Jump to content


Photo
- - - - -

Uskoro istina o uzroku smrti Dade Vujasinovic


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#16 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 October 2015 - 15:58

...

 

 

Mislio sam - decka neoozenjenog za 'sluzbu'.

;) 

 

...


  • 0

#17 Truth2015

Truth2015
  • Banned
  • 13 posts

Posted 03 October 2015 - 16:18

...

 

 

Onako kinichki da pitam - a sta bi bilo da je DV izabrala drugacijeg decka?

 

Recimo - 'neozenjenog'?

 

...

Htela sam da kazem da se sam nakacio, da ga niko nije birao! :) Sto i jeste sumljivo! Na ovo jos dodajte da ju je sa njim upoznao Milomir Maric, i mislim da tolika supervestacenja nisu ni potrebna, sve je jasno samo po sebi.


  • 0

#18 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 03 October 2015 - 16:32

Htela sam da kazem da se sam nakacio, da ga niko nije birao! :) Sto i jeste sumljivo! Na ovo jos dodajte da ju je sa njim upoznao Milomir Maric, i mislim da tolika supervestacenja nisu ni potrebna, sve je jasno samo po sebi.

 

nema veze, rekla sam ja u odgovoru kiniku

 

ali tu nema nista sumnjivo bar sto se tice pravnog postupka - zaljubio se i nakacio se, nije se ubacio protiv volje DV

 

 optuziti nekoga na forumu nema neku veliku vrednost za sud ni sa ni bez supervestacenja...ako sud kaze da im nije jasno sta vredi sto je tebi ili nekome van suda jasno...


Edited by Mama_mia, 03 October 2015 - 16:32.

  • 0

#19 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 October 2015 - 17:01

...

 

 

Ja mislim da se jedna stara diskusija na 4umu na ovu temu, zavrsila vrlo tuzno, pa bih savetovao she / he postavljacu da to ne ponavlja.

 

Iskreno, zao mi je DV, no isto tako, iskreno da kazem - niti mi je trebalo njeno pisanje, a taman posla zrtva.

 

I jos nesto - meni niko ne bi mogao da 'nakaci' ni onu BB, ni u najboljim godinama.

Zato sto bi to samo znacilo da je neko svesno kaci. Tj. hoce da ima praceno lice direktno pod kontrolom.

 

'Videti / pisati' o tome sta se dogadja negde par stotina kilometara daleko, a ne videti na par metara oko sebe ...?

 

Ma koliko neko bio vispren / pametan / motivisan / novinarski ambiciozan / tvrdoglav - svako ulazenje u neke igre sa 'sluzbom' je unapred osudjeno na propast, pa i tragediju, zato sto se igra samo po pravilima 'sluzbe', koja 'drajv' odredjenih ljudi apsolutno koristi za svoje ciljeve.

 

To smo videli i kod Curuvije i kod Pantica, pa i kod onih nesretnih gardista. Da ne nabrajam mnoge druge slucajeve.

Ne mozes ti da se nadigravas sa 'kravicom / sluzbom' bez posledica!

Zato sto nijedna novina, nijedna istina nije vredna necijeg zivota.

 

Eto, njih nema - neku 'istinu' svi znamo. Mnogi protagonisti bez vecih problema i dalje zive svoj mizerni zivot.

U tom mracnom klupku stvari nikako da se raspetljaju - a vreme neumitno prolazi.

 

...


Edited by Kinik, 03 October 2015 - 17:04.

  • 0

#20 Truth2015

Truth2015
  • Banned
  • 13 posts

Posted 03 October 2015 - 17:09

Zelim da naglasim, da ova diskusija nije zapoceta kao paralelno sudjenje!!! Molim ucesnike da imaju to u vidu. I bilo bi dobro kada bi ucesnici imali i neki izvor na koji se pozivaju da ostave link. Takodje molim ucesnike da se suzdrze od `zakljucivanja`  sta je neko drugi mislio ili hteo da kaze. AKo svako iznosi iskljucivo licno misljenje i stav diskusija ce biti naprednija. 


Edited by Truth2015, 03 October 2015 - 17:18.

  • 0

#21 Truth2015

Truth2015
  • Banned
  • 13 posts

Posted 03 October 2015 - 17:17

...

 

 

Ja mislim da se jedna stara diskusija na 4umu na ovu temu, zavrsila vrlo tuzno, pa bih savetovao she / he postavljacu da to ne ponavlja.

 

Iskreno, zao mi je DV, no isto tako, iskreno da kazem - niti mi je trebalo njeno pisanje, a taman posla zrtva.

 

I jos nesto - meni niko ne bi mogao da 'nakaci' ni onu BB, ni u najboljim godinama.

Zato sto bi to samo znacilo da je neko svesno kaci. Tj. hoce da ima praceno lice direktno pod kontrolom.

 

'Videti / pisati' o tome sta se dogadja negde par stotina kilometara daleko, a ne videti na par metara oko sebe ...?

