. godine. U ovu populaciju posebno spadaju mladi (16-19 godina), manje obrazovani i sa manje vestina, recimo mladi afroamerikanci, kod kojh je stopa nezaposlenosti na rekordnom nivou. Upravo je to poenta, MWL ne utice na advokata u Njujorku niti na programera u Kaliforniji koji prima mozda 50$/h, nego bas na one cija je produktivnost ostala ispod nivoa koji su zlikovci zacrtali. Tu ljudi ne mogu ni da pocnu da rade, da steknu iskustvo i vestine, da postanu produktivniji i da im porstu plate, oni su trajno nezaposljivi, trajni socijalni slucajevi. I trajni glasaci za fasistu Bernija (koji ima tri kuce) i fasistkinju Hilari, jer im onda zivot zavisi od njihovih bonova za hranu.


  • 1

#4 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 February 2017 - 00:06

Vecina drzava USA nema minimalnu cenu rada, sto je dobro. Treba ukinuti minimalnu cenu rada svuda gde ona postoji. To je tekovina komunizma koja ogranicava slobodno trziste. 

 

:blink: JEL PRICHAMO O ISTOJ STVARI ....... http://time.com/4274...wage-state-map/  ..... 5 OD 50 DRZAVA NEMA 

 


Edited by Denis Jasharevic, 09 February 2017 - 00:10.

  • 0

#5 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 09 February 2017 - 00:07

Tipican fasizam/totalitarizam. Sto nije po njihovim merilima to ne sme da postoji! Ja vodim biznis, uredno isplacujem plate svojim radnicima - na koje su oni dobrovoljno pristali - posteno prodajem svoj proizvod ljudima koji hoce da ga kupe, dakle sve zaineteresovane strane ucestvuju dobrovoljno jer imaju benefit iz toga - kad eto nacosa, (Sanders/Klinton) to nije dovoljno dobro po njihovim merilima nego ja moram da rasturim svoj biznis i ostanem bez primanja, radnici moraju na ulicu (eto glasaca) a moje musterije moraju da kupuju od nekog drugog skuplji i losiji proizvod.

 

 

Prvo sto ovo nije tacno. Kada se uracunaju ljudi koji su prestali da traze posao jer ne mogu da ga nadju, nezaposlenost je najveca cini mi se jos od 1978. godine. U ovu populaciju posebno spadaju mladi (16-19 godina), manje obrazovani i sa manje vestina, recimo mladi afroamerikanci, kod kojh je stopa nezaposlenosti na rekordnom nivou. Upravo je to poenta, MWL ne utice na advokata u Njujorku niti na programera u Kaliforniji koji prima mozda 50$/h, nego bas na one cija je produktivnost ostala ispod nivoa koji su zlikovci zacrtali. Tu ljudi ne mogu ni da pocnu da rade, da steknu iskustvo i vestine, da postanu produktivniji i da im porstu plate, oni su trajno nezaposljivi, trajni socijalni slucajevi. I trajni glasaci za fasistu Bernija (koji ima tri kuce) i fasistkinju Hilari, jer im onda zivot zavisi od njihovih bonova za hranu.

 

 

Sve super, samo pomenuti likovi nisu fasisti, vec komunisti, ali to je samo druga strana iste medalje.


  • 0

#6 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 09 February 2017 - 00:12

 

:blink: JEL PRICHAMO O ISTOJ STVARI ....... http://time.com/4274...wage-state-map/  ..... 5 OD 50 DRZAVA NEMA 

 

Minimum Wage in Every State
>= $10
$9 - $10
$8 - $9
$7 - $8
$5 - $6
REPEALED
NONE
  • List
  •  
  • Map
 
DCMACAAKRIVTCTWAORNYNEMNWVSDHIMINJCOMDILDENVOHAZMTFLARMONMMENCINOKKYPAKSNDTXUTVAIDIAWIGAWYNHALLAMSSCTN$10.50$10.00$10.00$9.75$9.60$9.60$9.60$9.47$9.25$9.00$9.00$9.00$8.75$8.55$8.50$8.50$8.38$8.31$8.25$8.25$8.25$8.25$8.10$8.05$8.05$8.05$8.00$7.65$7.50$7.50$7.25$7.25$7.25$7.25$7.25$7.25$7.25$7.25$7.25$7.25$7.25$7.25$7.25$5.15$5.15RepealedNoneNoneNoneNoneNone

 

 

 

Moguce da si u pravu, i u USA se stvari menjaju u negativnom pravcu, ali to ne menja sustinu da je to losa i komunisticka mera. Ipak dvoje komunista po dva mandata u poslednjih 25 godina je stvarno vec previse. 