 

Ma koliko neko bio vispren / pametan / motivisan / novinarski ambiciozan / tvrdoglav - svako ulazenje u neke igre sa 'sluzbom' je unapred osudjeno na propast, pa i tragediju, zato sto se igra samo po pravilima 'sluzbe', koja 'drajv' odredjenih ljudi apsolutno koristi za svoje ciljeve.

 

To smo videli i kod Curuvije i kod Pantica, pa i kod onih nesretnih gardista. Da ne nabrajam mnoge druge slucajeve.

Ne mozes ti da se nadigravas sa 'kravicom / sluzbom' bez posledica!

Zato sto nijedna novina, nijedna istina nije vredna necijeg zivota.

 

Eto, njih nema - neku 'istinu' svi znamo. Mnogi protagonisti bez vecih problema i dalje zive svoj mizerni zivot.

U tom mracnom klupku stvari nikako da se raspetljaju - a vreme neumitno prolazi.

 

...

Procitala sam tekstove koje je pisala, i pogledala emisije u kojima je bila gost, i da zaista, vise bi odgovaralo da je bila novinar koji je negde van Srbije i pise o dogadjajima u Srbiji. Biti u Srbiji i pisati tako nesto jeste svesno ugrozavanje sopstvene bezbednosti. 


  • 0

#22 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 03 October 2015 - 17:59

Tj. prosla je kao Politkovskaja. Ipak, nije mi jasno zasto bi sluzba ubijala novinare?!

Sto god neki novinar napisao uvek mogu za negiraju - da proglase za laz i da

plasiraju lazne informacije i da javnosti ispiraju mozak. Zasto su im onda potrebna

ta ubistva, da okrvave ruke? Zasto?


  • 1

#23 Truth2015

Truth2015
  • Banned
  • 13 posts

Posted 03 October 2015 - 18:16

Tj. prosla je kao Politkovskaja. Ipak, nije mi jasno zasto bi sluzba ubijala novinare?!

Sto god neki novinar napisao uvek mogu za negiraju - da proglase za laz i da

plasiraju lazne informacije i da javnosti ispiraju mozak. Zasto su im onda potrebna

ta ubistva, da okrvave ruke? Zasto?

Upravo tako, a mogli su je i cenzurisati i da postane persona non grata.  Spominje se da je iz njenog stana iznesena fascikla u kojoj je drzala materijale, ne navodi se precizno koje materiajle, nestale su i trake na kojima je imala intervjue. To su vec ozbiljni dokazi, koji su mogli da posluze i za Hag. ALi sa druge strane ako je to bio razlog ubistva,  to je jednostavno obicnom provalom moglo da se iznese, takvih provala je tada bilo jako puno po gradu. Postavlja se pitanje, sta je ona to radila da je bila neko koga treba ubiti? 


  • 0

#24 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 03 October 2015 - 18:18

Tj. prosla je kao Politkovskaja. Ipak, nije mi jasno zasto bi sluzba ubijala novinare?!

Sto god neki novinar napisao uvek mogu za negiraju - da proglase za laz i da

plasiraju lazne informacije i da javnosti ispiraju mozak. Zasto su im onda potrebna

ta ubistva, da okrvave ruke? Zasto?

Povremeno treba celu grupu i uplasiti, da se ne bi opustili i pomislili da je dovoljno da se ne ulazi u opasne teme, te da se lagodno zivi. Onda se izabere neko malo hrabriji od proseka za odstrel...

 

(Ima o tome dosta u knjigama posvecenim staljinizmu; npr. u Hruscovljevim memoarima.)


Edited by Schrodinger, 03 October 2015 - 18:38.

  • 0

#25 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 October 2015 - 18:35

Tj. prosla je kao Politkovskaja. Ipak, nije mi jasno zasto bi sluzba ubijala novinare?!

Sto god neki novinar napisao uvek mogu za negiraju - da proglase za laz i da

plasiraju lazne informacije i da javnosti ispiraju mozak. Zasto su im onda potrebna

ta ubistva, da okrvave ruke? Zasto?

A zasto je ubijena Politikovskaja?


  • 0

#26 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 03 October 2015 - 18:46

A zasto je ubijena Politikovskaja?

 

Nisam siguran , ali mislim da je jedan od razloga njeno protivljenje ratu u Ceceniji.


  • 0

#27 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 October 2015 - 19:06

...

 

... Tj. prosla je kao Politkovskaja. Ipak, nije mi jasno zasto bi sluzba ubijala novinare?! ... Sto god neki novinar napisao uvek mogu za negiraju - da proglase za laz i da plasiraju lazne informacije i da javnosti ispiraju mozak. Zasto su im onda potrebna ta ubistva, da okrvave ruke? Zasto?

 

 

Ne budi naivan.

 

Hoce da se pokaze da niko ne moze biti iznad 'sluzbe'.

Zaboravio si da je 'sluzba' - 'proventilirala glavudzu' i Arkanu.

;)

Znas kako bi novom saradniku sovjetske / ruske sluzbe govorili kad bi ga primali?

 

'Na zaboravi - ovde se ulazi na vrata, a izlazi kroc dimnjak (krematorijum).