  • 0

#7 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 February 2017 - 00:18

Tipican fasizam/totalitarizam. Sto nije po njihovim merilima to ne sme da postoji! Ja vodim biznis, uredno isplacujem plate svojim radnicima - na koje su oni dobrovoljno pristali - posteno prodajem svoj proizvod ljudima koji hoce da ga kupe, dakle sve zaineteresovane strane ucestvuju dobrovoljno jer imaju benefit iz toga - kad eto nacosa, (Sanders/Klinton) to nije dovoljno dobro po njihovim merilima nego ja moram da rasturim svoj biznis i ostanem bez primanja, radnici moraju na ulicu (eto glasaca) a moje musterije moraju da kupuju od nekog drugog skuplji i losiji proizvod.

 

 

Prvo sto ovo nije tacno. Kada se uracunaju ljudi koji su prestali da traze posao jer ne mogu da ga nadju, nezaposlenost je najveca cini mi se jos od 1978. godine. U ovu populaciju posebno spadaju mladi (16-19 godina), manje obrazovani i sa manje vestina, recimo mladi afroamerikanci, kod kojh je stopa nezaposlenosti na rekordnom nivou. Upravo je to poenta, MWL ne utice na advokata u Njujorku niti na programera u Kaliforniji koji prima mozda 50$/h, nego bas na one cija je produktivnost ostala ispod nivoa koji su zlikovci zacrtali. Tu ljudi ne mogu ni da pocnu da rade, da steknu iskustvo i vestine, da postanu produktivniji i da im porstu plate, oni su trajno nezaposljivi, trajni socijalni slucajevi. I trajni glasaci za fasistu Bernija (koji ima tri kuce) i fasistkinju Hilari, jer im onda zivot zavisi od njihovih bonova za hranu.

 

 

Tipican fasizam/totalitarizam. Sto nije po njihovim merilima to ne sme da postoji! Ja vodim biznis, uredno isplacujem plate svojim radnicima - na koje su oni dobrovoljno pristali - posteno prodajem svoj proizvod ljudima koji hoce da ga kupe, dakle sve zaineteresovane strane ucestvuju dobrovoljno jer imaju benefit iz toga - kad eto nacosa, (Sanders/Klinton) to nije dovoljno dobro po njihovim merilima nego ja moram da rasturim svoj biznis i ostanem bez primanja, radnici moraju na ulicu (eto glasaca) a moje musterije moraju da kupuju od nekog drugog skuplji i losiji proizvod.

 

 

Prvo sto ovo nije tacno. Kada se uracunaju ljudi koji su prestali da traze posao jer ne mogu da ga nadju, nezaposlenost je najveca cini mi se jos od 1978. godine. U ovu populaciju posebno spadaju mladi (16-19 godina), manje obrazovani i sa manje vestina, recimo mladi afroamerikanci, kod kojh je stopa nezaposlenosti na rekordnom nivou. Upravo je to poenta, MWL ne utice na advokata u Njujorku niti na programera u Kaliforniji koji prima mozda 50$/h, nego bas na one cija je produktivnost ostala ispod nivoa koji su zlikovci zacrtali. Tu ljudi ne mogu ni da pocnu da rade, da steknu iskustvo i vestine, da postanu produktivniji i da im porstu plate, oni su trajno nezaposljivi, trajni socijalni slucajevi. I trajni glasaci za fasistu Bernija (koji ima tri kuce) i fasistkinju Hilari, jer im onda zivot zavisi od njihovih bonova za hranu.

 

Chekaj bre ...... nisam ja izmislio minimum wage nego Ruzvelt i Amerikanci pre 80 godina ..... shto meni objashnjavash shta je kapitalizam i slobodno trzishte ...... objasni brate njima, Amerikancima, samo morash da promenish forum .... nema ih ovde.

 

 A  za nezaposlenost ......... pa po skali o kojoj ti prichash U6 nezaposlenost je 9.7 posto ........ josh uvek manja nego u EU ........ JEL IMA NEKA CIVILIZACIJA GDE JE NEZAPOSLENOST MANJA/


  • 0

#8 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 09 February 2017 - 00:20

Sve super, samo pomenuti likovi nisu fasisti, vec komunisti, ali to je samo druga strana iste medalje.

 

Ma ne mislim ja da su oni ni fasisti ni komunisti, to su zaostale etikete iz posta iznad, prosto su pokvareni politicari, manipulatori, kriminalci i glupaci (mada to samo po sebi vec jeste jedan korak u pravcu fasizma/komunizma).


Edited by bohumilo, 09 February 2017 - 00:23.

  • 0

#9 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 February 2017 - 00:25

Moguce da si u pravu, i u USA se stvari menjaju u negativnom pravcu, ali to ne menja sustinu da je to losa i komunisticka mera. Ipak dvoje komunista po dva mandata u poslednjih 25 godina je stvarno vec previse. 

 

Kako to mislish moguce je da sam u pravu .......... nije moguce nego jesam u pravu ....... zayebucnuo si se malo, mrzelo te da progooglash, pa shta, u chemu je problem, svako se ponekad ispali.

 

Evo ima i u Kanadi ..... 11.25 dolara/sat, to dobro znam jer klinac radi za tu kintu. Kanada je uvela to pre Amerike, negde 1920-tih ..... komunisti valjda, shta li/

 

Nezaposlenost standardna ...... 6.7


Edited by Denis Jasharevic, 09 February 2017 - 00:27.

  • 0

#10 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 09 February 2017 - 00:59

nisam ja izmislio minimum wage nego Ruzvelt i Amerikanci pre 80 godina .....

Evo ima i u Kanadi ..... 11.25 dolara/sat, to dobro znam jer klinac radi za tu kintu. Kanada je uvela to pre Amerike, negde 1920-tih ..... komunisti valjda, shta li/

 

 

 

Komunisti nego sta, komunisticki falangisti i rasisti. MWL su jos jedan od "socijaldemokratskih" izmisljotina sa teskim bagazom nasilja i rasizma. Izguran je od strane sindikata kad im je dosadilo da prebijaju ljude (ipak je to opasan posao, treba ostriti nozeve, prati kukuljice i palice svaki dan itd) koji su hteli da umesto njih rade za manju platu - koji su u glavnom bili crnci. Jebi ga, dodjes kod gazde i trazis povisicu, on te sutne napolje i zaposli dvojicu 16-ogodisnjih crnaca da rade za desetinu tvoje plate nekoliko meseci dok se ne uhodaju (to jest, ako ih ne isprebijas u medjuvremenu), tezak zivot. Ovako uvedes minamalnu nadnicu pa gazda nema koga da zaposli, ako hoce da zaposli ovu dvojicu crnaca ode u minus jer oni jos nista ne znaju i nemaju produktivnost za tu platu a rasisti te teraju da im je isplatis.

 

 

 

A  za nezaposlenost ......... pa po skali o kojoj ti prichash U6 nezaposlenost je 9.7 posto ........ josh uvek manja nego u EU .......

 

 

Nisi ti to dobro, ja pricam o participaciji radno sposobnog stanovnistva u zaposlenju ili aktivnom trazenju posla, cifre su oko 30-40% (neaktivnog). 


  • 0

#11 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 February 2017 - 01:13

Komunisti nego sta, komunisticki falangisti i rasisti. MWL su jos jedan od "socijaldemokratskih" izmisljotina sa teskim bagazom nasilja i rasizma. Izguran je od strane sindikata kad im je dosadilo da prebijaju ljude (ipak je to opasan posao, treba ostriti nozeve, prati kukuljice i palice svaki dan itd) koji su hteli da umesto njih rade za manju platu - koji su u glavnom bili crnci. Jebi ga, dodjes kod gazde i trazis povisicu, on te sutne napolje i zaposli dvojicu 16-ogodisnjih crnaca da rade za desetinu tvoje plate nekoliko meseci dok se ne uhodaju (to jest, ako ih ne isprebijas u medjuvremenu), tezak zivot. Ovako uvedes minamalnu nadnicu pa gazda nema koga da zaposli, ako hoce da zaposli ovu dvojicu crnaca ode u minus jer oni jos nista ne znaju i nemaju produktivnost za tu platu a rasisti te teraju da im je isplatis.

 

 

 

 

Nisi ti to dobro, ja pricam o participaciji radno sposobnog stanovnistva u zaposlenju ili aktivnom trazenju posla, cifre su oko 30-40% (neaktivnog). 

 

Ipak si ti za neki Alt-Forum ......... ne znam uopshte o chemu prichash ....... neaktivno stanovnishtvo koje aktivno trazi posao i uchestvuje u zaposlenju ..... mislim zivim u Kanadi u kojoj je nezaposlenost veca nego u Americi, a posla ima svaki dan za svakoga ..... pa zamisli chak i za crnce sa kojima ti imash ochigledno neki problem ........ ne vidim nikakvu nezaposlenost od 30-40 posto ..... to shto ti prichash su obichne gluposti.

 

http://www.gallup.co...usted.aspx.aspx


Edited by Denis Jasharevic, 09 February 2017 - 01:17.

  • 4

#12 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 09 February 2017 - 01:41

Ipak si ti za neki Alt-Forum ......... ne znam uopshte o chemu prichash ....... neaktivno stanovnishtvo koje aktivno trazi posao i uchestvuje u zaposlenju ..... mislim zivim u Kanadi u kojoj je nezaposlenost veca nego u Americi, a posla ima svaki dan za svakoga ..... pa zamisli chak i za crnce sa kojima ti imash ochigledno neki problem ........ ne vidim nikakvu nezaposlenost od 30-40 posto ..... to shto ti prichash su obichne gluposti.