(oni spaljuju posmrtne ostatke i saradnika i 'dobrovoljnih saradnika').

 

...


  • 0

#28 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 October 2015 - 21:27

! Na ovo jos dodajte da ju je sa njim upoznao Milomir Maric, i mislim da tolika supervestacenja nisu ni potrebna, sve je jasno samo po sebi.

Maric je obskuran i u svakom pogledu vrlo problematican lik.


  • 0

#29 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 October 2015 - 21:53

...

 

...   

 

 

Verujes li ti zaista u to? 'Odneti materijali u fascikli'?

Pa, to je poprilicno povrsno / naivno.

 

'ne navodi se precizno koje materijale, nestale su trake sa intervjuima ... ozbiljni dokazi ...'

etc, etc.

 

'Mogli su je cenzurisati' - a je li ona mogla / htela sebe cenzurisati?

 

Ili ti mislis da smo svi mi ostali bili elementarni glupani, a ona 'nadnaravna novinarka' sa drajvom?

Mi - elementarne tupce - a njoj decko, varalicarski, 'podmetao informacije' / saputao na uho?

 

Kako nesto moze biti 'ozbiljan dokaz' a da se ne zna sadrzaj?

 

Samo se priseti 'slucaja Artmanke', a tamo se dobro znalo o cemu je ona svedocila, pa ipak bila sankcionisana.

 

>> ... http://www.e-novine....rans-Artman.txt

 
Mnogi veruju da transkripti i zapisnici sa sednica Vrhovnog saveta odbrane Srbije (VSO) – tela koje je odlučivalo o ukupnim strateškim ciljevima nacije i o Vojsci Jugoslavije – sadrže upravo takve dokaze.
 
Ti isti zapisnici uvršteni su u dokaze u slučaju Milošević. Sudije su, u slučaju Miloševića, imale ove dokaze na raspolaganju kada su donele odluku da 'su uvereni, izvan svake razumne sumnje, da je optuženi bio učesnik u zajedničkom zločinačkom poduhvatu koji je imao nameru i cilj da uništi deo bosanskih muslimana kao grupu', ne samo u Srebrenici nego i u Brčku, Prijedoru, Sanskom Mostu, Bjeljini i Bosanskom Novom'.
 
Pre nego što je predala dokumenta Vrhovnog saveta odbrane kao dokaze u slučaju Milošević, Srbija je zatražila zaštitne mere pozivajući se na član 54 bis Pravilnika Haškog tribunala. Ovo pravilo omogućuje državi da zatraži da se sačuva poverljivost dokumenata čije bi otkrivanje moglo ugroziti njene „interese nacionalne bezbednosti.“ Pošto je saslušalo argumente zvaničnih predstavnika SCG, raspravno veće u slučaju Milošević je, u oktobru 2003, odlučilo da se delovi ovih dokumenata zatamne.
 
Najosetljiviji delovi su, dakle, bili nedostupni Međunarodnom sudu pravde i javnosti. Iz ovog razloga, Bosna nije bila u stanju da, pred MSP, prezentira integralnu verziju zapisnika VSO koje je pribavio Haški tribunal. Ipak, MSP je imao pravo da sam zatraži pristup dokumentima VSO. No, zanimljivo, sud je odbio da ova dokumenta zatraži od Srbije. Bosna i Hercegovina je zahtevala od suda da naredi Srbiji da omogući pristup needitovanoj verziji dokumenata, ali je zahtev odbijen.
 
Sudije Haškog tribunala su od očiju javnosti sakrile ključni materijal sa isključivom namerom da zaštite Srbiju pred drugim sudom UN.
Nekoliko odluka Tribunala pokazuje da je 'zatamnjivanje' odobreno kako se ne bi otežala pozicija Srbije po tužbi Bosne pred MSP. Ove odluke otkrivaju priznanja sudija Tribunala kako bi javno obelodanjivanje najosetljivijih delova zapisnika sa sednica VSO moglo imati negativan efekat na postupak pred MSP.
 
Sudije su takođe uzele u obzir da bi osuda za genocid imala nesagledive političke i ekonomske posledice po Srbiju. ... <<
 
I slucaj Artmanke je prosao - i veliko 'puć'!
Nije valjda da verujes da novinari / 'novinari' nesto mogu promeniti?
 
Valjda je pravilo - dok si ziv mozes promeniti, a kad te nema ...
 

...


  • 0

#30 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 03 October 2015 - 22:48

Zelim da naglasim, da ova diskusija nije zapoceta kao paralelno sudjenje!!! Molim ucesnike da imaju to u vidu. I bilo bi dobro kada bi ucesnici imali i neki izvor na koji se pozivaju da ostave link. Takodje molim ucesnike da se suzdrze od `zakljucivanja`  sta je neko drugi mislio ili hteo da kaze. AKo svako iznosi iskljucivo licno misljenje i stav diskusija ce biti naprednija. 

 

Zelim da naglasim da se ne pise sumLJivo, vec sumNJivo


  • 0