 

http://www.gallup.co...usted.aspx.aspx

 

Evo o ovome:

 

https://data.bls.gov...ies/LNS11300000

 

latest_numbers_LNS11300000_2007_2017_all

Mada, ponavljam, to za ovu pricu nije bitno, poenta nije da minimum wage low ima veeeliki uticaj na nezaposlenost, nego bas da tendenciozno (rasisticki) pogadja one najranjivije, one cija je produktivnost ostala ispod granice.


Edited by bohumilo, 09 February 2017 - 01:45.

  • 0

#13 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 February 2017 - 02:17

Evo o ovome:

 

https://data.bls.gov...ies/LNS11300000

 

latest_numbers_LNS11300000_2007_2017_all

Mada, ponavljam, to za ovu pricu nije bitno, poenta nije da minimum wage low ima veeeliki uticaj na nezaposlenost, nego bas da tendenciozno (rasisticki) pogadja one najranjivije, one cija je produktivnost ostala ispod granice.

 

koliko sam na brzinu prochitao ovo ima veze sa nekoliko faktora od kojih je najvazniji demografski odnosno penzionisanje baby boomera i da, stvarno, niti je bitno, josh manje alarmantno kao shto si zeleo da prikazesh. Tu su i sve veci broj mladih koji umesto rada biraju shkolovanje, jedan neverovatan rast od 52 posto u roku od nekih 15-tak godina i slichne stvari, specijalizanti i dokroranti koji su 3 do 7 godina out of work force etc .... mogao si lepo prochitati ovde http://www.usnews.co...g-the-workforce pre nego udarish u dramu kako je sve otishlo u PM.

 

znash kako ........ ono shto ja znam ovde je da ko ne trazi posao tome i ne treba  :lol+: .... shta on radi i od chega zivi, to je potpuno njegova stvar, jel tako ...... eto, to se vec uklapa u sliku 'trulog kapitalizma'. Nema pouzdanih informacija da umiru od gladi.

 

Opet da ponovim, posla ima ....... daleko vishe nego u Evropi, po 'tvojim parametrima' siguran sam da je u Shpaniji nezaposlenost 80 posto  :lol+: , ali eto, koliko vidim ne izlaze na ulice, ne demonstriraju, nekako prezivljavaju, izmedju ostalog i odlaskom u USA i Kanadu, kao i mnogo mladih Grka, Iraca .......

 

SHTO SE MINIMUM WAGE TICHE MISHLJENJA EKONOMISTA SU VEOMA PODELJENA I TO CE BITI DEBATA KOJA CE TRAJATI JOSH DECENIJAMA UOPSHTE NIJE TAKO CRNO-BELO KAO SHTO MISLISH. yebem ti tastaturu, nisam mislio da se derem, pokvarena je.


Edited by Denis Jasharevic, 09 February 2017 - 03:03.

  • 0

#14 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 February 2017 - 06:54

Vecina drzava USA nema minimalnu cenu rada, sto je dobro. Treba ukinuti minimalnu cenu rada svuda gde ona postoji. To je tekovina komunizma koja ogranicava slobodno trziste. 

Ja bih samo da podsetim da je jedan Milton Friedmann podrzavao cak ne ni minimalnu cenu rada, vec negativno oporezivanje, odnosno zagarantovani dohodak. 

 

A Friedmann sasvim sigurno nije bio komunista, vec vodja Chicashke skole liberalnih ekonomista. 


  • 0

#15 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 February 2017 - 07:05

Tipican fasizam/totalitarizam. Sto nije po njihovim merilima to ne sme da postoji! Ja vodim biznis, uredno isplacujem plate svojim radnicima - na koje su oni dobrovoljno pristali - posteno prodajem svoj proizvod ljudima koji hoce da ga kupe, dakle sve zaineteresovane strane ucestvuju dobrovoljno jer imaju benefit iz toga -

Cek lagano. Dakle, jesi li ti zaista zaposlio bas one radnike koje si hteo? Mozda bi ti zaposlio neke druge radnike i imao jos veci benefit (a i oni, razume se), samo sto, hebiga, nisu imali vize, radne dozvole i ostale arbitrarne kojestarije? Pa je li to onda bas potpuno dobrovoljna i slobodna transakcija? 

 

Ili, recimo, ti koristis materijal iz Kine ili XYZ zemlje -- ali gle cuda, sad neki demagog i propalica u DC-u podize tarife i ti onda imas lepo gubitke, ali ih nadoknadjujes patriotskom retorikom na temu kako smo sprecili Njih da Nama uzimaju poslove...


  • 1